Флиртувате ли дългосрочно без намерение за секс/връзка?

  • 16 627
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Не,не искам да давам напразни надежди на никого.

# 16
  • Мнения: 2 214
Темата не е коректно озаглавена тогава! Пише-без намерение за секс. Флиртувам постоянно,но това не означава че ще легна с човека. Чисто шегаджийски е всичко и го правим взаимно с хора,които носят на майтап. Щото  лафът за майтапа на гол задник го знаете  hahaha

# 17
  • Мнения: 10 993
Флиртуват постоянно с колеги, които ми харесват, но за чувства и дума не може да става, нито пък за секс. Просто се забавляваме. То друго какво ни остава в тоя живот. На мъжа ми не му е особено приятно.

# 18
  • Мнения: 12 473
Не,не искам да давам напразни надежди на никого.

И аз.

# 19
  • Мнения: 162
Не. Не флиртувам без да имам намерение да имам сексуални отношения с въпросния човек. Намирам го за загуба на време.

# 20
  • Мнения: 8 883
Темата не е коректно озаглавена тогава! Пише-без намерение за секс. Флиртувам постоянно,но това не означава че ще легна с човека. Чисто шегаджийски е всичко и го правим взаимно с хора,които носят на майтап. Щото  лафът за майтапа на гол задник го знаете  hahaha

Стана ми интересно - какви са тези шеги конкретно  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 24 839
Темата не е коректно озаглавена тогава! Пише-без намерение за секс. Флиртувам постоянно,но това не означава че ще легна с човека. Чисто шегаджийски е всичко и го правим взаимно с хора,които носят на майтап. Щото  лафът за майтапа на гол задник го знаете  hahaha

Може би,трябва да уточним разликата между флирт и майтап.

Авторката го е казала точно- флиртуваш целенасочено с един човек месеци, а не се майтапиш с колегите И с него.

# 22
  • Мнения: X
А вие какво си представяте под флирт? Точене на лиги и постоянни сексуални намеци ли?

# 23
  • Мнения: 2 052
Не. Що за тъпотия.
Хем да не търся нищо от човека, хем да проявявам специално отношение - струва ми се налудничаво.

# 24
  • Мнения: 4 577
Както казах, провокира ме ситуацията в съседната тема да пусна тази. Ето още един пример. Необвързан колега, който си пада по разведена колежка с дете. Флиртуват съвсем целенасочено и видно за всички наоколо. И двамата са достатъчно интелигентни и не става въпрос за дебелашко точене на лиги, но близостта и специалното отношение се забелязват веднага. Колегата тръгва да напуска и всъщност тя прави крачката - опитва се невинно да го покани да излязат. Излизат, но той сваля картите и й казва директно, че не търси връзка в момента. Информацията ми е от него, сподели я доста по-късно, защото се познавахме отдавна и аз шеговито го попитах какво се е случило. Беше даже много горд със себе си, че не се бил възползвал и не е спал с нея. Супер учуден беше като му казах, че за мен това е чесане на его и че всъщност доста гадно е постъпил, като си поигра с нея. От самото начало не е имал намерение да задълбава, точно  защото е с дете и той не е искал такава връзка. Но до последно й даваше някакви сигнали и съм сигурна, че е била наранена.

# 25
  • Мнения: 10 993
Аз не съм разведена, но точно защото съм с деца, не разбирам как може една жена да е наранена в тази ситуация. Децата дават достатъчно ядове, че да имаш сили и нерви за колегите. Виж един неангажиращ секс не би ме наранил, но да искам някой да има чувства към мен при условие, че не мога да се обърна от грижи и проблеми по децата си, та аз нямам време дори да се замислям върху чувствата на другите. Това обаче касае мен и моята гледна точка. И да кажа, чужди хора до моите деца не допускам.
Ако нямах деца вероятно щях да искам връзка и такова поведение променя нещата.

# 26
  • Мнения: X
Точно, че като си обвързан може да флиртуваш съвсем безобидно, но малцина го разбират. Сега ще се започне с разговори за половинката. Аз под флирт разбирам съвсем невинни занимания.
Иначе ми е изключително неприятно да давам аванси на някой, без да имам намерения към него. Никога не съм го правила.

# 27
  • Мнения: X
Дайте да изясним първо какво се разбира под "флирт". Че от една пък трета тема ( май на Зайчето-Байчето) ми стана ясно, че за някои и еднократния секс с някого е флирт.

Според по-старомодните разбирания за флирт - да, правя го понякога с определени хора, с които съм наясно, че също само се закачат без да имат конкретно намерение. Ако усетя, че някой приема флирта ми насериозно, веднага прекратявам, тъй като и на самата мен няма да ми е приятно, някой, когото наистина харесвам и желая, само да ми пуска димки.

# 28
  • Мнения: 4 841
Обаче ми е странно за свободни хора. Говоря не за еднократен флирт в бар например, а за системно проявяван интерес към някой (поне 2-3 месеца) в офиса, в приятелски кръг, но без следващи стъпки, дори и да се виждат реципрочни сигнали от другата страна. Какъв е смисълът така да си лазите по нервите? Даже бих разширила въпроса - правили ли сте го с хора, които не ви привличат достатъчно дори за еднократен секс и ако да, защо?

За мен, е извратено галене на егото и липса на елементарно уважение към човека отсреща.
Да будиш чувства и да плюеш отгоре им, приемам като знак за ниска интелигентност.

Hands Plus1 Подкрепям.

Понеже много хора написаха след този пост, че не ставало въпрос за "чувства".
Сексуално желание, страст, копнеж, физическа възбуда - това не са ли чувства?
То оттам започва всичко, нищо че повечето хора предпочитат да казват, че са изпитали направо голяма, ама ужасно голяма ЛЮБОВ, съпроводена с уважение, разбиране, и желание за пет деца и обща ипотека...

# 29
  • Сф
  • Мнения: 10 664
За мен, ако някой флиртува, значи харесва нещо точно в теб и затова се забавлява.Особено сред колеги.
Това че някой е обвързан, не е гаранция , че няма да хлътне.Така че не е хубава тази игра, когато е нечестна, ей така за спорта!Няма да ми е приятно някой да си запълва емоционалните дефицити с мен.

Значение на думата флирт

флиртът, флирта, мн. флиртове, (два) флирта, м. Леко любовно увлечение, игра; ухажване.

Синоними на думата флирт

(същ.) кокетиране, ухажване, задиряне, ласкаене

Така че подобни закачки не приемам за невинни.Винаги има умисъл, полза, не сексуална дори. И в случая по горе, го правят някои съвсем умишлено.Да наранят не ми се иска да вярвам, по скоро за друг вид изгода.
Между стари познати по- спокойно приемам флирта, но и за двата пола без ясна цел е загуба на време.

Общи условия

Активация на акаунт