Флиртувате ли дългосрочно без намерение за секс/връзка?

  • 16 641
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 822



Lаdу Stаrdust, с мъжете може да си кажеш много неща, можеш да се майтапиш, да ги бъзикаш и без да флиртуваш.
Говоря за тези, с които по цял ден си заедно или нееднократно се срещаш.

Дори в първия момент да приемат че флиртуваш, в следващия се усещат и не бъркат сигналите.

Винаги съм се разбирала с мъжете и досега е така, но не ми е било нужно да си подпирам егото, предизвиквайки вълнения, които не смятам да споделя........ Peace

spored мен явно става дума за различие в понятието "флирт". за мен да се шегувам с мъже без да флиртувам означава да се държа като мъж, на мен това ми е неприятно. не обичам "мъжки момичета". За мен флирт не означава сексуални намеци , просто аз да се държа като жена, а той като мъж, за мен това вече е флирт.
и наистина аз просто с всеки мъж си се държа така, освен ако не ми е неприятен. не мога да си представя някакво сухарско поведение, в които всички сме супер сериозни и непорочни или някакво мъжкарско поведение, в което аз съм one of the guys.  а мъжете с хубава жена винаги се надяват, независимо дали флиртува или не. ако ще да не ги поглежда и да не подозира за тяхното съществуване, те пак си мечтаят за нея. а ако жената не е хубава, и да флиртува и да не флиртува, пак се тая.  такива са си. но аз да се държа като някакъв робот за д ане си помисли тоя или ония, че го харесвам...вижда ми се нелепо. обикновено те също са женени големи мъже, нищо им няма , на тях им е приятно и интересно много повече от сухарското поведение. мъжете и те обичат флирта, не са толкова елементарни. то без флирт не би се живяло...всеки се прибира и си хортува  само с половинката...ужас. Аз бих загубила изобщо ищак за живот, дет се вика.

# 61
  • Мнения: 4 577
bodybeautiful темата не е за леко флиртаджийското поведение към всички мъже. Аз съм от "мъжките момичета", на мен този тип флирт ми е "кифленски", но е абсолютно разпознаваем и въобще не става дума за това. Аз имам доста добри приятели мъже и ми съвсем комфортно с тяхното "дебелашко" чувство за хумор. Предполагам, ако някой те привлича, му го показваш по по-различен начин. Думата флирт според тълковния речник означава ухажване. Това му е основното предназначение.  Аз не знам как наричате увертюрата и ухажването, с които се ориентирате ще има ли продължение или не. Няколко пъти поясних, че говоря за изявен интерес към конкретен човек. Темата не е по принцип за флирта и кой какво разбира под флирт.

# 62
  • Мнения: 822
bodybeautiful темата не е за леко флиртаджийското поведение към всички мъже. Аз съм от "мъжките момичета", на мен този тип флирт ми е "кифленски", но е абсолютно разпознаваем и въобще не става дума за това. Аз имам доста добри приятели мъже и ми съвсем комфортно с тяхното "дебелашко" чувство за хумор. Предполагам, ако някой те привлича, му го показваш по по-различен начин. Думата флирт според тълковния речник означава ухажване. Това му е основното предназначение.  Аз не знам как наричате увертюрата и ухажването, с които се ориентирате ще има ли продължение или не. Няколко пъти поясних, че говоря за изявен интерес към конкретен човек. Темата не е по принцип за флирта и кой какво разбира под флирт.
първо може да ме привлича някой и да не искам нищо с него, това ми се е случвало многократно. Все пак ако тръгнем да си лягаме с всеки, който ни е привлекателен, къде ще му излезне края?
Изявен индивидуален интерес не бих показвала просто ей така, но в крайна сметка всеки е различен, а и понякога ми се е случвало някой да ми е интересен и после да спре да бъде интересен. изобщо не виждам драма . в крайна сметка на човек му е работата да привлича обекти от противоположния пол и после да избира най-доброто от тези, които е привлякъл. Ако някой флиртува с мен и после спре, ще си помисля, че е загубил интерес и ще потърся някой друг. В крайна сметка и това ми се вижда в реда на нещата. Те щом даже на среща не са излезнали заедно за какво говорим.

# 63
  • Мнения: 3 231
Отговарям директно по темата.

Не. Започна ли флирт, винаги целта ми е да съблека, хоризонтирам и разкрача обекта на флирта. Не обичам да спирам на предястието. Основното ястие и десертът също са ми важни.

# 64
  • Мнения: 2 111
Откакто съм сериозно обвързана, а в последствие и омъжена, не флиртувам, не се свалям, не давам аванси и т.н., както и не толерирам такива към себе си. Както видяхме от самата тема, значението на думата "флирт" се възприема строго субективно и честно казано изобщо не искам да се вкарвам излишно във филми.

Като сингъл лейди ми се е случвало да флиртувам, да кажем "системно", с някого, но в последствие да прекратя. Например защото човекът ме е разочаровал, оставил е лошо впечатление у мен и т.н. Но все пак, не съм флиртувала безцелно, чисто ей така за спорта.

# 65
  • Мнения: 54 455
Да разбирам ли, че авторката е обект на флирт от мъж, който не мисли да предприеме последващи действия и тя е разочарована? Crazy

# 66
  • Мнения: 4 577
Да разбирам ли, че авторката е обект на флирт от мъж, който не мисли да предприеме последващи действия и тя е разочарована? Crazy
Не. Просто се зачетох в темата, към която съм дала линк в първия ми пост. Но съм попадала в странни дългогодишни отношения (доста по-дълбоки на емоционално ниво от флирт или свалка), които нито бяха връзка, нито само приятелство. Та понеже съм била много глупава да си причиня подобно лазене по нервите, сега някакси изпитах съчувствие към авторката на другата тема. И реших да отделя въпроса, защото наистина ми е интересно защо хора, отдавна излезли от тийнейджърска възраст, имат нужда да си поиграят с някой съвсем целенасочено.  Само чесане на егото ли е причината?

# 67
  • Мнения: 10 993
Таф таф всеки човек, който е самотен и има нужда от любов може да изпадне в ситуация да иска връзка, а отсреща да си чешат егото с него. Истината е, че трябва да си достатъчно силен и самодостатъчен за да не ти е кофти, след като имаш очаквания. Но пък е смешно възрастни хора с деца да имат очаквания. Просто приемаш, че хората са си такива и не страдаш, не се чудиш защо. А отговорът е, че им е скучно и това им е начин на забавлениее-да вероятно така нараняват някого, но не си дават сметка или пък им е все едно.
Аз също съм флиртаджийка, но не мисля, че някой мъж чак пък ще го мисли, защо не съм му пуснала. Мъжете са първосигнална и им е по-лесно в живота. Аз гледам да действам като тях.

# 68
  • Мнения: 3 231
Скрит текст:
Таф таф всеки човек, който е самотен и има нужда от любов може да изпадне в ситуация да иска връзка, а отсреща да си чешат егото с него. Истината е, че трябва да си достатъчно силен и самодостатъчен за да не ти е кофти, след като имаш очаквания. Но пък е смешно възрастни хора с деца да имат очаквания. Просто приемаш, че хората са си такива и не страдаш, не се чудиш защо. А отговорът е, че им е скучно и това им е начин на забавлениее-да вероятно така нараняват някого, но не си дават сметка или пък им е все едно.
Аз също съм флиртаджийка
Скрит текст:
, но не мисля, че някой мъж чак пък ще го мисли, защо не съм му пуснала. Мъжете са първосигнална и им е по-лесно в живота. Аз гледам да действам като тях.
Супер неприятна порода. Всъщност... по-скоро жалка порода. Нито ти стиска да отидеш до края, нито пък ти се мирува. Жадуваш някой да ти погали егото, защото без мъжки поглед и комплимент си спихната като праскова през октомври. Такива като теб са най-жалки, като мине онзи физически прелом в житейската линия на всяка жена, отвъд който мъжете мераклии за флирт рязко започват да намаляват.

Пожелавам ти да намериш други източници на самочувствие до тогава.

# 69
  • Мнения: 2 837
Далеч не всички мъже са първосигнални. А както се вижда, и достатъчно първосигнални жени има.
По темата - не харесвам подобен тип свалки и играта с чувствата на другите. С колегите често се шегуваме, аз обичам остроумните хора, а такива има немалко в обкръжението ми, но постоянен интерес към конкретен човек не бих си позволила да покажа само за да си начеша егото.

# 70
  • Мнения: 822
Скрит текст:
Таф таф всеки човек, който е самотен и има нужда от любов може да изпадне в ситуация да иска връзка, а отсреща да си чешат егото с него. Истината е, че трябва да си достатъчно силен и самодостатъчен за да не ти е кофти, след като имаш очаквания. Но пък е смешно възрастни хора с деца да имат очаквания. Просто приемаш, че хората са си такива и не страдаш, не се чудиш защо. А отговорът е, че им е скучно и това им е начин на забавлениее-да вероятно така нараняват някого, но не си дават сметка или пък им е все едно.
Аз също съм флиртаджийка
Скрит текст:
, но не мисля, че някой мъж чак пък ще го мисли, защо не съм му пуснала. Мъжете са първосигнална и им е по-лесно в живота. Аз гледам да действам като тях.
Супер неприятна порода. Всъщност... по-скоро жалка порода. Нито ти стиска да отидеш до края, нито пък ти се мирува. Жадуваш някой да ти погали егото, защото без мъжки поглед и комплимент си спихната като праскова през октомври. Такива като теб са най-жалки, като мине онзи физически прелом в житейската линия на всяка жена, отвъд който мъжете мераклии за флирт рязко започват да намаляват.

Пожелавам ти да намериш други източници на самочувствие до тогава.
това е част от комуникацията особено в неформална среда. не знам какви пънове сте в реалния живот и как изобщо говорите с хората, но общо взето закачката, комплиментите и прочее си е част от комуникацията.  и аз съм флиртаджийка и изобщо не съм спихната без мъжко внимание, защото най-малкото го получавам вкъщи. просто това ми се вижда хубаво и весело общуване. иначе е супер сухарско и неприятно. няма нищо лошо в това да покажеш на някого, че е симпатичен и привлекателен. стига да има ясни граници, къде е проблемът? не съм забелязала на мъжете да им е неприятно нито съм била нападана за нещо повече от закачките си.  аз не мога да си представя да съм заобиколена от такива пуритани като в тази тема. и какво означава не ми стига да стигна до края? не съм го поискала не съм стигнала. на мен са ми привлекателни много мъже, че и жени, не съм животно за да се съвкуплявам с всеки, който ми е симпатичен с нещо. на мен изобщо ми е неприятно да общувам с мъже,  които са  непривлекателни.

# 71
  • Мнения: 3 231
Т.е. кво се оказа? Че или си пън, или правиш комплименти и галиш егото на жените наоколо?

А къде отидоха всичките останали 1010132939282812 теми, по които могат да разговарят един мъж и една жена, без да се "шегуват" на сексуална и междуполова тематика?

# 72
  • Мнения: 10 993
[Нофлет, като са ти неприятни флиртовете ги подминаваш. Ако не поддаваш никой няма да флиртува с теб и да ти досажда. Сега ако искаш всеки флирт да прерастне във връзка и си наранен ако не стане  е друга тема.

# 73
  • Мнения: 4 577
на мен са ми привлекателни много мъже, че и жени, не съм животно за да се съвкуплявам с всеки, който ми е симпатичен с нещо. на мен изобщо ми е неприятно да общувам с мъже,  които са  непривлекателни.
bodybeautiful това означава ли, че ти е неприятно и не би общувала с остроумен и забавен мъж, който не те привлича сексуално? Примерно, по-нисък е от теб с една глава или е пълен, по-стар, плешив и т.н.? Всички закачки и шеги ли влизат в категория "флирт"?  Всеки ли който ти е симпатичен, те привлича? И обратно, ако не ти е интересен като мъж, въобще го игнорираш? Как общуваш например с колежи 20 г. по-стари от теб?

# 74
  • Мнения: 822
Т.е. кво се оказа? Че или си пън, или правиш комплименти и галиш егото на жените наоколо?

А къде отидоха всичките останали 1010132939282812 теми, по които могат да разговарят един мъж и една жена, без да се "шегуват" на сексуална и междуполова тематика?
ами човек може да говори на всякакви тематики и да флиртува. то си е за подправка.

Общи условия

Активация на акаунт