Коледата чука на вратата, юнчето подарък чака под елхата!

  • 58 155
  • 727
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 555
Благодаря, Милена :*
Успех на всички в София , които таят надежда на второ класиране за прием на децата ни Simple Smile

# 511
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Честит празник на всички дечица! Слънчево детство!
Честит рожден ден на Стела и Теди! Здрави и щастливи да са всички край тях!
Май имахме още рожденици, но не ги помня Simple Smile
Ние имаме време до другата събота. Още не сме поръчали тортата и не сме поканили гостите, но има време.

# 512
  • Мнения: 3 213
Честит празник на дечковците в темичката и честит рожден ден на Стела и Теди ! Да са живи и здрави дечицата и да са винаги усмихнати ! HeartLollipop

Нашият рожден ден мина в тесен семеен кръг и в неделя ще бъде детското парти, където очакваме много гости. Върнахме се от моренцето - изкарахме страхотно. Децата спокойно се адаптират към яслата. Хубаво лято желая на всички ! Nature SunnyTropical Drink

# 513
  • София
  • Мнения: 1 420
KittyCatty, честит рожден ден на малките разбойници на патерици.
ирен22, честит рожден ден и на Стела и Теди.
Честит празник на всички деца.
Да са живи и здрави, много щастливи и много диви Simple Smile Да покажете снимки, че да изпишем темата. Simple Smile
А по тоя повод ето така се спи:

Днес по повод празника реших да ги заведа в зоопарка. Голяма грешка, беше лудница, Марина се затръшка че не иска да си ходи. И типично по български "ден - година храни".

# 514
  • София
  • Мнения: 1 420
Давайте предложения за име на следващата тема. Ще я пусна нищо че тази няма 50 страници.

# 515
  • Русе
  • Мнения: 1 033
О, Кити, честит рожден ден и на Зайчето и Юначето, на патерица. Знам, че бяха от майските юнчета, ама...
Аз вече си знам, че ако се вържа на търговците днес, харченето е с по 10 лв на час... Децата получиха книжка, сапунени балони, торта и яйце. И обещание днес да не им се карам Simple Smile Толкова. Празник е, отбелязахме го Simple Smile

Ето я и празнуващата госпожица.
За ново заглавие май нещо за море, че има да пишем до зимата Simple Smile Забелязвате ли как към втората година активността намалява - на работа, на ясла и т.н

# 516
  • София
  • Мнения: 1 420
Нинив, голям бонбон е малката.
Не знам дали се оплаках, но след малката и каката е с варицела, а трябваше днес да пътува за морето.

# 517
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Ох, Милена Sad Така е с тая варицела - един хване ли я, минават я всички неболедували... Ще мине, но плановете...Аз очаквам коя първа ще я донесе в нас.
Йоана пък прави алергия към ухапване от комари. Твърди, големи буци стават. На 1-ви нещо или я е ухапало, или се е ударила - глезенът й е подут, зачервен с раба вече (че се удари вчера и го разкървави). А сме на село и имам само риванол... За капак снощи на центъра имаше хоро (че селото има сбор) един чичо я удари с дръжката на знамето...Оплаках се и аз...

# 518
  • Мнения: 555
Привет, момичета Simple Smile наистина доста бавно ни върви темата, но го отдавам и на това, че в началото бяхме по-притеснени и питахме за всичко. Особено тези, на които това ни е първото дете.
Ние ще празнуваме тази събота рождения ден, аз също имам на 7ми, но всичките ми мисли са насочени към малката госпожица. Нищо, че напоследък много ме ядосва и освен, ако не й викам или шамаря, грам не ме слуша. Бяхме на 2 рождени дни, едва се сдържах да не я натупам пред всички. Щом и баща й вече взе да й се кара, значи съвсем прекалява. Но пък след всяка разправия с нея, след това ми е супер тъжно. А и тя е малък манипулатор. Не обича да се гушка или да целува, но щом иска нещо или направи белия, за която все още не съм разбрала, идва при мен гушка ме и с най-широката си усмивка ми казва "мамеее" и ме целува.
Моята София, все още не говори. Тоест говори, но на супер бебешки език. Чудя се, не е ли крайно време вече да започне. С гърнето все още сме пълна греда, на всичкото отгоре започна да ака по 5 пъти на ден. Направо без кръс останах...
С храненето сама, обаче, вече напредва доста Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 09:44 от maginka7

# 519
  • Мнения: 3 213
Страхотни са ви дечицата ! Честит празник на рождениците и бързо оздравяване от варицелата на Марина !
Нашият рожден ден мина - беше голяма глъчка с 18 деца и безброй родители. От там си докараха и някаква настинка, която попречи на целодневното ходене на ясла - тткмо го планирах за четвъртък. Остава за идната седмица. Юнакът ни кара бебешки пубертет - тръшка се и изпада в истерии, като не стане на неговата. Сутрин за яслата ги будя трудно. Той ме гони от стаята с викове „не, не, не”. С говоренето и моите не са много напред. Вече казват повече думички, но предпочитат китайските диалекти. Не показват с пръсти на колко са години, а отговарят „де”, но само когато си поискат. И нашата мома е страхотен манипулатор. Като й се карам вика „мамо, мамо” и идва за прегръдка или гушва крака ми. 😁

# 520
  • Мнения: 2 721
Честит рожден ден на всички Юнчета❤.
Помня като пишехме докато бременеем и само се замислям колко бързо минаха тези 2 години. Като един миг☺.
Нашият рожден ден е другия петък.
Днес записах Мити в яслата. На 27август тръгва . Много се радваше на всички госпожи , които минаха по коридора. Дано бързо се адаптира. След 2седмици трябва да се срещнем с психоложката в яслата, не знаех , че се прави това.
Хем се радвам , че пораства и ще тръгва на първото си “училище” , хем обаче ми е малко присвито. И му гледам бебешките снимки и ме хваща носталгията😃.
Луда работа. Той не говори още, но пък тананика песничките 1кам1. Показва всичко, прави каквото му кажа. Явно е въпрос на време да му тръгне приказката.

# 521
  • България
  • Мнения: 3 621
Маги, това частна ясла ли е? Не съм чувала за такава практика с психолога. Нямам време напоследък да се разпиша. Благодаря за пожеланията за РД. Изкарахме много хубаво на Карандила - местност в Стара планина над Сливен. Каката нали завършва 4-ти клас и имаха събиране на деца и родители точно на 1-ви юни и там го отпразнувахме.
Водихме ги и трите на консултация. Теодора е 12.900 и 85см, а Стела  13.100 и 94см. Два пъти я мериха , но толкова е разликата . А тя за пръв път не плака .....
На каката правиха някаква проба за ваксина и ни прати на рентген , защото нещо не й хареса гръбнака.Оказа се със сколиоза и отворен прешлен.Тя е израснала с 12 см за година. Сега ще почваме рехабилитация и плуване.
С памперса не ни се получи работата. Упорствах една седмица и не ми издържаха нервите.  Не се усещат още явно. Пишкат и акат понякога на гърнето, друг път в гащите.
Другата седмица ,смятам да ги заведа до Бургас за няколко дни.

# 522
  • България
  • Мнения: 3 621
Много са сладки децата , особено на Марина дупето хахах

# 523
  • Мнения: 2 721
Държавна е, във Варна.
Днес поразпитах и се оказа, че във всички ясли тук е така.

# 524
  • Мнения: 3 213
Маги, браво на варненци. В София такива екстри по яслите няма.
Ирен, много голяма разлика в ръста имат твоите дами. Да са живи и здрави ! Дано на каката бързо й се размине.

Общи условия

Активация на акаунт