Забременели след ин витро - Тема 42

  • 97 266
  • 768
  •   1
Отговори
# 735
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Изобщо не е задължително да се дава АМ, ако има достатъчно кърма и бебето наддава добре. Йоан до 6м и вода не пиеше, само и единствено на млекомата висеше Mr. Green Започна да пие вода със захранването, а АМ се наложи да дам, защото се обрина от сирене. Тогава спряхме всички млечни (и аз и той) за 2 месеца и алергологът и педиатъра ми казаха да се захраня първо аз, после на него да дам АМ ХА по схема (1мл, 5мл, 10мл, 20мл, 50мл, 100мл), след това дадох готово пюре с АМ вътре и едва след това започнах пак въвеждането на млечните с масло, кисело мляко и домашна извара. Все още се обрива от сирене, но яде всички други млечни.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 122
Благодаря ви, момичета, на всички за пожеланията. Heart Eyes

Аз сега съм в чуденка дали му стига кърмата... Все пак в болницата беше и на АМ. Малко ми е притеснено...Но от днес го оставям само на кърма. ММ иска да купим кантар и да го теглим, а аз се чудя не е ли малко прекалено?

# 737
  • София
  • Мнения: 234
Карфиола, аз съм "прясна" мама на близначета и съм организиран чове к до болка - всичко записвам, меря, броя и т.н. Grinning Но дори и аз не си купих кантар -  ако те тревожи дали бебчето наддава, така или иначе има преглед 2 седмици след раждането, ако тогава не са ок нещата, винаги може да даваш АМ. А и ти ще разбереш, че не се храни достатъчно, повярвай - бебето няма да търпи да е гладно Grinning А и при мен имаше доста кърма в началото, хем че хранех 2 гърла - все пак те хапват малко в началото. Важното е да прави поне час и половина - два пауза.

# 738
  • Мнения: 19 687
Ако толкова се притесняваш, вземи кантар под наем. Мисля, че беше 30 лева на месец.

# 739
  • Мнения: 1 965
Аз мерех на кухненската си везна. Тя мери до 5 кг. После мерих себе си и себе си с бебе на обикновен кантар.

# 740
  • Мнения: 6 538
Само да знаеш, че това с меренето е много голям стрес. Аз не съм и не бих мерила. Хем детето ми се роди 2кг и беше много важно да наддава добре.

# 741
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз мерех на кухненската си везна. Тя мери до 5 кг. После мерих себе си и себе си с бебе на обикновен кантар.
То хубаво, ама млякото дето е изпило детето е било в теб... та като се мерите така двамцата...

# 742
  • Мнения: 2 999
Бях решила да не купувам кантар за децата, ама ей на вчера поръчахме и ще почем да ги мерим.

# 743
  • Мнения: 1 965
Аз мерех на кухненската си везна. Тя мери до 5 кг. После мерих себе си и себе си с бебе на обикновен кантар.
То хубаво, ама млякото дето е изпило детето е било в теб... та като се мерите така двамцата...
Може, просто се мериш 4 пъти и два пъти смяташ (бебето е разликата). Но точността (0,1кг на моя)не подхожда за такива  измервания,  а и след 5кг вече не се интересуваш колко е изяло. Само веднъж седмично мерех и виждах, че дебелее...
За малки бебоци с кухненската...

# 744
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ако детето е гладно ще реве и няма да пълни памперсите.
По-добре извикайте консултант по кърмене или опитна акушерка, която да види гърдите и как се храни детето, отколкото да се стресирате с кантар.

# 745
  • Мнения: 1 965
Здравейте, преди време коментирахме кой изследвания се правят при силен сърбеж при бременост. Как точно се казват изследванията?

# 746
  • Мнения: X
По кожата ли?

# 747
  • Мнения: 1 965
Да, по цялото тяло...

# 748
  • Мнения: 833
ASAT, ALAT, общ билирубин

# 749
  • Мнения: 2 357
Момичета, вчера, 17.02, със спешно секцио се роди дълоочакваният ни син Борис, 2650, 48 см. От началото на девети месец (35 + 4) лежа в Надежда за задържане заради силни и болезнени контракция и успяха да задържат положението до 37 + 5 дни. Секциото ми беше насрочено за 26.02, но поради засилващите болезнени контракции, с д-р Христов се уговорихме да го направим на 18.02. Но вчера в 7:00 ми изтекоха водите, разкритие 6 см. Христов беше нощна и много бързо реагира. В 9:03 е проплакал малкият Борис. Разбира се спиналната упойка не ме обезболи напълно и се наложи пълна, въпреки че бях закусвала. Всичко мина добре. Борис има леко завишени левкоцити и затова ще бъде 5 дни на антибиотик. Още съм в реанимация, но ми е много трудно раздвижването. Само като седна на леглото и колабирам. Дано скоро успея да стана и да походя.

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 08:42 от ~Mystic~

Общи условия

Активация на акаунт