Постоянна диария- над 4 месеца

  • 46 965
  • 149
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Изследванията ти не са перфектни. Изследван си за  Shigella и Salmonella, което не значи, че нямаш примерно стафилокок. За него не си изследван явно, щом конкретно са посочени само две бактерии. Моето дете имаше непоносимост към млякото и всичко млечно и от това правеше диария. Не е зле, ако се потвърди, че нямаш НИКАКВА патогенна бактерия да направиш тест за непоносимост и алергия към храни. От пробиотиците са много добри Салутил на Валмарк и Ентеросан. Поне при моето дете подействаха невероятно добре на сходен на твоя проблем.

# 16
  • Мнения: 11 970
При толкова продължителна диария вероятно не са му останали полезни бактерии. Дългосрочно пробиотици до възстановяване на нормалната чревна флора са абсолютно задължителни. Което не пречи да се изследва и за разни непоносимости и вредни бактерии. Но май в преден пост авторът писа, че тренира. Ако е вземал анаболи или разни добавки за трупане на мускулна маса нищо чудно, че си е увредил здравето. Стомашнити му проблеми явно не са от вчера, но вече са изострени до крайна степен. Да помисли и в тази насока.

# 17
  • Мнения: 35
Употребявал съм различни добавки преди да, но това е било за последно през 2014-2015. Последните 2 години само с малко протеин на прах и добри хранителни режими съм карал. Ще отида до гастрото отново, въпроса е, че в момента имам още 1 ден от антибиотика (Ципрофлоксацин) който направо ми съдра стомаха от двойно по-голяма напълно водниста диария... Като го спра ще изкарам една седмица само на варени картофи и нищо друго по цял ден и ще отида отново при гастрото. Обаче в момента така ме реже корема, че немога да изляза от вкъщи...

Пробиотиците мисля писах по-напред пих 2 пъти по 2-3 дни максимум понеже от първия Линекс пак ме прерязваше повече и на втория ден имаше някаква бяла слуз в изпражненията, спрях и не я видях повече. Другия е Лактофлор с фибри пих 3 дни по 3 таблетки на 1 път и пак супер много ме режеше корема от него и гастрото ми каза, че е от фибрите в него и го спрях и него.... И сега нямам идея какво изобщо да взема.

Благодаря за отделеното време на всички Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 дек 2017, 17:50 от ivan2323

# 18
  • Мнения: 11 970
Както писах и по рано антибиотик задължително се взема с пробиотик. Линексът не върши работа, а Лактофор се взема при хроничен запек.
Купи си Ентерол и Ре комфорт. От него ще спре разстройството!!! След това продължаваш да пиеш по едно хапче на ден от Ре комфорта поне двайсет дни! Антибиотикът унищожава полезните бактерии в червата, затова имаш разстройство!!! Антибиотик, който причинява разстройство се спира веднага!!! Той не ти понася!!! Не те лекува, а усложнява положението ти! И започни каквото ти написах още от тази вечер за бога! Не от утре, не от понеделник! Или влизай в болница веднага. Междувременно си отвори шкафа с подправките, вземи лъжичка джоджен и си направи чай. Пий го неподсладен или съвсем леко подсладен. Ако намериш дренки - яж!

# 19
  • Мнения: 35
Правих някакви чайове от кори от нар уж и те щели да ме оправят за 3 дни, но и те не помогнаха утре мислех да пробвам оцет и мастика. JТрайчотка също ми продадоха за 20лв, но гастрото каза, че тия неща като ги види и в кофата Grinning
Понеже сега няма да хвана аптеките за утре Ентерол-а колко време да го пия мисле че по 6 хапчете ми беше казала да го пия и утре мисля да го взема, аз днес тъкмо пак започнах Лактофлора, че така си стои и викам да взема и от него та пих преди малко 1 хапче Grinning

# 20
  • Мнения: 35
Сега погледнах, че Ентерола го пих като ми го изписа доктора 5 дни по 2 хапчета 250mg и ефекта беше нулев от съвпокноста на всички хапчета които ми бяха предписани Sad

# 21
  • Мнения: 11 970
Спри да пиеш нещо дето е за запек. Лактофора да си стои или го изхвърли. Дежурна аптека не може да няма, освен ако не си в вякое село. Ентеролът са 10 капсули в шишенце, ако пиеш по 6 на ден направо си вземи няколко шишенца. Започни го от утре и в понеделник се обади на личния и го питай колко време да го пиеш. На децата обикновено го давам три-четири дни, но те за това време се оправят. Все пак не са карали четири месечна диария.  Ре комфорта са шест хапчета. По принцип се вземат две на веднъж първият ден и след това по едно на ден, но ти си тежък случай. До спиране на диарията вземай по две на ден, след това продължи с по едно дневно. Това е добър пробиотик, който ще вкара в организма ти нужната доза полезни бактерии, за да заработи както трябва. И докато не се възстановиш напълно карай на диета, писах ти я по-рано. После постепенно премини към нормално хранене. Утре в аптеката попитай и за Хумана при диария, на кутията има нарисуван стомашен тракт, доколкото помня. Бебешка е, но става и за възрастни, дават я в инфекциозно.
Каквото и да правиш проблемът ти е упорит ище мине време докато се нормализираш. Бъди упорит, не очаквай чудеса за един ден.

# 22
  • Мнения: 35
Имаме дежурни аптеки, но не смея да изляза от нас в момента пък не ми е много удобно да карам някоя да ходи да ми купува хапчета за диария Grinning
Ок от утре ще започна Ентерола по 6 на ден(преди пих 5 дни по 2), Ре комфорта не е проблем ще го пия колкото е нужно стига да спре диарията, защото до момента само със Стоперан спира, но това са хапчета които съм решил да избягвам вече и от 1 седмица не съм ги вземал.

Странното е, че нямам никакви други проблеми, нито загуба на апетит, нито ми е зле, вода сега пия по 3 литра на ден, физически чуствам перфектно, но състоянието на корема ми ме подтиска психически просто.

# 23
  • Мнения: 11 970
Свари си чай от джоджен или оризова вода. Вариш ориз и пиеш водата, но си е гадно. Поне три- четири дена ще минат докато започне да се втвърдява. Няма как да стане от раз. Ще се оправиш. Това, че пиеш много вода е добре, така не се обезводняваш, но и не използваш пълноценно хранителните вещества, което също ще доведе до отпадналост.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 163
Панкреаса как ти е?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 014
Според мен лечението, което си провел до момента е направо несериозно. Дори производителят на Ентерол казва, че трябва минимум 10 дни да се вземат прахчетата/капсулите и то при по-леки случаи. Във твоят случай трябва поне 1-2 месеца Ентерол за да подейства, също така защо пиеш антибиотик без да взимаш пробиотик паралелно с него /поне 2 часа разлика от антибиотика/. Ти направо си доубил добрите бактерии, които са ти останали. Нищо чудно сега да си лепнеш и гъбички. Веднага почвай Ентерола, заедно с антибиотика /Ентерола е устоймчив на антибиотици/ и започвай гигантска доза пробиотици.
Само диета няма да помогне, за да се възстановят добрите бактерии могат да минат и 1-2 години при по-тежките случаи. На пробиотика му е необходимо време за да колонизира червата, да не кажа месеци. А когато изхожданията са  много на ден, по-голямата част от пробиотика излиза заедно с тях. Затова започвай незабавно гигантски дози пробиотик минимум 50 милиардна бактерии на ден.

# 26
  • Мнения: 35
Антибиотика спря, преди 2 дни започнах по 6 хапчета Ентерол на ден и 2 рекомфорта. Броя на изхожданията намаля, чистата вода също спря, която според мен беше доста от анбиотика понеже ми разказа играта. Личната докторка каза, че в моя случай Ентерол може да се приема по-дълго време както и рекомфорта и изписаните ми хапчета от доктора били малки дози, а този антибиотик е със страничен ефект диария, та един вид сега отново съм отначало. Храня се само с макарони със сирене и печени на фурна картофи за момента и от хапчетата последните 2 дни имам подобрение и се чуствам една идея по-добре. Личната докторка се съмнява да не би да съм развил непоносимост към глутен и оттова да имам постоянната диария, но ще изчакам 2 седмици поне на ентерол и рекомфорт на по-големи дози да видя как ще ми се отрази и евентуално тогав чак ще правя кръвни изследвания за непоносимост към глутен, понеже не очаквам от 4-5 дни да видя сериозно оправяне на корема си като знам колко дълго бях зле Sad.

Silsa- нямам идея, нямам никакви болки или нещо да съм се оплаквал, гледаха ме на екоглаф и ми казаха че нямам нищо, имах само лека болка в корема и подуване, която според мен е заради многото газове които имам в момента и подуването на корема.

# 27
  • Мнения: 11 970
Картофите трябва да са варени, ако са печени ги печи цели и необелени. Можеш да ядеш и извара, изкиснато сирене, варен ориз, моркови, ябълки - сурови и печени, банани, препечени фирийки, но ненамазани. За сега елиминирай мазнините. По-късно може да добавиш варена риба и варено пилешко месо, както и фрикасе. Без мляко - кисело и прясно! Ориз с домати също можоеш да ядеш на по-късен етап, както и юфка, но да не е запържена.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 014
Според мен не е алергия към глутен а си убил всички добри бактерии. Провери Рекомфорта във каква доза го приемаш. Минимумът както ти казах на пробиотика трябва да е 50 милиарда дневно. Препоръчвам Джеймисън, защото съдържа по 8 щама добри бактерии.

Ентерол можеш да приемаш мноооого дълго време, защото той съдържа само и единствено дрожди на бирена мая. Тези дрожди за съжаление немогат да се заселят в  червата и затова единственият начин да поддържаш тяхната бройка е като си ги внасяш отвън.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ванко,чета и ми се плаче!
Отиди утре или вдругиден до най-близката лаборатория и пусни едно ТСХ.Това е хормон на хипофизата,който показва функцията на щитовидната жлеза.Седем месеца се влачих по гастроентеролози и психиатри докато една умна глава се сети да ме изпрати на ендокринолог.
Но червата ми силно пострадаха от целия този ужас.
Със сигурност нямаш бактериална инфекция, най-често е свързана с висока температура.Приемаха ме поне десет пъти в Инфекциозно отделение с обезводняване и не откриха инфекциозен причинител.
Ако ТСХ ти е наред,пак занеси фецес за изследване и помоли за изследване за гъбички.
Ентерол и Ентеросан биха помогнали само при дисбактериоза,за друго заболяване няма шанс да направят нещо съществено.
Забрави за чесън,лук(дори варени и печени) и всякакви люти храни.Изключи яйца и млечни, трябва ти варен ориз варени картофи и варено пилешко месо,но само бяло месо.Печени до почти черно ябълки,банани ако ти понасят.
Ако се наложи си направи и колоноскопия,виж къде я правят с упойка,че е ужасно.В ИСУЛ София със сигурност е без упойка,скоро лежах там и с триста зора все пак ми сложиха упойка,но по принцип не слагат.Преди години лежах и в Иван Рилски пак София,същата работа с упойките.И на двете места се плащат.Правени са ми повече от десет колоноскопии и никой не може да ме накара да се подложа на това без упойка.
Ако се сетя друго ще пиша,не е лошо за паразити да видиш,но не вярвам да имаш.
Също има и кръвен тест за антиглиадинови антитела, които показват дали има глутенова ентеропатия.Ако нямаш,тогава може да хапваш препечен хляб и сухари.
Успех,ако има нещо пиши и на лични.
Четох,че по-горе те съветват да не ядеш мазнини.Да,така е,дори олио, зехтин или каквото се сетиш подобно,за сега не яж.Никакъв оцет или подправки.По-нататък евентуално магданоз или чубрица.

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 23:26 от mariqivanova799

Общи условия

Активация на акаунт