Постоянна диария- над 4 месеца

  • 47 377
  • 149
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, от 4 месеца имам постоянна диария всеки ден между 4-8 ходения до тоалетната. Отидох в Англия за 2 месеца и последните 2 седмици там се появи това постоянно ходене до тоалетната от нищото. Там приемах доста сладко енергийни напитки и тесто което в България не правех понеже тук бях на ниско въглехидратна диета точно преди да замина.

Първо мислех, че е от енергийните и ги спрях, след 2 седмици съм ял повечко яйца и си казвам сега от яйцата, след това си казвам настинал съм и все някакви такива неща докато не се замислих накрая, че продължава 4 месеца и започнах да изпитвам постоянен дискомфорт нареждам се на опашка в магазина е веднага ме заболява корема, притеснявам се и едвам се прибирам до вкъщи. Пия ли стоперан 2-3 хапчета за един ден и 3 дни не ходя до тоалетна после имам 2 супер нормални изхождания и веднага след това постарумо.
Изхожданията бяха малко и кашести, колкото кокошка ходех постоянно и имах чувство за нейзхождане, отидох на гастро гледаха ме на екографа казаха, че ми няма нищо дадох фецес и кръв за проби всичко перфектно здрав на кон.

Изсл. за патогенни микроорг.(аеробни)-фецес   Не се изолират Shigella и Salmonella
Изследване за Candida   Не се изолира Candida spp.   
НЗОК Морфологично изследване   Отриц. за Протозои и Хелминти

Гастроендокринолог ми предписа следните неща: Еманера, Дуспаталин,Креон,Ентерол,Хидрасек и 4 дни по 1 стоперан. Всичко ок докато имаше стоперан след като го спрях изпих тези хапчета и се върнах отново в старото положение с кашкавите изпражнения по 6 пъти на ден. Доктора каза ако те не ти помогнат купи антибиотик Ципрофлоксацин. 2 дни вече съм на този антибиотик и диарията от малко и кашесто стана на зверската водниста диария все едно изсипвам шише с вода в тоалетната с извинение. Пробвах да пия пробиотик и още на втория ден от кашести стават на воднисти изпражненията и го спрях.....
Сега имам още 3 дни от антибиотика и се чудя какво да правя, на 23 години съм и в момента дори не мога да излизам от нас в това състояние понеже знам ли, че има тоалетна на 15 минути чак отмен се паникьосвам и става още по зле....

От 4 години насам съм пил стоперан системно всеки месец когато съм имал по дълги пътувани или повече проблеми с корема, понеже тренирах доста приемах доста протеин и яйца и ако ми се е налаголо да пътувам взимам стоперана и съм спокоен. Сега е същото взема ли стоперан нямам проблем спра ли го не знам как да оцелея просто.....

Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 20:57 от ivan2323

# 1
  • Мнения: 111
Поискай да ти направят колоноскопия. Също така тест са хранителна нетолерантност. Спри глутена.

# 2
  • Мнения: 35
От една седмица съм на диета: само пилешко, извара, чесън, карфиол, спанак и яйца, грейпфрут и лимон. Без сладко без тесто без хляб без нищо. Да си кажа честно не мога да си представя да се подложа на колоноскопия, просто психически.... Днес купих и екстракт от грейпфрут по 7 капки 3 пъти на ден да видим...

До момента не съм имал никакви проблеми ял съм от всичко възможно до този момент и не съм имал проблем. Сега карах само на препечени филии и сирене не спря, само на ориз и пак не спря, на печени картофи на фурна само и нищо сега съм на по горната диета, но покрай антибиотика нещата са още по-зле.

# 3
  • Мнения: 11 370
Значи диетата не е толкова стриктна а трябва да да ядеш като малко дете - нищо пържено, мазно, пикантно.  Обезателно трябва да приемаш пробиотик с месеци.
Трябва да пиеш чай от невен - поне сутрин и вечер.

Ето ти една добра статия как да се храниш при диария.

# 4
  • Мнения: 12 153
Диетата ти е неправилна. И наистина освен нови изследвания за наличие на полезни бактерии в стомаха, т.е дали са ти останали такива се налага пробиотик, продължително време и много строга диета - разрешени са : препечени филийки (без масло), сухар, обикновени бисквити, солети, обезсолено сирене (изкиснато), макарони (варени), варени картофи и варен ориз, ориз с домати, пиле фрикасе, ябълки (сурови и печени), банани, моркови, дюли, дренки, кисел. Хумана имат едни каши за стомашни проблеми - става и за възрастни, приятна е на вкус и е доста калорична. Свари си чай от джоджен и го пий. Не яж люто, че дразни стомаха, нито пържено.

# 5
  • Мнения: 35
Въпроса е че от последните месеци правих и такива режими дори при ядене само на солети на нищо друго само на солети пак ме прерязваше корема, само на препечени филии без нищо пак същата работа. Затова си помислих, че имам Кандида Албиканс и трябва да спра всички тестени неща и сладкото, спрях ги, но подобрение никакво. А пробиотиците пробвах 2 пъти да ги пия единия път 2 дни Линекс пих и супер ме режеше корема от него и го спрях после взех Lactoflor с фибри и гастрото ми каза да спра да го пия понеже разхлабвал допълнително. То вече не знам какво да ям то нищо не ми остана... Кафето също си спрях, а пиех по 2-4 кафета на ден...

# 6
  • Мнения: 11 370
Виж упоритата диария иска ПОСТОЯНСТВО с месеци. ОЧакваш, че хапваш нещо и ти минава. Хапваш и те прерязва и край - зарязваш го.

Дъщеря ми бе с диария 6 месеца - с кръв и слуз. Принципа е - всеки ден, всяко ядене ядеш само правилните храни. Ако прегрешиш се връщаш в началото. Възстановяването е 4-6 месеца. За този период, независимо че може вече да си ок продължаваш с диетата и пробиотика.

Дъщеря ми пие Био-култ пробиотик.

# 7
  • Мнения: 4 011
Аз се бях натровила преди няколко месеца, всичко различно от печена филия ме вкарваше в тоалетната и излизаше на вода. Общо взето изкарах около месец на стабилно препечени филии и пробиотик, докато ми мине. Без сирене, лимони, сол и т.н Чай без захар и препечен хляб.

# 8
  • Мнения: 35
Да и аз очаквах да съм с някакво бактериално натряване от Англия, но пък изследванията излязоха перфектни, което супер ме учуди при условие че занесох страхотна диария с извинение...

# 9
  • Nearby
  • Мнения: 194
Спри пилешкото и млечните, белтъците и си направи изследвания за хранителна непоносимост / алергии.
Отделно карфиол и спанак са разхлабващи и газообразуващи храни.
И да - направи си колоноскопия. Преживей го и обърни внимание!

# 10
  • Мнения: 12 153
Прекарал си нещо, което е унищожило полезните бактерии в червата, а без тях няма кой да преработва и усвоява храната и ето ти диария. Най-страшното е, че така започваш да трупаш тежки метали в организма си, които бавно разграодат миелиновата обвивка на невроните. Това в един момент става необратимо. Не знам дали у нас правят такова изследване, но провери точно това. И започни от днес да пиеш Ре комфорт - две хапчета на ден до стопиране на диарията и след това поддържащо по едно дневно. Поне един месец, ако се налага и повече. Спри да приемаш всякакви антибиотици без пробиотик. Антибиотик се пие заедно с пробиотик, а след това още двайсет дена пробиотик само. Съвременните антибиотици унищожават полезните бактерии в стомаха!
Пред очите си имам пример за дете, нелекевано правилно с продължила месеци диария. Резултат - тежка форма на аутизъм. Причината - унищожени полезни бактерии в стомаха и червата, от там натрупване на тежки метали в мозъка и разграждане на миелиновата обвивка на невроните. Къде и какво си работил преди да заминеш за Англия и там докато си бил какво си работил? Търси натрупване на тежки метали в организма си.

# 11
  • Мнения: 11 370
Но мама Ру от къде в детския организъм тежки метали?

# 12
  • Мнения: 12 153
От храната. Става постепенно натрупване. Има ги в минимални количества, изхвърлят се от организма при нормално работещо стомахче. В този случай (не е единствен) полезните бактерии в червата на детето са изчезнали (остават 1-2 вида и в намалено количество), детето месеци наред е с такова разстройство, причината не я установяват на време, сменят антибиотици, детето спира да говори, започва да връща назад в развитието, лутат се дълго време по лекари. Едва след години при частно изследване в чужбина се установява причината за аутизма. Детето в продължение на години беше подложено на специфична диета за извеждане на натрупаните метали и възстановяване на нормалната флора в червата. За съжаление, вредите са непоправими.

# 13
  • Мнения: 35
Тук съм работил на компютър предимно офис работа така да я наречем с постоянни тренировки и различни хранителни режими за покачване на тегло и за изчистване в зависимост от сезона. В Англия отидох юли за два месеца и работих в цех за пакетиране на царевица прав по цял ден на температури от 10 до -8 градуса. Проблеми с работата не съм имал от сорта да ме претоварвала или да ми е било супер тежкото, но там нямаше как да водя хранителен режим като тук и никакви тренировки за 2 месеца вече станаха 5. Там супер много въглехидрати приемах.
Сега от антибиотика спя по 11 часа, като спрях и кафето Grinning и до тоалетна през времето докато спя не ходя изобщо нямам болки не се будя нищо. Но събудя ли се веднага се почва..

# 14
  • София
  • Мнения: 38 570
Ентеросан! Само това. 6 таб. дневно.
И диета, каквато другите са ти казали.
За нервите и за стомаха - чай от жълт кантарион.
И вечният съвет - спри млякото.

Последна редакция: пт, 15 дек 2017, 09:46 от Free Agent

# 15
  • Мнения: 2 755
Изследванията ти не са перфектни. Изследван си за  Shigella и Salmonella, което не значи, че нямаш примерно стафилокок. За него не си изследван явно, щом конкретно са посочени само две бактерии. Моето дете имаше непоносимост към млякото и всичко млечно и от това правеше диария. Не е зле, ако се потвърди, че нямаш НИКАКВА патогенна бактерия да направиш тест за непоносимост и алергия към храни. От пробиотиците са много добри Салутил на Валмарк и Ентеросан. Поне при моето дете подействаха невероятно добре на сходен на твоя проблем.

# 16
  • Мнения: 12 153
При толкова продължителна диария вероятно не са му останали полезни бактерии. Дългосрочно пробиотици до възстановяване на нормалната чревна флора са абсолютно задължителни. Което не пречи да се изследва и за разни непоносимости и вредни бактерии. Но май в преден пост авторът писа, че тренира. Ако е вземал анаболи или разни добавки за трупане на мускулна маса нищо чудно, че си е увредил здравето. Стомашнити му проблеми явно не са от вчера, но вече са изострени до крайна степен. Да помисли и в тази насока.

# 17
  • Мнения: 35
Употребявал съм различни добавки преди да, но това е било за последно през 2014-2015. Последните 2 години само с малко протеин на прах и добри хранителни режими съм карал. Ще отида до гастрото отново, въпроса е, че в момента имам още 1 ден от антибиотика (Ципрофлоксацин) който направо ми съдра стомаха от двойно по-голяма напълно водниста диария... Като го спра ще изкарам една седмица само на варени картофи и нищо друго по цял ден и ще отида отново при гастрото. Обаче в момента така ме реже корема, че немога да изляза от вкъщи...

Пробиотиците мисля писах по-напред пих 2 пъти по 2-3 дни максимум понеже от първия Линекс пак ме прерязваше повече и на втория ден имаше някаква бяла слуз в изпражненията, спрях и не я видях повече. Другия е Лактофлор с фибри пих 3 дни по 3 таблетки на 1 път и пак супер много ме режеше корема от него и гастрото ми каза, че е от фибрите в него и го спрях и него.... И сега нямам идея какво изобщо да взема.

Благодаря за отделеното време на всички Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 дек 2017, 17:50 от ivan2323

# 18
  • Мнения: 12 153
Както писах и по рано антибиотик задължително се взема с пробиотик. Линексът не върши работа, а Лактофор се взема при хроничен запек.
Купи си Ентерол и Ре комфорт. От него ще спре разстройството!!! След това продължаваш да пиеш по едно хапче на ден от Ре комфорта поне двайсет дни! Антибиотикът унищожава полезните бактерии в червата, затова имаш разстройство!!! Антибиотик, който причинява разстройство се спира веднага!!! Той не ти понася!!! Не те лекува, а усложнява положението ти! И започни каквото ти написах още от тази вечер за бога! Не от утре, не от понеделник! Или влизай в болница веднага. Междувременно си отвори шкафа с подправките, вземи лъжичка джоджен и си направи чай. Пий го неподсладен или съвсем леко подсладен. Ако намериш дренки - яж!

# 19
  • Мнения: 35
Правих някакви чайове от кори от нар уж и те щели да ме оправят за 3 дни, но и те не помогнаха утре мислех да пробвам оцет и мастика. JТрайчотка също ми продадоха за 20лв, но гастрото каза, че тия неща като ги види и в кофата Grinning
Понеже сега няма да хвана аптеките за утре Ентерол-а колко време да го пия мисле че по 6 хапчете ми беше казала да го пия и утре мисля да го взема, аз днес тъкмо пак започнах Лактофлора, че така си стои и викам да взема и от него та пих преди малко 1 хапче Grinning

# 20
  • Мнения: 35
Сега погледнах, че Ентерола го пих като ми го изписа доктора 5 дни по 2 хапчета 250mg и ефекта беше нулев от съвпокноста на всички хапчета които ми бяха предписани Sad

# 21
  • Мнения: 12 153
Спри да пиеш нещо дето е за запек. Лактофора да си стои или го изхвърли. Дежурна аптека не може да няма, освен ако не си в вякое село. Ентеролът са 10 капсули в шишенце, ако пиеш по 6 на ден направо си вземи няколко шишенца. Започни го от утре и в понеделник се обади на личния и го питай колко време да го пиеш. На децата обикновено го давам три-четири дни, но те за това време се оправят. Все пак не са карали четири месечна диария.  Ре комфорта са шест хапчета. По принцип се вземат две на веднъж първият ден и след това по едно на ден, но ти си тежък случай. До спиране на диарията вземай по две на ден, след това продължи с по едно дневно. Това е добър пробиотик, който ще вкара в организма ти нужната доза полезни бактерии, за да заработи както трябва. И докато не се възстановиш напълно карай на диета, писах ти я по-рано. После постепенно премини към нормално хранене. Утре в аптеката попитай и за Хумана при диария, на кутията има нарисуван стомашен тракт, доколкото помня. Бебешка е, но става и за възрастни, дават я в инфекциозно.
Каквото и да правиш проблемът ти е упорит ище мине време докато се нормализираш. Бъди упорит, не очаквай чудеса за един ден.

# 22
  • Мнения: 35
Имаме дежурни аптеки, но не смея да изляза от нас в момента пък не ми е много удобно да карам някоя да ходи да ми купува хапчета за диария Grinning
Ок от утре ще започна Ентерола по 6 на ден(преди пих 5 дни по 2), Ре комфорта не е проблем ще го пия колкото е нужно стига да спре диарията, защото до момента само със Стоперан спира, но това са хапчета които съм решил да избягвам вече и от 1 седмица не съм ги вземал.

Странното е, че нямам никакви други проблеми, нито загуба на апетит, нито ми е зле, вода сега пия по 3 литра на ден, физически чуствам перфектно, но състоянието на корема ми ме подтиска психически просто.

# 23
  • Мнения: 12 153
Свари си чай от джоджен или оризова вода. Вариш ориз и пиеш водата, но си е гадно. Поне три- четири дена ще минат докато започне да се втвърдява. Няма как да стане от раз. Ще се оправиш. Това, че пиеш много вода е добре, така не се обезводняваш, но и не използваш пълноценно хранителните вещества, което също ще доведе до отпадналост.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 163
Панкреаса как ти е?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 016
Според мен лечението, което си провел до момента е направо несериозно. Дори производителят на Ентерол казва, че трябва минимум 10 дни да се вземат прахчетата/капсулите и то при по-леки случаи. Във твоят случай трябва поне 1-2 месеца Ентерол за да подейства, също така защо пиеш антибиотик без да взимаш пробиотик паралелно с него /поне 2 часа разлика от антибиотика/. Ти направо си доубил добрите бактерии, които са ти останали. Нищо чудно сега да си лепнеш и гъбички. Веднага почвай Ентерола, заедно с антибиотика /Ентерола е устоймчив на антибиотици/ и започвай гигантска доза пробиотици.
Само диета няма да помогне, за да се възстановят добрите бактерии могат да минат и 1-2 години при по-тежките случаи. На пробиотика му е необходимо време за да колонизира червата, да не кажа месеци. А когато изхожданията са  много на ден, по-голямата част от пробиотика излиза заедно с тях. Затова започвай незабавно гигантски дози пробиотик минимум 50 милиардна бактерии на ден.

# 26
  • Мнения: 35
Антибиотика спря, преди 2 дни започнах по 6 хапчета Ентерол на ден и 2 рекомфорта. Броя на изхожданията намаля, чистата вода също спря, която според мен беше доста от анбиотика понеже ми разказа играта. Личната докторка каза, че в моя случай Ентерол може да се приема по-дълго време както и рекомфорта и изписаните ми хапчета от доктора били малки дози, а този антибиотик е със страничен ефект диария, та един вид сега отново съм отначало. Храня се само с макарони със сирене и печени на фурна картофи за момента и от хапчетата последните 2 дни имам подобрение и се чуствам една идея по-добре. Личната докторка се съмнява да не би да съм развил непоносимост към глутен и оттова да имам постоянната диария, но ще изчакам 2 седмици поне на ентерол и рекомфорт на по-големи дози да видя как ще ми се отрази и евентуално тогав чак ще правя кръвни изследвания за непоносимост към глутен, понеже не очаквам от 4-5 дни да видя сериозно оправяне на корема си като знам колко дълго бях зле Sad.

Silsa- нямам идея, нямам никакви болки или нещо да съм се оплаквал, гледаха ме на екоглаф и ми казаха че нямам нищо, имах само лека болка в корема и подуване, която според мен е заради многото газове които имам в момента и подуването на корема.

# 27
  • Мнения: 12 153
Картофите трябва да са варени, ако са печени ги печи цели и необелени. Можеш да ядеш и извара, изкиснато сирене, варен ориз, моркови, ябълки - сурови и печени, банани, препечени фирийки, но ненамазани. За сега елиминирай мазнините. По-късно може да добавиш варена риба и варено пилешко месо, както и фрикасе. Без мляко - кисело и прясно! Ориз с домати също можоеш да ядеш на по-късен етап, както и юфка, но да не е запържена.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 016
Според мен не е алергия към глутен а си убил всички добри бактерии. Провери Рекомфорта във каква доза го приемаш. Минимумът както ти казах на пробиотика трябва да е 50 милиарда дневно. Препоръчвам Джеймисън, защото съдържа по 8 щама добри бактерии.

Ентерол можеш да приемаш мноооого дълго време, защото той съдържа само и единствено дрожди на бирена мая. Тези дрожди за съжаление немогат да се заселят в  червата и затова единственият начин да поддържаш тяхната бройка е като си ги внасяш отвън.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ванко,чета и ми се плаче!
Отиди утре или вдругиден до най-близката лаборатория и пусни едно ТСХ.Това е хормон на хипофизата,който показва функцията на щитовидната жлеза.Седем месеца се влачих по гастроентеролози и психиатри докато една умна глава се сети да ме изпрати на ендокринолог.
Но червата ми силно пострадаха от целия този ужас.
Със сигурност нямаш бактериална инфекция, най-често е свързана с висока температура.Приемаха ме поне десет пъти в Инфекциозно отделение с обезводняване и не откриха инфекциозен причинител.
Ако ТСХ ти е наред,пак занеси фецес за изследване и помоли за изследване за гъбички.
Ентерол и Ентеросан биха помогнали само при дисбактериоза,за друго заболяване няма шанс да направят нещо съществено.
Забрави за чесън,лук(дори варени и печени) и всякакви люти храни.Изключи яйца и млечни, трябва ти варен ориз варени картофи и варено пилешко месо,но само бяло месо.Печени до почти черно ябълки,банани ако ти понасят.
Ако се наложи си направи и колоноскопия,виж къде я правят с упойка,че е ужасно.В ИСУЛ София със сигурност е без упойка,скоро лежах там и с триста зора все пак ми сложиха упойка,но по принцип не слагат.Преди години лежах и в Иван Рилски пак София,същата работа с упойките.И на двете места се плащат.Правени са ми повече от десет колоноскопии и никой не може да ме накара да се подложа на това без упойка.
Ако се сетя друго ще пиша,не е лошо за паразити да видиш,но не вярвам да имаш.
Също има и кръвен тест за антиглиадинови антитела, които показват дали има глутенова ентеропатия.Ако нямаш,тогава може да хапваш препечен хляб и сухари.
Успех,ако има нещо пиши и на лични.
Четох,че по-горе те съветват да не ядеш мазнини.Да,така е,дори олио, зехтин или каквото се сетиш подобно,за сега не яж.Никакъв оцет или подправки.По-нататък евентуално магданоз или чубрица.

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 23:26 от mariqivanova799

# 30
  • Мнения: 35
Здравейте, вече 4 дни съм на по 6 хапчета Ентерол и 2 Ре комфорт на ден. Изхожданията намаляха до 4-6 на ден като само сутрин ходя 3 пъти докато ми се изпразни корема. Това което забелязвам е, че сутрин първото изхождане е перфектно все едно нищо ми не е имало, но всяко следващо изхождане за деня става все по-рядко и кашкаво без никакво спичане, все едно в долната част на червата ми всичко е ок и докато спя си се втвърдяват без проблем, но след това стават по-редки изпражненията през деня веднага след първото изхождане. Режещата болка  намаля също.

kene- благодаря, най-вероятно след нова година ще си поръчам този пробиотик, но от Англия, че там гледам за същата цена са 2 пъти повече хапчета от България и нали не е разхлабващ, че с тези пробиотици нещо не ги нацелвам аз Grinning


mariqivanova799- ще си направя едно изследване на щитовидната и за непоносимост към глутен след нова година да направя поне 2-3 седмици на хапчетата. Иначе гледах симптоми за проблеми със щитовидната и нямам нито един. Въпроса е при мен, че нито имам загуба на апетит дори обратното, умора не усещам, не забравям, не се обезводнявам, не съм нервен (сега без кафе е малко спорно Grinning). Чуствам се в перфектно здраве единствено проблема с корема

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 13:14 от ivan2323

# 31
  • Мнения: 626
Преди време бях с непрестанни разстройства. Правих колконоскопия, гастроскопия - нищо. Ходих на ирисогиагностик, пазих диета без сладко и разделно хранене. Ходих и да всякакви лекари, пих и някакви лекарства за забавяне на движението на изпражненията в червата - нищо.  Иначе нищо не ме болеше и се чувствах добре. И на мен ми се случваше сутрин първото изхождане да е нормално, а после в течение на деня да се влошава. Никой никога не се сети какво ми е... докато в един прекрасен ден започна една неописуема болка в корема високо горе като гастрит. Отидах на лекар, те ми взеха веднага кръв...и изненада! Възпалена жлъчка! Ако кръвният тест не беше показал причината за разстройствата, никога нямаше даже и да предположа, от къде идва всичко. Мина време, реших се да си извадя жлъчката. Това беше най-доброто решение в живота ми! Всичките ми неразположения минаха като с магическа пръчка. Вечните и унищожителни разстройства спряха! А бях така много, много години. Минаха ми и подуването на корема, сякаш и храносмилането се оправи като цяло и всичко.
Препоръчвам кръвни изследвания на жлъчката, ей така за по-сигурно.

# 32
  • Мнения: 35
Днес си пуснах изследвания за непоносимост към глутен и изследвания за щитовидната жлеза. За глутена ще разбер другата седмица, но кръвните за щитовидната са в норма и те...


Lin Star- Аз болки в корема нямам, някакви супер болезнени крампи също нямам, просто когато е подут и го натисна се усеща напрежение, но не е и някаква остра болка или нещо такова. Ако се наложи и за това ще си пусна изследвания, мен най ме тревожи да не би да е на някаква психична основа..

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не,питала съм и гастроентеролози и психиатри дали от нерви може да имаш диария.Може еднократно, двукратно,но не всяка сутрин и не веднага след събуждането,а в момента на стрес.
И няма такова чудо като хронична диария!
Може да поискаш талон за ехограф на коремни органи,там ще се види има ли проблем с жлъчката или черния дроб.
Радвам се,че жлезата е наред,може да е хранителна непоносимост,но това трудно се открива и изследванията са скъпи.

# 34
  • Мнения: 35
Не,питала съм и гастроентеролози и психиатри дали от нерви може да имаш диария.Може еднократно, двукратно,но не всяка сутрин и не веднага след събуждането,а в момента на стрес.
И няма такова чудо като хронична диария!

Най-странното е че при мен се появява най остро точно когато съм навън, на опашка в магазин, в такси или на места в момента къедот знам че няма тоалетна и ми става супер напрегнато прерязва ме веднага и оттам направо към вкъщи. Да минат празниците и ще взема и талони, той гастрото ме гледа на ехограф и каза, че имам само газове и вода в корем тогава, но не пречи второ мнение Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 2 016
Да ти кажа бях сигурна, че щитовидната жлеза ще е наред.
Унищожил си добрите бактерии - дисбактериоза. Отново да те попитам по колко милиарда на ден взимаш от Рекомфорта?

# 36
  • Мнения: 35
Да ти кажа бях сигурна, че щитовидната жлеза ще е наред.
Унищожил си добрите бактерии - дисбактериоза. Отново да те попитам по колко милиарда на ден взимаш от Рекомфорта?

Приемам по 2 таблетки на ден от Рекомфорта, като всяка таблетка съдържа (16 милиарда):

Тиндализирани Lactobacilluc dcidophilus - 8 милиарда бактерии
Тиндализирани Lactobacilluc casei - 4 милиарда бактерии
Тиндализирани Streptococcus thermophilus - 4 милиарда бактерии

последните 2 дни ги приемах по 1 сутрин и една вечер, но днес пак върнах на 2 таблетки наведнъж.

# 37
  • Мнения: 626
Днес си пуснах изследвания за непоносимост към глутен и изследвания за щитовидната жлеза. За глутена ще разбер другата седмица, но кръвните за щитовидната са в норма и те...


Lin Star- Аз болки в корема нямам, някакви супер болезнени крампи също нямам, просто когато е подут и го натисна се усеща напрежение, но не е и някаква остра болка или нещо такова. Ако се наложи и за това ще си пусна изследвания, мен най ме тревожи да не би да е на някаква психична основа..

Виж, аз също нямах. Години наред си страдах от разстройството и това е. Нямах други симптоми. Но след 7-8 години изведнъж от нищото дойде острата болката в корема. Точно тя ме накара пак да потърся  доктор ( но вече не бях в България) и първото, което направиха беше да ми вземат кръв. Така разконспирирахме жлъчката.  Оказа се, че през цялото време жлъчката не е била наред, малко по малко се е пълнила с камъни и се е възпалявала и е предизвиквала разстройството.  И чак след много време болката и проблема изби. Така, че не отхвърляй тази вероятност да е тя.  На всяка цена си я изследвай. И аз бях на твоите години когато всичко това започна.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А какви изследвания се правят за жлъчката? Като бях в София в гастроентерологията в ИСУЛ един професор ми каза,че е прегъната и пълна с шлака,гледа ме на ехограф.Боли ме понякога,но най-често от нерви.

# 39
  • Мнения: 626
А какви изследвания се правят за жлъчката? Като бях в София в гастроентерологията в ИСУЛ един професор ми каза,че е прегъната и пълна с шлака,гледа ме на ехограф.Боли ме понякога,но най-често от нерви.

Взима се кръв и там се виждат едни показатели ( не се сещам как се казват, но докторите си знаят). Освен това може да се направи изследване с ултразвук и камъните се виждат. Жлъчка може да боли от нерви, но забелязах също така, че реагира на яйца, мазно и студени храни. В последствие толкова се обостриха нещата, че повръщах непрекъснато и по цели нощи не спях от адски болки. Добре, че я махнах.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 016
Жлъчка не се вади толкова лесно. Първото изследване е ултразвуков преглед, на който се виждат камъни в жлъчката. Второто изследване е на кръв, като се изследват билирубин общ и директен, асат и алат. Ако има проблем със жлъчката то моментално се отразява във черният дроб. Обикновено във остра фаза камъните в жлъчката са със повишен билирубин и в най-остра фаза става жълтеница.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря за отговорите.
За сега нямам камъни, сравнително слокойна е жлъчката на ехограф.Показателите АСАТ и АЛАТ,общ билирубин са в норма,само един показател на черния дроб беше леко завишен,но ми казаха,че това е защото пия много лекарства.Да не се притеснявам.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 016
Да ти кажа бях сигурна, че щитовидната жлеза ще е наред.
Унищожил си добрите бактерии - дисбактериоза. Отново да те попитам по колко милиарда на ден взимаш от Рекомфорта?

Приемам по 2 таблетки на ден от Рекомфорта, като всяка таблетка съдържа (16 милиарда):

Тиндализирани Lactobacilluc dcidophilus - 8 милиарда бактерии
Тиндализирани Lactobacilluc casei - 4 милиарда бактерии
Тиндализирани Streptococcus thermophilus - 4 милиарда бактерии

последните 2 дни ги приемах по 1 сутрин и една вечер, но днес пак върнах на 2 таблетки наведнъж.



Така, значи очевидно е, че 16 милиарда на ден е дневната доза за хора, които нямат проблем със диария. Много малко милиарда приемаш. Както писах и по-горе Джеймисън съдържат по 8 щама пробиотик, а ти в момента приемаш само 3 щама пробиотик и то в недостатъчно милиарди.

И в допълнение, при диария ако приемаш наведнъж дневната си доза, тя наведнъж ще излиза със диарията ако се сещаш какво имам предвид. Трябва да приемаш пробиотика във няколко приема на ден за да може да се подсигуриш по всяко време, че няма да излязат толкова бързо навън бактериите. Разбираш ли ти се въртиш във един затворен кръг - малко милиарди добри бактерии, малко щамове добри бактерии и на всичкото отгоре ги приемаш наведнъж. А какво правиш до края на деня, когато вече си ги изкарал навън, как точно те ще колонизират червата ти? Вече се ядосвам, че губиш време от неправилно лечение.

# 43
  • Мнения: 35
Поръчах едни 60 таблетки ДЖЕЙМИСЪН, но ще дойдат чак на 28-ми заради коледните празници тук от България за 35лв. Другите мисля да ги поръчам от Англия понеже там е за 45лв- 130 хапчета. В момента пия по 6 ентерола на ден и 2 Ре конфорта, като дойде и джеймисъна другата седмица как да организирам дозите и 3-те ли да приемам.

В момента не съм с диарии както когато бях с антибиотика, просто ту съм ок, ту след това кашешсти изпражнения, ту много воднисти, но не и чиста вода по 8 пъти на ден както бях преди седмица Grinning

А за жлъчката възможно ли е да се прояви проблем от работа, последните 2 седмици в Англия когато ми се появи този проблем ми смениха работното време само на нощни смени и разтоварване на касетки, до сега никога не бях карал нощни смени на такава работа, физически не съм я усетил много тежка или болезнена работата, но рязко ни промениха работната среда тогава Simple Smile

# 44
  • Мнения: 35
Вече 6 дни пия по 6-Ентерола и 2- Ре комфорта. Значително подобряване нямам един ден съм по-добре на другия пак обратно. През деня се редуват диария и запек и постоянно множество газове, но много и постоянно ми е подут корема и си къркори както преди. Сега чакам пробиотика и се чудя може ли да пия и една Тройчатка.

От днес ще вдигна Ре Комфорта на 3 на ден докато ми дойде пробиотика Джеймисън. Днес сутринта имах 2 изхождания почти нормални, на обяд трябавше да излизам и кашести изпражнения на кафе пих един натурален сок Капи праскова и още в кафето трябваше да ходя 2 пъти чиста вода.... Прибрах се вкъщи и 2 пъти се мъчих запек, а корема ми къркори постоянно и усещам доста газове в него.


Направих грешка да вляза в Американските форуми за Синдрома на раздразненото черво (това ми е написал гастрото на листа като диагноза) и там 50% от хората мислят за самоубийство заради загубен социален живот заради постоянната диария, а другите се притесняват от Рак на дебелото черво със същите симптоми(в начален статий в късен вече има и кръв в изпражненията) и да си кажа честно и мен успяха да объркат.... На повечето навън им предписват Имодиум по 3-4 хапчета всеки ден преди храна, което за мен си е пълна глупост и на мен Стоперана ми помага като взема 2 хапчета, но не го виждам като решение на проблема.... Сега продължавам да чакам изследването за непоносимост към глутен и джемисън пробиотика. Поръчах си и Omega 3, Магнезии и аминокисели да взема и малко витамини......

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Еее,ти пък сега самоубийство...
Толкова хубави неща има, за които си струва да живееш.
Имала съм над 60 кърваво-слузни изхождания ,за щастие само веднъж,това ми беше най-тежката криза с колита.Само се молих да оживея,за да видя как расте детето ми.Щастлива съм с него,обичам го от сърце и душа.
Забрави за сокове,кока коли,газирани,кафе,мляко и всякакви млечни.Аз на кафе пия минерална вода,но топла,защото при колит(какъвто и да е)се ядат и пият храни и напитки със стайна температура,горещите са също толкова противопоказни като студените.Лятото ме гледат странно като искам топла вода,но вече не обръщам внимание.
Защо не купиш Дианорм на доктор Тошков?Поне са билки,не вярвам да навредят,а не са и много скъпи,на мен са ми помагали.
И се замисли за колоноскопия,но проучи къде е с упойка.Прочистването е супер отвратително,но е един вид детоксикация на организма и честно казано след това ужасно преживяване ми се подобрява състоянието.Е,няколко дни ти е много разбъркан коремът,но се търпи някак.
Ти слуз имаш ли?По принцип диагноза синдром на раздразненото черво се поставя едва след като се изключат други заболявания.

# 46
  • Мнения: 35
А аз такива мисли нямам Grinning просто като влязох и видях как форум с 1 милион мнения е толкова отчаян и всеки пише как си е пропилял живота заради това заболяване и се тествали за по 4-5 вида рак и не е много приятно...
Догодина, ако се наложи и на колоскопия ще се подложа, не знам колко време трябва да изчакам на хапчета и пробиотици за да видя ефекта и да не се окажа некрая, че пък било друго заболяване и отлагането е влошило нещата. Все се надявам, че нещо с храната в Англия съм се заразил понеже супер рязко се появи всичко, но пък и все по-лошо стана като отидох на доктори... Миналия месец бях цял месец на тренировки по бокс и в комбинация със стоперана всичко се поддържаше в някакви граници, но откакто посетих доктор изписаха ми хапчета и спрях стоперана се наложи стоене вкъщи само, двойно повече проблеми спиране на какви ли не храни и напитки сваляне на килограми и така....

За слуз да си кажа не мога да кажа понеже нямам идея дали имам, когато са твърди изпражненията понякога ми се струва, че има нещо като жълта слуз, а когато са кашкави нямам идея понеже падат на малки парчета като при кокошка отново обвити в някаква жълто прозрачна течност, но не всички или в началото или в средата или в края на изхождането.

Изследванията за паразити/ кръвни и за щитовидна всичките в норма....

# 47
  • Мнения: 12 153
Здравей. Много време ще мине докато се оправиш, няма кака четири месеца разстроен стомах и за нясолко дни нормализиране.
В преден пост беше писал, че в Англия си носил някакви касетки? С какво бяха?

# 48
  • Мнения: 2 755
Защо все пак не си пуснеш микробиологично изследване на фецес, щом се съмняваш от зараза? Казах ти, че предишното не е качествено, не са търсили гъбички и др. бактерии, а само две стандартни. Отиваш и казваш, че имаш оплаквания, това, което са ти направили е изследване за здравна книжка.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Виж какво се сетих,ужасно съм глупава.Отиваш в читава лаборатория,ако имате Лина в града,още по-добре.Майка ми работеше в такава и гарантирам,че ако има отклонения в изследванията,те ги пускат още веднъж,за да са сигурни,че няма грешка,а микробиологично изследване правят или микробиолози или лекари,а не обикновени лаборанти.
Пускаш Калпротектин,това ще покаже имаш ли възпаление на червата.Ако е синдром на раздразненото черво,резултатът ще е нисък,ако е възпаление и имаш нужда от колоноскопия,ще е висок.
Това първо.После пускаш микробиологично изследване на фецес и искаш Хеликобактер пилори,искаш и клостридиум и гъбички.И изрично казваш да търсят всякакви патогенни,не само  дезинтерия и салмонела.
Знам какво говоря,майка ми не е лекар,но е дипломиран микробиолог и вирусолог,с дългогодишен опит.
За съжаление повечето изследвания не са по каса,попитай личния лекар какво е по каса, длъжен е да ти даде талон.Калпротектин не е по каса,тук е около 30 лв.
И да,имаш слуз.Тази жълто прозрачна течност е слуз.Радвам се,че няма кървави жилки в нея,но толкова продължителна диария и отслабване е сериозен симптом.
Аз преди също пиех пробиотици с надеждата,че ще се оправя.Не стана.Случих на прекрасен гастроентеролог,който ми пусна много изследвания и за съжаление имах гъбички и какви ли не патогенни.И ми обясни така:Представи си,че пробиотиците са един слаб,елегантен и възпитан човек,а патогените са един здрав,едър,мускулест мъжага.Сбиват се.Познай кой ще спечели.

# 50
  • Мнения: 111
Mariqivanova, сподели моля те точно какви изследвания ти назначи гастроентеролога. 

# 51
  • Мнения: 111
ivan2323 , напиши в гугъл Vitalan фецес диагностика.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 016
Никакви натурални и други подобни сокове, за прясното мляко също трябва да забравиш, както и за кафето.
Докато ти пристигне Джеймисън, можеш да вдигнеш Рекомфорта на 2х2.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Mariqivanova, сподели моля те точно какви изследвания ти назначи гастроентеролога. 
Пълна кръвна картина с диферинцеално броене,протромбиново време (защото кървях тогава), всички микробиологични изследвания,които съм описала по-горе,само Калпротектин не ми е назначавал,нямаше тогава такова изследване, ехограф на коремни органи, чернодробни показатели и препоръка за посещение на университетска болница за колоноскопия с биопсия.
Ако се сетя още нещо ще пиша,дано съм помогнала.

# 54
  • Мнения: 8 810
Иване, след празниците си направи един Ана профил. Съмнява ме някакво автоимунно. Най-вероятно не е жлъчката и оттам черния дроб(ПБЦ), защото боледуват само жени. Но Крон не е изключен. Щом имаш и слуз....Колоноскопията няма да ти се размине. В Пловдив вече правят само с упойка, доколкото знам. На мъжа ми правиха есента, без да го питат даже му сложили веднага упойка. Солената вода го беше измъчила повече от самата манипулация, от която не усетил нищо, докато спал.
Имаш 2 варианта:
-отиваш на гастроентеролог и казваш да ти даде изследване за автоимунно(Крон и улцерозен колит) и отиваш с талона в имунологичната лаборатория. Здравната каса не поема имунологичните, приготви се. Всяко беше по 30 лв преди години, сега не знам точно....
- отиваш без направление и казваш, че искаш да ти изследват ANSA и ASCA. Ако са положителни, със сигурност имаш Крон или улцерозен колит. Ако не са, пак може да си болен, половината автоимунни сме серонегативни и тестовете не ни ловят. Затова ще минеш задължително колоноскопията.
Правиха ли ти СУЕ и CRP? Фибриноген, креатинин, кръвна захар, добре ли са?

ПП.Не се тревожи, живее се и с тези гадости, ако се окаже, че си в групата Laughing
ППП А, да, СРДЧ нямаш със сигурност. Аз съм диагностицирана с колит и мога да ти кажа, че не е толкова тежко, както го описваш. Освен това кризите ми траят по няколко дни, до седмица. Няма такова нещо, месеци наред с разстройство. Освен това при колита(СРДЧ) разстройството е 1-2 пъти сутрин като станеш, после всичко си е наред през целия ден.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ън,мила и ти ли си в групата?
Голяма мъка,по празниците като се съберем,всички ядат и пият,аз чопля с ужас варените си картофи и гледам жално.Утре се каня да ям сърми,само зеле, кайма и ориз.Но най- вероятно ще хапна една само.Ще си ги варя в отделна тенджера и ще опитам само,ако съм добре.
Ванко,зеле не яж в никакъв случай,само варени картофи и ориз за теб с много малко сол.Без лук,без кисели краставички,без баници,питки и каквото и да е меко тесто.Никакъв компот,нищо сладко,захарта ти е силно противопоказна в момента.Препечен хляб или сухар,но не пълнозърнест,а бял.
Определено си за университетска болница.
На мен не са ми правили показатели за автимунни заболявания,но си имам много,така че и да излязат положителни не е ясно точно към кое заболяване ще се отнасят тези антитела.
Редактирам се-Ън е права.СУЕ-утайка и Ц реактивен протеин също са много показателни.За щастие последно като лежах в София бяха добре.

# 56
  • Мнения: 8 810
Оф, не ми се говори. ooooh! Готвя по 2-3 дни, после гледам как ядат. Аз съм обикновено на варено пилешко и варен ориз или пък месото го бода на шишчета и го слагам на скарата. Готвя се и аз да ям от постните сърми със зеле утре, но ще им махна зелето, че и от содената питка с парата мисля да опитам..... Rolling Eyes Ще изпека и картофи във фурната и така.... Outta Joint
ПП На мен каймата ми е строго забранена. Само постно.... Tired
Един стек с минерална вода седи в кухнята, наред с какво ли не, дето ще се пие от домочадието.

# 57
  • Мнения: 35
Много благодаря за отговорите. Ще продължа по-активно с хапчетата и пробиотиците както посъветва МамаРу. Там касетките които носих бяха точно последните 2 седмиции смениха ме на нощна смяна и носех касетки с царевица между 6-16 килограма всяка като трябваше да ги редим 10-касетки една върху друга и в повечето случай 16 килограма трябваше със засилка да ги мяташ над главата си Grinning Физически работата не ми беше проблем, тук постоянно съм тренирал и са ми нужни 2-3 дни да ми се настрой организма и повече нямам проблеми...

В момента свалям килограми точно заради липсата на тренировки съчетана с режимите само с ориз, картофи и препечени филии от дълго време вече. По принцип съм свикнал да приемам доста макроси, големи количества яйца, млечни продукти, пилешки меса и така, иначе съм си генетично предразположен да свалям лесно килограми съм забелязал от тренировките си.

Снощи до 3-4 гледах клипове на хора с IBS в youtube и странното е, че 90% от снималите тези клипове са от UK


Ако съм диагностиран с нещо би ми било по-лесно да се огранича и да знам какво да правя понеже така си е направо страшно налучкване. В момента си правя изследвания в Cibalab.com като за всяко си плащам по 30лв, за по пълните пакети има цени от по 500-2000лв, а мойте всеки път излизат здрав като бик Grinning

Тази жълтеникава слуз я няма постоянно един път има един път не, преди ми трябваше кафе като стана сутрин да ходя до тоалетна, но послединя месец първо ставам и отивам до тоалетна без стимулация Grinning Сутрин изпражненията са като едно тесто всичките заедно, но ми прави впечатление, че по-малки парчета като паднат във водата стават направо на прашинки и изпражненията ми нямат никакъв аромат, само по време на антибиотика беше зле, но в момента колкото и пъти да ходя няма никакъв аромат от изпражненията ?

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Уффф,Ън,как добре те разбирам.
Баща ми беше на банкет и донесе от там пържоли и баница.Сдъвках аз една пържола,хем беше пилешка,но с подправки и само едно парче баница.И една седмица бях с болки,за щастие без диарии,но с чести изхождания.Преди това обаче си признавам без бой,че ядох три сандвича от Мак Доналдс.Ми яде ми се,може би от август месец не бях яла нещо от Мак Доналдс.Но сега вече няма да ям.На изследвания в Иван Рилски и на лабораторни изследвания за хранителни непоносимости ми излезе много слаба непоносимост към глутен.Обаче ям ли глутен,червата ми след известно време спират да мелят,изхождам несмляна храна.Ще трябва напълно да изключа глутена,все имам надежда,че така ще се подобрят нещата.До сега не съм го спирала изцяло за шест месеца,спазвам два-три месеца без глутен,подобрявам се,ям като невидяла и хоп-пак болна.
По принцип ако съм добре ям по две-три сърми със зелето.И нищо не ми е ставало,може би пак по-чести изхождания.Ще хапна една,ако не ме боли корем на 25ти ще изям и другите три.Четири си отделих преди да овкусим каймата и ориза с майка ми.
Не се умира от тия заболявания,но се пият лекарства и е мъъъъка.На Великден ако съм без глутен направо ще се побъркам.Козунакът е едно от най-най любимите ми неща.Също и доматите.Ям ли пресни обаче винаги резултатът е диария.И яйца обичам,и те не ми понасят.Лоша работа,но си повтарям,че животът не е само ядене,има и други хубави неща.

# 59
  • Мнения: 111
Иване, прави ми впечатление, че tsh -то ти е 2,6. Макар и привидно в норма тази стойност е висока за толкова млад човек. Задължително изследвай анти тела ТАТ И МАТ и нека ендокринолог ти погледне структурата на щитовидната жлеза. Преди 2 години имах чревни проблеми, сериозни. Никакви пробиотици и лекарства не ми помогнаха. Добре че попаднах на читав гастроентеролог, който ми прегледа на ехограф жлезата и видя че е с нарушена структура. Всички хормони бяха в норма, но антителата ТАТ бяха до небето. След проведено гладолечение, но не на своя глава, а назначено от д-р Гайдурков свалих антителата и всичко влезе в норма за има няма 1 месец.

# 60
  • Мнения: 111
Mariqivanova, благодаря за разяснението. Ти в коя лаборатория прави тези микробиологични изследвания? И какво точно казваш? Само микробиология на фецес или трябва да ги изредиш точно?

# 61
  • Мнения: 35
А това са всичките кръвни които ми правиха, бяха пуснати от гастрото с направление, изследването за бактерии също беше с направление от него:

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
lorii,всяко се плаща поотделно,защото средите,в които се посяват клостридиум и Хеликобактер пилори са различни,а може и с някакви реактиви да ги изследват,не знам,не съм питала за метода на изследването.А микробиологично изследване на фецес обикновено е само за дезинтерия и салмонела,ако същата среда,в която е посято се остави по-дълго време,едва тогава се разбира има ли гъбички.Трябва изрично да поискаш и за гъбички,защото обикновено щом няма салмонела и дезинтерия,пробата се изхвърля.Трябва да помолиш да се види и за други патогенни,при мен проблемът са гъбички и клебсиела.И двете съществуват нормално в червата и си взаимодействат с другите бактерии.При мен обаче почти винаги излизат само тези двете-кандида и клебсиела.Това означава сериозна дисбактериоза,тези два микроорганизма са се намножили дотолкова,че са подтиснали другата микрофлора.С пробиотици при мен не се оправя положението.Постоянно съм на антибиотици,защото съм алергична към салициловата киселина която е съставка в лекарствата за лечение на улцерозен колит.Те съдържат салицилова киселина и сулфонамиди.Сулфонамидите подтискат растежа на патогените при хора с моето заболяване,но аз не мога да пия тези лекарства.Да не говорим,че повечето гастрентеролози отказват да ме лекуват като чуят за алергията ми.
И съм на антибиотици.Спра ли ги,след десет до 14 дена се появява чудесна диария.Една гастроентероложка каза,че си въобразявам,спрях антибиотиците,минаха две седмици,правих изследване и ѝ го занесох.И тя в листа за личния лекар ми изписа същите антибиотици,само добави "При нужда".А ,забравих да напиша,че през тези две седмици пих изписан от нея пробиотик,без никакъв ефект.

# 63
  • Мнения: 12 153
Ванко, питах какаво си носил в Англия, защото бях чула за работа в селското стопанство с използване на много изкуствени торове, които също бързо разбили здравето на млад човек. Изкуствени торове в големи количества на едно място (склад, фабрика) също правят вредна средата за работа. Ти сам каза,че там еси променил диетата, та може да е имало и нещо в храната - отглеждана с повече изкудтвени торове, хормони в пилешкото, за което много се говори, генно модифицирани продукти...
И аз си помислих за проблем с щитовидната, щом написа, че лесно сваляш. Аз съм с Хашимото. Със стомаха никога не съм имала проблем, но в гимназията рязко напълнях и след това не можех да сваля. И при мен хормоните са в норма, нооо ТАТ беше до небето. Интересното е, че след един изкаран стомашен вирус за три дена буквално, след това в продължение на три месеца бавно свалих 10 кг и вече десет години съм с нормално тегло каквото и да ям. Случва се зимата да вдигна 2-3 кг, че тогава ям повече сладко, които пролетта и лятото смъквам. Дъщеря ми също е с нормални хормони на щитовидната, не помня обаче пуснах ли й ТАТ и МАТ. Тя е хиперактивна и търсех проблемът откъде идва. При нея има пък прекалена слабост - на 7г и половина тежи едва 15кг, при ръст 119, подкожна мазнина практически няма. Трябваше аз да си пусна изследвания на щитовидната, но ще пусна на нея, за да изследвам пак и този път да проследя и ТАТ и МАТ. Имай предвид, че те са по каса само за бременните, останалите ги плащаме. В Рамус имат доста добйр пакет на хормоните.
Направи изследванията, които те съветват момичетата, но защо не поискаш да те влезеш в Университетска болница за изясняване на състоянието ти? В момента ние налучкваме, а специалистите може да се сетят още нещо, а и няма да плащат толкова.

# 64
  • Мнения: 35
С мен в Англия бяха още 2-ма приятели, ядяхме винаги едно и също и работехме едно и също като цяло с изключение на последните 2 седмици. Аз все се надявах, че е нещо от храната им понеже не ми беше никак апетитна и ядяхме една шунка, като аз ядях най-много спрямо всички там от шунката, с цел да не свалям килограми заради протеина в нея и беше удобна за работа.Факт не беше никак вкусна Grinning


В България често пиех шейкове с мляко какао и 2 сурови яйца (нямах проблеми и ми харесваха на вкус, а и физически работеха добре), в Англия първия месец опитах един такъв шейк с техните продукти и ме размаза корема тогава и оттогава сурово яйце не съм пипал но ми се наложи да взема стоперан и тогава за да спра ефекта Simple Smile

Не обичам болниците и не приемам лекарства по принцип. Дори за глава не пия аналгин или каквото и да било, но стоперана от години е с мен навсякъде. Приятелката ми това ме бъзикаше преди година, че не пия никакви хапчета в живота си, но без стоперан в якето и раницата не тръгвам на никъде.

Имам малко по различно мислене от останалите на темата болести и знам колко влияе психическата нагласа в повечето случай и се опитвам да избягвам и доктори и хапчета. Пробиотик не съм пил нито веднъж за 23 години също, тепърва го започвам.

Преди да ида на доктор и да започна антибиотици и хапчет успявах и на тренировки да ходя и на курсове, а сега е доста сложно да излизам от нас за повече от 20 минути просто навън ме прерязва прибера ли се 5-6 часа не се сещам за тоалетна. От другата седмица ще се опитам да се върна отново и в залата, защото тренировките помагат винаги. Аз очаквах още отначало да ме сложат на едни системи за 1 седмица и всичко да приключи, но явно ще трябва да мина по по-заобиколния път. Ако нещата не се променят през следващите седмици най-вероятно ще посетя някоя от болниците в София за още едно мнение Simple Smile

# 65
  • Мнения: 26
Здравейте,

Аз съм с водниста диария вече 2 години. След като пих антибиотик 3 месеца и после пробиотик се почна с диарията. Имах болки, повръщане, подувания и още доста неща. Правиха ми различни изследвания, пих антибиотик за дисбактериоза 2 седмици, спрях диарията за две - три седмици и пак наново, но наполовина. Преди ходих по 20 и повече пъти на ден, сега към 10-12 може и по малко. Миналата седмица ми направиха изследване за дисбактериоза и излезна положително. Прочетох в по горните мнения за ентерол и пробиотик, но незнам по колко на ден. В момента чакам да ми предпишат антибиотик. Симптомите в последната година са точно като на Иван. Четох, че повечето хора имат дисбактериоза, но лекарите им казват синдром на раздразненото черво и не се лекуват правилно. Надявам се след този антибиотик, ентерол и пробиотик поне малко да се нормализиран. Купих си книга на Норман Робилард за бързо преминаваща диета през чревния тракт, която помага при синдром на раздразненото черво и дисбактериоза, но още не не съм почнала диетата. Има много добри отзиви. Прочетох много хубави мнения в темата и така разбрах за ентерола. Ако може някой да ми даде точна доза за приемане на ентерол и пробиотик ще съм много благодарна.

# 66
  • Мнения: 2 755
Ентерол и пробиотик трудно може да предозираш. Следвай указанията на опаковката, стандартно, ако пише една капсула на ден, започни с 2, за да се наситиш 10 дни и продължи по 1. За Ентерол съвет не мога да дам, от него полза не съм видяла. Избери добър пробиотик, не всеки става.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
escalonia,не знам точната доза,единственото което съм чувала от лекар е,че пробиотиците се пият най-малко два часа след приема на антибиотиците.
При мен просто Ентерол и пробиотици не помагат.Единственият пробиотик,от който имах малко подобрение е български,казва се Ентеросан.Пила съм и скъпи,и евтини,само безумно скъпите над 50 лв за десет сашета не съм опитвала.И в големи дози са ми ги изписвали,и продължително време ги пих-това ще рече поне пет години не съм ги прекъсвала,само съм ги сменяла.И с тях,и без тях е една и съща при мен.Колитът ми е в резултат на сериозен хормонален дисбаланс при мен,явно и глутенът играе важна роля, затова предполагам,че не действат пробиотиците.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 016
Ако се взима антибиотик задължително е да бъде с Ентерол. Дрождите на Ентерол са устойчиви на антибиотика, те спират появата на Кандида /гъбички/ в червата. Гъбичките от своя страна изместват добрите бактерии, заселват се на тяхно място и колкото и пробиотик да пиеш, когато има гъбичка бактерията от пробиотика неможе да се засели.

Дрождите на Ентерол са различни от бактериите в пробиотиците. Затова препоръчвам да се пият и двете. Както писах по-горе Ентерол е дрожди на бирена мая, които немогат никога да се заселят в червата и затова трябва да се внасят от вън. Но оказват благопирятно влияние върху Кандида и върху развидието на Клостидум дифициле /след всеки антибиотик има такава опасност/.

# 69
  • Мнения: 26
Благодаря за отговорите!

Прочетох, че ентерола е за диария и затова реших да го пробвам. Чакам да ми предпишат антибиотик и ще пробвам диетата от книгата, която споменах. В нея се изключва зърнени и  фибри (които ферментират по дълго време в стомаха), които захранват бактериите в стомаха, също така никакво сладко. Проблема е, че много трудно спазвам диети. Всичко ми се хапва. Но някои храни така ми подуват стомаха и не ги хапвам много. Трябваше да мине година за да мога да хапвам пици и други подобни храни. Но повечето плодове и зеленчуци ми деистват зле.
Надявам се някой ден да бъда по добре. Живота ми се върти само в търсене на тоалетни.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На мен Ентерол не само,че не ми помага,по-зле ми става и за съжаление не мога да го пия.Бях ходила при един имунолог в София и ми беше правил тест за алергия към гъбички,получих огромно червено петно за няма и 20 мин.Беше ми казал да не пия бирена мая дори във витамини и хранителни добавки.Не знаех,че Ентерол съдържа дрождите на бирената мая.Аз така или иначе не го пия,не ми понася.Пия противогъбични,които за съжаление са много по-натоварващи за организма.
Като дадат пенсиите(с ТЕЛК съм),ще купя пак Ентеросан,той ми действа добре.Имам и Лактофлор,него също го харесвам,ще опитам да пия по-висока доза пробиотици,този път пък може да се почувствам по-добре.
Голяма мъка с тези празници,всички ще нагъват питки,баници...Аз ще гледам.
Ако можеше всички с чревни заболявания да сме от един град и да си организираме банкет с варени ориз и картофи,щеше да е супер.Ще е единствения банкет,на който не ме гледат странно и не ме питат защо не ям и не пия.

# 71
  • Мнения: 26
Проблемът с всички стомашни проблеми е, че при едни действа едно, а при други друго. Няма идеална формула, както за лекарства, така и за храна. Толкова неща съм изчела и навсякъде има противоположни отговори. Ако на едни помага, на други не действа или има обратен ефект. Ще действам на системата на елиминация. Пробвам различни неща и се надявам да уцеля най-добрия вариант за мен.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
escalonia,това е верният подход.Един може да яде банани,друг от тях се чувства много зле.С всяка храна и всяко лекарство е така.
Аз най-тежката си криза с колита я получих от едно лекарство.Ако ми изписват ново лекарство повече от десет дни съм в истински ужас.Първите три дни умирам от ужас да не получа алергия,после докъм втората седмица умирам от ужас да не провокира колита.Да не говорим,че ако пия през устата пеницилин или макролиди,до три-четири часа след приема съм с чудесна диария.И Ентерол ми действа така.
Оперираха ми щитовидната жлеза,махнаха я и от заместващото лекарство или от настъпилия хормонален дисбаланс бях много зле с колита.През юли ме оперираха,отслабнах зверски,два пъти лежах по гастроентерологии...Сега уж съм по-добре (пу да не ми е уроки)и се моля оттук нататък нещата да тръгнат към значително подобрение.

# 73
  • Мнения: 35
А нормално ли е, ако съм унищожил добрите си бактерии да редувам диария и запек... Вчера примерно много добър ден, сутринта 2-3 изхождания и след това цял ден жесток запек.
Днес сутринта пак до тоалетната 30 секунди идеално и отново водниста каша след това. Все едно само в края на червата ми всичко си функционира нормално, а нагоре се меша с водата Grinning Минах на 4 рекомфорта на ден и 6 ентерола. Хубавото е, че нямам никакъв проблем с тези хапчета и се чувствам по-добре, но когато трябва да излизам съм с диария, когато съм си вкъщи запек... Ентерола и Ре комфорта след храна ли да ги приемам, понеже сутрин не съм свикнал да ям и директно на гладно си ги пия.
Но и съм една идея по-добре от други писали по форумите, че при мен изхожданията са до към 8 броя на ден в най-лошите дни, иначе между 4-6....

Последна редакция: нд, 24 дек 2017, 12:10 от ivan2323

# 74
  • Мнения: 26
Аз съм така, диария и запек. Сутрин е запек и трудно излиза, но в момента в който излезне, все едно тапата се отпушва и почва с диарията. Вечерта пак може запек и пак диария. Редува се всеки ден. От студеното червата стават по лениви и по дълго време е запека през деня, но пак завършва с диария. Горе в стомаха само бълбука вода. За две години стомаха ми премина през различни състояния, звуци,болка. Но редуването на диарията със запека си остана, къркоренето и бълбукането на вода вътре.

# 75
  • Мнения: 35
Аз съм така, диария и запек. Сутрин е запек и трудно излиза, но в момента в който излезне, все едно тапата се отпушва и почва с диарията. Вечерта пак може запек и пак диария. Редува се всеки ден. От студеното червата стават по лениви и по дълго време е запека през деня, но пак завършва с диария. Горе в стомаха само бълбука вода. За две години стомаха ми премина през различни състояния, звуци,болка. Но редуването на диарията със запека си остана, къркоренето и бълбукането на вода вътре.

Същата работа сутринта станах 1 изхождане изпих ентерола и рекомфорта и за 3 часа 3/4 изхождания като последното чистак бърсак жълто зелена вода.... Онзи ден на кафето същото в кафето 2 пъти чиста вода прибирам се вкъщи запек и запека винаги е вечер, следобяд и вечер, като имам идеален сън докато спя до сега нее ме е прерязало изобщо...

# 76
  • София
  • Мнения: 2 016
Така или иначе ги приемаш на няколко пъти, затова си направи график по часове напрпимер сутрин на гладно, след това на обяд и вечер. От една страна е добре да са на гладно, защото няма опасност да ги изхвърлиш веднага с неподходяща храна ако си ги съчетал от друга страна не трябва да са винаги на гладно, защото самите добри бактерии трябва да имат с какво да се хранят.
Ама спри кафето за известно време!!! И прясното мляко!!! И натуралните сокове!!!

# 77
  • Мнения: 35
Вчера супер много прекалих,
ядох 2 пълнени чушки с боб, 1 чушка с ориз, питка, тутманик с ориз, сушени плодове, печени картофи, маслини, трушия, малко сладко някакво и пих 2 чаши вино. Та след висчко това какво се случи- НИЩО, никакви болки и проблеми с корема от 8 вечерта вчера до днес, днес сатанах в 10 отидох до тоалетната без чиста вода, пак нормално първо изхождане. Снощи се опитах да ида преди лягане отново запек и само яко газове нищо друго. Ако пиете нещо з газовете не ви ли олеква понеже на мен корема ми е подут само от тях и се чудя да си купя ли еспомицан или там каквото рекламираха за газове Grinning

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Честита Коледа на всички, пожелавам най-вече много здраве, щастие и любов!И да ядем каквото обичаме без да ни болят коремите и без диария!

Ванко ти си герой.Щом толкова неща си хапнал и си добре,браво.Купи Еспумизан,безвреден е и не е скъп.За болки има много хубаво лекарство,но е с рецепта и към 15 лв.Спазмомен се казва(не Спазмалгон).Също и но Шпа помага,но ми сваля кръвното.

Хайде да посрещнем и нова година в добро състояние.Вчера изядох всички сарми като си позволих две да ги хапна със зелето.Добре съм да чукам на дърво,и друг път от зеле нищо не ми е ставало.Но е прясно,не кисело,с киселото не съм опитвала.

# 79
  • Мнения: 35
Здравейте,
тези дни ям всичко наред, от сърми до трушии и сандвичи с луканки и кашкавал (коледата трябва да се дояжда) Grinning. Корема ми е по-добре, за закуска закусвам овесени ядки едри с кисело мляко и нямам проблеми от години си знам, че хората ги разхлабва, но мен си ме спича Grinning Утре ще излезе изследването за непоносимост към глутен, което отново ще е отрицателно според мен, понеже ядох питки, тутманици, сандвичи и не станах по-зле. Вчера изкарах само с 3 ходения до тоалетната, но пък и пих всеки ден вино за успокоение Grinning

Проблема са ми газовете, ако в нормално състояние корема ми е 1 като се събудя се надува на 10. По 3 еспомизана пия и ефекта е никакъв. Много е гадно понеже понякога болят чак и през целия ден изобщо не изчезват, дори и да не ходя до тоалетна корема ми постоянно къркори и се подува. Като ида в тоалетната все едно е на етажи първо си ходя, после газове, после пак ходене, после пак газове и така все едно храната която съм ял не може да се събере на едно масто в корема ми и затова я изкарвам така....

Джеймисъна все още го чакам, с тези почивни дни направо не знам кога ще го получа. Поръчах го от тук и вече 6 дни няма как да ми го доставят...

# 80
  • Мнения: 2 032
Против газове помага  "Силактис"  /Silactis/ , което е подобно на еспумизан, но има и активен въглен в него.

# 81
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм прочела всички страници, но едни от симптомите на непоносимост (глутен, лактоза) са точно редуване на разстройство със запек.
подувания, газове, неразположения, уморяемост - също. Peace

# 82
  • Мнения: 35
Днес излезе и изследването за непоносимост към глутен и аз доколкото го разбирам също е отрицателно?

# 83
  • Мнения: 12 153
Следи си хормоните на щитовидната жлеза. Макар и в норма, са по-близо до горната граница.

# 84
  • Мнения: 2 755
Изследването ти е за алергия към глутен, не за непоносимост, различни неща са.

# 85
  • Мнения: 35
Днес пристигна пробиотика Джеймисън. Изпих 2 таблетки в рамките на 2 часа и след още 2 часа бях в тоалетната с чиста вода няколко пъти. Понеже по назад в темата писахте, че трябав да приемам поне по 50 милиарда бактерии което е 5 хапчета как да ги разпраделея и нормално ли е да ме прерязва така. С предните пробиотици Линекс Форте и Лактофлор се получаваше същия ефект и ги пих максимум по 2 дни Grinning Да не е някаква реакция на чистене на организма това или ?

# 86
  • Мнения: 12 153
Ако до сега и след коледното преяждане си бил добре, явно нещо в състава на този пробиотик не е подходящо за теб. Сравни състава на тези пробиотици, които според теб дават такава остра реакция и след това направи сравнение с тези, които ти помагат. За мен там се крие разковничето на проблема ти. И не приемай повече от този пробиотик, колкото и да струва, здравето ти е по-ценно.

# 87
  • Мнения: 35
До момента всичките ми действат така изключение прави само Ре Комфорт от него не ме прерязва изобщо. Но като гледам всичките съдържат едни и същи неща лакто бациликус и Линекс са 2 милиарда в хапче, Рекомфорт 4 или 8 ако не се лъжа. Джеймисън 10 милиарда бактерии на таблетка и да след Коледата до сега вода не съм имал и се чуствах по-добре. Взех си успокоителни чайове и вино Grinning и намалих ходенията до тоалетна на 3-4 на ден, но как да възстановя бактериите, ако при всеки пробиотик ме прерязва...

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами може и от пробиотиците да е.Една гастроентероложка ми настояваше да пия Нормофлор-резултат-светли,кашави изхождания.Пих няколко дни,все така,спрях ги-мина ми.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 016
Не мисля, че проблема е станал от пробиотика. Нито от Джеймисъна нито от другите два пробиотика, за които пишеш.

Пробиотика не е лекарство, няма толокова мощна сила, че от него да се отиде веднага до тоалетната  Naughty

Взимай го сутрин, обед, и вечер примерно. Ако го взимаш по 5 талетки на ден, би трябвало опаковката да ти стигне за 10-12 дни и след това ще го смениш с друг. Дай му време да се натрупа в организма. Лактофлора също е добър вариант, но този без фибрите за да нямаш газове.

# 90
  • Мнения: 12 153
Може да е реакция на някое от помощните вещества. Едни и същи бактерии ли съдържат всичките? Трябвя да има нещо различно, което в рекомфорта го няма.

# 91
  • Мнения: 9 276
 Докато бях бременна още в първия триместър ми се появи такава диария буквално от нищото. По препоръка та АГ-то пих смекта, ентерол и едни прахчета против обезводняване, но нищо не помогна. Отслабнах 5 кг и отидох на гастроентеролог. Той ми назначи изследвания, които показаха дисбактериоза и наличие на кандида глабрата. Беше много учуден и ме попита дали съм пила антибиотици, но аз не бях пила нищо. Тогава прочетох, че дисбактериоза може да се получи и от стрес. Предписа ми пробиотик Биогая и с него лека полека се оправих, но почти месец се мъчих с това нещо и беше кошмарно. Бях се притеснила да не се отрази на бебчетата, но за щастие всичко беше наред.

# 92
  • Мнения: 35
Факт последните 5-6 месеца стреса ми е в пъти повече, без наличието на тренировки да се скапвам и да не мисля за 1000 неща е още по-трудно, а без кафето да не говорим както пиех по 3-4 кафета на ден. Доста месеци стана вече при мен.

Снощи с Джеймисъна се измъчих направо, след първите 2 хапчета вчера които изкарах в рамките на 2 часа, следващите 9 часа ми нямаше нищо и не пих от пробиотика тръгнах да си лягам и изпих още едно 3-то хапче и отново същата процедура след 1 час започнаха болки и отново до тоалетната. Или съм пренаситен с полезни неща или и аз не знам, защо полезните неща ми влияят така.

Опитах се да пия чай от жълт кантарион за стрес един път миналата седмица и отврат Grinning, сега пия успокоителен чай от лукчета само за залъгване на мозъка и не искаха да ми дадът нещо по силно от аптеката просто... Но виното за момента ми влияе най-добре 2 чаши червено вино и никакви проблеми, но трябва да намеря друг вариант Grinning

# 93
  • София
  • Мнения: 2 016
ivan2323, как така от пробиотика? Той не е лекарство. Не допускам, че е възможно от пробиотика да получиш такава криза. Пробвай да изсипеш пробиотика във лъжичка със кисело мляко, да не би пък от опаковката на самото хапче да става така?

Я напиши с какво си се хранил през деня.

Разбираш ли, самите бактерии на пробиотика живеят във червата на всеки човек. Тоест няма как да получиш спазми в корема или нещо подобно, защото така или иначе тези бактерии си живеят във червата ти. Пробвай за трети път но по начина който по-горе ти написах да видим дали ще стане отново така.

Не съм много съгласна със виното, защото то дразни червата. Моят мъж, когато изпие една чаша вино или още по-зле малко водка на следващият ден има същите проблеми със стомаха като при теб.

# 94
  • Мнения: 35
Вчера през деня съм ял няколко препечени на фурна сандвича със салам и кашкавал. Вечерта баница 2-3 парчета и това е. От Коледа насам съм ял същите неща и доста над тях и ходенето до тоалетната намяла и никаква вода не съм имал, както и във всичките дни съм пил по 1 чаша вино вечер и никакви проблеми с корема нямах. Преди малко изпих още 1 хапче да видя, ако пак се получи същото ще ги спра и след нова година може да опитам да разбивам в кисело мляко да не е от самата капсула. Не знам да не е да изкарвам ковти бактерийте, аз все си мисля, че се чистя при всяка оста диария обаче Grinning

# 95
  • Мнения: 12 153
Всеки е привърженик на определен пробиотик, който на него му влияе най-добре. От това, което пишеш си правя извод, че реагираш на някое от помощните вещества. Разгледах съдържанието на Линекс, Биогайа, Лактофлор, Джеймисън и Ре комфорт - първите четири имат много помощни вещества, Ре комфорта само три добавки, освен бактериите - захар, гума + още нещо (не помня, но де ми се търси пак). В другите обаче има по 5-6. Спри ги, явно имаш непоносимост към нещо. На всяко лекарство, витамин и т.н пише, че е възможно да е неподходящо заради непоносимост/ алергия към някое от помощните вещества. Не се приема каквото и да било, което има такъв страничен ефект дори и лекарство да е! А на единия пробиотик направо си пише, че е неподходящ при раздразнени черва. Чети опаковките и листовките. Колкото и да са дълги и досадни са важни. Може на 1 на 100 000 да дава страничен ефект, но точно ти може да си този 1. За това е информацията, за да предупреди. Другото, което ми прави лошо впечатление е, че нямаш воля. Не се обиждай, вярно, че са празници, но ти имаш доста сериозен здравословен проблем, който все още не е изяснен. Едва започна да се стабилизираш и нарушаваш диетата. Дори при обичайните вируси, стигнеш ли до инфекциозно при изписването ти връчват диета и предупреждават да я спазваш поне 15-20 дни. За тренировките не мога нищо да кажа, там не съм запозната. Предполагам, че ако не са съпроводени с разни добавки няма да навредят.

# 96
  • Мнения: 35
Хранителните режими не са ми проблем мога без проблем 1 месец да си спазвам диета, въпроса е че нито личната нито гастрото ми препоръчаха диета която да следвам, а само хапчета. Изкарах известно време само на препечен хляб и ориз преди да пиша тук, имах и седмица две само на зеленчуци и цитросови плодове грейпфрути и лимони понеже мислех че имам Кандида Албиканс. След това още 2 седмици само на пречен хляб и картофи с малко сирене и нищо не  ми помогна през това време, минах на нормално ядене и поне върнах в началното си ниво, понеже от хапчетата се бях влошил. Сега януари пак ли да направя цял месец само на варен ориз, препечени филий и картофи и варено пилешко месо. Понеже на всяко място различна диетата на едни места да не се ядат тези неща на други обратното. Свършват празниците ще възстановя и тренировките взех и магнезий, Omega 3 и комплексни аминокиселини за тогава.

Сега се замислям дали да не пробвам и този пробиотик само 10 таблетки(1 дневно), че вече насъбрах свет шишенца от по 60 таблетки в нас: https://herbamedicabg.com/produkt/pro10biotik-4/

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 16:36 от ivan2323

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ванко,само този пробиотик,от който се чувстваш добре, си вземай.И аз от доста получавам проблеми,не си прави експерименти.
Няма универсална диета за колит.С изненада установих,че от прясно зеле(е,сварено,не сурово) нищо ми няма.На Коледа хапнах пет сърми,после с майка ми направихме още десет-петнадесет само с ориз,кайма и зеле и си ги хапнах всички със зелето-никакъв проблем.
Към диетата можеш да добавиш освен пилешко,картофи и ориз и печени ябълки(без орехи и захар).Много са вкусни и са изключително полезни при диария,сравняват ги с естествена превръзка върху стомашно-чревната лигавица.
Мен ме караха да видя от какво не получавам диария-примерно картофи,ориз,пилешко и печени ябълки.Ям само това докато ми се успокоят червата.И всяка седмица добавям нова храна(само една за седмица).Точно по този метод открих,че едно варено-пушено пуешко филе(без глутен е,питах производителите) ми понася доста добре.Зелето също.Ако въведена храна ти подразни я опитваш пак след два-три дни и ако пак не си добре я изключваш от менюто.За моя голяма мъка пресни,варени и както и да са приготвени лук и домати много ми дразнят.Но това е положението.

# 98
  • Мнения: 35
Аз пих и пектин на прах 2-3 пъти, освен че ми е доста гаден ефект не видях.

Ще пробвам и с печените ябълки на фурна, дано да са по вкусни от пектина Grinning А нещо за успокоение да препоръчате, че мента глог и валериян не ми действа много, а чайовете не съм сигурен дали няма да ме прокарат повече като си сложа медец.

# 99
  • Мнения: 12 153
Като човек минал два пъти през инфекциозно си спомням, че от там връчваха диета - без пържено и мазнини, без люто и без тежки храни като зеле, боб..., без разхлабващи като тиква и сини сливи.
Изкарай, ако не цял месец, то поне две седмици на щадящ режим - ориз с пилешко месо (по възможност бялото и без кожата), ориз с домати, картофи - яхния или печени, но с мнооого малко мазнина и без подправки, пиле с бял сос (бешамел), варено пиле, риба (да не е мазна), по възможност на пара. Макарони, юфка (без запръжка), печени ябълки, ябълки (белени), банани, изкиснато сирене, извара, обикновени бисквити. Диета не значи гладуване, а правилно хранене. Както виждаш, макар и с доста ограничения, диетата е достатъчно разнообразна. Ако си добре можеш да си позволиш и домашна баница, но да не е мазна и принцеси с яйце и сирене, но по малко да видиш как ще ги приеме стомаха.
Приемай само пробиотик, който не дава странични ефекти и след това въвеждай новите храни една по една за по 3-4 дена, за да установиш дали някоя храна не ти прави беля / дразни. Така се захранват и бебетата.
Печените ябълки са много вкусни, ако си добре може да им ръснеш и малко, ама наистина малко захар, но не и мед. Медът също разхлабва, така че за сега го изключи. Ще му дойде времето, за да си подсилиш организма. Чай от лайка действа успокоително на нервната система, но го подслади с малко захар, а не с мед. Чай от джоджен се препоръчва при разстройство, дъщеря ми го харесва. Вкусен чай е и ябълка с канела. Опитай вместо да пиеш кафе да сдъвчеш едно-две зърна, според майка ми действало добре при разстройство.

# 100
  • Мнения: 12 153
Като човек минал два пъти през инфекциозно си спомням, че от там връчваха диета - без пържено и мазнини, без люто и без тежки храни като зеле, боб..., без разхлабващи като тиква и сини сливи.
Изкарай, ако не цял месец, то поне две седмици на щадящ режим - ориз с пилешко месо (по възможност бялото и без кожата), ориз с домати, картофи - яхния или печени, но с мнооого малко мазнина и без подправки, пиле с бял сос (бешамел), варено пиле, риба (да не е мазна), по възможност на пара. Макарони, юфка (без запръжка), печени ябълки, ябълки (белени), банани, изкиснато сирене, извара, обикновени бисквити, кисел. (Води се бебешко кремче, препоръчва се при стомашни проблеми - нишесте, захар и компот или вода. Лесно се приготвя и не включва мляко, за разлика от другите кремове). Диета не значи гладуване, а правилно хранене. Както виждаш, макар и с доста ограничения, диетата е достатъчно разнообразна. Ако си добре можеш да си позволиш и домашна баница, но да не е мазна и принцеси с яйце и сирене, но по малко да видиш как ще ги приеме стомаха.
Приемай само пробиотик, който не дава странични ефекти и след това въвеждай новите храни една по една за по 3-4 дена, за да установиш дали някоя храна не ти прави беля / дразни. Така се захранват и бебетата.
Печените ябълки са много вкусни, ако си добре може да им ръснеш и малко, ама наистина малко захар, но не и мед. Медът също разхлабва, така че за сега го изключи. Ще му дойде времето, за да си подсилиш организма. Чай от лайка действа успокоително на нервната система, но го подслади с малко захар, а не с мед. Чай от джоджен се препоръчва при разстройство, дъщеря ми го харесва. Вкусен чай е и ябълка с канела. Опитай вместо да пиеш кафе да сдъвчеш едно-две зърна, според майка ми действало добре при разстройство.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 016
Съгласна съм с диетата на Mama Ru.

И не забравяй, че лечението може да отнеме и 1-2 години. Ще има периоди на ремисия и после отново периоди с проблем. Колкото по-дълги станат периодите на ремисия толкова по-близо ще си до възстановяването на чревният баланс.

Пробиотиците трябва да се редуват. Понеже аз ти препоръчах Джеймисън, искам да ти кажа че той е изпробван от личен опит и след много консултации с гастроентеролог. При идентична на твоята ситуация. Смея да твърдя, че мъжът ми е изпробвал всички налични марки пробиотици на българският пазар, като целта е била да ги редува. Отново казвам, че от неправилен пробиотик най-много като страничен ефект да има газове /заради фибрите, които съдържат някои пробиотици/. Ако ефекта му беше толкова силен, колкото казваш ти, то това означава, че едно хапче би било достатъчно за излекуване при тези хора при които няма страничен ефект. А не е така. Само антибиотик и то много силен може да предизвика такова разбунтуване на стомаха.

Защо след нова година ще пробваш с киселото мляко? Още следващото хапче го разтвори във кисело мляко. Да добавя и че картофеното пюре е нещо като балсам за червата.

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ванко,пектинът е гаден.Ако опечеш сладки ябълки може и да ти харесат,аз ги обичам много.Гледам люспите хубаво да покафенеят,почти черни ги изваждам.Люспата не се яде,изхвърля се.На някои хора им е добре от белени и настъргани пресни ябълки,на мен за съжаление не ми беше много добре,но като минат няколко месеца без глутен,може пак да опитам.
Кафе пиех преди да се влоша,но без кофеин.На мен ми действаше леко запичащо.
Опитай няколко седмици без млечни храни,дори без сирене и извара.За почти всякакъв колит са противопоказни.

# 103
  • Мнения: 35
Малко развръзка. Още на 30-ти започнах да приемам джеймисъна без капсулата в мляко и нямах проблеми с пиенето му по 4-5 таблетки на ден. Ефект никакъв никакво подобрение никакво влошение. Постоянно редуване на диари със запек и отново диария... Дори при една храна- картофи, препечени филии, ориз само със сол и варено месо нищо различно първо имам диария, после запек и после отново диария без промяна в храненето изобщо...

От днес почвам диета за Колит, с печени ябълки кашести яденета, банани и още по малко месо. Като получа запек си викам, че се оправят нещата, но след ден и половина минава пак в диария. Не залагам и на стреса вече понеже в дни с пълно спокойствие без да мисля за каквото и да е съм с диария, а съм прекалено спокоен в тези дни...

На колоноскопия все още не мога да се подложа, но нещата са така от  5 месеца вече и почвам да се притеснявам сериозно.
- От един месец не съм пил Стоперан, Лопедиум или такъв тип хапчета.
- По назад бяхте писали, че изследването ми за кандида не било пълно.
В момента силно се съмнявам за Колит или Кандида, но от всички изследвания до момента как едно не показа някакви смущения. Като чета, че и при двете няма лечение и с това се живее постоянно на тези диети и няма справяне с диарията зле ми става. Изхожданията все още са по 6 на ден максимум и през нощта изобщо не се събуждам ама изобщо, но събудя ли се сутрин започва къркорене и до тоалетната след 15 минути максимум....

# 104
  • Мнения: 12 153
На твое място аз бих влязла в болница за по-пълни изследвания. Явно нещо в теб не работи както трябва, но докато не се установи какъв точно е проблемът само се луташ на сляпо и се опитваш да налучкаш вярното решение. А пет месеца са много време.

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ванко,и аз мисля,че трябва да се направи колоноскопия.
Организмът страда,получават се липси на витамини.При толкова диарии не отслабваш ли?

# 106
  • Мнения: 111
Ванко, влизай в болница за колоноскопия. Вече ги правят с пълна упойка и нищо не усещаш. Това със сигурност ще покаже какъв ти е проблема. И на мен ми е любопитно  не отслабваш ли?

# 107
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Снощи с Джеймисъна се измъчих направо, след първите 2 хапчета вчера които изкарах в рамките на 2 часа, следващите 9 часа ми нямаше нищо и не пих от пробиотика тръгнах да си лягам и изпих още едно 3-то хапче и отново същата процедура след 1 час започнаха болки и отново до тоалетната. Или съм пренаситен с полезни неща или и аз не знам, защо полезните неща ми влияят така.


аз бях така с желязо на таблетки.
трябваше да го пия на гладно и след 5 мин. излизаше с водата, с която съм го изпила и с невероятни болки. таблетките се разтваряха в червата. предполагам, че и пробиотиците, които взимаш, също там се разтварят, иначе няма да оцелее млечна бактерия.
та, на мен ми ги смениха с други, които се разтваряха в стомаха и с тях нямах никакъв проблем (анемия имах обаче постоянно).

последствие се установи, че имам непоносимост към глутена и стените на червата са били пропускливи и всеки дразнител (лекарства, тежки храни като зелеви, даже и сурови плодове и зеленчуци) се извеждаше скоростно с болки. Rolling Eyes ъответно не съм усвоявала и хран. в-ва, ерго анемии и други липси.

това с глутена го установих съвсем случайно, защото винаги съм била на мнение, че се преувеличава проблема.
90% от оплакванията ми изчезнаха след 2рата седмица без глутен. останалите са по-дълготрайни щети - липси на витамини и подобни.

в началото бях на щадяща диета, ориентирах се по храните, които препоръчват за колит, но да са без глутен: ориз, картофи, просо, тиква, тиквички, морков.

сега след 6м. все още зелевите ми предизвикват дискомфорт, но само леко неразположение, а не болки и разстройство. сурови плодове и зеленчуци си ям без проблем.
за сметка на това дори минимални количества глутен (от порядъка на трошичка) ме хвърлят за поне 24ч. в леглото ooooh!

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох,с тоя глутен и аз п
атих много.А дългогодишната липса на витамин Д ме остави без зъби.На 35 съм,а съм с 4 оцелели зъба в устата.Другите така се строшиха,че нямаше възможност да ми се сложат коронки и искам,не искам ми ги извадиха.Добре,че зъболекарят ми каза да си изследвам паращитовидните жлези и витамин Д.
Голяма мъка с тези стомашно чревни заболявания,а аз имам и сериозни хормонални проблеми,вероятно са се наложили нещата.

# 109
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
проблемът е, че подобни неща се диагностицират трудно, защото лекарите някакси не се сещат или не гледат глобално на нещата, а всеки симптом се неутрализира с хапчета.

аз имах ужасно много симптоми и ми казваха: ааа то е от възрастта  Twisted Evil или това е нормално... гинеколожката ме прати на психолог  Whistling
аз бях вбесена от това безхаберие.

ЛЛ се опита да диференцира проблема и да намери причината, но истината е, че аз случайно разбрах, че глутенът ми пакости толкова много.
аз следя храненето си и гледам да се храня здравословно, но накрая се оказа, че проблемът все пак е точно в храната...

вит.Д са ме питали дали взимам и аз взимам от години дори и лятото поддръжаща доза (1000IE).
сега взимам по-висока доза.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,трудно се диагностицира.Мен на 28 години се наложи да ме оперират и ми махнаха матката и яйчниците.И от тогава личната лекарка взе да казва"А,от ранната менопауза е!"Без да ми пуска изследвания.
Колитът пък го нарочиха за улцерозен,но съм алергична към една от основните съставки в лекарствата за лечение на улцерозен колит и ми казваха да се оправям сама.

# 111
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Колитът пък го нарочиха за улцерозен,но съм алергична към една от основните съставки в лекарствата за лечение на улцерозен колит и ми казваха да се оправям сама.


 Sick
ето това разболява повече, отколкото останалите неща! пълно безхаберие и безотговорност е за мен това. после защо ходели хората по знахари и баячки... #Cussing out

аз задържах много вода и ми казваха: нормално е с възрастта да напълнявате  hahaha
въобще не ги взимах на сериозно, ама сама нямаше как да си назначавам изследвания....

аз исках от Бг да си купя лекарства, но повечето са с пш. нишесте.
в Германия ползват поне царевично. представям си да ми е зле и да взема хапче и да ми стане още по-зле... Sick

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Това с хапчетата е отвратително.Пия много заради заболяванията и постоянно чета помощните вещества.
На някои за съжаление пише само нишесте.Иди се чуди царевично ли е или пшенично.
И картофено съм срещала.
Това лято ми премахнаха и щитовидната жлеза.Пия Еутирокс, защото е с царевично нишесте.Л Тироксин ми се полага по каса,но точно на него пише само нишесте.Направих голям въпрос пред личната лекарка,тя тръгна да ме успокоява,че Еутирокс бил 4 лв.
Ми да, толкова е.Ама за другите лекарства давам месечно над 100-120 лв.За мен е проблем.
Бясна съм на Здравната каса, лекарите,фармацевтите...
Да не се случва на човек,който живее в България да се разболее.На никой не му пука.

# 113
  • Мнения: 35
Пробиотика го хванах, че от самата капсула ме боли доста корема, махнах я и проблеми никакви с него, но и ефект никакъв.
Свалил съм към 5-6 килограма за 5-те месеца което за мен си е нормално по килограм на месец без тренировки и като не мога да се храня по 5-6 пъти на ден с оризи и пържоли на скари Simple Smile
Въпроса е, че никога не се събуждам с диария, деня ми не започва никога с диария примерно ставам имам 2 сравнително нормални изхождания, 2 супер кашкави,3 чисти воднисти диарии към средата или края на деня след това продължава да ме боли корема и джаска запек до другия ден или ден и половина  По-едно време мислех, че е от водата понеже ми се струваше колкото повече вода, че пия толкова по ме прерязваше на вода, минах и на минерална вода само ефект нулев отново.

А самите изпражнения дори когато имам по оформено изхождане са супер финните в смисъл все едно всичко в корема ми е на частици колкото прашинки, защото във водата като гледам след това изпражненията се разпадат направо на прах толкова са финни дори когато изхождането е нормално оформено Simple Smile

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ванко,за запек се говори, когато се изхождаш един два пъти на седмица.Твоето са постоянни позиви за дефекация.
Напълно е възможно капсулата да ти дразни,и при майка ми има такъв проблем с лекарствата.
Не знам дали ще излезе синдром на раздразненото черво, трябва да направиш изследванията-колоноскопия, глутенова ентеропатия.
Минералните води са меки и разхлабват.Пробвай преварена от чешмяната.Филтрираната на всеки различно действа.

# 115
  • Мнения: 93
Здравейте! Прочетох цялата тема и случая на Иван, но няма продължение. Дали си е направил колоноскопия и как са се развили нещата при него? И аз откакто изкарах един сериозен грип тази зима не съм се изхождала нормално. Грипът беше с бронхит и лечението беше един месец , изпих два антибиотика , а няколко месеца преди това пак пих антибиотик , защото направих нещо като мастит . С други думи, за 5 месеца съм изпила 3 антибиотика. Помислих си , че е дисбактериоза , но резултатите от фецес за отрицателни. Няма гъбички, няма клостридиум , салмонела, коки, ешерихия и патогенна микрофлора. Кръвните и чернодробните са в норма. И ми остана да правя колоноскопия. Но гастроентероложхката ми каза, че нямам индикации и да не си оставям детето за да влизам в болница . Да, ама така не ми е спокойно като не знам какво ми е... . Вече повече от 4 месеца нямам нормални изпражнения. Не знам дали е диария, защото ходя по  1- 2 пъти . Само веднъж се случи 3-4 пъти да ходя. Имам газове и по-рядко гадене .  Засега пия само СИНКВАНОН пробиотик със 100 млрд бактерии. Никакъв Дуспаталин не мисля да пия или Креон. Не вярвам в хапчета и в лечение на симптоми, а само и единствено вярвам в медицина, която търси причината,ама то такава почти няма. :/  Ако съм си раздразнила червото с антибиотици защо чак сега иде диарията? Защото след грипа изпражненията бяха с форма , но много рехави , а от един месец вече е на каша, като на моменти тук- таме някоя форма.... Остана ми да се изследвам за глутенова непоносимост, но малко не вярвам .....

# 116
  • Мнения: 932
Не разбрах фекален калпротектин - количествен тест дали си правил? Много е показателен за различни колити - улцерозен, болест на крон и ако е повишен, тогава ще трябва да си направиш колоноскопия, задължително.

# 117
  • Мнения: 93
Мисля да си пусна. Дори питах докторката,но тя ми вика " Това е туморен маркер. Чели сте нещо някъде ,хайде пийте това ,което изписах и ще следим нещата. " Демек ,мотае ме. Но ще си пусна на своя глава.

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
При мен Омнибиотик Не оправи проблема ...

# 119
  • София
  • Мнения: 2 016
Моля, не подвеждайте хората с рекламните си съобщения. Лекарството което предлагате е обикновен пробиотик. Би могъл да се сравни с Ентерол, макар и съдържайки различни бактерии.

# 120
  • Мнения: 35
Да вкарам малко разяснение в темата и моя конкретен случай.
След доста лутане някрая бях приет в Исул и се установи, че съм имал туберкулоза на червата. Проведено ми беше лечение 1 година с туберкостати (или нещо такова) като по време на лечението се чуствах доста добре и изхожданията се нормализираха до нормални. След края на лечението 2 години по-късно все още си ходя кашкави изпражнения. Вече са по 1-2 пъти на ден разбира се, според докторите хапчетата които съм пил са предизвикали това и можело да се оправи само някой ден в живота пък може и така да си е до края, това ми казаха последно миналата година в Авис Медика Плевен. Пробиотиците все още не ги приемама понеже почти всички действат по зле при мен. crp пусках няколко пъти за кондтролни прегледи както и кръвни и винаги всичко е в норма, но изхождането просто не стана както едно време Grinning Grinning

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
ivan2323,с какво изследване Ви доказаха чревна туберкулоза?

# 122
  • Мнения: 35
T-SPOT ми пуснаха, 100-тина лева е и при колоноскопията доктора каза, че най-вероятно е туберкулоза (преди това мислеха, че е Крон).

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
T-SPOT ми пуснаха, 100-тина лева е и при колоноскопията доктора каза, че най-вероятно е туберкулоза (преди това мислеха, че е Крон).
Това не са ми пускали...
Но колоноскопии поне 17...или 19 имам правени, включително и в ИСУЛ,ако се бяха усъмнили, вероятно щяха да кажат...
Дано нямаш вече проблеми,че е ужасно...

# 124
  • Мнения: 13
Разбрахте ли от къде сте я хванали тази туберкулоза на червата?

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Разбрахте ли от къде сте я хванали тази туберкулоза на червата?
От мляко се хваща по принцип.
Недосварено.
Е,и от човек на човек може да се предаде.
Обаче е странно,че е била само в червата.
Обикновено се развива в белите дробове.
Аз ходих да ми правят няколко пъти Манту,точно по тази причина.Да видим не е ли туберкулозата.Казваха,че е изключително рядка чревната форма и че е голяма рядкост да няма и белодробни прояви...

# 126
  • Мнения: 1 431
Да попитам Иван, тази чревна туберкулоза как се диагностицира, фекален калпротектин показва ли наличие на възпаление при това заболяване или е нормален ?

# 127
  • Мнения: 44
Здравейте от 6 7 дни съм дъд страшни газове без апетит и диарията ту спира ту почва бях на гастроентеролог изписа ми б протект и спазмомен бях добре що годе почнах поне препечении филии да ям и по 1 варен картоф до тази сутрин когато пак съм с къркърене и 2 пъти диария
Изпих лопедиум
И сега утре пак на гастро бях на антибиотици преди 2 3 седмици и мисля че от там прецаках нещо какви тестове мога да си пусна
Страх ме е да не е клостридиум или хеликобактер
Нямам никакви сили
не съм прочела всички страници, но едни от симптомите на непоносимост (глутен, лактоза) са точно редуване на разстройство със запек.
подувания, газове, неразположения, уморяемост - също. Peace

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Купете си рехидратиращи прахчета от рода на Хидратин Алфа,трябва да се хидратирате добре.
И си пуснете тестове за Хеликобактер и Клостридиум,не са по каса.
По каса има микробиологични изследвания и антибиограма.
Естествено пак при гастроентеролог...
Личният ако прецени,може и към инфекционист да насочи,трябва и система да сложи,но вероятно ще каже,че не предлага такава опция,а е длъжен.

# 129
  • Мнения: 44
Купете си рехидратиращи прахчета от рода на Хидратин Алфа,трябва да се хидратирате добре.
И си пуснете тестове за Хеликобактер и Клостридиум,не са по каса.
По каса има микробиологични изследвания и антибиограма.
Естествено пак при гастроентеролог...
Личният ако прецени,може и към инфекционист да насочи,трябва и система да сложи,но вероятно ще каже,че не предлага такава опция,а е длъжен.
Здравейте хеликобактера е чист .Незнам какво е .Днес ми пуснаха системи при личният лекър а гастроентерологът ме изпъди буквално и даде да пия арилин .Каза ако не минело да съм ходила в инфекзиозното или при др.лекар.Общо взето много разочарована останах днес .Мисля да ида до Пловдив.Тук в Кърджали явно няма отдадени лекари.
Имам тъпа болка в корема ,газове ,апетит 0 езикът ви има афтички и е бял
СТрахувам се и с 2 малки деца за капак и цикълът ми дойде днес
Как ще пусна фецес, като аз почти не мога да се храня .С хляб картофи варени и моркови съм .Хидратин пия 3 ден вече съм отчаяна

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 19:32 от Ozsalkerna

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами истината е,че гастроентеролозите почти не могат да овладеят такива състояния.
Няма право да Ви гони,трябва да обясни защо смята,че сте за преглед при друг лекар.
Аз не позволявам да ми говорят така.
Поздравления за личния,който слага системи,аз все случвам на такива,които нямат сестра или сестрата не може да хване вена.
Освен това бих Ви посъветвала да си проверите функцията на щитовидната жлеза,ако не отшуми състоянието.
Ако е някаква инфекция,би трябвало микробиологично изследване да покаже.
Казвате,че сте имали диария,явно е спряла.
След Лопедиум спира,но болките са силни.
Пробиотик не знам какъв пиете,но в групата за улцерозен колит и болест на Крон хората споделят,че невинаги им действа добре.
Все пак при инфекциозен причинител Ентерол и Рекомфорт помагат донякъде.
И до седмица-две се успокояват нещата.
Хляба го спрете,никакви млечни.
Общо взето опитайте седмица поне на пиле,ориз и картофи.
Вече ако не са ок нещата-в Пловдив и ще Ви кажат да се подложите на колоноскопия.Уж от Каспела има доволни.

# 131
  • Мнения: 1 685
Направиете си изследване за клостридиум и гъбички.  Ако е инфекциозно отивайте на лекар. Без антибиотик няма да мине.  Не се бавете, защото може да стане по-сложно.

# 132
  • Мнения: 44
Направиете си изследване за клостридиум и гъбички.  Ако е инфекциозно отивайте на лекар. Без антибиотик няма да мине.  Не се бавете, защото може да стане по-сложно.
здравейте пуснах днес за гъбички и клостридиума казаха да проверя утре към обяд с номерчето с кода който ми дадоха
Психически се сринах повярвайте ми

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз вярвам,защото е ужас.
Знам какво е да не можеш да ядеш,да си изтощен,а да трябва да се справяш с хиляди задачи.
Невинаги успявах,ползвах болнични...
Сега имам хубав период,малко се е кротнал колитът.Дано е за много години.
И дано при Вас се оправят нещата.
Има едно изследване,нарича се калпротектин.Изследва се възпалителният процес,вижда се има ли нужда от колоноскопия.
Преди калпротектин обаче се изключват Хеликобактер,гъбички, Клостридиум,други бактериални проблеми...
Има антибиотици,които при дисбаланс помагат,но свестен и съвестен лекар трябва да види дали има нужда от тях.
Ако е необходимо,се включват и други лекарства,но не всеки гастроентеролог се занимава,направо съм потресена от повечето,при които съм ходила,включително и от няколко университетски клиники.

# 134
  • Мнения: 44
Аз вярвам,защото е ужас.
Знам какво е да не можеш да ядеш,да си изтощен,а да трябва да се справяш с хиляди задачи.
Невинаги успявах,ползвах болнични...
Сега имам хубав период,малко се е кротнал колитът.Дано е за много години.
И дано при Вас се оправят нещата.
Има едно изследване,нарича се калпротектин.Изследва се възпалителният процес,вижда се има ли нужда от колоноскопия.
Преди калпротектин обаче се изключват Хеликобактер,гъбички, Клостридиум,други бактериални проблеми...
Има антибиотици,които при дисбаланс помагат,но свестен и съвестен лекар трябва да види дали има нужда от тях.
Ако е необходимо,се включват и други лекарства,но не всеки гастроентеролог се занимава,направо съм потресена от повечето,при които съм ходила,включително и от няколко университетски клиники.
Днес имам запазен час в Пловдив в Каспела
Кростридиува е отрицателен
Хеликобактера обаче пише при референтни до 0.05 моето е 0.06 положителен значи
И сега чакам за кандидата какво ще излезе
Благодаря ви от сърце ,че ми отговаряте
Да сте жива и здрава
Всеки 2ри вика нищо ти няма но само аз си знам какво ми е от почти 2 седмици
Децата въобще не мога да ги гледам и свекървата ги пое.
Ще пиша довечера след прегледа и тестовете да видим дали ще поиска гастроскопия и лежане в болницата незнам много съм притеснена

# 135
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ще изпишат вероятно лекарства за лечение на Хеликобактера.
"Нищо ти няма" не е диагноза,няма да го коментирам.

# 136
  • Мнения: 44
Ще изпишат вероятно лекарства за лечение на Хеликобактера.
"Нищо ти няма" не е диагноза,няма да го коментирам.
Здравейте бях в Пловдив при гастроентеролог
Изписа ми Флажил,нексиум и пробиотик омниобиотик 10
Почнах го все още не усещам кой знае какво
Клостридиума е чист
Кандидата чисто
Хеликобактера излезе пак 0.06 при референтни до0.05
Лекаря каза че е гастроентерит и синдром на раздразневото черво но сред месец пак да пусна за хеликобактера даде лекарствата за 10 дни и каза ако ни мине пак да ида
Досега такива лекарства не съм пила и със страх ги почнах.
Имам и афтички в устата със сода си правя гаргара минават за 2 нни посре пак бял език  и афти
Такова нещо никога през живота си съм.нямала
Газове къркорене и впрочие но поне нямам диария вече 3 ден
Вчера ат притеснение ли от горещото време ли направих 140 пулс треперене и в спишното
Кардиограма успокоително и се нормализирях
Днес съм и на кардиолог
Вече съм на дъното едвам де храня от безапетитие
Всичко започна след прекарана гнойна ангина след която хванях ковид и този зинат 500
Еми явно е трябвало да се случи незнам отчаяна съм вече.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Отидете и на ендокринолог.След Ковид се получава и проблем с щитовидната жлеза,в повечето случаи краткотраен.
Аз бях с Базедова болест,този пулс ми остана и след като изцяло премахнаха с операция жлезата.Тя дава и гастроентерологични проблеми.

# 138
  • Мнения: 44
Отидете и на ендокринолог.След Ковид се получава и проблем с щитовидната жлеза,в повечето случаи краткотраен.
Аз бях с Базедова болест,този пулс ми остана и след като изцяло премахнаха с операция жлезата.Тя дава и гастроентерологични проблеми.
Почнах да пия омнибиотик 10 гастрото вчера го изписа само че след приема почва страшно къркорене после или оригване или газове и за 30 минути всичко минава незнам какво е това действа ли или е странична реакция и след мас ще запомна да пия флажил пак той го изписа
Понеделник ще взема час преди ковида ми провериха беше всичко в норма незнам вече се стряскав когато трябва да ида до тоалетна

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Пробиотиците са живи организми,които вкарваме отвън в нашата собствена микрофлора.Може да има реакция.
При мен реакцията към някои пробиотици е диария,други ми действат уж добре...
Флажил може би ще успокои нещата.
При мен друг антибиотик помага,но казвам пак "при мен". Индивидуално е.
Флажил помага на доста хора,и при мен е имал също положителен ефект.

# 140
  • Мнения: 1 685
Аз също пих флажил, като имах голямо разстройство. След това омнибиотик 10 две опаковки. И после още един месец пих някакви други пробиотици

# 141
  • Мнения: 44
Аз също пих флажил, като имах голямо разстройство. След това омнибиотик 10 две опаковки. И после още един месец пих някакви други пробиотици
Дано да помогне ужас изпитвам ако пак се стигне до 8-9 пъти да ида и се стресирам
Гастрологът каза ,че почти 90 процента действал при диарията и чистел ако има нещо
А мен ме е страх да не почне пак диария тъкмо вече е кашева
Дано да мине дадоха ми го за седмица а пробиотика за 2 седмици

# 142
  • Мнения: 1 685
И аз го пих седмица, но после много внимавах какво ям, за да заселя в червата от добрите бактерии.

# 143
  • Мнения: 44
И аз го пих седмица, но после много внимавах какво ям, за да заселя в червата от добрите бактерии.
Днес ми е 2ри ден с флажила а имам гаден вкус в устата и болки къркорени на моменти в стомаха
Незнам вече какви изследвания да се пускам

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Флажил не е магическа пръчка,а и си има сериозни странични ефекти.
Освен това,за да убие вредните бактерии,да се възстанови нормалната флора в червата,са необходими 10 дни Флажил както е изписан+поне две седмици пробиотик.При това правилния за Вас пробиотик.
Самата лигавица на червата се нуждае от доста време(поне месец) да се възстанови.
И диета се спазва през това време.

# 145
  • Мнения: 1 685
И аз имах металех вкус в устата, докато го пиех. АБ е все пак, не е много комфортно

# 146
  • Мнения: 19
Здравейте и аз ще се включа тук.Моят мъж почти 4 месеца беше с разстройство.Ходи по лекари и нищо казваха му ,че от някоя храна се раздразва.После личната го прати за ковид тест.Беше отрицателен,и така изписаха му линекс и лопедиум.Имаше ефект само за месец и след това пак с разтройство.Накрая започна да си хапва по суха храна и нещата се нормализираха.

# 147
  • Мнения: 44
Здравейте и аз ще се включа тук.Моят мъж почти 4 месеца беше с разстройство.Ходи по лекари и нищо казваха му ,че от някоя храна се раздразва.После личната го прати за ковид тест.Беше отрицателен,и така изписаха му линекс и лопедиум.Имаше ефект само за месец и след това пак с разтройство.Накрая започна да си хапва по суха храна и нещата се нормализираха.
Аз съм на суха храна от две седмици
Къркоренето газовете и гадене понякога си ги имам помти всеки ден
Ям сухари
Трахана макарони варен морков и картофи
Пуснах всевъзможни изследвания
Саво в урината излезе че имам кетони но личния каза защотот не се храня пълноценно и трябва да пия повеме вода вече съм отчаяна на 29 имам преглед при гастроентеролог и ще видим вече гастроскопия или колоноскопия ли ще правят незнам това не се трае всякакъв стимул губиш

# 148
  • Мнения: 19
Здравейте и аз ще се включа тук.Моят мъж почти 4 месеца беше с разстройство.Ходи по лекари и нищо казваха му ,че от някоя храна се раздразва.После личната го прати за ковид тест.Беше отрицателен,и така изписаха му линекс и лопедиум.Имаше ефект само за месец и след това пак с разтройство.Накрая започна да си хапва по суха храна и нещата се нормализираха.
Аз съм на суха храна от две седмици
Къркоренето газовете и гадене понякога си ги имам помти всеки ден
Ям сухари
Трахана макарони варен морков и картофи
Пуснах всевъзможни изследвания
Саво в урината излезе че имам кетони но личния каза защотот не се храня пълноценно и трябва да пия повеме вода вече съм отчаяна на 29 имам преглед при гастроентеролог и ще видим вече гастроскопия или колоноскопия ли ще правят незнам това не се трае всякакъв стимул губиш
На мен за газовете ми изписа мезимфорте, ентерол  3 пъти по две капусли и едно преди ядене всяка сутрин Пулсет.Трябвя да ги пия 20 дни .Като на десетия ден пак трябва да отида на преглед .

# 149
  • Мнения: 107
Здравейте,

Бихте ли ми казали дали сте се оправили и как се оправиха нещата?

Здравейте и аз ще се включа тук.Моят мъж почти 4 месеца беше с разстройство.Ходи по лекари и нищо казваха му ,че от някоя храна се раздразва.После личната го прати за ковид тест.Беше отрицателен,и така изписаха му линекс и лопедиум.Имаше ефект само за месец и след това пак с разтройство.Накрая започна да си хапва по суха храна и нещата се нормализираха.
Аз съм на суха храна от две седмици
Къркоренето газовете и гадене понякога си ги имам помти всеки ден
Ям сухари
Трахана макарони варен морков и картофи
Пуснах всевъзможни изследвания
Саво в урината излезе че имам кетони но личния каза защотот не се храня пълноценно и трябва да пия повеме вода вече съм отчаяна на 29 имам преглед при гастроентеролог и ще видим вече гастроскопия или колоноскопия ли ще правят незнам това не се трае всякакъв стимул губиш

Общи условия

Активация на акаунт