Постоянна диария- над 4 месеца

  • 48 101
  • 149
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 416
Може да е реакция на някое от помощните вещества. Едни и същи бактерии ли съдържат всичките? Трябвя да има нещо различно, което в рекомфорта го няма.

# 91
  • Мнения: 9 276
 Докато бях бременна още в първия триместър ми се появи такава диария буквално от нищото. По препоръка та АГ-то пих смекта, ентерол и едни прахчета против обезводняване, но нищо не помогна. Отслабнах 5 кг и отидох на гастроентеролог. Той ми назначи изследвания, които показаха дисбактериоза и наличие на кандида глабрата. Беше много учуден и ме попита дали съм пила антибиотици, но аз не бях пила нищо. Тогава прочетох, че дисбактериоза може да се получи и от стрес. Предписа ми пробиотик Биогая и с него лека полека се оправих, но почти месец се мъчих с това нещо и беше кошмарно. Бях се притеснила да не се отрази на бебчетата, но за щастие всичко беше наред.

# 92
  • Мнения: 35
Факт последните 5-6 месеца стреса ми е в пъти повече, без наличието на тренировки да се скапвам и да не мисля за 1000 неща е още по-трудно, а без кафето да не говорим както пиех по 3-4 кафета на ден. Доста месеци стана вече при мен.

Снощи с Джеймисъна се измъчих направо, след първите 2 хапчета вчера които изкарах в рамките на 2 часа, следващите 9 часа ми нямаше нищо и не пих от пробиотика тръгнах да си лягам и изпих още едно 3-то хапче и отново същата процедура след 1 час започнаха болки и отново до тоалетната. Или съм пренаситен с полезни неща или и аз не знам, защо полезните неща ми влияят така.

Опитах се да пия чай от жълт кантарион за стрес един път миналата седмица и отврат Grinning, сега пия успокоителен чай от лукчета само за залъгване на мозъка и не искаха да ми дадът нещо по силно от аптеката просто... Но виното за момента ми влияе най-добре 2 чаши червено вино и никакви проблеми, но трябва да намеря друг вариант Grinning

# 93
  • София
  • Мнения: 2 016
ivan2323, как така от пробиотика? Той не е лекарство. Не допускам, че е възможно от пробиотика да получиш такава криза. Пробвай да изсипеш пробиотика във лъжичка със кисело мляко, да не би пък от опаковката на самото хапче да става така?

Я напиши с какво си се хранил през деня.

Разбираш ли, самите бактерии на пробиотика живеят във червата на всеки човек. Тоест няма как да получиш спазми в корема или нещо подобно, защото така или иначе тези бактерии си живеят във червата ти. Пробвай за трети път но по начина който по-горе ти написах да видим дали ще стане отново така.

Не съм много съгласна със виното, защото то дразни червата. Моят мъж, когато изпие една чаша вино или още по-зле малко водка на следващият ден има същите проблеми със стомаха като при теб.

# 94
  • Мнения: 35
Вчера през деня съм ял няколко препечени на фурна сандвича със салам и кашкавал. Вечерта баница 2-3 парчета и това е. От Коледа насам съм ял същите неща и доста над тях и ходенето до тоалетната намяла и никаква вода не съм имал, както и във всичките дни съм пил по 1 чаша вино вечер и никакви проблеми с корема нямах. Преди малко изпих още 1 хапче да видя, ако пак се получи същото ще ги спра и след нова година може да опитам да разбивам в кисело мляко да не е от самата капсула. Не знам да не е да изкарвам ковти бактерийте, аз все си мисля, че се чистя при всяка оста диария обаче Grinning

# 95
  • Мнения: 12 416
Всеки е привърженик на определен пробиотик, който на него му влияе най-добре. От това, което пишеш си правя извод, че реагираш на някое от помощните вещества. Разгледах съдържанието на Линекс, Биогайа, Лактофлор, Джеймисън и Ре комфорт - първите четири имат много помощни вещества, Ре комфорта само три добавки, освен бактериите - захар, гума + още нещо (не помня, но де ми се търси пак). В другите обаче има по 5-6. Спри ги, явно имаш непоносимост към нещо. На всяко лекарство, витамин и т.н пише, че е възможно да е неподходящо заради непоносимост/ алергия към някое от помощните вещества. Не се приема каквото и да било, което има такъв страничен ефект дори и лекарство да е! А на единия пробиотик направо си пише, че е неподходящ при раздразнени черва. Чети опаковките и листовките. Колкото и да са дълги и досадни са важни. Може на 1 на 100 000 да дава страничен ефект, но точно ти може да си този 1. За това е информацията, за да предупреди. Другото, което ми прави лошо впечатление е, че нямаш воля. Не се обиждай, вярно, че са празници, но ти имаш доста сериозен здравословен проблем, който все още не е изяснен. Едва започна да се стабилизираш и нарушаваш диетата. Дори при обичайните вируси, стигнеш ли до инфекциозно при изписването ти връчват диета и предупреждават да я спазваш поне 15-20 дни. За тренировките не мога нищо да кажа, там не съм запозната. Предполагам, че ако не са съпроводени с разни добавки няма да навредят.

# 96
  • Мнения: 35
Хранителните режими не са ми проблем мога без проблем 1 месец да си спазвам диета, въпроса е че нито личната нито гастрото ми препоръчаха диета която да следвам, а само хапчета. Изкарах известно време само на препечен хляб и ориз преди да пиша тук, имах и седмица две само на зеленчуци и цитросови плодове грейпфрути и лимони понеже мислех че имам Кандида Албиканс. След това още 2 седмици само на пречен хляб и картофи с малко сирене и нищо не  ми помогна през това време, минах на нормално ядене и поне върнах в началното си ниво, понеже от хапчетата се бях влошил. Сега януари пак ли да направя цял месец само на варен ориз, препечени филий и картофи и варено пилешко месо. Понеже на всяко място различна диетата на едни места да не се ядат тези неща на други обратното. Свършват празниците ще възстановя и тренировките взех и магнезий, Omega 3 и комплексни аминокиселини за тогава.

Сега се замислям дали да не пробвам и този пробиотик само 10 таблетки(1 дневно), че вече насъбрах свет шишенца от по 60 таблетки в нас: https://herbamedicabg.com/produkt/pro10biotik-4/

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 16:36 от ivan2323

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ванко,само този пробиотик,от който се чувстваш добре, си вземай.И аз от доста получавам проблеми,не си прави експерименти.
Няма универсална диета за колит.С изненада установих,че от прясно зеле(е,сварено,не сурово) нищо ми няма.На Коледа хапнах пет сърми,после с майка ми направихме още десет-петнадесет само с ориз,кайма и зеле и си ги хапнах всички със зелето-никакъв проблем.
Към диетата можеш да добавиш освен пилешко,картофи и ориз и печени ябълки(без орехи и захар).Много са вкусни и са изключително полезни при диария,сравняват ги с естествена превръзка върху стомашно-чревната лигавица.
Мен ме караха да видя от какво не получавам диария-примерно картофи,ориз,пилешко и печени ябълки.Ям само това докато ми се успокоят червата.И всяка седмица добавям нова храна(само една за седмица).Точно по този метод открих,че едно варено-пушено пуешко филе(без глутен е,питах производителите) ми понася доста добре.Зелето също.Ако въведена храна ти подразни я опитваш пак след два-три дни и ако пак не си добре я изключваш от менюто.За моя голяма мъка пресни,варени и както и да са приготвени лук и домати много ми дразнят.Но това е положението.

# 98
  • Мнения: 35
Аз пих и пектин на прах 2-3 пъти, освен че ми е доста гаден ефект не видях.

Ще пробвам и с печените ябълки на фурна, дано да са по вкусни от пектина Grinning А нещо за успокоение да препоръчате, че мента глог и валериян не ми действа много, а чайовете не съм сигурен дали няма да ме прокарат повече като си сложа медец.

# 99
  • Мнения: 12 416
Като човек минал два пъти през инфекциозно си спомням, че от там връчваха диета - без пържено и мазнини, без люто и без тежки храни като зеле, боб..., без разхлабващи като тиква и сини сливи.
Изкарай, ако не цял месец, то поне две седмици на щадящ режим - ориз с пилешко месо (по възможност бялото и без кожата), ориз с домати, картофи - яхния или печени, но с мнооого малко мазнина и без подправки, пиле с бял сос (бешамел), варено пиле, риба (да не е мазна), по възможност на пара. Макарони, юфка (без запръжка), печени ябълки, ябълки (белени), банани, изкиснато сирене, извара, обикновени бисквити. Диета не значи гладуване, а правилно хранене. Както виждаш, макар и с доста ограничения, диетата е достатъчно разнообразна. Ако си добре можеш да си позволиш и домашна баница, но да не е мазна и принцеси с яйце и сирене, но по малко да видиш как ще ги приеме стомаха.
Приемай само пробиотик, който не дава странични ефекти и след това въвеждай новите храни една по една за по 3-4 дена, за да установиш дали някоя храна не ти прави беля / дразни. Така се захранват и бебетата.
Печените ябълки са много вкусни, ако си добре може да им ръснеш и малко, ама наистина малко захар, но не и мед. Медът също разхлабва, така че за сега го изключи. Ще му дойде времето, за да си подсилиш организма. Чай от лайка действа успокоително на нервната система, но го подслади с малко захар, а не с мед. Чай от джоджен се препоръчва при разстройство, дъщеря ми го харесва. Вкусен чай е и ябълка с канела. Опитай вместо да пиеш кафе да сдъвчеш едно-две зърна, според майка ми действало добре при разстройство.

# 100
  • Мнения: 12 416
Като човек минал два пъти през инфекциозно си спомням, че от там връчваха диета - без пържено и мазнини, без люто и без тежки храни като зеле, боб..., без разхлабващи като тиква и сини сливи.
Изкарай, ако не цял месец, то поне две седмици на щадящ режим - ориз с пилешко месо (по възможност бялото и без кожата), ориз с домати, картофи - яхния или печени, но с мнооого малко мазнина и без подправки, пиле с бял сос (бешамел), варено пиле, риба (да не е мазна), по възможност на пара. Макарони, юфка (без запръжка), печени ябълки, ябълки (белени), банани, изкиснато сирене, извара, обикновени бисквити, кисел. (Води се бебешко кремче, препоръчва се при стомашни проблеми - нишесте, захар и компот или вода. Лесно се приготвя и не включва мляко, за разлика от другите кремове). Диета не значи гладуване, а правилно хранене. Както виждаш, макар и с доста ограничения, диетата е достатъчно разнообразна. Ако си добре можеш да си позволиш и домашна баница, но да не е мазна и принцеси с яйце и сирене, но по малко да видиш как ще ги приеме стомаха.
Приемай само пробиотик, който не дава странични ефекти и след това въвеждай новите храни една по една за по 3-4 дена, за да установиш дали някоя храна не ти прави беля / дразни. Така се захранват и бебетата.
Печените ябълки са много вкусни, ако си добре може да им ръснеш и малко, ама наистина малко захар, но не и мед. Медът също разхлабва, така че за сега го изключи. Ще му дойде времето, за да си подсилиш организма. Чай от лайка действа успокоително на нервната система, но го подслади с малко захар, а не с мед. Чай от джоджен се препоръчва при разстройство, дъщеря ми го харесва. Вкусен чай е и ябълка с канела. Опитай вместо да пиеш кафе да сдъвчеш едно-две зърна, според майка ми действало добре при разстройство.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 016
Съгласна съм с диетата на Mama Ru.

И не забравяй, че лечението може да отнеме и 1-2 години. Ще има периоди на ремисия и после отново периоди с проблем. Колкото по-дълги станат периодите на ремисия толкова по-близо ще си до възстановяването на чревният баланс.

Пробиотиците трябва да се редуват. Понеже аз ти препоръчах Джеймисън, искам да ти кажа че той е изпробван от личен опит и след много консултации с гастроентеролог. При идентична на твоята ситуация. Смея да твърдя, че мъжът ми е изпробвал всички налични марки пробиотици на българският пазар, като целта е била да ги редува. Отново казвам, че от неправилен пробиотик най-много като страничен ефект да има газове /заради фибрите, които съдържат някои пробиотици/. Ако ефекта му беше толкова силен, колкото казваш ти, то това означава, че едно хапче би било достатъчно за излекуване при тези хора при които няма страничен ефект. А не е така. Само антибиотик и то много силен може да предизвика такова разбунтуване на стомаха.

Защо след нова година ще пробваш с киселото мляко? Още следващото хапче го разтвори във кисело мляко. Да добавя и че картофеното пюре е нещо като балсам за червата.

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ванко,пектинът е гаден.Ако опечеш сладки ябълки може и да ти харесат,аз ги обичам много.Гледам люспите хубаво да покафенеят,почти черни ги изваждам.Люспата не се яде,изхвърля се.На някои хора им е добре от белени и настъргани пресни ябълки,на мен за съжаление не ми беше много добре,но като минат няколко месеца без глутен,може пак да опитам.
Кафе пиех преди да се влоша,но без кофеин.На мен ми действаше леко запичащо.
Опитай няколко седмици без млечни храни,дори без сирене и извара.За почти всякакъв колит са противопоказни.

# 103
  • Мнения: 35
Малко развръзка. Още на 30-ти започнах да приемам джеймисъна без капсулата в мляко и нямах проблеми с пиенето му по 4-5 таблетки на ден. Ефект никакъв никакво подобрение никакво влошение. Постоянно редуване на диари със запек и отново диария... Дори при една храна- картофи, препечени филии, ориз само със сол и варено месо нищо различно първо имам диария, после запек и после отново диария без промяна в храненето изобщо...

От днес почвам диета за Колит, с печени ябълки кашести яденета, банани и още по малко месо. Като получа запек си викам, че се оправят нещата, но след ден и половина минава пак в диария. Не залагам и на стреса вече понеже в дни с пълно спокойствие без да мисля за каквото и да е съм с диария, а съм прекалено спокоен в тези дни...

На колоноскопия все още не мога да се подложа, но нещата са така от  5 месеца вече и почвам да се притеснявам сериозно.
- От един месец не съм пил Стоперан, Лопедиум или такъв тип хапчета.
- По назад бяхте писали, че изследването ми за кандида не било пълно.
В момента силно се съмнявам за Колит или Кандида, но от всички изследвания до момента как едно не показа някакви смущения. Като чета, че и при двете няма лечение и с това се живее постоянно на тези диети и няма справяне с диарията зле ми става. Изхожданията все още са по 6 на ден максимум и през нощта изобщо не се събуждам ама изобщо, но събудя ли се сутрин започва къркорене и до тоалетната след 15 минути максимум....

# 104
  • Мнения: 12 416
На твое място аз бих влязла в болница за по-пълни изследвания. Явно нещо в теб не работи както трябва, но докато не се установи какъв точно е проблемът само се луташ на сляпо и се опитваш да налучкаш вярното решение. А пет месеца са много време.

Общи условия

Активация на акаунт