Постоянна диария- над 4 месеца

  • 49 129
  • 149
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 35
Аз съм така, диария и запек. Сутрин е запек и трудно излиза, но в момента в който излезне, все едно тапата се отпушва и почва с диарията. Вечерта пак може запек и пак диария. Редува се всеки ден. От студеното червата стават по лениви и по дълго време е запека през деня, но пак завършва с диария. Горе в стомаха само бълбука вода. За две години стомаха ми премина през различни състояния, звуци,болка. Но редуването на диарията със запека си остана, къркоренето и бълбукането на вода вътре.

Същата работа сутринта станах 1 изхождане изпих ентерола и рекомфорта и за 3 часа 3/4 изхождания като последното чистак бърсак жълто зелена вода.... Онзи ден на кафето същото в кафето 2 пъти чиста вода прибирам се вкъщи запек и запека винаги е вечер, следобяд и вечер, като имам идеален сън докато спя до сега нее ме е прерязало изобщо...

# 76
  • София
  • Мнения: 2 016
Така или иначе ги приемаш на няколко пъти, затова си направи график по часове напрпимер сутрин на гладно, след това на обяд и вечер. От една страна е добре да са на гладно, защото няма опасност да ги изхвърлиш веднага с неподходяща храна ако си ги съчетал от друга страна не трябва да са винаги на гладно, защото самите добри бактерии трябва да имат с какво да се хранят.
Ама спри кафето за известно време!!! И прясното мляко!!! И натуралните сокове!!!

# 77
  • Мнения: 35
Вчера супер много прекалих,
ядох 2 пълнени чушки с боб, 1 чушка с ориз, питка, тутманик с ориз, сушени плодове, печени картофи, маслини, трушия, малко сладко някакво и пих 2 чаши вино. Та след висчко това какво се случи- НИЩО, никакви болки и проблеми с корема от 8 вечерта вчера до днес, днес сатанах в 10 отидох до тоалетната без чиста вода, пак нормално първо изхождане. Снощи се опитах да ида преди лягане отново запек и само яко газове нищо друго. Ако пиете нещо з газовете не ви ли олеква понеже на мен корема ми е подут само от тях и се чудя да си купя ли еспомицан или там каквото рекламираха за газове Grinning

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Честита Коледа на всички, пожелавам най-вече много здраве, щастие и любов!И да ядем каквото обичаме без да ни болят коремите и без диария!

Ванко ти си герой.Щом толкова неща си хапнал и си добре,браво.Купи Еспумизан,безвреден е и не е скъп.За болки има много хубаво лекарство,но е с рецепта и към 15 лв.Спазмомен се казва(не Спазмалгон).Също и но Шпа помага,но ми сваля кръвното.

Хайде да посрещнем и нова година в добро състояние.Вчера изядох всички сарми като си позволих две да ги хапна със зелето.Добре съм да чукам на дърво,и друг път от зеле нищо не ми е ставало.Но е прясно,не кисело,с киселото не съм опитвала.

# 79
  • Мнения: 35
Здравейте,
тези дни ям всичко наред, от сърми до трушии и сандвичи с луканки и кашкавал (коледата трябва да се дояжда) Grinning. Корема ми е по-добре, за закуска закусвам овесени ядки едри с кисело мляко и нямам проблеми от години си знам, че хората ги разхлабва, но мен си ме спича Grinning Утре ще излезе изследването за непоносимост към глутен, което отново ще е отрицателно според мен, понеже ядох питки, тутманици, сандвичи и не станах по-зле. Вчера изкарах само с 3 ходения до тоалетната, но пък и пих всеки ден вино за успокоение Grinning

Проблема са ми газовете, ако в нормално състояние корема ми е 1 като се събудя се надува на 10. По 3 еспомизана пия и ефекта е никакъв. Много е гадно понеже понякога болят чак и през целия ден изобщо не изчезват, дори и да не ходя до тоалетна корема ми постоянно къркори и се подува. Като ида в тоалетната все едно е на етажи първо си ходя, после газове, после пак ходене, после пак газове и така все едно храната която съм ял не може да се събере на едно масто в корема ми и затова я изкарвам така....

Джеймисъна все още го чакам, с тези почивни дни направо не знам кога ще го получа. Поръчах го от тук и вече 6 дни няма как да ми го доставят...

# 80
  • Мнения: 2 084
Против газове помага  "Силактис"  /Silactis/ , което е подобно на еспумизан, но има и активен въглен в него.

# 81
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм прочела всички страници, но едни от симптомите на непоносимост (глутен, лактоза) са точно редуване на разстройство със запек.
подувания, газове, неразположения, уморяемост - също. Peace

# 82
  • Мнения: 35
Днес излезе и изследването за непоносимост към глутен и аз доколкото го разбирам също е отрицателно?

# 83
  • Мнения: 12 757
Следи си хормоните на щитовидната жлеза. Макар и в норма, са по-близо до горната граница.

# 84
  • Мнения: 2 755
Изследването ти е за алергия към глутен, не за непоносимост, различни неща са.

# 85
  • Мнения: 35
Днес пристигна пробиотика Джеймисън. Изпих 2 таблетки в рамките на 2 часа и след още 2 часа бях в тоалетната с чиста вода няколко пъти. Понеже по назад в темата писахте, че трябав да приемам поне по 50 милиарда бактерии което е 5 хапчета как да ги разпраделея и нормално ли е да ме прерязва така. С предните пробиотици Линекс Форте и Лактофлор се получаваше същия ефект и ги пих максимум по 2 дни Grinning Да не е някаква реакция на чистене на организма това или ?

# 86
  • Мнения: 12 757
Ако до сега и след коледното преяждане си бил добре, явно нещо в състава на този пробиотик не е подходящо за теб. Сравни състава на тези пробиотици, които според теб дават такава остра реакция и след това направи сравнение с тези, които ти помагат. За мен там се крие разковничето на проблема ти. И не приемай повече от този пробиотик, колкото и да струва, здравето ти е по-ценно.

# 87
  • Мнения: 35
До момента всичките ми действат така изключение прави само Ре Комфорт от него не ме прерязва изобщо. Но като гледам всичките съдържат едни и същи неща лакто бациликус и Линекс са 2 милиарда в хапче, Рекомфорт 4 или 8 ако не се лъжа. Джеймисън 10 милиарда бактерии на таблетка и да след Коледата до сега вода не съм имал и се чуствах по-добре. Взех си успокоителни чайове и вино Grinning и намалих ходенията до тоалетна на 3-4 на ден, но как да възстановя бактериите, ако при всеки пробиотик ме прерязва...

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ами може и от пробиотиците да е.Една гастроентероложка ми настояваше да пия Нормофлор-резултат-светли,кашави изхождания.Пих няколко дни,все така,спрях ги-мина ми.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 016
Не мисля, че проблема е станал от пробиотика. Нито от Джеймисъна нито от другите два пробиотика, за които пишеш.

Пробиотика не е лекарство, няма толокова мощна сила, че от него да се отиде веднага до тоалетната  Naughty

Взимай го сутрин, обед, и вечер примерно. Ако го взимаш по 5 талетки на ден, би трябвало опаковката да ти стигне за 10-12 дни и след това ще го смениш с друг. Дай му време да се натрупа в организма. Лактофлора също е добър вариант, но този без фибрите за да нямаш газове.

Общи условия

Активация на акаунт