ЮЛСКИ мами 2018 - Тема 2

  • 71 537
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 744
Oх, аз съм някво друго 20.
Сутрин всичко ми е наред и стане ли 4-5 следобяд и се почва едно усещане за гадене , едно замаяно ми е ... , не ми се яде нищо.
Снощи бях на голямо събиране с приятели и хората около мене бързо се усетиха, че съм Б. То едни меса се донесоха на масата, те като се размирисаха щях да припаткам на масата. Добре, че имаше питка, че да не остана гладна. Наистина без тесто не мога !

И най-странното! От следобяда ми стана много зле в комбинация с час и половина пътуване до вилата и до 12 полунощ едва изкарах на масата . Стана 12 часа и ми мина всичко и изкарах до 4 сутринта с компанията. Общо взето дойде новия ден и рязко всичко ми мина Grinning Grinning


# 16
  • Мнения: 17
Аз от утре съм в 10 седмица и много се притеснявам. Изобщо не мога да се радвам заради тия гърди...
Преди да почна Утрогестана, като че ли бяха по-чувствителни.
Не се напрягай.Вероятно при всички симптомите са различни и отшумяват в различен етап.За повръщането съм слушала от дете ,като симптом на бременност,а реално не ми се случи:)

# 17
  • Мнения: 1 475
И аз бях с течение и се оказаха гъбички. Слагах глобули няколко дни, но сега съм обратно вкъщи, а глобулите бяха изписани от бг доктор. Сега незнам дали ще го вземат в предвид и дали ще ми пуснат изследване, защото течението спря за няколко дни и пак се появи. Но без каквато и други симптоми да има.

# 18
  • Мнения: 41
В 9 седми ца съм,много. Ме болят гърдите.,а най интересното е. Че само вечер ми става лошо мноооого лошо ,но не повръщам има ли някой с този проблем?

# 19
  • Мнения: 2 485
На мен ми се случи една вечер да не вечерям, защото цял ден бях яла много. Заспах и към 22:30 се събудих и имах ужасни болки в главата вляво и ми се повръщаше. Много много ми беше лошо, всеки момент мислех, че ще припадна мислех да ходя в болницата. Мъжът ми ми донесе солети, ядох, заспала съм. На сутринта бях добре. Мисля, че беше заради това, че не бях вечеряла.

# 20
  • Мнения: 321
В 9 седми ца съм,много. Ме болят гърдите.,а най интересното е. Че само вечер ми става лошо мноооого лошо ,но не повръщам има ли някой с този проблем?
Да, и на мен ми става лошо само вечер след 17, затова и в петък пропуснах Коледното парти в работата, до 9 ми се гадеше страшно и после вече не ми се излизаше...аз съм в 10 седмица, но май до 13та ще ми се гади...Поне не повръщам, приятелка, която роди август лежа в болница 2 месеца заради тежко повръщане.

# 21
  • Мнения: 90
Привет, момичета Simple Smile
Аз съм на 25г.,от Стара Загора, бременна съм за пръв път и ми е супер притеснено ..
От утре съм в 10 г.с. ,но нямам много отчетливи симптоми- само сънливост ,гадене вечер и много странни настроения ( разчувствам се от какви ли не глупости xD )
Ходих на преглед в 6г.с. ,всичко беше наред тогава ,но ми отказаха болничен (работя в операционна и се дишат какви ли не химии от анестетиците и дезинфектантите-сега не влизам в операции с обща упойка,но все пак .. )
Лекарят ми заяви,че е много рано и нищо не било сигурно ,нямало как да ме пусне да почивам по това време .
Тази седмица съм на преглед вторник и не мога да си намеря място . Дано всичко е наред !

# 22
  • Мнения: 321
Привет, момичета Simple Smile
Аз съм на 25г.,от Стара Загора, бременна съм за пръв път и ми е супер притеснено ..
От утре съм в 10 г.с. ,но нямам много отчетливи симптоми- само сънливост ,гадене вечер и много странни настроения ( разчувствам се от какви ли не глупости xD )
Ходих на преглед в 6г.с. ,всичко беше наред тогава ,но ми отказаха болничен (работя в операционна и се дишат какви ли не химии от анестетиците и дезинфектантите-сега не влизам в операции с обща упойка,но все пак .. )
Лекарят ми заяви,че е много рано и нищо не било сигурно ,нямало как да ме пусне да почивам по това време .
Тази седмица съм на преглед вторник и не мога да си намеря място . Дано всичко е наред !
На мен ми дадоха болничен, защото се водя рискова бременност, имах мисед лятото и не искам да рискувам с вируси по това време...Лекарката ми даде 7 +30 дни, което е добре, защото съм на работа чак на 15.01.  При вас тези химии не са никак безопасни, първият триместър се изграждат всички органи на бебето и трябва да се внимава...

# 23
  • Мнения: 90
Така е ,бях на тръни през цялото време досега .. Споменах на старшата сестра в момента,в който разбрах и като задължение ми даваха да  се оправям с консумативите само ,за да нямам досег с анестетици . И въпреки това ми е притеснено и не знам какво да си мисля ..
Личния нямаше как да ми даде повече от 2 седмици болнични

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 744
Cold SweatТони, аз също смятам да пропусна коледния банкет от работа.
Никой и без това не знае и ще има въпроси защо не пия и не танцувам. Женски колектив сме и бързо ще се досетят.
mini zucchini, в БГ ли си ????
Отиди и си вземи от личната болничен щом не иска АГ да ти дава ! Тя може до 14 дена, после си пусни отпуска каквато имаш.
На мен АГ ми е против да работя, защото имам ежедневен контакт с бебета, излезли от болници с предполагаеми вътреболнични инфекции. Но аз избутах 2 седмици с по-малко контакт с малките бебета и от петък съм в отпуск (целия екип, не само аз)  и така чак до 9-ти януари. 
Ох, момичета нали уж сутрешно гадене било Cold Sweat  какви са тези вечерни наши неразположения. Аз съм едва в 8гс+4 .... добре , че е само гаденето без повръщане.

# 25
  • Мнения: 321
Cold SweatТони, аз също смятам да пропусна коледния банкет от работа.
Никой и без това не знае и ще има въпроси защо не пия и не танцувам. Женски колектив сме и бързо ще се досетят.
mini zucchini, в БГ ли си ????
Отиди и си вземи от личната болничен щом не иска АГ да ти дава ! Тя може до 14 дена, после си пусни отпуска каквато имаш.
На мен АГ ми е против да работя, защото имам ежедневен контакт с бебета, излезли от болници с предполагаеми вътреболнични инфекции. Но аз избутах 2 седмици с по-малко контакт с малките бебета и от петък съм в отпуск (целия екип, не само аз)  и така чак до 9-ти януари. 
Ох, момичета нали уж сутрешно гадене било Cold Sweat  какви са тези вечерни наши неразположения. Аз съм едва в 8гс+4 .... добре , че е само гаденето без повръщане.
Мис В, хвана ме яд, че го изпуснах, някои от моите колеги вече знаят, че съм Б, защото по принцип не боледувам, а този дълъг болничен навежда мисълта към бременност...аз сутрин и обед съм ок, но след 5 става страшно и много ми се гади...вкъщи не ми се стои, винаги съм била активна и сега се чувствам като в затвор, но не искам да рискувам с тези грипове...във вторник ще ходя на ехограф, за да видя как върви бебо, че следващото ми ходене при моето АГ е чак на 04.01 за скриниг и ми се струва много далече....

# 26
  • Мнения: 129
Ех, тези гърди. Изобщо не ги усещам... Като преди Б са ми, но поне ми се спи и гади от миризми...

# 27
  • Мнения: 41
Момичета днес се уплаших много от котката ми,седи все отпред пред терасата и отворих вратата беше тъмно и като я видях се уплаших дали е опасно?

# 28
  • Мнения: 17
Здравейте,аз също вечер съм най-неразположена.Заспивам от 2 месеца на дивана всяка вечер:).Гади ми се,но не повръщам...Дразнят ми всякакви миризми..чак се изнервям!Ям сухи неща...за манджички и супички не мога и да си помисля.Цигарите и кафето ги отказах от раз,което не беше за вярване..но и досега съм отвратена само при мисълта за тях.Иначе обичайни болки в гърдите,уморявам се доста по -бързо,задъхвам се..доспива ми се често..разстройвам се често и си поплаквам дори:)Направих всички необходими изследвания и всичко е наред с тях:)Наближава 11та г.с,на 3.01 сме на скрининг и се вълнувам безкрайно.Тогава вече ще съм в 4ти л.месец и се надявам да видим мъника и да разберем пола:)

# 29
  • София
  • Мнения: 2 419
Точно влизам в 9 г.с, нищо че върви малко назад заради късна овулация и реално още е 7 или 8.

Ям горе-долу като преди, но как заспивам само! На дивана, на стол, знаменателно е!

Чакам да видя от днес в следващите дни дали ще имам прокървяване, идват ми дните за кръвотечение по цикъл. Не ми се иска да си изкарвам акъла, но се подготвям психически, за всеки случай.
С миризмите е странно - някои въобще не усещам, мъжът ми ги усеща - аз не. Други идват на вълни от супер далече.

Гаденето като че ли няма много общо с тях.
За Бъдни вечер имам план - сипвам си чаша вино, казвам наздраве и незабележимо той ще отпие 2 пъти юнашки от чашата. Аз и без това рядко пия повече от чаша, никой няма и да разбере. Заради рисковата ситуация нямам намерение да казвам на никого (освен медицински лица, фризьор заради безамонячните бои и такива ситуации)  до последно възножно.
Болничен ще се опитам да не взимам също до последно, защото работата ми е приятна и ми се ходи, не искам да седя у нас. А взема ли веднъж, ще се наложи да е до края, заради майчинските после. Не че не мога да си ходя и в болничен, но тогава пък ще разберат за ситуацията.
Написах роман, спирам!
Просто само тук споделям и ми е много приятно с вас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт