ЮЛСКИ мами 2018 - Тема 2

  • 71 556
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 485
get real, не се натоварвай излишно с мисли за прокървяване около датата на цикъла. Това изобщо не е задължително.
Защо ако вземеш болничен, трябва да е да края?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 435
В темата Майчинството счетоводно обясняваха, че ако вземеш болничен само за определен период от време преди 45-дневния, ти се намалява размерът на майчинските после, защото получаваш по-малко в тези дни. Единствено не се отразява, ако вземеш болничен и той ме се прекъсва въобще до 45-дневния.

# 32
  • Мнения: 2
В 9 седми ца съм,много. Ме болят гърдите.,а най интересното е. Че само вечер ми става лошо мноооого лошо ,но не повръщам има ли някой с този проблем?
Здравей, аз съм в 9 с 4 д. и имам същите симптоми. Вечер ми е много лошо и ми се гади, но нито веднъж не съм повърнала. Имам и страшно болезнени гърди. Не смятам, че това е притеснително. При всеки бременността протича по различен начин . Simple Smile

# 33
  • Мнения: 243
И аз съм в 9с и 4 д и след обяд ми е най-зле, без да повръщам, но някои миризми така ме отвращават,а други изобщо не ги забелязвам. Интересното е, че някои храни ми горчат без да са горчиви естествено, доста се задъхвам ако качвам стълби все едно съм изкачила някой връх,а вечер хапвам само малко салата или нещо леко, обаче толкова тежко ми става, че все едно съм изяла цяло прасе!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 998
На вас подува ли ви се корема вечер. Едно такова опъващо чак?

# 35
  • Мнения: 101
Подува ми се о то доста, пък не съм яла кой знае какво, и като стана сутринта и го няма хаха 😁

# 36
  • Мнения: 34
Мерита, страшно много се подува, става един твърд, но и аз пия 1000 неща за задържане Sad

За гърдите - моите след кърмене съвсем ги няма и не бих казала, че са много напрегнати.

Към майките с малки дечица. Как се справяте? Моето е на 13 месеца и още не ходи. Лекарят ми каза да не го вдигам, заради кървенето, но няма как, по цял ден сме самички...

# 37
  • Мнения: 129
Еееее добри новини. Симптомите ми ги няма, но пък сърчицето си тупка. Утре ми е регистрацията за ЖК, днес ходих на частно, но пък съм спокойна!

# 38
  • София
  • Мнения: 179
Аз нали съм се филмирала за тази токсоплазмоза, защото доста си хапвах филета и луканки преди да разбера,че съм бременна,та днес си пуснах една токсопл. IgM, защото IgG ми е отрицателно. Стискайте палци да ми е отрицателно и то, че...В сряда съм на преглед, дано е пораснало гроздовото зрънце Simple Smile и вс е наред, та да си изкараме една хубава екскурзия и празници.
Ние с мъжо на никой не сме казали още, мислим ако вс е наред за Нова година да съобщим новината, тогава ще съм 11гс+5
Аз напоследък никакъв апетит нямам, чак се усещам как съм забравила да ям, особенно вечер рядко ям, само сутрин се събуждам гладна като вълк, но освен бананов шейк нищо не ми се закусва.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 435
Моят тест за токсоплазмоза излезе напълно отрицателен, никога не съм имала досег.
Което е супер странно, сигурно са единици хората, пипали, гледали и гушкали колкото мен животни. Като дете вечно влачех котки, ходех на село при всички съседи с кози, овце, зайци, телета, гъски, каквото се сетите. Изяла съм неограничено количество неизмити плодове и зеленчуци. Имам и до ден днешен коте вкъщи, едно при нашите и куче при баба ми. Преди години, когато ядях месо (беше твърде отдавна, но все пак) съм яла често сурова кайма. Въобще, явно токсоплазмозата съвсем не е толкова лесна за хващане. Стискам ти палци, но и не се притеснявай излишно Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 179
Моят тест за токсоплазмоза излезе напълно отрицателен, никога не съм имала досег.
Което е супер странно, сигурно са единици хората, пипали, гледали и гушкали колкото мен животни. Като дете вечно влачех котки, ходех на село при всички съседи с кози, овце, зайци, телета, гъски, каквото се сетите. Изяла съм неограничено количество неизмити плодове и зеленчуци. Имам и до ден днешен коте вкъщи, едно при нашите и куче при баба ми. Преди години, когато ядях месо (беше твърде отдавна, но все пак) съм яла често сурова кайма. Въобще, явно токсоплазмозата съвсем не е толкова лесна за хващане. Стискам ти палци, но и не се притеснявай излишно Simple Smile
Аз също цял живот имам животни вкъщи, котки, кучета...дори миналата бременност не съм се ограничавала от луканка и филе, а сега док не ми вдигна като ми бяха готови резултатите и реших да си ги разчитам сама и като започнах да чета тук в БГ мама за токсоплазмози и тем подобни, така съм се наплашила...

# 41
  • Мнения: 34
Аз също съм се наплашила от токсиплазмозата.. в петък съм на преглед и ако всичко е наред, ще пусна изследвания, смятам и нея да включа. Животно никога не съм имала, но си хапвах доста неподходящи мезета.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Мерита, страшно много се подува, става един твърд, но и аз пия 1000 неща за задържане Sad

За гърдите - моите след кърмене съвсем ги няма и не бих казала, че са много напрегнати.

Към майките с малки дечица. Как се справяте? Моето е на 13 месеца и още не ходи. Лекарят ми каза да не го вдигам, заради кървенето, но няма как, по цял ден сме самички...


И аз пия шепа лекарства. Устрогестан дуфастон, естроферм...

# 43
  • София
  • Мнения: 179
Отрицателна ми е токсоплазмозата, иеее...Но лимфоцити и левкоцити са ми завишени, защо ли?

# 44
  • Мнения: 129
И аз съм на утрогестан заради розово зацапване.

Общи условия

Активация на акаунт