На пазар във Варна - 48

  • 81 032
  • 788
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Пармъксъзови също имаха хубави козунаци миналата година Wink

# 766
  • Варна
  • Мнения: 10 802
Днес в една пекарна Софи (май са верига), на всеки вид козунак отпред бяха сложени етикети какво съдържат. Мляко, яйца и т.н., без разни вредности. Дано да е наистина така. Цените май бяха около 3.50лв/400гр.

# 767
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Пармъксъзови също имаха хубави козунаци миналата година Wink
Цените на Пармаксъзов са високи, но миналата година за пръв път от години ядох козунак с удоволствие.
Дано не са свалили качеството, че и те нещо много се разраснаха.

# 768
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Абсолютно са доста скъпи в Пармаксъзови, но когато цената не е от значение..... определено са изключително вкусни ! 

# 769
  • Варна
  • Мнения: 4 444
От Софи (в Чайка) поръчвам козунаци. Имат обикновен е със стафиди и бадеми. Нямат рула или с друг пълнеж, хубави са.

# 770
  • Мнения: 13 873
Момичета, къде има хубави козунаци?
Наистина с локум, сладки, истински? Няма значение от цената, а ако ми помогнете и с марка ще съм ви още по-благодарна.
.
Ние опитахме на Пекарна Пармаксъзов миналите почивни. 7,50 по спомен .  С локум и пияни вишни  и с Нутела и какво беше. Харесаха ни.

# 771
  • София
  • Мнения: 30 206
Опитах преди няколко дни козунаци на Пармаксъзови (с шоколад), "Дивото брашно" (пак с шоколад), "Сладкопекарна" (обикновен и с шоколад).

Пармаксъзови- много ми хареса. Ако цената е без значение, бих избрала определено тях.
"Дивото брашно"- не беше лош, но за моя вкус беше една идея по-сух.
"Сладкопекарна"- няколко години подред съм очарована от козунаците им, но тази година ме разочароваха. Леко препечени и с толкова много захар отгоре, че се наложи да режа част от кората. То просто не може да се изстърже. Сух и според мен имаше някаква есенция в повече вътре, вероятно ванилия.

Миналата година ми харесаха козунаците в "Лидл" (от тяхната пекарна), но не знам, дали тази година ще предлагат, а може и да нямам време да проверя.

Не знам, дали някъде ще има свободна продажба на козунаци този уикенд. Почти навсякъде има бележки, че пекат по поръчка, което е доста ангажиращо.

# 772
  • Мнения: 334
Май и аз от Пармаксъзови ще купя, но ме притеснява това, че може би в четвъртък най-късно ще мога, а ще ядем чак в неделя. Проблем ли е?

# 773
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Момичета, къде има хубави козунаци?
Наистина с локум, сладки, истински? Няма значение от цената, а ако ми помогнете и с марка ще съм ви още по-благодарна.
.
Ние опитахме на Пекарна Пармаксъзов миналите почивни. 7,50 по спомен .  С локум и пияни вишни  и с Нутела и какво беше. Харесаха ни.
Лелееее Heart Eyes Къде може да ги открие човек?
Иначе за пекарна Златното зрънце четох, че правели хубави козунаци, но не съм опитвала. Понеже има наблизо се чудех днес-утре дали да не взема.

# 774
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Май и аз от Пармаксъзови ще купя, но ме притеснява това, че може би в четвъртък най-късно ще мога, а ще ядем чак в неделя. Проблем ли е?
Не е проблем. Увий го в найлонова торба да остане мек и да не изсъхне. В неделя може леко да го затоплиш във фурната, така ще имаш прясно изпечен козунак за празника. Simple Smile

# 775
  • Мнения: 11 747
Хм, ще взема да го опитам този коззунак на Пармаксъзов. Аз не съм им фен. Яла съм им еклерите, които категорично са със изкуственяшки крем и то от самото начало, преди разрастването. Лимонадата им е също химийка и изобщо не е от изцедени лимони. Още нещо съм яла, не помня какво. Нищо не ме е впечатлявало или даже разочаровало. Но щом казвате за козунака... Явно е с консерванти, иначе от четвъртък до неделя няма начин да не се скапе, но ако е като Хасковския, той издържа с месеци.

# 776
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Стига де, толкова бързо ли се разваля един козунак? Че дори по традиция козунаците се месят днес, как са издържали до неделя?

# 777
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Хич нищо не ми харесва в Пармаксъзов, ама козунаците им са бомба.
Взехме един 7,5лв със шоколад и череши , утре ще вземем и от дивото брашно да ги видим тази година и тях !

# 778
  • Мнения: 11 747
И аз взех от Пармаксъзов с нутела. Стандартна кифла с шоколад, тип супермаркет. Даже не мирише на козунак. Те са си пакетирани и имат цял куп каси с пакетирани 'козунаци'. Праавени на поточна линия преди дни или седмица. Аз под козунак разбирам класически вид и аромат на домашен или фурнаджийски, топъл, мек, на конци и с хрупкава коричка, златист.

# 779
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Момичета някоя хапвала ли е пиците с квас, които ги предлагат в Стария чинар, че голяма реклама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт