Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 432
  • 739
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 952
Хубав и траен, усещащ се ароматизатор за стая? Какво ползвате?

# 331
  • Мнения: 1 179
Амодосулфоновата киселина е най-доброто средство против варовикови натрупвания.
Предимствата и пред оцетната и лимоновата киселана са следните.
Няма нужда от нагряване, за да действува, евтина е и разтваря варовика напълно, а не като лимоновата киселина да падат парчета варовик на люспи. Затова амидосулфоновата киселина се ползува за почистване на варовика на кафеавтомати.
За душкабината се разтваря  една лъжица в 100 мл вода, маже се и след 15 минути всичко е паднало.
Не знам дали в БГ има да се продава, мога да покажа в немския Амазон. https://www.amazon.de/gp/product/B0019E8UYY/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1.
Не бях чувала за тази киселина. Може би, ако се потърси препарат, който съдържа това вещество, например за почисване на кафемашини, ще свърши подобна работа.

# 332
  • Мнения: 14 502
Хубав и траен, усещащ се ароматизатор за стая? Какво ползвате?

Какъв тип? Аз ползвам с пръчици на English home.

# 333
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 858
Този вид:

# 334
  • София
  • Мнения: 3 952
Хубав и траен, усещащ се ароматизатор за стая? Какво ползвате?

Какъв тип? Аз ползвам с пръчици на English home.


Няма значение... пробвах с палещи пръчици, но я изтърпях 2 минути, много ми е задушаваща и неприятна. От ароматизаторите на Glade пробвах автоматичния - пак ми е задушаващ; купих си и такъв гел, който изсъхва, но нищо не усетих от него пък. Искам да ми мирише на свежо, свежо, свежо! Нищо тежко, нищо задушливо.

# 335
  • Мнения: 2 420
Амодосулфоновата киселина е най-доброто средство против варовикови натрупвания.
Предимствата и пред оцетната и лимоновата киселана са следните.
Няма нужда от нагряване, за да действува, евтина е и разтваря варовика напълно, а не като лимоновата киселина да падат парчета варовик на люспи. Затова амидосулфоновата киселина се ползува за почистване на варовика на кафеавтомати.
За душкабината се разтваря  една лъжица в 100 мл вода, маже се и след 15 минути всичко е паднало.
Не знам дали в БГ има да се продава, мога да покажа в немския Амазон. https://www.amazon.de/gp/product/B0019E8UYY/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1.
Не бях чувала за тази киселина. Може би, ако се потърси препарат, който съдържа това вещество, например за почисване на кафемашини, ще свърши подобна работа.

Може, но тогава ще е доста по-скъпо.
Повечето от добрите препарати против варовикови отлагания съдържат от амидосулфоновата киселина, защото тя е добре разтворима и действува директно, без да трябва нагряване както при лимоновата киселина.
Оцетната също действува на студено, но тя е по-вредна за много метали, предизвикава повече корозия и е по-скъпа.

# 336
  • Мнения: 1 179
Хубав и траен, усещащ се ароматизатор за стая? Какво ползвате?

Какъв тип? Аз ползвам с пръчици на English home.


Няма значение... пробвах с палещи пръчици, но я изтърпях 2 минути, много ми е задушаваща и неприятна. От ароматизаторите на Glade пробвах автоматичния - пак ми е задушаващ; купих си и такъв гел, който изсъхва, но нищо не усетих от него пък. Искам да ми мирише на свежо, свежо, свежо! Нищо тежко, нищо задушливо.
Аромалампа или дифузер с етерично масло от лимон,  лавандула и др.

# 337
  • Бургас
  • Мнения: 909
Никога не съм имала душкабина и съответно не съм чистила, но сега ми се налага - моля за съвет с какво да махна котления камък от стъклата. Не е чистена основно вероятно от три години. Вратите са прозрачни с малко матирани линии, ако има значение. Благодаря!
И друг път съм го казвала, аз намерих един препарат от Дени-90 за баня, ми родих се с него, без усилие мия банята,а на вратата и имаме огледало което става на нищо от капките еода.Струва само 2.70лв Astonish bathroom, имат и други препарати които съм вземала и са супер: обезмадлител, за фурни,препоръчвам го на всеки

# 338
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 858
Хубав и траен, усещащ се ароматизатор за стая? Какво ползвате?

Какъв тип? Аз ползвам с пръчици на English home.


Няма значение... пробвах с палещи пръчици, но я изтърпях 2 минути, много ми е задушаваща и неприятна. От ароматизаторите на Glade пробвах автоматичния - пак ми е задушаващ; купих си и такъв гел, който изсъхва, но нищо не усетих от него пък. Искам да ми мирише на свежо, свежо, свежо! Нищо тежко, нищо задушливо.

По-нагоре съм посочила пръчици, които не се палят. В шишенцето се слагат пръчици според желанието за сила на аромат.

# 339
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 512
О, и аз наскоро открих къде продават Астониш и сега съм заредила 100 вида пръскачки- обезмаслител, за баня, дезинфектант, за стъкла и какво ли още не, страхотни са всички!

# 340
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
Такива ли?
http://prahove.com/astonish

# 341
  • Мнения: 10 284
Аз ползвам това, но не живея в БГ. Вярвам, че имате нещо подобно, но не сте обръщали внимание. В банята сме със стъклени плъзгащи врати и съответно толкова варовик събират, че понякога не мога да видя през тях. От как взех тоя препарат, освен че ми ги изчиства без много да търкам, оставя някакъв филм и поне месец не ми хващат варовик. Напръсквам и с някаква по-абразивна гъба затърквам, обливам и подсушавам. На инструкциите даже пише, с кърпа да се обърше, но аз предпочитам с гъба да затъркам първо.

# 342
  • Мнения: 910

Страшно много ти благодаря за препоръката за този препарат.Вчера го купих от Кауфланд(около 7 лв беше).Фурната ми светна,около котлоните също,а днес смятам да го използвам и за тавата на фурната.Още веднъж благодаря! bouquet

# 343
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328

Страшно много ти благодаря за препоръката за този препарат.Вчера го купих от Кауфланд(около 7 лв беше).Фурната ми светна,около котлоните също,а днес смятам да го използвам и за тавата на фурната.Още веднъж благодаря! bouquet

А фурната ти имаше ли стари, засъхнали замърсявания? Аз имам едни, дето мисля, че трябва с телче да ги търкам за да излязат...С какво ли не пръсках и не пробвах, не става. Мислех да търся амоняк да пробвам, прочетох, че ставало, но ме притеснява миризмата. Ти загрява ли фурната, като го използваше?

# 344
  • Мнения: 910
Не,не я загрях,направо напръсках.Имаше засъхнали замърсявания,да Embarassed на места,където ми беше трудно да търкам преди.Напръсках,изчаках около половин час,въпреки че пишеше 3-5 минути,търках малко с грубата страна на гъба за съдове,след това обрах с кухненска хартия течността,която се беше стекла(пръскаше пяна,която после се втечни) и няколко пъти забърсах с влажна,почти мокра кърпа.
Миризма нямаше никаква. Grinning
Пяната отначало беше бяла,после започна да се втечнява и на местата,където имаше най-много замърсявания,стана кафеникава.
Страхотен препарат! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт