Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 586
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря bouquet! Това трябва да се пробва.

# 316
  • Мнения: 9 795
А това всъщност препарат за съдомиялна ли е?

# 317
  • Мнения: 13 239
Да, както се справя с мазните тави и чинии, така оправя фурната и стъклокерамичните котлони.

# 318
  • Мнения: 1 275
Здравейте и честит празник!
Имам въпрос..как мога да освежа и почистя много стара мозайка.Някое момиче ако има опит ще се радвам да сподели.Благодаря!

# 319
  • Мнения: X
За старата мозайка само с препарат, съдържащ белина. В никакъв случай киселина, защото тя  ще я разяде и окончателно съсипе. Така, че изберете нещо белина, натриев хипохлорид, доместос...

# 320
  • Мнения: 3 761
Пулирапид има в Кауфланд, може и в други магазини да го предлагат, но аз от там го купувам.
https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0 … rc=vNnKjIAI11kgBM:

почиства ли фугите този Пулирапид, вече се чудя с какво да ги чистя, голямо търкане пада, гледах клипчета за почистване с Кока-Кола , но приятелка ми каза ,че не става
благодаря

# 321
  • Мнения: 2 760
Никога не съм имала душкабина и съответно не съм чистила, но сега ми се налага - моля за съвет с какво да махна котления камък от стъклата. Не е чистена основно вероятно от три години. Вратите са прозрачни с малко матирани линии, ако има значение. Благодаря!

# 322
  • Мнения: 9 795
Никога не съм имала душкабина и съответно не съм чистила, но сега ми се налага - моля за съвет с какво да махна котления камък от стъклата. Не е чистена основно вероятно от три години. Вратите са прозрачни с малко матирани линии, ако има значение. Благодаря!

Аз го махнах с Cif и много търкане, плакнене, търкане.. Това не го казвам като хитринка, защото е много трудоемко, ами и аз с интерес ще следя дали има стредство, с което може да се мине и без толкова търкане.

# 323
  • Мнения: 1 179
Никога не съм имала душкабина и съответно не съм чистила, но сега ми се налага - моля за съвет с какво да махна котления камък от стъклата. Не е чистена основно вероятно от три години. Вратите са прозрачни с малко матирани линии, ако има значение. Благодаря!
С винен оцет. Аз преди живеех в град с много силно варовита вода и това беше средството ми за справяне с него. Ако е много и е стар налепът, вероятно ще трябва да направиш няколко апликации. Поливаш и оставяш около 10-20 мин. След това избърсваш с гъба. Не търкай, защото може да надереш стъклото.

# 324
  • Мнения: 601
Охххх, това с котления камък и варовитата вода е ужас! Аз постоянно се боря с него. При мен Циф не помага. Ако е много стар и се е наслоил отдавна пробвай с лимонтузо. Направи концентрат и го намеси с четка за зъби. Сега съм открила ето този невероятен препарат (дано да не изчезне от пазара). Още щом сипеш и започва да кипи и виждаш как се махат отлаганията.
П.с. На софиянци им завиждам за меката вода. 15 години нямах проблеми с тази гад варовика!

# 325
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
На Перилис всичките им препарати са страхотни!

# 326
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 935
Този на Перилис го ползвам от 7 години.
Този също е добър и то много, с него чистя батериите на мивките само с мекото на гъбата. Не се налага никакво търкане.
Скрит текст:

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 41 049
Този на Перилис го ползвам от 7 години.
Този също е добър и то много, с него чистя батериите на мивките само с мекото на гъбата. Не се налага никакво търкане.
Скрит текст:
къде го намираш?и мирише ли на белина?

# 328
  • Мнения: 2 420
Амодосулфоновата киселина е най-доброто средство против варовикови натрупвания.
Предимствата и пред оцетната и лимоновата киселана са следните.
Няма нужда от нагряване, за да действува, евтина е и разтваря варовика напълно, а не като лимоновата киселина да падат парчета варовик на люспи. Затова амидосулфоновата киселина се ползува за почистване на варовика на кафеавтомати.
За душкабината се разтваря  една лъжица в 100 мл вода, маже се и след 15 минути всичко е паднало.
Не знам дали в БГ има да се продава, мога да покажа в немския Амазон. https://www.amazon.de/gp/product/B0019E8UYY/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 15:00 от Mirella_

# 329
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 935
Този на Перилис го ползвам от 7 години.
Този също е добър и то много, с него чистя батериите на мивките само с мекото на гъбата. Не се налага никакво търкане.
Скрит текст:
къде го намираш?и мирише ли на белина?
Взех го или от Кауфланд, или от Триумф, не помня вече. Но със сигурност от един от двата магазина е.

Общи условия

Активация на акаунт