Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 501
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Два пъти годишно почиствам пералнята с това
Скрит текст:
А за да не мирише е важно след всяко пране да се оставя отворен люка, за да съхне. Използването на течен перилен препарат също има голям принос, ако можете използвайте прахообразен.

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 09:56 от Анонимен

# 391
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
За отстраняване на петна от червило по яката на бяла риза, като гледам и фон дьо тен има останал какво да приложа? Вече пробвах с Vanish за бяло, никакъв ефект Sad
Лошото е, че сме с ужасна вода, пералнята не можем да я извадим, за да изчистим филтъра и дрехите с каквото и да ги пера все миришат гадно.
Та, как да почистя пералнята с някакви подръчни средства или някакъв препарат от магазина и как да премахна тези останали петна от бялата риза?

Отделно на едни зелени панталони имам някакви мазни петна, предполагам, че са от шоколад - не излизат с пране, нито с тест гел като ги натъркам. И тях се опитвам да премахна.
Една позната ми каза да пробвам петно от нар с меглио, а за пералнята има разни клипчета в нета за домашни препарати със сода за хляб, защо не опитате?

# 392
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 752
Аз почиствам пералнята си с препарат 2-3 пъти годишно. Другия начин по който я почиствам е с прах за бели дрехи на 90 С, на дълга програма и обезателно с центрофуга, но намалена на 600 оборота.

За петната от ФДТ писаха преди 1-2 страници, че успешно се премахват с пяна за бръснене.

# 393
  • Мнения: 2 204
За червило и фон дьо тен опитай с пяна за бръснене.При мен е имало ефект, но на пресни петна.Премахна и засъхнала кръв от дънки, студена вода първо, после малко пяна и търкане.

# 394
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
с пяна за бръснене махам всякакви мазни петна, даже и от лютеница. също и стари мазни петна маха. аз мокря петното, слагам пяна и оставям цяла нощ или цял ден да стои така, после пускам в пералнята. не търкам.

петна по бели дрехи махам с бакпулвер: мокря добре петното, посипвам бакпулвер и гледам да шупне точно върху петното. ако трябва добавям още няколко капки вода.
пак оставям няколко часа и пера.
така съм махала и засъхнала кръв, но трябваше да повторя няколко пъти упражнението. Whistling

# 395
  • Мнения: 5 160
Ще потърся препарата за петната от дезодорант, благодаря  bouquet
Тези гадни кори стават от смесването на дезодоранта и потта, реакция е това. И даже и тези, които са уж против бели петна, пак оставят петна. Ще опитам и с пяна за бръснене, ако не намеря препарата.
Мазни петна махам с обезмаслител.

# 396
  • Мнения: 166
Благодаря, момичета, за съветите Revolving Hearts С импровизираното ми почистване се получи донякъде, не е иделано, но пак е нещо. Скоро ще раждам и затова така не ми е до чистене. Планирала съм докато съм в болницата да дойде фирма за професионално почистване и да изчисти основно навсякъде.

bethefirst наскоро имах същия проблем. Петно от фон дьо тен в/у бяла тениска. Прах я 3 пъти в пералнята с какво ли не, киснах я, търках и не се махаше. Приятелят ми извади от някъде " ергенски сапун" , който имал от поне 5 години и не свършвал. По негови спомени сапунът е домашен от агнешка лой. Това чудо махна петното за 10 секунди.

# 397
  • Мнения: 9 242
Ей този препарат спаси много от тениските на съпругът ми. Под мишниците се беше втвърдило от дезодорантите, а този препарат е точно за тази цел, има го в ДМ, но не е в постоянния асортимент, трябва да се търси.



и аз съм за този препарат , всичко вади
пръскам оставям няколко часа и после пералнята

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 40 934
да дадете акъл с кво да изпера мазно петно от велур/обувка/? Едни мокасини на ММ...омазали са се...пробвах с обезмаслител,киснах-не ще.

# 399
  • София
  • Мнения: 6 010
Наръси петното с талк или пудра, изчакай няколко часа и изчеткай на сухо.

# 400
  • Мнения: 13 635
Аз бях изпрала в пералнята заедно с някоя голяма и непотребна хавлия. Естествено преди да ги изпера отново напръскани с обезмаслител.

# 401
  • Мнения: 1 524
С крем за бръснене Каро излизат всякакви такива петна. Специално ходя до Лидл на Ретро седмицата,  за да се запася.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 40 934
хм...ще пробвам...ама вече го пръсках с обезмаслител и прах 12 пъти.Даже май стана по-голямо петното.Довечера ще мажа с Каро и ще ви снимам.
 bouquet

# 403
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мъжът ми беше успял да си накапе велурената обувка с нещо мазно.
не ми се рискуваше с крем за бръснене, да не би да нарастне петното и сложих отгоре бакпулвер (на прах, без вода, втърках в петното и го натиснах да стои компактно) и оставих обувката на слънце.
ако не е топло, то се нагрява със сешоар или нещо подходящо.
оставих няколко часа на слънче и изчетках.
след 1-2 седмици повторих процедурата.

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 40 934
При мен е минало много време...стояха в килера и в кутия...отгоре се е изсипало едно мазило и така.Квото стане-ще има нови!  Grinning
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт