Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 283
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 546
Благодаря, Дидка! Имаме Берьозка през две спирки с тролея. И без това си търсех повод да я посетя заради пелмените. Grin

# 46
  • Мнения: 2 957
Как успявате да направите хавлиените кърпи пухкави?

# 47
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
За хавлиените кърпи не ги обичам пухкави обичам ги грапави това ми гарантира че са чисти но омекотителя ги прави пухкави Simple Smile

# 48
  • Мнения: 24 332
Как успявате да направите хавлиените кърпи пухкави?
Само сушилня може да ги направи пухкави Confused

# 49
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
По един и същи начин си пера хавлиите, но тъй като са на различни производители, след прането едни са корави, други - меки.

# 50
  • Мнения: X
За хавлиените кърпи не ги обичам пухкави обичам ги грапави това ми гарантира че са чисти но омекотителя ги прави пухкави Simple Smile
защо мислиш така, за първи път чувам такова нещо? Има ли нещо, което те притеснява при изпирането? Дори и на 40 градуса ми се изпират хавлиите идеално, и да сушилнята ги прави меки и пухкави. Сегашните препарати са със спец. ензими и не е необходимо нито голямо количество прах нито висока температура.
Грапаво и твърдо е прането, когато е прано с много препарат и не е изплакнато добре.

# 51
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Имам функция "медицинско изплакване" на пералнята и го пускам за да изплакне до край препаратите но въпреки това смятам че омекотителя прави меки хавлиите и гледам да не слагам много защото ги обичам грапави така ми изглеждат по-чисти Simple Smile

# 52
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Често пускам пералнята на 95 градуса със специален препарат за почистване. Това, което ми прави впечатление, е, че в началото има голямо количество пяна /почистващият препарат не се пени/. Което означава, че както в пералнята, така и по прането остава известно количество от перилните препарати и това прави дрехите твърди. Пера само с прахове вече няколко години, течни ползвам само за вълна /1 пералня седмично я има, я не/.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 611
Имам функция "медицинско изплакване" на пералнята и го пускам за да изплакне до край препаратите но въпреки това смятам че омекотителя прави меки хавлиите и гледам да не слагам много защото ги обичам грапави така ми изглеждат по-чисти Simple Smile
Пък и явно стават за пилинг на кожата. Joy

# 54
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Пък и явно стават за пилинг на кожата. Joy
[/quote]
Едно време имаше кесе за баня хавлийка ушита като пликче с която се търка кожата за да се свалят мъртвите клетки и аз още имам такова но не го ползвам Simple Smile
А хавлиите вече и аз ги харесвам по-меки защото кожата ми е суха но въпреки това когато са истински чисти са твърди и ако са от 100% памук разбира се ако имат изкуствено стават меки веднага Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 дек 2017, 20:52 от pvacheva

# 55
  • София
  • Мнения: 12 006
Едно време имаше кесе за баня хавлийка ушита като пликче с която се търка кожата за да се свалят мъртвите клетки и аз още имам такова но не го ползвам Simple Smile
А хавлиите вече и аз ги харесвам по-меки защото кожата ми е суха но въпреки това когато са истински чисти са твърди и ако са от 100% памук разбира се ако имат изкуствено стават меки веднага Simple Smile
То и сега се продават - от едната страна е хавлия от другата люфена гъба. Има различни размери.

# 56
  • Мнения: X

Вачева,  Аз вече се обърках дали ги предпочиташ меки или твърди и какво точно е полезното за нас в тази информация... И дали не би могла да ни я спестиш...

# 57
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Ами рекох да разведря обстановката прекалено сериозно и на нож взехте да поставяте нещата.
Да предпочитам да са ми чисти кърпите, а не лигави. Полезното в тази информация както повторих по-горе е че стават меки от омекотителя но според мен той се наслагва по дрехите и също и ги замърсява или леко омазнява и това не ми допада. Надявам се че сега като влязох в прекалено сериозния ви тон съм ясна

# 58
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Да споделя и аз моето мнение, от моя собствен опит:

Кърпи изпрани с/без омекотител, но сушени на слънце или въобще простор, си остават твърди /без значение, колко пъти са изплакнати/, освен ако не са от онези дебелите /около 500 гр/кв.м./.  В тази връзка да кажа, че още не съм намерила омекотител, който да "омекотява", по скоро само ароматизира.

Кърпи изпрани с/без омекотител, но сушени в сушилня, си излизат меки.

И да, омекотителя, "замърсява" тъканта.

# 59
  • Мнения: 14 489
Освен това омекотителите скапват ластичните нишки в чорапи и бельо.

Общи условия

Активация на акаунт