Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 486
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13 209
Ако е в кухня или мокро помещение, обикновено пода е с плочки и няма да му пречи. Много по-лесно ще се чисти -  имаш идеален достъп и отвътре - издърпваш и измиваш, при шкафа просто не го виждаш боклука, заради дъното. А най-приятно е, ако препаратите са вътре, само го придърпваш, където ти трябва.

# 706
  • Мнения: 46 592
От къде вземате магически гъби?
От Джъмбо и от Т-маркет ми допадат най-много. Взимала съм и от разни магазини за левче, но не са така добри. Тези са по-плътни, чистят по-добре и се амортизират по-бавно.

Аз искам да попитам за мебелните колела.Много е трудно местенето на дивана при почистване, затова реших да заменя крачетата с колела. Как да изчисля натоварването?
Това е диванът, той самият е 90 кг.
Има ракли и под двете части, те са като 2 двойки, доближени, по 4 колела ще бъдат на всяка. В едната държим тежки неща (инструменти).

# 707
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Моите магически гъбки купувам от Алиекспрес. Вярно е, че не са така големи като другите, но предвид цената си заслужава, вършат ми добра работа, доволна съм.

# 708
  • Мнения: 13 632
Последните магически гъби бяха на Фино. Дебели са и ги ползвах дълго.

# 709
  • Мнения: 813
 Помощ, моля - извадих бебешките дрехи на каката - почти по всички има жълти петна, а при прибирането нямаха нищо, тя не повръщаше, дрехите светеха, махат ли се при пране тези петна и как?

# 710
  • Мнения: 1 179
Помощ, моля - извадих бебешките дрехи на каката - почти по всички има жълти петна, а при прибирането нямаха нищо, тя не повръщаше, дрехите светеха, махат ли се при пране тези петна и как?
Според мен това са петна от престояване на дрехите. Пробвай с
Скрит текст:
. Може и този с лимон, еднакво добри са (аз харесва този с лимон).
Също така в DM има прах за петна, като Вениш, но тяхна марка, както и пране на по - висока температура.
Дрехите изгладени ли са преди да се приберат? Питам, защото при гладене и престояване на дрехите, се получава пожълтяване, ако са светли.

# 711
  • Мнения: 813
Помощ, моля - извадих бебешките дрехи на каката - почти по всички има жълти петна, а при прибирането нямаха нищо, тя не повръщаше, дрехите светеха, махат ли се при пране тези петна и как?
Според мен това са петна от престояване на дрехите. Пробвай с
Скрит текст:
. Може и този с лимон, еднакво добри са (аз харесва този с лимон).
Също така в DM има прах за петна, като Вениш, но тяхна марка, както и пране на по - висока температура.
Дрехите изгладени ли са преди да се приберат? Питам, защото при гладене и престояване на дрехите, се получава пожълтяване, ако са светли.
Честно казано не си спомням дали съм ги гладила.
 Сапуна и той ли е от ДМ?

# 712
  • Мнения: 1 179
Помощ, моля - извадих бебешките дрехи на каката - почти по всички има жълти петна, а при прибирането нямаха нищо, тя не повръщаше, дрехите светеха, махат ли се при пране тези петна и как?
Според мен това са петна от престояване на дрехите. Пробвай с
Скрит текст:
. Може и този с лимон, еднакво добри са (аз харесва този с лимон).
Също така в DM има прах за петна, като Вениш, но тяхна марка, както и пране на по - висока температура.
Дрехите изгладени ли са преди да се приберат? Питам, защото при гладене и престояване на дрехите, се получава пожълтяване, ако са светли.
Честно казано не си спомням дали съм ги гладила.
 Сапуна и той ли е от ДМ?
Да, и в ДМ го има.

# 713
  • Мнения: X
Никога не гладя дрехи, които няма да се носят скоро. Летни ризи, изгладени и прибрани в гардероб, до пролетта пожълтяват.

# 714
  • Мнения: 21 299
Моля кажете как да премахна петна от череши ?

# 715
  • Мнения: X
Лисе, с вряла вода. Без да си сложила препарат или сапун преди това. Ако търкаш и все още не излиза, поръси с малко лимонтузу. Разтъркай и след това в пералнята. Говорим за петната от късните череши, които са много тъмно червени, нали? Внимавай само да не се изгориш с водата.

# 716
  • Мнения: 21 299
Да,късните,благодаря ти,ще пробвам.

# 717
  • Мнения: X
Аз миналата седмица спасих една светлосиня тениска на детето, която беше омазана с малини, череши и шоколадов сладолед. Всичко излезе. Така е, като реших да почина малко следобеда...
Пиши за резултата.

# 718
  • Петрич
  • Мнения: 123
Чувала съм, че Лок излизали всякакви петна, но да не са били прани преди това.

# 719
  • Мнения: 426
Здравейте,

стелките на едни мои сандали са от естествена необработена кожа, (такава мъхеста), но явно кожата е боядисана и цапа. Вечер като се събуя съм направо с негърски ходила.
Някой да има съвет са мен какво може да помогне да спре цапането?
Изпрах ги няколко пъти със сапун, веро, прах, киснах ги в оцет, но до сега нищо не е помогнало.

Общи условия

Активация на акаунт