бебе на 8м и половина...

  • 1 204
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
Синът ми е точно на толкова в момента. Тежи 8,300 кг и 72 см, а се роди 3,350 кг. Нямаш основание за притеснение. Пълзи, опитва да  се изправя, но не може да обикаля из креватчета засега. Има 6 зъба, но това е по-скоро избързване, отколкото нормално. Много си ти е добре детенцето.

# 16
  • Мнения: 670
Ния се роди 3360. Сега е в девети месец, тежи 8.340 и е 68 см. Има 2 зъбчета, едното се е показало до половината, а другото проряза преди няколко дена. От шестия месец се обръща от гръб по корем. Лази само назад (то това е по-скоро плъзгане).  С лекота сяда от легнало положение. Опитва се да се изправи, но без наша помощ не успява.

# 17
  • Мнения: 1 860
 Много благодаря ,мами,определено се чувствам по-добре.Тук няма детски консултации,здравните работници те посещават в къщи до към 6-ят месец и от там на татък съм в мъгла.Ако имам проблем отивам в здравния център,ако не никой не те търси,.... newsm78

# 18
  • Петрич
  • Мнения: 321
Изобщо не се притеснявай.Ванката тежи 9.500 в момента,опитва се да ходи,но не може да пълзи.Първите му зъбчета пробиха на 9м.

# 19
  • Мнения: 1 878
То и тука никой не те търси - сам си гониш и преследваш лекаря като империалист  Joy

А за килограмите - Спок обе човек май сте по-нормални от повечето нормални  Crazy, ние  не знам дали още имаме 9 кг. а сме 9 месеца вече  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 6 260
Сега изрових картона на синът ми-на 9 мес. е бил 8кг и 73см.

За протокола - Ади на 9 ме беше горе-долу със същите мерки 8,050 кг и 72,5 см.

# 21
  • Мнения: 3 334
Споко,моята Хриси на 1г. беше 9 кг.

# 22
  • Мнения: 1 448
Сега тежи около 8100 Simple Smile

# 23
  • Мнения: 953
Искам да питам колко трябва да е голямо детето-приблизително.Габи е 9кг.и около 70см.Роди се 4седмици по-рано и 2250кг.Ама като гледам на други форумски майки децата на 8-9месеца и мойто започва да ми се струва дребно,а не мислех така...Има 2 зъба,пълзи,изправя се сам в леглото дори го обикаля по всички стени.Знам че има едни таблици тук,но те нищо не ми говорят. newsm78
 Имате ли спомен колко голямо беше вашето бебе в тая възраст и какво беше научило?
 Всеки отговор ще ми е полезен да се ориентирам в развитието му.Тъпо малко ама ми трябва база да сравнявам,че иначе се притеснявам.
Сави се роди 3.200кг. на 1г. беше 9.500кг. Нямаш място за притеснение.

# 24
  • Мнения: 781
Моята дъщеря е на 9.5месеца а е 675о, но пък е висока 71см. Simple Smile Не се притеснявай....нормално си е детето. Да расте живо и здраво!   bouquet

# 25
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

     Не мисля,че има повод за притеснение.Екатерина се роди 2700кг,48см-в момента сме 7.200,71см.За сведение- нямаме зъби,не се изправяме,правим някакви опити да пълзим.Развитието на децата е индивидуално ,а средните стойности не са норма.

# 26
Ей тука има таблици за справка, ако не си ги видяла вече. Ама изобщо не се притеснявай ако не се вместиш в границите, това е статистика все пак, не е точна наука. Важното е бебето да е здрави и да не ви се налага да ходите по доктори, пък те килограмите или см-те ще се наместят както трябва  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт