Бебешката количка - цяла наука за второ висше №38

  • 88 809
  • 721
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 136
РОШКО
Имам въпрос към теб като доста запознат с различните марки колички.4moms имат модел Moxi.Имаш ли някакво мнение за модела?В голяма чуденка съм между Stokke,количките 4moms,Cybex priam by jeremy scott и Quinny Moodd. Disappointed

Няма чуденка тука, изобщо нямате избистрена идея все още, за това което искате.
Това което виждам е внимание към определени марки, не трябва да се робува на марките, а на специфичните условия при които ще бъде ползвана количката.
Всичко зависи от височината и килограмите ви, размера на асансьора, на багажника на колата, на терените накоито ще се ползва количката.
Количките са като дрехите, колкото и маркови да са, ако не са ни по мярка и удобни, висят на закачалката в гардероба.

Ако количката беше висока като Стоки,да се сгъва сама като 4мамс и с визията на Сайбекс сигурно нямаше да има чуденка.Ако си останал с впечатление,че искаме някоя от въпросните колички само заради марката не е така.По-масова количка от Стоки(предимно 2 употреба) и репликата на Стоки не съм виждала досега.
В крайна сметка не търся танк,който да минава през всичко! Но не разбрах за въпросната Moxi имаш ли някакво мнение?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ако количката беше висока като Стоки,да се сгъва сама като 4мамс и с визията на Сайбекс сигурно нямаше да има чуденка.Ако си останал с впечатление,че искаме някоя от въпросните колички само заради марката не е така.По-масова количка от Стоки(предимно 2 употреба) и репликата на Стоки не съм виждала досега.
В крайна сметка не търся танк,който да минава през всичко! Но не разбрах за въпросната Moxi имаш ли някакво мнение?

Ако визирате Stokke Xplory, да е висока не е предимство, а недостатък, предвид малкото разстояние между предните и задните гуми. Няма да коментирам невъзможността на седалката за след 6 месеца да ляга, когато е впосока напред, нито гредата между краката на детето, когато е към майката. В сгънато положение също е доста голяма. Аз лично най - много харесвах Crusi, нямам представа защо оставиха куция Trailz.

Да се сгъва количката сама ....... не мисля, че е нужно. 4Moms Origami имаше доста проблеми със софтуера и въпросното сгъване. Специално за Moxi нямам впечатления, погледнах я и това което виждам на пръв поглед е .. дисплей Grinning Нито е лека - 13кг., нито има някакви специални възможности (ако изключим, че ще може да видите колко км. сте минали и да си заредите телефона). На мен лично, шасито и ми е супер смешно, прилича ми малко на Cosatto Giggle.

Що се отнася до Cybex priam (тя пък ми прилича на Jane Muum с двойни тръби на шасито) by jeremy scott, въпрос на вкус е, но определено не е моя.
Предполагам сте я виждали на живо???

Може да Ви прозвучи грубо, но ще си го позволя:
Знаете ли, в момента чета една книжка, казва се "Изворът" на Айн Ранд. В нея се говори (поне до там до където съм стигнал) за едни архитекти, техните характери и сградите които проектират. Та масовите сгради постигнали успех и донесли пари на архитектите са описани като безвкусно съчетание от барок, римски колони, еркери и куп орнаменти. На български звучи като "на свинче - звънче". Компилацията "висока като Стоки,да се сгъва сама като 4мамс и с визията на Сайбекс" ми звучи точно така.
Ако искате да сте различна има хиляди начини, да добавите аксесоар, да съчетаете цветове и материи и т.н.

Още веднъж ще повторя, най - важното е: количката да Ви е удобна

# 122
  • Мнения: 136
Значи ако бях архитектка, щях да съм милионерка!Благодаря за призванието Joy Ако исках да съм различна,щях ли да се наглеждам на Стоки Rolling Eyes Направо съжалявам откъде ти поисках мнение да чета във всеки пост как всеки си има вкус,ама твоя е малко като на свинче-звънче.Индиферентен не означава масов! И все пак благодаря за нелепия отговор.Мисля да прекратя дискусията,защото не ми се влиза в безсмислени полемики,все пак темата е за друго!

# 123
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Значи ако бях архитектка, щях да съм милионерка!Благодаря за призванието Joy Ако исках да съм различна,щях ли да се наглеждам на Стоки Rolling Eyes Направо съжалявам откъде ти поисках мнение да чета във всеки пост как всеки си има вкус,ама твоя е малко като на свинче-звънче.Индиферентен не означава масов! И все пак благодаря за нелепия отговор.Мисля да прекратя дискусията,защото не ми се влиза в безсмислени полемики,все пак темата е за друго!

Пак пропускате най - важното:
Всичко зависи от височината и килограмите ви, размера на асансьора, на багажника на колата, на терените на които ще се ползва количката.  Да Ви е удобна.
Съсредоточете се върху това и оставете дизайна.

# 124
  • Мнения: 25 846
Aз мога само да добавя, че според мен идеална количка няма! Въпрос на вкус е, да...но има и характеристики които се зачеркват само защото е скъпо. Например така цитираното крузи, според мен е с най малко дефекти и се доближава до идеалната количка. Цената и е далеч от идеална обаче. Отделен въпрос е, че има майки които са супер щастливи с количка Гала или Лорели, и за тях няма никаква логика да се купува Мима. Laughing
Рошко, никоя мама не се лишава от удобство. Аз също 5 месеца гледах колички, хем да е удобна, хем да е висок клас, хем да е издържлива, на външен вид да прилича на нещо...е, не е лесно. Crossing Arms

# 125
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз пък съм много доволна от моята по всички пера, тежка е единствения минус, но не ми е такъв проблем.
Често ме питат каква е количката ми. Simple Smile

# 126
  • София
  • Мнения: 661
Днес след по-сериозно обикаляне по магазините стигнахме до чуденка между 4 модела. Foppapedretti iWood Classic и Moon GmbH Scala ни харесаха, но са малко по-тежки и обемни като че ли. Peg Perego Book S ми се стори много лесна за бутане, удобна и практична (май към нея клоня). Допадна ни и някаква Easywalker Harvey, защото беше лека, маневрена и коша и седалката могат да се поставят доста на високо, но пък ми се стори малко нестабилна, а и имам чувството, че детенце би се свличало от лятната седалка. Някой има ли лични наблюдения за тези 4 модела? 

# 127
  • София
  • Мнения: 2 717
Peg perego-то най-много ми допада от изброените, а и марката е много хвалена във форума. Винаги съм чела положителни отзиви. Последната изглежда много нестабилна.

# 128
  • Мнения: 1 148
Faumea миналата седмица гледах Easywalker, но не ми хареса точно защото ми се стори нестабилна. За Foppapedretti няма много мнения в темата или поне аз не открих, когато търсих. За жалост не помня, кое ме отказа от нея, когато ходихме да я гледам на живо  Crazy

Ние в крайна сметка сведохме избора до Mutsy Evo или Cybex Balios и взехме втората.

# 129
  • София
  • Мнения: 661
Аз за съжаление нито за Foppapedretti, нито за Moon намирам твърде много мнения, затова питам. Иначе ние още Mutsy и Jane обмисляхме, но се отказахме. За Peg Perego четох доста и то най-вече положителни неща, но още едно мнение никога няма да ми е излишно. Simple Smile

# 130
  • Мнения: 2 487
Аз имам Пег Перего - предимства - лека, маневрена, компактна, сгъва се лесно, има огромен и лесно достъпен багажник, гумите са непомпащи без грайфери и се почистват много лесно, не задържат кал. Има удобно легнало положение.
 Недостатъци - става според мен само и единствено за равен терен. При нас улиците, тротоарите, всичко е асфалтирано отлично, паркът също е с гладък асфалт и вози супер. В съседен квартал паркът им е със стар, напукан асфалт с дупки. Перегото се клатушкаше там неописуемо, да не говорим, че трудно се задържа и управлява.
Количката има огромен сенник, но прозорчето за проветрение с комарника като се отвори, пече на главата на детето. Отделно синът ми свикна да си дърпа сенника сам нагоре и реално не го ползвахме.
Чувалчето зимното става за крачетата, но горната част на детето е открита. Ние си купихме друго и си го ползвах, а като порастна е с космонавт.
Тапицерията на количката доколкото разбирам се пере, но се сваля супер трудно, защото е закрепена с болтове, които трябва да се развиват. Като ми се наложи пера мястото без да я свалям. Дано не ми се наложи да я свалям, че ще видя зор.
Като цяло - ако ще возите по равен терен и разходките ви ще са само разходки /без да се храните в количката/, ако пътувате често или имате по-малък асансьор, ще сте много доволни. Ако ви трябва самоход, който да минава през всичко, или планирате да излизате с количката сутрин и да се връщате вечер вкъщи /т.е. ще ядете, може да стане инцидент с памперса и т.н. / може би трябва да потърсите друга количка /полските колички май повече ще вършат работа/.

# 131
  • София
  • Мнения: 47
На мен също ще ми е любопитно едно сравнение между Jane и Peg Perego, че даже и Mutsy...

Здравей, включвам се, тъй като вчера гледах трите модела. И както се спомена по-нагоре, важни са височината и килограмите ви, размера на асансьора (ако ползвате), багажника на колата, терените на които ще се ползва.
Аз не ползвам асансьор, но имам изкачване на стълби, затова търся лека количка и се спрях на тези модели за сега.

След като ги видях на живо, се отказах от Mutsy, защото се оказа, че коша 6+ е разположен ниско в сравнение с Jane и Peg Perego и няма да ми е удобно, сенника й е по-малък, а не искам да ползвам чадърче и коша за пазаруване е малък и скосен.

Ако имате възможност, отидете да ги разгледате наживо, на мен ми беше полезно след дългото четене/проучване.

# 132
  • София
  • Мнения: 661
Да, именно това направихме вчера и се отказахме и от Мutsy, и от Jane. Peg Perego ни хареса и добавихме още два модела на други марки. Grinning
prolet_inchen, благодаря за обстойната информация. Около нас е асфалтирано, но не мога да знам дали някога ще ми се наложи и по по-лоши пътища да бутам количка, ще го имам предвид. От друга страна до най-близкия ни парк имам един много стръмен баир и ми се струва, че лека и пъргава количка ще бутам по-лесно нагоре...

# 133
  • Мнения: 2 487
Перегото се бута с един пръст - буквално. Пробвала съм даже и да завивам с един пръст. Маневрена е, стабилна е, но на равна повърхност. Виж къде най-често ще ходиш с количката и с това я съобрази. Ние търсихме количка с компактно сгъване, за да се събира в багажника на колата - оказа се, че с малко дете пътуването до друг град с или без количка си е прекалено трудоемко, за да го правим всеки уикенд. Така че това, на което уж най-много държахме, всъщност се оказа горе-долу второстепенно.
От друга страна обаче пред блока имаме рампа и качвам количката по нея - ами много е лесно, в пъти ми е по-лесно с лека количка.
Едно момиче от нашия квартал качва стълби с Jane, и поиска да я смени за Макларън като стана бебето на 8-10 месеца. Тежка й била. Според мен те са едни от най-леките колички на пазара, така че всичко си е до виждане.
Но Перегото си е една лека количка.
Относно сенника - макар че Перегото има огромен сенник, реално бебето винаги иска да гледа и не дава да го пускаш до край. Така че моят син пак си беше на слънце. С чадърче и аз не си я представях работата, затова заложих на шапки за детето. Така че сенника реално поне на мен много работа не ми вършеше, а си мислех, че ще ми е супер полезен.
И аз съм виждала Мутси, Джейн и Пег Перего на живо. Мутсито ми беше тежко на мен лично, Джейн ми хареса супер много, но така се случи, че нямаха нашият цвят. На Джейн им избеляват сенници и тапицерия, но според мен това не е чак такава болка за умиралка.
На Перегото иначе нищо й няма на тапицерия и сенник, а нашите са тъмни.
И аз като си купувах количка като си получих Перегото и някак се разочаровах - Джейн ми беше легнала на сърцето. Обаче след като съм я ползвала мога да кажа, че е много удобна, да ми е жива и здрава. Късмет просто, не че толкова чак ги разбирах работите навремето Simple Smile

А и да добавя към плюсовете - кошът за новородено на Перегото е много просторен и може да се ползва даже и за преспиване през нощта, ако ходите някъде. Сертифициран и одобрен е. Ако бебето е с рефлукс може да го повдигнете леко, като е така направен, че не се образува чупка при повдигането. Има супер удобно покривало. Недостатък - сенникът му е малък и бебето често е на слънце. Ние инвестирахме в Peg Perego Book с допълнителен UV сенник за новороденото - и той е малък и пак е на слънце бебето.
Само последно се сетих да ви кажа - ако ще купувате количка и имате възможност пробвайте столчето за кола с коланите как се закрепва във вашата кола. При нас се оказаха къси коланите на колата - обикалят столчето понеже, после разбрах и от други майки, че и при тях е било така. Решихме проблема, като си купихме изофикс база на марката - но ако нямате изофикс в колата може да ви е проблем.

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 11:40 от prolet_inchen

# 134
  • София
  • Мнения: 661
И на мен ми направи впечатление, че сенникът на кошчето за новородено не стига много надолу. Дали е възможно да се сложи чадърче ако му свети слънцето? Иначе Вашият Book какъв точно модел е (тоест моделът на шасито)? На нас ни обясняваха, че има няколко - 51, S и не знам си още какво - и единият бил по-проходим и по подходящ за различни терени. На плочките в магазина аз честно казано не видях разлика, но навън може и да има.

Общи условия

Активация на акаунт