Мишка в дома

  • 6 456
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Ами аз попитах на няколко места за отрова,но предвид малкото дете никой не ми препоръча отрова да използваме.
Надявам се да я хванем ако има мишката,ако не е излязла сама де,защото липсват всякакви съмнения засега,ще продължа с капаните и дебненето.дано имаме късмет

# 31
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Най-ефикасното средство против мишките са котките. В жилищата, в които живеят котки перманентно, няма мишки и хлебарки, а паяците и стоножките изчезват мистериозно.

# 32
  • Мнения: 1 130
Аз имам котка, имам и мишки. Едното е дебел глезан, другите - неканени гости. Една мишка аз я лових, а той само гледа и "ловува". Така че не е гаранция.
До авторката: угасвайте лампите и влизайте по-рядко в стаята. Всички мишоци, които сме хващали, до един са излизали на тихо и на тъмно.

# 33
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Аз имам котка, имам и мишки. Едното е дебел глезан, другите - неканени гости. Една мишка аз я лових, а той само гледа и "ловува". Така че не е гаранция.
До авторката: угасвайте лампите и влизайте по-рядко в стаята. Всички мишоци, които сме хващали, до един са излизали на тихо и на тъмно.
Да да надявам се вечерта да се хване,дано е скоро ,нооо вече седмица дебнем и нищо.Отчаях се вече

# 34
  • Мнения: 1 130
Отпуск съм по болест днес. Абе, котката нещо много активна и нервна, обикаля, скача. Като излизам в коридора - хоооп - един бързат мишок вдигна пушилката. Опитахме с котьо да я хванем, но той не ми е ловец, милия, аз пък още по-малко - вместо мишката ударих котката. Срам.  Mr. Green
 Сега седя и се чудя: как може точно аз да давам съвети как се ловят мишки, като очевидно не се справям и как пък точно на мен пак мишки, Боже.
Извадих лепящото и съм го поставила, дано се излъже и се хване. Сега и аз като лаленцето тръпна в очакване и пазя тишина, същински партизанин.
Между другото мишката избяга и се скри в касата на вратата - явно има дупка, аз не я виждам. Имаме и ламперия, където сигурно живее. Ей,много ме е гнус.

# 35
  • Мнения: 10 081
Не всички котки хващат мишки.
Имам позната, която се е сдобила, без да подозира в началото, с котка мишеловка.
Тя, пък, се ядосва, че нейната постоянно й носи мишлета. Домъква ги до вратата омаломощени
и си играе с тях, докато ги довърши.

# 36
  • Мнения: 1 130
Ех, блазя ѝ. Дава ли я назаем? Simple Smile

# 37
  • Мнения: 10 081
Веднъж я искаха за тази цел, но не знам какво стана.
Надявам се да не е посрамила стопанката си.   WinkBlush
Та, тя ловеше и птички.

# 38
  • Мнения: 10 691
Мисля,че имаме неканен гост у дома,мишка.Даже вече съм сигурна,залагаме капани вече седмица и нищо,днес видях,че едната врата е наядена,не оставям храна и явно е прегладняла,имам и малко дете,как да действам,помагайте.С капан не става явно,отивам за тези лепкащите да пробвам,ултразвуково устройство ли да вземем.
Идея намам как е влязла в къщи,правихме ремонт и явно е влезнала от някъде.
Как да я хванем,дано е само една и да я уловим скоро,ще се радвам да споделите идеи Angry

Само прочетох заглавието, и отговарям (може да прозвучи много класически отговора ми): трябва ви котка в дома. Simple Smile

# 39
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Daisy^Slava,дано я хванете,данооо
Снощи пак нищо,няма помен от мишка,капаните празни,егаси работата,дали остана зазидана таз мишка някъде,излязла ли е,идея си нямамммм,нищооооо офффф ужас.
Но аз продължавам гонитбата с капаните,моя мъж ми вика,че сама  се гоня та да видим.
Влизат през най мините дупчици аз съм направо в потрес,как се навират,аз все си мисля,че нашата мишкана си остана в перваза ,иначе толкова дни да се покрие ни акота,ни скръц нищоооо,ужассс

# 40
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Мишките и хлебарките бягат от миризмата на котка, даже и самата котка да не е ловец. Ако някоя заблудена хлебарка се появи, котките я подлагат на голям тормоз, докато не я екзекутират.
Паяци, стоножки и други гадини също не живеят в една стая с котки. Подозирам, че биват изядени.

# 41
  • Мнения: 2 288
Като видя ламперия си я представям напечен разрез, а вътре колония от всякакви гадове живеещи там.

# 42
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Днес нямах време да пиша,но улов няма и няма.Следи от мишка никакви .Незнам дали си втълпяван ,но като се прибрахме в коридора ми миришеше на гадно.

# 43
  • Мнения: 10 081
Да не сте я "уловили" без да знаете?
В старата ми служба две седмици миризма в коридора. Не се търпеше.
Оказа се доста голям екземпляр, пъхнал се в метален шкаф и вирнал краката там.
Седмица преди миризмата бяха минали да заложат отрова.

# 44
  • Мнения: 1 130
И при мен няма улов.

Общи условия

Активация на акаунт