1 ЮНИ - ПРОТЕСТ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО ПРЕД ПАРЛАМЕНТА!

  • 56 881
  • 1 653
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 217
Ето за това става въпрос !
Разберете, че болшинството работят за някаква заплата, но са осигурени на нищожна сума, така е в България и точно за това трябва да няма ощитени, това е майчинство /за отглеждане на дете/деца, а не отпуска, децата са равни ! Нуждите са еднакви ! [/color]

Само не ми казвай, че са ощетени тия хора.... Ще визмам 600 лв. ще ме осигуряват на МРЗ.... бреееее, ми данъците къде ги сложи. Аз ще плащам като поп, а те не!!! Това си е живо узаконяване на сивата икономика. Ми като им се струват малко парите за майчинство да си отделят парите дето не стигат в държавата и ще са по-добре отколкото майките с майчинство МРЗ.

# 61
  • Мнения: 46 572
Никол, ама са написали 4 кутии мляко в месеца.. Моята беше изцяло на изкустено хранене и една кутия свършваше за 3 дни... Така че се компенсират нещата  Grinning

Като расте детето постепенно част от разходите за мляко отиват за твърда храна, не може едновременно да си запзи 7-8 хранения на мляко като новородено + 3 пюрета на ден. Преди давах повече за мляко и примерно за 1 пюре дневно, сега обратното, 3 пъти на ден твърда храна и 1 кутия на седмица мляко, нещата се компенсират  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 13 217

Жените, които работят на 400 лв и се осигуряват на минимална  парите за данъци и осигуровки си ги спестяват в по-голяма част, така че като не даваш на държавата, защо очакваш тя да ти даде после? Ето това не го разбирам?

Извинявам се, че се включвам в спора и че разводняваме темата, но жените които работят за 400 лева заплата, а се осигуряват на минимална работна не си спестяват тези пари. Спестява си ги работодателя. Те не са виновни за това и тъй като положението в страната масово е такова, няма за какво да се сърдим и да се обвиняваме.
Нека се обединим и да свършим нещо както трябва, а не да се караме!!!!

Не е вярно това!!! Мога да ти кажа на заплата 400 лв. колко пари давам аз в държавата... осигуровки (защото и работника покрива част от осигуровките), данъци.. и накрая колко взимам чисто... ти прецени дали не ги спестяват....

# 63
  • София
  • Мнения: 13 217
Никол, ама са написали 4 кутии мляко в месеца.. Моята беше изцяло на изкустено хранене и една кутия свършваше за 3 дни... Така че се компенсират нещата  Grinning

Като расте детето постепенно част от разходите за мляко отиват за твърда храна, не може едновременно да си запзи 7-8 хранения на мляко като новородено + 3 пюрета на ден. Преди давах повече за мляко и примерно за 1 пюре дневно, сега обратното, 3 пъти на ден твърда храна и 1 кутия на седмица мляко, нещата се компенсират  Peace

Ясно бре.. аз по-надолу видях, че си уточнила "Само за пюретата"  Peace

# 64
  • Мнения: 934
Идеята да се направи достатъчно платено едно майчинство е много добра. НО ТАКА КАКТО СЕ КАРАТЕ И ДЪРЛЯТЕ, скоро няма да стане. Найстина ако се даде по равно на тези които са се осигурявали на 100% и тези само на МРЗ ще се узакони сивата икономика и никои няма да приеме това искане - безумно е. Попадаме в порочен кръг така. Нищо няма да излеза от протеста и това не е само мое мнение, ако не си седнеме на задниците и наистина не се измисли едно добро предложение. Такова обаче нямя - все някой за нещо крив и обиден. Е затова ще си мизеруваме доста.
Ако се намери разумно решение и искане съм с 2 раце идвам и ще стоя с бебето и в дъжд и в слунце и ще протетирам докато не ме приемат на сериозно, но не виждам разумно предложение засега а и аз самата нямам такова. Чакам с огромно желание някой трезво мислещ да даде такова.
П.П. А някой замислял ли се е за един дългосрочен план за увеличаване на тези пари защото наистина няма как да се увеличат с много веднага.

# 65
  • София
  • Мнения: 13 217
Говорим за парична помощ /наречена майчинство/ отпусната от държавата за отглеждане на дете/деца.

А питаш ли се откуде идва тя?!? От моите пари, които аз като поп плащам всичките без да укривам доходи!!! И къде трябва да отидат... да ме ощетят мен, а да отидат в джоба на някой, който е внасял пъти по-малко от мен, а е взимал пъти повече като заплата... Това НЕ Е справедливо!!!

И ще кажа още нещо. Няма откъде да дойдат пари за това, ако болшинството не внасят в тази държава. Аз ще се навия на второ дете ако се промени точно този въпрос с майчинството. Като гледам обаче с подобни разсъждения ще мина детеродната възраст...

# 66
  • Мнения: 46 572
Ясно бре.. аз по-надолу видях, че си уточнила "Само за пюретата"  Peace

 Blush  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 976
Повечето от работещите на по - висока заплата и осигуряващи се на минимална, сами избират този вариант, за да взимат повече пари кеш...така че нека не виним само работодателите!!! За да получиш, трябва и да дадеш...Ама само някои дават, пък останалите само искат...

# 68
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм съгласна ! Сумата трябва да е твърда, за да няма ощитени ! За да не се делим и плюем едни други ! За да сме единни !
СУМАТА ТРЯБВА ДА Е ТВЪРДА ЗА ВСИЧКИ МАЙКИ, разберете го най-сетне, иначе нищо няма да постигнете, защото болшинството от майки няма да Ви подкрепят в това начинание ! Както и аз включително !

Стига сте били егоисти ! Стига сте мислили индивидуално !


Аааа, НЕ! Аз се осигурявам на пълната си заплата и няма да се примиря някой дето крие доходи да взима колкото мен или по-скоро аз да съм ощетена с минимална заплата! Айде стига равенство! Не сме равни, това е! #Cussing out


А сега как си се примирила, като мачинството е едно и също за осигурените ?




Говорим за парична помощ /наречена майчинство/ отпусната от държавата за отглеждане на дете/деца.

А питаш ли се откуде идва тя?!? От моите пари, които аз като поп плащам всичките без да укривам доходи!!! И къде трябва да отидат... да ме ощетят мен, а да отидат в джоба на някой, който е внасял пъти по-малко от мен, а е взимал пъти повече като заплата... Това НЕ Е справедливо!!!

И ще кажа още нещо. Няма откъде да дойдат пари за това, ако болшинството не внасят в тази държава. Аз ще се навия на второ дете ако се промени точно този въпрос с майчинството. Като гледам обаче с подобни разсъждения ще мина детеродната възраст...


Знам откъде идва, идва и от моите 600лв. , от които ми удържат за осигуровки, ама не пищя, като теб и не обвинявам тези с укрити доходи, някакси бъди по-толерантна към тези, които не са виновни, че живеят в България и че са принудени да търпят такива работодатели, които косвено те задължават да си мълчиш колко пари взимаш всъщност !

# 69
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Повечето от работещите на по - висока заплата и осигуряващи се на минимална, сами избират този вариант, за да взимат повече пари кеш...така че нека не виним само работодателите!!! За да получиш, трябва и да дадеш...Ама само някои дават, пък останалите само искат...


Не е така, има работодатели с които не можеш да спориш

# 70
  • София
  • Мнения: 13 217
А сега как си се примирила, като мачинството е едно и също за осигурените ?


Знам откъде идва, идва и от моите 600лв. , от които ми удържат за осигуровки, ама не пищя, като теб и не обвинявам тези с укрити доходи, някакси бъди по-толерантна към тези, които не са виновни, че живеят в България и че са принудени да търпят такива работодатели, които косвено те задължават да си мълчиш колко пари взимаш всъщност !

Първото изречение ще го подмина...  Crazy

Някак си си противоречиш... хем защитаваш укриващите доходи, хем искаш повече за майчинство. Ако си толкова благородна взимай минимална заплата... За това, че живеем в България.. всеки си избира бе... който не му харесва не живее тук и толкоз! За работодателите.. ми да ги търпят! Аз защо досега не съм работила като неосигурена а пълната си заплата?!? Щото не съм съгласна с това! Ако пък недай боже съм притеисната от обстоятелствата няма да рева.. ще си спестявам парите дето са ми отгоре, щото дай да не се лъжем, ама в България всеки реве, че няма пари, ама огледай се около себе си, колко хора са действително бедни, м?

И ще те посъветвам мааалко да смекчиш тона, защото изрази от рода на "ама не пищя, като теб" никак не са ми приятни и показват неумение да се води спор, да не кажа нещо по-силно...

# 71
Повечето от работещите на по - висока заплата и осигуряващи се на минимална, сами избират този вариант, за да взимат повече пари кеш...така че нека не виним само работодателите!!! За да получиш, трябва и да дадеш...Ама само някои дават, пък останалите само искат...

ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!!
Практика е в много частни фирми ,в които няма чуждо участие всички служители да се осигуряват на минималните прагове според дейността на фирмата и никой не ги пита искат или не искат. Това си е фирмена политика.
Общо взето в България тези които ги осигуряват на пълна заплата са всички бюджетни , банките и фирмите които са с чуждо участие или са филиали и представителства на чужди фирми. Всички останали работодатели внасят мин. за осигуровки защото така им оттърва.

# 72
  • Мнения: 934
ДАМИ спрете да спорите НИКОЙ АМА АБСОЛТНО НИКОЙ нама да приеме това да са равни парите са различно осигурените. НЕ РАЗБИРАТЕ ЛИ че това нямя да станве може и на челни стойки да седите, но ако искате да направите нещо избите си го от главата това да се жзимат повече пари от всички независимо от осигуровките. НЯМА МЯСТО ЗА ТОЗИ СПОР. ПОЛИТИК заел се с това би подписал политическата си смърт. ТОВА НЕ Е РЕШЕНИЕТО. ДАЙТЕ ДА МИСЛИМ НЕЩО ДРУГО

# 73
  • София
  • Мнения: 551
Трябва всичко да се обмисли внимателно.Ако кажат "добре майчинството става 300 лв,но продължителността му ще е 3 месеца".Какво правим тогава?

# 74
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А сега как си се примирила, като мачинството е едно и също за осигурените ?


Знам откъде идва, идва и от моите 600лв. , от които ми удържат за осигуровки, ама не пищя, като теб и не обвинявам тези с укрити доходи, някакси бъди по-толерантна към тези, които не са виновни, че живеят в България и че са принудени да търпят такива работодатели, които косвено те задължават да си мълчиш колко пари взимаш всъщност !

Първото изречение ще го подмина...  Crazy

Някак си си противоречиш... хем защитаваш укриващите доходи, хем искаш повече за майчинство. Ако си толкова благородна взимай минимална заплата... За това, че живеем в България.. всеки си избира бе... който не му харесва не живее тук и толкоз! За работодателите.. ми да ги търпят! Аз защо досега не съм работила като неосигурена а пълната си заплата?!? Щото не съм съгласна с това! Ако пък недай боже съм притеисната от обстоятелствата няма да рева.. ще си спестявам парите дето са ми отгоре, щото дай да не се лъжем, ама в България всеки реве, че няма пари, ама огледай се около себе си, колко хора са действително бедни, м?

И ще те посъветвам мааалко да смекчиш тона, защото изрази от рода на "ама не пищя, като теб" никак не са ми приятни и показват неумение да се води спор, да не кажа нещо по-силно...


Изобщо не си противореча, да, защитавам ги /"укриващите доходи"/, защото смятам, че не са виновни за това.
Да искам повече майчинство-то кой не иска ?
И в тези 2 изречения по-горе не разбрах къде си противореча ?
Ако съм толкова благородна не разбрах защо трябва да взимам минимална заплата ?
Има хора, които са принудени да търпят и да мълчат, няма да обеснявам защо, сигурна съм, че и сама би си отговорила.
И как по-точно някой би спестил от тъй голямата си заплата /която работодателя укрива/, за да може после да си отгледа детето до 2г. /май бая тлъста трябва да му е заплатата/


Общи условия

Активация на акаунт