1 ЮНИ - ПРОТЕСТ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО ПРЕД ПАРЛАМЕНТА!

  • 56 912
  • 1 653
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 978
А сега как си се примирила, като мачинството е едно и също за осигурените ?


Знам откъде идва, идва и от моите 600лв. , от които ми удържат за осигуровки, ама не пищя, като теб и не обвинявам тези с укрити доходи, някакси бъди по-толерантна към тези, които не са виновни, че живеят в България и че са принудени да търпят такива работодатели, които косвено те задължават да си мълчиш колко пари взимаш всъщност !

Първото изречение ще го подмина...  Crazy

Някак си си противоречиш... хем защитаваш укриващите доходи, хем искаш повече за майчинство. Ако си толкова благородна взимай минимална заплата... За това, че живеем в България.. всеки си избира бе... който не му харесва не живее тук и толкоз! За работодателите.. ми да ги търпят! Аз защо досега не съм работила като неосигурена а пълната си заплата?!? Щото не съм съгласна с това! Ако пък недай боже съм притеисната от обстоятелствата няма да рева.. ще си спестявам парите дето са ми отгоре, щото дай да не се лъжем, ама в България всеки реве, че няма пари, ама огледай се около себе си, колко хора са действително бедни, м?

И ще те посъветвам мааалко да смекчиш тона, защото изрази от рода на "ама не пищя, като теб" никак не са ми приятни и показват неумение да се води спор, да не кажа нещо по-силно...

оставам с впечатление, че осигуряващите се на мин. заплата не са наясно, че част от осигуровките се плащат от тях, от брутната им заплата. осигуровките се делят м/у работодателя и служителя, т.е. ако си на мин. заплата, а получаваш повече, реално И ТИ (макар неволно) лъжеш държавата, като задържаш за себе си част от необходимата за внасяне сума.
не знам дали и така го разбрахте...

# 76
  • Мнения: 5 370
Донибони-това за осигуряването на минимална заплата да става така донякъде ние сме си виновни-говоря за българина като цяло, но-по същество.
И аз съм от осигурявалите се на макс. и сега взимащи по 160 лева, но за каузата съм съгласна и на междинен вариант: 250-300 лева майчинство като усреднена сума и минимална работна заплата-гарантирана за неработещите и неосигурените.
Иначе няма да коментирам разбивките по суми , цитирани по-горе, но да приемем, че това е един среден вариант.
Не всички деца, примерно, са пили мляко по 7 лева или яли пюрета по левче, защото са били с различни проблеми.....но това е друга тема.
Значи-ще приемем ли 250-300 лева като основна сума? Или пък както в Канада-6 месеца процент от заплатата, а после-определена сума?

# 77
  • Мнения: 182
А сега как си се примирила, като мачинството е едно и също за осигурените ?


Знам откъде идва, идва и от моите 600лв. , от които ми удържат за осигуровки, ама не пищя, като теб и не обвинявам тези с укрити доходи, някакси бъди по-толерантна към тези, които не са виновни, че живеят в България и че са принудени да търпят такива работодатели, които косвено те задължават да си мълчиш колко пари взимаш всъщност !

Първото изречение ще го подмина...  Crazy

Някак си си противоречиш... хем защитаваш укриващите доходи, хем искаш повече за майчинство. Ако си толкова благородна взимай минимална заплата... За това, че живеем в България.. всеки си избира бе... който не му харесва не живее тук и толкоз! За работодателите.. ми да ги търпят! Аз защо досега не съм работила като неосигурена а пълната си заплата?!? Щото не съм съгласна с това! Ако пък недай боже съм притеисната от обстоятелствата няма да рева.. ще си спестявам парите дето са ми отгоре, щото дай да не се лъжем, ама в България всеки реве, че няма пари, ама огледай се около себе си, колко хора са действително бедни, м?

И ще те посъветвам мааалко да смекчиш тона, защото изрази от рода на "ама не пищя, като теб" никак не са ми приятни и показват неумение да се води спор, да не кажа нещо по-силно...
Наистина не мога да разбера защо започвате да вземате нещата на лична основа ?не разбирам и защо е тази жлъч ? Ами сигурно не си съгласна да вземаш наравно с другите , защото се осигуряваш на пълна зплата , ама другите какво да правят ? Да си наведат главите от срам ли ?! Аз например работя в италианска фирма и при нас осигуровки е мръсна дума ! Той за това е тук италианеца да прави пари , а не да си мисли за справедливост  
За н-ти път повтарям , че нито една от нас не е персонално отговорна , държавата е основната причина за този батак !!! Защото няма контрол !
И да не забравяме все пак , че децата ни страдат на първо място !!!! Говориш да си спестяваме парите ?! Ами извинявай мила , ама това е малко като добро пожелание ! Как да спестя като имам жилищен кредит , като имам ебати разхода за консумативи , като ме дерат като на умряло в училището на сина ми , като антибиотика ми е 50 лв. или панталона за бременни 60 ? Или може би да пратя мъжа ми да доработва след като родя нанякоя кариера , за да успяваме . Или не може би милата ни държава със семейното планиране ще ме посъветва да направя аборт , поне докато изплатим апартамента ? Да ама то до тогава ще съм в критическата !!!! Защо говорите така ?!
Ами честно казано писна ми да пиша от една в друга тема едно исъщо и да чета как се хващате за косите !!!!! Ами момичетата които раждат на 20 години тях какво да ги правим , на чеверме със прясна салата ли ? Не говорите сериозно !!! Тук не става въпрос за надскачане коя майка е работила повече , а за достойство , уважение и спокойствие !!!!! Ако щете се обърнете към любимата Европа за която всички се молят и там майката е равна на другата , защото е майка !!! Всичко останало са глупости и дребни интрижки !!!
Нищо няма да направите така на 1.06 , ще позволите на онези охранените в парламента да ви разцепят , да ви унижат за пореден път и да ни оставят да мизерстваме !
 

# 78
  • Мнения: 2 556
темата е вече напълно безумна според мен  #Crazy

# 79
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367


оставам с впечатление, че осигуряващите се на мин. заплата не са наясно, че част от осигуровките се плащат от тях, от брутната им заплата. осигуровките се делят м/у работодателя и служителя, т.е. ако си на мин. заплата, а получаваш повече, реално И ТИ (макар неволно) лъжеш държавата, като задържаш за себе си част от необходимата за внасяне сума.
не знам дали и така го разбрахте...


Ама укриват си доходите защото не им стигат парите /говоря за работника/, ако единия примерно взима 250лв, и другия 250лв чисто с укрити доходи, това прави 500лв.
Като дойдат всички сметки и разходи по домакинството и излиза, че си в минус даже с парите, е как да не ги укрива тогава ?
Ако заплатите са достатъчни за нормален стандарт на живот, какъвто не е в България, хората няма да си укриват доходите или пък биха се изрепчили на работодателите, ама да има и къде да почнат работа после, защото ще бъдат уволнени или съкратени, видиш ли защото си търсят правата

Абе скапана държава и това е. И като се дърляме тука пък изобщо няма и да постигнем нищо.
Уж се борим за по-добро за децата си, пък пак има разделение, поне това не делете, някакси много грозно ми изглежда и то точно в този форум

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 17:55 от DoniBoni

# 80
  • Мнения: 2 274
   Не ми издържаха нервите да ви чета глупостите на всички / извинявам се ако обиждам някого! /!
    Незнам дали ви е ясно, че и мъжете ни също всеки месец плащат осигуровки от които също се взима за да ни се плаща майчинството / фонда в който се събират парите е един!/ ! Моят съпруг за последния месец е платил от заплатата си 500 лв./ няма да уточнявам колко дава работодателя!/ !!! Е извинявайте, ама моята заплата е 400лв.! Вярно, осигурявана съм на МРЗ, но какво, аз ли да платя задължението на работодателя от моята заплата  #Cussing out? Ако някой ми каже ефикасен метод, за да накарам шефа / който също осигурява себе си на МРЗ / да ме осигурява на повече - да заповяда/ тука има доста силни на думи майки/!!!
   Та кажете ми, след като държавата печели толкова от мъжа ми / а той всеки път си плаща като ходи на лекар и изобщо за всичко, за което уж сме осигурени/, защо аз да плащам от неговата заплата и моите осигуровки? Като си сложа всички разходи за месеца: път, храна и за детегледачка + да си плащам от джоба осигуровките- ами мили дами, излиза, че няма смисъл да ходя на работа!!! Така поне успявам да внеса някой лев в семейния бюджет и държавата все пак припечелва от мен!
   Съгласна съм че не е справедливо майки, които са били осигурявани върху цялата си заплата да бъдат ощетявани, но не мисля че е справедливо да се ядете като кокошки на пазар! Смятам и че на бащите също трябва да се даде право да участват във формирането на майчинските, в смисъл да се вземат предвид доходите на семейството като цяло / Масларова имаше някакво такова предложение /! Защото както много от вас скачат че са осигурявани на цялата си заплата, знаете ли всъщност на колко са осигурявани мъжете ви? Лошото в случая е че може да стане същото като с детските, така че най-добре ще е да има една равна сума за всички!
   Надявам се да бъда разбрана, а не разпната от много пишещи!

# 81
  • Мнения: 1 976
мдааа... работата наистина се позапече..
истината е, че всичик са прави, но...въпросът е да се намери най - добрият вариант за МАЙКИТЕ и за ДЕЦАТА...Трябва да се разгледа световната практика и някой, който има ПОЗНАНИЯ да помогне да се оформят най - правилно исканията ни. Иначе всичко ще е бош лаф работа...просто така не се прави...асмо си чешем езиците /пардон, пръстите  Wink/.
само искам да допълня, че не желая да издържам многодетните ромски семейства...Не съм расистка и познавам роми, които много сериозно работят, за да издържат семейството си и децата им учат, но повечето живеят на нашия гръб и само ни заплашват с Европата...Имам съседка, която живее само от социални помощи...И като смятахме един ден нейните помощи и пенсията на майка ми, която е висшист и е работила 40 години...познайте кой взима повече пари???
Само че темата много се разводни с това кой взима повече, кой по - малко и кой какво заслужава. Въпросът е, как е правилно да се постъпи и кое е възможно да се иска... Затова за пореден път казвам, че ни трябва специалист!!!Има организации, към които бихме могли да се обърнем за помощ и съм сигурна, че във форума има майки, които могат да помогнат, дори и само с информация.

# 82
  • Мнения: 1 671
Момичета, аз ли нещо не разбрах, или има някакво разминаване newsm78

На едно място се говори за 250 лв детски, на друго място за 30 лв. детски. Разликата е драстична, нещо май се обърках вече  Rolling Eyes Поправете ме, ако греша:

1. Майчинство - 90% от заплатата или твърда сума от 250 лв за първата година, минимална РЗ за втората година

2. За неосигурени майки - минимална РЗ за двете години


3. За самотни майки - ..........

4. За близнаци, тризнаци - ......

5. Детски надбавки - 30 лв месечно на всички деца, без оглед дохода на родителите

Мисля, че основният спор за твърдата еднаква за всички сума, се удовлетворява от т.1 - майките ще могат да избират кой вариант да ползват при формиране сумата за майчинство

********
Имам друго предложение: на 1 юни софиянки трябва да застанат от името на майките на цяла България, тъй като ние от провинцията няма как да присъстваме пред НС.  Та, софиянки сладки, всяка от вас да вземе по едно празно бебешко шише, да го напълни с малко жълти стотинки и вдигайте шум и заради нас от провинцията, та да ви чуят и най-глухите.

Смисълът и символиката, вярвам, са ясни - с жълти стотинки дете не се храни #Cussing out

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Мишленце, съгласна съм с почти всичко, казано от теб, с изключение на 250 лв детски - ами тогава една мангалка с 10 деца ще си докарва 2500 лв чисто на месец, тези пари ще излизат пак от нашите джобове и познайте колко от тях ще отиват реално за децата - николко!
Дони бони, категорично не смятам, че майчинството било парична помощ от държавата. Би било помощ, ако държават ми го даваше безвъзмездно както го дава на онези, които не се осигуряват, но аз многократно съм си ги платила тези пари чрез осигуровките, които съм внасяла и които мъжът ми е внасял.

# 84
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Дони бони, категорично не смятам, че майчинството било парична помощ от държавата. Би било помощ, ако държават ми го даваше безвъзмездно както го дава на онези, които не се осигуряват, но аз многократно съм си ги платила тези пари чрез осигуровките, които съм внасяла и които мъжът ми е внасял.


Аз просто така се изразих, ясно ми е че тези пари сме ги дали на държавата, чрез нашите осигуровки  Grinning
Главната ми мисъл беше, че това са пари за майката и отглеждането на детето през 2-те години майчинство и смятам, че тези пари трябва да са еднакви за всички осигурени /взех да се повтарям, като латерна  Mr. Green/

За циганките и детските, много си права, но може примерно да се сложи допълнителна клауза за над 3 деца да не се дават пари или по 18лв за 4-то дете  Thinking

# 85
  • Мнения: 139
 сумата на майчинството е фиксирана и сега -и вие нищо не направихте до сега.темата я повдигнахме с цел да подобрим живота на всички майки а не само на тези с хубавите заплати.аз не укривам приходите си-работя за 180 лв.чисти и изнемогвам с детето си ако не е бащата но той изплаща и кредит за апартамента ни и също като мен е държавен служител.ако продължавате с този егоизъм ще си останете 20 жени с хубави заплати пред парламента.ако обаче заинтересоваме всички майки,ще има мнозинство и това е важно за да има успех!
   Детски за всичк-30 лв.(няма да станат от 18 на 250лв.)
   Майчинство за осигурените 250лв през първата год.
   Майчинство за осигурените 180лв през втората год.
   Майчинство за неосигурените 160 лв. през двете год.
   Майчинство за близнаци 250+120=370лв. през първата год.и 250 през втората.
   Майчинство за самотни майки-осигурени 300лв.за двете год.
  тези които изпускам да допълнят.
Крайно време е да приемем някакво компромисно решение.допада ли на някой това, или предпочитате "аз да съм зле ама и съседа да е зле"тоест да си останем всички с 160лв

# 86
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
сумата на майчинството е фиксирана и сега -и вие нищо не направихте до сега.темата я повдигнахме с цел да подобрим живота на всички майки а не само на тези с хубавите заплати.аз не укривам приходите си-работя за 180 лв.чисти и изнемогвам с детето си ако не е бащата но той изплаща и кредит за апартамента ни и също като мен е държавен служител.ако продължавате с този егоизъм ще си останете 20 жени с хубави заплати пред парламента.ако обаче заинтересоваме всички майки,ще има мнозинство и това е важно за да има успех!
   Детски за всичк-30 лв.(няма да станат от 18 на 250лв.)
   Майчинство за осигурените 250лв през първата год.
   Майчинство за осигурените 180лв през втората год.
   Майчинство за неосигурените 160 лв. през двете год.
   Майчинство за близнаци 250+120=370лв. през първата год.и 250 през втората.
   Майчинство за самотни майки-осигурени 300лв.за двете год.
  тези които изпускам да допълнят.
Крайно време е да приемем някакво компромисно решение.допада ли на някой това, или предпочитате "аз да съм зле ама и съседа да е зле"тоест да си останем всички с 160лв


Аз подкрепям  Peace

Мисля, че е разумно решение

# 87
  • Мнения: 4 195
сумата на майчинството е фиксирана и сега -и вие нищо не направихте до сега.темата я повдигнахме с цел да подобрим живота на всички майки а не само на тези с хубавите заплати.аз не укривам приходите си-работя за 180 лв.чисти и изнемогвам с детето си ако не е бащата но той изплаща и кредит за апартамента ни и също като мен е държавен служител.ако продължавате с този егоизъм ще си останете 20 жени с хубави заплати пред парламента.ако обаче заинтересоваме всички майки,ще има мнозинство и това е важно за да има успех!
   Детски за всичк-30 лв.(няма да станат от 18 на 250лв.)
   Майчинство за осигурените 250лв през първата год.
   Майчинство за осигурените 180лв през втората год.
   Майчинство за неосигурените 160 лв. през двете год.
   Майчинство за близнаци 250+120=370лв. през първата год.и 250 през втората.
   Майчинство за самотни майки-осигурени 300лв.за двете год.
  тези които изпускам да допълнят.
Крайно време е да приемем някакво компромисно решение.допада ли на някой това, или предпочитате "аз да съм зле ама и съседа да е зле"тоест да си останем всички с 160лв
комйа това ми се вижда най правилно, така ще изолираме поне малко циганките, защото ако си плащат осигуровките нека раждат колкото искат деца - ще имат право нали така, неприятно е за българките неусигурени, но май на всички трябва да ни е ясно че няма начин да се угоди на всеки
но дали ще ни обърне някой внимание как мислите
колко ли точно им дреме на онези в парламента ние майките какво искаме - техните деца са си ок...........

# 88
  • Мнения: 2


да извоюваме детските да не са зависещи от дохода на родителите и да са 200лв. пък майчинството да си остане колкото си е сега /поне засега  Mr. Green/-това май по ни устройва, като вариант

 Peace newsm10

# 89
  • Мнения: 2
Момичета, съгласна съм, че майка на близнаци не би трябвало да взима колкото майка на едно дете, но какво да правим ние, майките на породени деца? Като изключим разходите за дрехи, останалите разходи за второ дете не са по-малки. Затова подкрепям идеята парите за детето да са отделни от тези за майката!

Общи условия

Активация на акаунт