Кандидат снаха : американка от китайски произход

  • 28 182
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 017
Братане, на противоположното мнение съм. Даже сред българките трудно ще намериш толкова меркантилни и нахални същества. Извадката ми е главно от китайки, но пък те са май 3/4 от азиатките.
Уточнявам, от китайки, неживеещи в Китай.
Ужас са просто. И то без да отварям дума за естетически предпочитания.
Някъде пишеше, че мъжете-китайци са със 120 000 000 повече от жените, що така са ръгнали китайките за нашего брата, не знам.
Защото за тях е  престижно да се омъжат за "бял", и защото ще бъдат уважавани от мъжа си. А с китаеца, модерна слугиня.

# 121
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Ще бъда два пъти бъдеща свекърва, дай Боже на българки.Интересна ми е темата, за това съм тук. Simple Smile
Имам позната, която е живяла 3 години в Китай.Нейн братовчед е женен за китайка.Та тя е била там, за да гледа децата, защото китайката е искала помощница за тях.От нея знам,че като цяло китайците са много нахални и невъзпитани, много гръмогласни и  с много лоши навици, които не се притесняват да си ги покажат на обществени места.

# 122
  • BG
  • Мнения: 2 173
Здравей, ето моето мнение по върпоса.

Аз самата съм българка, израснала съм си в България, майка ми е българка и баща ми Иранец, който е дошъл тук 87 година да учи в Техническия (МЕИ тогава). Имам леко по-маслинена кожа и фамилията ми е различна от българските понеже майка ми е решила, че е по-интересно да използваме тази на баща ми. Това, което ми беше изключително неприятно в държанието на майката на бившият ми приятел (с когото бях 6 години) беше че постоянно ме караше да се чувствам различна, а аз реално съм си българка, нищо че баща ми е иранец.
Ако, все пак, преди да пишете си давахте труда да попрочете темата, нямаше непрекъснато да давате примери с китайки от Китай. Случая просто не е такъв и мненията ви са напълно не в час.

# 123
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Темата съм я чела от самото начало. Simple Smile
Китайците си остават китайци, няма значение къде са родени.

# 124
  • Мнения: 5 441
Не мога да правя обобщения за една четвърт от човечеството, но доколкото се ориентирам - няма универсално явление китаец. В самата огромна страна са множество народи, дори с отделни езици. В моя случай става дума за човек, чийто предци са от ок.100 години американски граждани. Културата, манталитетът, образованието и самочуствието са на американски граждани. Т.е. потвърждавам, че битието определя съзнанието. Също както съм убедена, че има хиляди достойни български момичета и жени. Прилагането на всякакви шаблони и предубеждения в личните отношения само обърква нещата. Хубав ден на всички!

# 125
  • Мнения: 4 611
Бог закриля и обича сина ви, щом го е опазил от българките и го е дарил с прекрасна жена от най-чудните земи.
Ахахахаха, направо падам.

# 126
  • Мнения: X
^ И аз Smiley

И все пак очаквах повече да ги очернят, в реала голям хейт им удрят.
Аз излизах за кратко едно такова азиатско девойче - мило, дребничко, скромно и добро същество, но навсякъде усещах да българките я гледат с някакво прикрито презрение, неприятна случка със сервитьорка в заведение, моите приятелки и те се изпускаха с някакви проститии и подигравки. Едва ли не - ние сме някаква по-висша раса.

Само при българките това, мъжете я приемаха отлично и тя се вписваше добре. Не знам дали става дума за завист или расизъм.

# 127
  • Мнения: 5 441
Това с “висшата раса” се прояви от една продавачка в магазин за козметика в мол Парадайс- снаха ми искаше да тества цвят на основа върху ръката си. Продавачката се разкрещя какво си позволявала, само тя можела да работи с тестерите. Разбира се се намесих, извикаха управителката, следваха извинения, че не са разбрали правилно и т.н. Много неприятна сцена беше, но пък аз писах до франчайзингодателя за случилото се и за нарушението на правилата на обслужване, съответстващи на стандарта на компанията. Очаквам отговор след проверка, която обещаха да направят и съм сигурна, че ще получа отговор, защото аз самата съм клиент от години и имам тяхна клиентска карта от Виена, на която се позовах. Видимо е какви покупки са правени в годините. Та така.

# 128
  • Мнения: 40
^ И аз Smiley

И все пак очаквах повече да ги очернят, в реала голям хейт им удрят.
Аз излизах за кратко едно такова азиатско девойче - мило, дребничко, скромно и добро същество, но навсякъде усещах да българките я гледат с някакво прикрито презрение, неприятна случка със сервитьорка в заведение, моите приятелки и те се изпускаха с някакви проститии и подигравки. Едва ли не - ние сме някаква по-висша раса.

Само при българките това, мъжете я приемаха отлично и тя се вписваше добре. Не знам дали става дума за завист или расизъм.

Братан какво се казва ние сме си прост народ и това ще е и след още 50-100 години.Ще сме си същото племе.Имаше една тема за един свалки и аз писах в темата как действам с рускини.И в темата 6-7 жени ми скочиха в темата за какво съм се бил занимавал рускини.Имало толкова много хубави жени в българия да съм бил занимавал с тях.Ако направим внос с минимум 20 000-30 000 рускини всички проблеми се решават на тая държава.

# 129
  • Мнения: 2 353
Ако направим внос с минимум 20 000-30 000 рускини всички проблеми се решават на тая държава.

  Ох, т'ва ли било? Казвайте ги тия работи навреме! Sob

# 130
  • Мнения: 17 407
Как пък да не е от расата. И аз не пипам тестери на козметика в моловете, но мога да се тествам, за да те успокоя, а ти - твойта китайка. И все пак - там те обслужват, не бъркаш и мажеш сам. Simple Smile
Мой колега преподавател е вечно влюбен в азиатки, изоставен, нещастен и депресиран. Не му смогвахме на депресивните епизоди.
Не съм наблюдавала българка да гледа с презрение азиатка, виж българин да се дуе кат пуяк, че е забил нещо екзотично - да.
Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 23:42 от Дренка

# 131
  • Мнения: 5 441
Как пък да не е от расата. И аз не пипам тестери на козметика в моловете, но мога да се тествам, за да те успокоя, а ти - твойта китайка. И все пак - там те обслужват, не бъркаш и мажеш сам. Simple Smile
Мой колега преподавател е вечно влюбен в азиатки, изоставен, нещастен и депресиран. Не му смогвахме на депресивните епизоди.
Дренка, не разбрах написаното...Към нас беше проявена агресия. Има начини и начини да се обслужи клиент. А дали снаха ми се засегна? (Не приемам да я наричате “ моята китайка”- тя е от такъв произход, но е американски гражданин и вече мой роднина) По- скоро беше шокирана. Друг случай, при който не знаех какво да и обясня беше при посещение при лекар, чийто хумор се състоеше предимно в това да ми обясни, че съм дебела и това е причина за всичките ми страдания. Имам си съвсем нормално телосложение, но знаете циничните приказки на лекарското съсловие и фамилиарното им отношение. Е, за този случай с пишман доктора вече репликата беше: “Защо не го съдиш, мамо?”

# 132
  • Мнения: 17 407
Това се опитах да обясня - аз, с подобно поведение бих провокирала същите ответни реакции.
Не разбирам с какво американската гражданка от китайски произход има общо с вашето посещение при бг доктора.
Тук все още не ги съдят за такива прояви, обяснете ѝ, с българин се е взела, има да се шокира.

# 133
  • Мнения: 12 770
Пълно е с простаци, ако вземе човек да им се връзва, ще си скъса нервите.
Наистина, момичето е от друга държава - имам предвид САЩ, но има хора от други култури, които са толкова свестни и сърдечни, че не можеш да им се нарадваш. Аз имам зет чужденец, много се разбираме и си е зет като мед. Предполагам, че така ще излезе и с твоята снаха.

# 134
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Те американците се съдят за щяло и нещяло.Тука вече наистина е проявила американски манталитет твоята снаха, victoria vassileva. Simple Smile Пиша го с добро това. Simple Smile
Българките няма с какво да завиждат на азиатските момичета, не мисля че с нещо превъзхождат българките.
Ние българите като цяло сме особен народ, чак пък прост, има наистина прости хора, но всяка раса си го има това, всяка нация.Дари и при известните японци, които се славят със своята дисциплина. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт