Песен за огън и лед 28 - Those are brave men... lets go kill them

  • 74 134
  • 750
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 18 011
Не мисля, че Джейми е планирал действията си. Той е първичен, когато му е дошло отвътре тогава е убил Ерис.

Да, така е. Осъзнава, че това, че е убил Росарт няма да спаси града и че Ерис просто ще го заповяда на друг пиромант. Тогава решението да убие Ерис идва естествено.

# 196
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
Още повече,че казва, че му е срязал и врата за всеки случай

# 197
  • Мнения: 18 379
Не мисля, че Джейми е планирал действията си. Той е първичен, когато му е дошло отвътре тогава е убил Ерис.

Да, така е. Осъзнава, че това, че е убил Росарт няма да спаси града и че Ерис просто ще го заповяда на друг пиромант. Тогава решението да убие Ерис идва естествено.
във всеки случай в много удобен за него момент се появява ситуацията - Тивин с войските на вратата, много по-малък е бил рискът да убие Ерис и да му се размине, отколкото ако бе Убил Ерис по повод извращенията му накрая, докато Регар бе в Чертога, и трябваше непосредствено след това да  съдят Джайм
а това че не му пука за убийството на деца, само затвърждава негативния образ в лицето на околните - на мъж, престъпващ клетвите си.

П.С. Това с Ерис ако не му беше срязал врата можех да го приемам за импулсивно действие, но именно факта че Джайм е държал Ерис да остане мъртъв на всяка цена ми показва че много ясно е знаел каков прави. Все едно е убивал вампир - ха сега с  кола, ха сега главата за да се застрлаховаме, че няма да "възкръсне"

# 198
  • Мнения: 1 604
Пак забравяш пунктуацията. Пука му, че са убити деца. В кой край по- точно да убие Ерис? Че то това убийство си е баш накрая. Или трябваше всички да изгорят и тогава Джейми и Ерис да се върнат от задгробния живот и Джейми да го убие. Да, така май е по добре.

# 199
  • Мнения: 9 789
Може би става дума за децата на Регар.

# 200
  • Мнения: 262
Според мен пък го убива заради баща си. Тавин няма да застане току така пред входа на чертога, без да е убеден в позицията си. Като нищо е заповядал на Джайм да подготви нещата отвътре. Джайм е имал някакви скрупули, все пак е 17,18 годишен бял рицар. Когато обаче Ерис заплашва баща му, той действа инстинктивно, но това не значи, че преди това не го е обмислял.
Това е моето виждане за ситуацията.
Тавин до последно контролира децата си, независимо на какви позиции са. Царица, бял рицар, ръка на краля, той ги използва като пионки в неговата си игра на тронове. И тримата имат един такъв комплекс, все искат да му се докажат и пак се чувстват незначителни в неговите( ,а от там и в своите) очи.

Джайм, нямаше нищо против брат му да използва същия този адски огън. Разликата е само срещу чия войска се използва.В първия случай баща му е пред портите, втория Станис.

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 11:14 от diditoto

# 201
  • Варна
  • Мнения: 18 011
Според мен пък го убива заради баща си. ТКогато обаче Ерис заплашва баща му, той действа инстинктивно, но това не значи, че преди това не го е обмислял.

Ерис е бил обречен и без Джайм. Какво значи че е заплашвал Тивин, та Тивин е бил с войската си пред портите. Сблъсъкът е бил неминуем и силите са били на страната на Ланистър.

# 202
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
Aко беше само за баща си, нямаше да каже това на Бриен "Do you think the noble Lord of Winterfell wanted to hear my feeble explanations?"
За мен това, че го казва, означава, че ако евентуално Нед би искал да чуе ( и приеме) извиненията му, че е пристъпил клетвата, то това би било,заради живота на маса народ, 

# 203
  • Мнения: 1 466
Според мен пък го убива заради баща си. Тавин няма да застане току така пред входа на чертога, без да е убеден в позицията си. Като нищо е заповядал на Джайм да подготви нещата отвътре. Джайм е имал някакви скрупули, все пак е 17,18 годишен бял рицар. Когато обаче Ерис заплашва баща му, той действа инстинктивно, но това не значи, че преди това не го е обмислял.
Това е моето виждане за ситуацията.
Тавин до последно контролира децата си, независимо на какви позиции са. Царица, бял рицар, ръка на краля, той ги използва като пионки в неговата си игра на тронове. И тримата имат един такъв комплекс, все искат да му се докажат и пак се чувстват незначителни в неговите( ,а от там и в своите) очи.

Джайм, нямаше нищо против брат му да използва същия този адски огън. Разликата е само срещу чия войска се използва.В първия случай баща му е пред портите, втория Станис.

Джайм е бил отвратен от Ерис и някъде се споменаваше,че му е било трудно да стои пред вратата му безучастно,"пазейки" го,докато оня се гаври с кралицата.
Джайм е искал да тръгне с Регар към Тризъбеза,но явно Ерис е държал да остане като коз срещу Тивин.
Убива пироманите и Ерис,за да спаси целия град,Тирион използва адски оън срещу противникова армия,а не срещу мирно население.
Джайм чувства угризения за смъртта на Елия и децата и че не си е изпълнил задълженията на бял плащ.И това го покрива под броня от арогантност и непукизъм.
Решението му да убие Ерис няма нищо общо с Тивин.Даже ясно изразява непоносимостта си към Пицел,който е убедил Ерис да отвори портите за Тивин.


П.П.Дори Баристан си има своите колебания дали е трябвало да спасява Ерис от Дъскандейл.

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 14:13 от irena681

# 204
  • Мнения: 18 379
Пак забравяш пунктуацията. Пука му, че са убити деца. В кой край по- точно да убие Ерис? Че то това убийство си е баш накрая. Или трябваше всички да изгорят и тогава Джейми и Ерис да се върнат от задгробния живот и Джейми да го убие. Да, така май е по добре.

точно обратното -можеше да убие Ерис много по-рано, далеч преди да се появи Тивин, още докато е бил жив Регар. Щяха със сигурност да го убият, но щеше да спрести на Вестерос много неприятности, кланета и т.н. Регар е бил харизматичен, много хора са щели да тръгнат след него, ако знаят че той ще е крал на ЖТ.  Джайм чака до последния момент да дойдат войските на Тивин и тогаав действа. Очевидно Джайм не е мислил за хората, а за себе си и за семейството си.

що се отнася до клетвите му да защитава децата и слабите, ще приведа пример с Бран

"— Рядко хвърлям деца от кули, за да подобря здравето им. Да, исках да умре. . "
Сега някой че каже, че Бран от Бъдещето го е накарал да хвърли Малкия Бран, но според мен отговора който той дава на Кейтлин показва като цяло отношението му към това да защитава децата и слабите и оттук - към клетвите.

как може да сме сигурни че му е пукало за децата на Регар? именно - твърде млад е за тези отговорности, дори някои от братята му са били против.

# 205
  • Мнения: 18 379
Според мен пък го убива заради баща си. Тавин няма да застане току така пред входа на чертога, без да е убеден в позицията си. Като нищо е заповядал на Джайм да подготви нещата отвътре. Джайм е имал някакви скрупули, все пак е 17,18 годишен бял рицар. Когато обаче Ерис заплашва баща му, той действа инстинктивно, но това не значи, че преди това не го е обмислял.
Това е моето виждане за ситуацията.
Тавин до последно контролира децата си, независимо на какви позиции са. Царица, бял рицар, ръка на краля, той ги използва като пионки в неговата си игра на тронове. И тримата имат един такъв комплекс, все искат да му се докажат и пак се чувстват незначителни в неговите( ,а от там и в своите) очи.

Джайм, нямаше нищо против брат му да използва същия този адски огън. Разликата е само срещу чия войска се използва.В първия случай баща му е пред портите, втория Станис.

Джайм е бил отвратен от Ерис и някъде се споменаваше,че му е било трудно да стои пред вратата му безучастно,"пазейки" го,докато оня се гаври с кралицата.
Джайм е искал да тръгне с Регар към Тризъбеза,но явно Ерис е държал да остане като коз срещу Тивин.
Убива пироманите и Ерис,за да спаси целия град,Тирион използва адски оън срещу противникова армия,а не срещу мирно население.
Джайм чувства угризения за смъртта на Елия и децата и че не си е изпълнил задълженията на бял плащ.И това го покрива под броня от арогантност и непукизъм.
Решението му да убие Ерис няма нищо общо с Тивин.Даже ясно изразява непоносимостта си към Пицел,който е убедил Ерис да отвори портите за Тивин.


П.П.Дори Баристан си има своите колебания дали е трябвало да спасява Ерис от Дъскандейл.


именно.  можел е да го убие още докато се е гаврел с кралицата, дори Бунта още не е бил започнал.
Колко проблеми е щял да спести.
"УГризенията" за смъртта на Елия според мен са измислени, нищо не му е коствало да спре Планината, конкретно за Елия - хайде за децата е нямало как, но без мъжа и наследниците си, тя е била просто една благородничка. Нищо не е направил, стоял е безучастен, т.е. бил е наясно какво ще стане, но не му е пукало.
Думите му "който иска да седне на трона само да не съм аз" го доказват, прекрасно е знаел, че от този момент Тивин контролира ситуацията.

П.С. Баристан е най-големият идиот, чак след повече от 18 години  започва да разбира, че не е трябвало да  спасява Ерис, нищо чудно че не го включват в заговора. Само Нед Старк го конкурира по идиотщина.

# 206
  • Мнения: 262
Да при цяла армия, краля е оставен сам в двореца си. От седем рицаря в бяло около краля е само един при това най-младия. И той трябва да се изправи срещу армията на баща си за да защити един луд крал. Къде са другите обаче? Принца отдавна е мъртъв. Тавин от момче контролира всичко. Много добре е избрал момента да се включи в играта. Като цяло има нещо недоразказано в тази сцена.
Пак казвам това е моят прочит, знам че не изглежда така. Особено за хората които следят сериала.

# 207
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
В момента не коментираме сериала, поне аз лично разсъждавам над оригиналния текст.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 18 011
Да при цяла армия, краля е оставен сам в двореца си. От седем рицаря в бяло около краля е само един при това най-младия. И той трябва да се изправи срещу армията на баща си за да защити един луд крал. Къде са другите обаче? Принца отдавна е мъртъв. Тавин от момче контролира всичко. Много добре е избрал момента да се включи в играта. Като цяло има нещо недоразказано в тази сцена.
Пак казвам това е моят прочит, знам че не изглежда така. Особено за хората които следят сериала.

Кои други? Кралската гвардия ли?
Белия бик, Осуел Уент и Артур Дейн загиват пазейки Регар,Дари и Мартел загиват при Тризъбеца биейки се за Ерис, а Селми е тежко ранен пак там. Ерис е мислел, че Джайм е щитът му срещу Тивин, затова го е оставил при себе си, но е бил предаден.

П.П. Тивин до последно е изчаквал кой ще надделее, че да се включи, но това какво общо има?

# 209
  • Мнения: 1 604
Много крале се гаврят с кралиците си, но не биват убивани от гвардията си заради това. Да не би Джейми да събра смелост да убие Робърт?
Причините Джейми да убие Ерис са комплекси. В този момент са се случили много неща- Джейми е видял напълно вече обезомелия Ерис, който иска да подпали целия КЧ, та иска от него и главата на баща му. Осъзнава, че Ерис го взима в гвардията си цел- коз срещу баща му и това вече жегва егото му.
Относно децата на Регар- ами да, Джейми има угризения. Иначе нямаше да събува Регар с рицарите му, които  му държат сметка. И нямаше да се оправдава за бездействието си. В този сън Джейми застава редом с Бриен срещу собствените си демони- баща му, Скалата, Церсей, Регар.

Общи условия

Активация на акаунт