Клиники в Истанбул - Тема 4

  • 109 567
  • 768
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 370
Хайде малко да ви разсея от тежките теми Simple Smile, че и аз много се ядосвам като чета за лекарите в България.  Както един мой приятел казва " Абе да сме живи и здрави - казал отчаяно българина - сиромах......"
 Чета темата постоянно, защото и моят първичен преглед е в края на месеца в Мемориал. Но имам един въпрос към тези, които са отсядали в посочения от клиниката хотел ( Биг Бокс), дали се ползва някаква отстъпка ако се каже,че си пациент в клиниката или просто го препоръчват като най - близък до клиниката?  И каква е цената на нощувка в двойна стая?  Благодаря ви предварително!  

# 241
  • Мнения: 387
Момичета, много истини се родиха в дискусията! И аз искам да кажа нещичко - всички сме различни. Всички го изживяваме по собствен начин. Някой може да няма нужда от много отговори, но за други момичета те са жизнено важни, за да имат спокойствие и самочувствие по време на процедурата. Всяка една от нас гледа от своята камбанария и няма как да знаем от какво се нуждае друга дама в същата ситуация.

Едно нещо не разбирам и никога няма да приема - за два въпроса и то конкретни колко време е нужно да се даде отговор? Минута? Две? И колко лесно е да се каже "всичко е точно, няма грешка, довери ми се"  вместо да се вдига скандал? Колкото и да е изморен един лекар, колкото и да е натоварен няма право да си го изкарва на пациенти. Изблиците на гняв, дори когато са породени от нещо друго, никога не водят до добро. Като е натоварена клиниката или се наемат още специалисти, или се ограничава приемът на нови пациенти.

Ако д-р Карликая беше казал на nelly две, три точни думи с цел да я успокои нещата вероятно щяха да са приключили до там.

И не е вярно че българите задаваме въпроси, а всички други сляпо се доверяват. Турските и арабски пациентки правеха сестри, лекари и лаборантки луди калинки през цялото време - на някои по 20 минути са им взимали кръв за хормонални изследвания. Те даже според мен подхождат с доста по-голямо самочусвствие че като са избрали конкретната клиника имат право на персонализирано отношение до последно (да се подразбира - тормозене на персонала Simple Smile )

nelly, единствено мога да ти кажа да бъдеш спокойна и да се погрижиш да създадеш оптимален дом на ембриончетата. Със сигурност си на добро място - макар че не съм пациентка на д-р Карликая, има достатъчно много доказателства за професионализма му. Като отидеш на място ще получиш отговори. Важно е бебчета да има и ти пожелавам сбъдване на мечтата с цялото си сърце.

# 242
  • Мнения: 1 554
Аз не коментирам ситуацията с Карликая и мнението на sisi по въпроса, а само частта за българските лекари.

# 243
  • Мнения: 2 673
Благодаря, Rigina! Дано скоро да се похвалиш с добри новини! Hug
axtravaganza, само в него хотел не отивай в никакъв случай! По-добре отседни в K Suites, била съм там, хубав е хотелът, цената е същата. Успех! Hug
phoenix_fire, никой не знае, в интерес на истината, какво точно е казал докторът, аз лично не вярвам, че чак е вдигнал скандал - просто човекът не е такъв, според мен, не е такъв типаж.
И защо е нужно да й казва "всичко е точно, няма грешка, довери ми се" , след като вече веднъж са й казали какво точно да прави, просто да си следва инструкциите, не мога да си обясня защо трябва да се съмнява, да мисли, да се измъчва, да звъни да го пита и да занимава форума с това.
Ако не знае - да пита, ама тя знае, какво има да пита.
За последен път коментирам наистина случката.
Никой не съм искала да обидя, ако някой се чувства обиден, да ме извини.
Дес, за лекарите в БГ, за съжаление, мога да ти разкажа такива неща, че ще онемееш, даже имах доводи и да съдя част от тях, като каза, че си адвокат, се сетих, но не ми се занимава, няма да върна това, което загубих, а то и правосъдието ни е едно... не съм чула да има осъден лекар.

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 20:18 от sisi345

# 244
  • Мнения: 387
Благодаря, Rigina! Дано скоро да се похвалиш с добри новини! Hug
axtravaganza, само в него хотел не отивай в никакъв случай! По-добре отседни в K Suites, била съм там, хубав е хотелът, цената е същата. Успех! Hug
phoenix_fire, никой не знае, в интерес на истината, какво точно е казал докторът, аз лично не вярвам, че чак е вдигнал скандал - просто човекът не е такъв, според мен, не е такъв типаж.
И защо е нужно да й казва "всичко е точно, няма грешка, довери ми се" , след като вече веднъж са й казали какво точно да прави, просто да си следва инструкциите, не мога да си обясня защо трябва да се съмнява, да мисли, да се измъчва, да звъни да го пита и да занимава форума с това.
Ако не знае - да пита, ама тя знае, какво има да има пита.
За последен път коментирам наистина случката.
Никой не съм искала да обидя, ако някой се чувства обиден, да ме извини.
Дес, за лекарите в БГ, за съжаление, мога да ти разкажа такива неща, че ще онемееш, даже имах доводи и да съдя част от тях, като каза, че си адвокат, се сетих, но не ми се занимава, няма да върна това, което загубих, а то и правосъдието ни е едно... не съм чула да има осъден лекар.

sisi, привет! Само коментираме и изказваме мнения - в случая на базата на това което е казала nelly. Единственото което исках да кажа и което ще повторя е че хората са различни. Да,някои се съмняват и измъчва. Други се доверяват изцяло. Лекарите, както беше писал някой по-назад трябва да са и малко психолози понеже пациентите са толкова многобройни типажи (и като репродуктивен проблем, и като психическо състояние).
Всеки има право да занимава форума с това, което му е на душата,. Нали затова сме тук - да се подкрепяме дори когато нещо изглежда нерационално.
Никого не нападам, просто това е моето виждане, надявам се да го приемеш като такова. И пак ще стигна до оригиналното заключение от предния ми пост - ти имаш една емоционалност и конкретен начин на комуникация/справяне със ситуацията. Не може да се дават генерални заключения на базата на това, понеже нуждите на други хора в процедура са съвсем различни. И лекарите ни със сигурност знаят това.


Ps. относно бг лекарите - за да търсим решение в чужбина е ясно през какво сме преминали всички.

# 245
  • Мнения: 1 680
Може Нели просто да е уцелила лош момент, когато е попитала. Да не забравяме, че и лекарите са хора. Може би в момента е бил много зает или ядосан за съвсем друго. Аз например работя с много клиенти -в повечето случаи имам търпение да слушам всеки път едно и също, но на моменти ми идва в повече и не мога да скрия раздразнението си, колкото и да искам.И съответно на другия ден се извинявам с усмивка, затова че съм била нервна. Някои ме разбират, други се обиждат, но не успявам винаги да се контролирам, за съжаление. Допускам, че се е случило нещо подобно.

# 246
  • Мнения: 370
Благодаря, Rigina! Дано скоро да се похвалиш с добри новини! Hug
axtravaganza, само в него хотел не отивай в никакъв случай! По-добре отседни в K Suites, била съм там, хубав е хотелът, цената е същата. Успех! Hug
phoenix_fire, никой не знае, в интерес на истината, какво точно е казал докторът, аз лично не вярвам, че чак е вдигнал скандал - просто човекът не е такъв, според мен, не е такъв типаж.
И защо е нужно да й казва "всичко е точно, няма грешка, довери ми се" , след като вече веднъж са й казали какво точно да прави, просто да си следва инструкциите, не мога да си обясня защо трябва да се съмнява, да мисли, да се измъчва, да звъни да го пита и да занимава форума с това.
Ако не знае - да пита, ама тя знае, какво има да има пита.
За последен път коментирам наистина случката.
Никой не съм искала да обидя, ако някой се чувства обиден, да ме извини.
Дес, за лекарите в БГ, за съжаление, мога да ти разкажа такива неща, че ще онемееш, даже имах доводи и да съдя част от тях, като каза, че си адвокат, се сетих, но не ми се занимава, няма да върна това, което загубих, а то и правосъдието ни е едно... не съм чула да има осъден лекар.
Благодаря!  Струва ми се и на мен, че за хотела бях чела лош коментар и резервирах в друг хотел - Темпо. Същата цена, но нов. Благодаря отново, че ме предпази от лош избор.

# 247
  • Мнения: 1 554
Sisi, има осъдени лекари. Има и корумпирани съдии, лоши адвокати, алчни нотариуси и всичко. Има обаче и много почтен народ, не се съмнявай. Аз лично работя в кантора с уникални хора.

И огромния проблем всъщност не е толкова правосъдната система, колкото често лошото законодателство. Много често гледам по телевизията и се ядосвам като плюят по някой съдия. Обикновено във връзка с някакво тежко престъпление - еми какво да направи съдията като по закон това са му правомощията? Ама хората не разбират, че съдията просто прилага, каквото пише в закона. Не може да си прави, каквото иска, дори и да не вярва, че законът е правилен и справедлив.

Обаче има и друго нещо - навсякъде по света лекарите са защитавани от закона - ако беше толкова лесно да осъдиш лекар, никой нямаше да иска да упражнява тази професия. Просто е рискована и понякога последиците от едно лечение са непредвидими и непреодолими. Неприятно става обаче, когато лекарите започнат да използват защитата си от закона, за да претупват работата.

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 14:26 от DES_123

# 248
  • Мнения: 2 673
Здравей, phoenix_fire! Мисля, че който иска, ме е разбрал точно за какво говоря. Приключвам темата. Мога да кажа още много неща, но няма смисъл, защото ми коства доста емоции. Късмет ти желая! Hug
axtravaganza, доколкото знам Темпо е добър хотел, не съм била там, иначе.
Стискам ти палци! Hug
Дес, благодаря ти, не съм компетентна в тази област, иначе последното - за лекарите, го знам.
За съжаление, и да ги осъдим, няма болката ни да намалее, но поне може да се предпазят други хора да не пострадат, дори лекари ме съветваха да се оплача, именно заради това. Аз не искам да се връщам наново към ужаса, който преживях, за мен е голяма травма, от която искам да се отърся, а и не вярвам, че ще отнемат правата на конкретния човек.
Много късмет ти желая и на теб! Hug
Пухче, с теб работим една и съща професия. Не можеш да си представиш под какво психическо и физическо напрежение съм работила, всички, които идваха за обучение, напускаха, чудеха се как издържам. Не ядях, дори не ходех до тоалета, накрая получих нещо като бъбречна криза от обезводняване, защото и вода не пиех, за да не изляза за 2 мин., ама то друг идиот като мене няма, казваше майка ми. Въпреки че съм работила и по няколко часа извън работно време, цял ден на крак, винаги съм била любезна и усмихната, затова имах много клиенти. Сега вече не мога по този начин, естествено, напуснах отдавна.
От сърце ти желая успех! Hug

# 249
  • Мнения: 81
Здравейте. Имам един въпрос,който ме безпокои.Предстои ми ЗЕТ,днес ми е втори ден  на МЦ,в Мемориал пратих резултати от изследвания си,след обяд ме потърси Севда и ми обясни,че професорката е преценила да съм без естрофем ,да продължа само с фолиева киселина до следващия преглед,който е на 23 .01.  и задължително в Турция.Притеснението ми е ,че не пия естрофем.Дали има други момичето ,които да са били без естрофем?И защо е така?

# 250
  • Мнения: 1 275
Да не би да правят ЗЕТа на естествен цикъл?
Кои хормони изследвахте и какви стойности са?

# 251
  • Мнения: X
Забременява се след трансфер и без естрофем, така че споко

# 252
  • Мнения: 199
Далеч от този хотел биг бокс не правете нашата грешка да отсядате там без пари да ми предлагат няма да отида там

# 253
  • Мнения: 726
Момичета каква е причината за ЗЕТ да не искат Пролактин и ТСХ, а само Естрадиол и Прогестерон. До момента в Мемориал не са ми искали нито естрадиол нито прогестерон ... Мисля предварително 1 месец са ги изследвам ако не са в норма да започна някакви лекарства.
В какви стойности трябва да са или няма особености като ТСХто.

Благодаря

# 254
  • Мнения: 81
Днес втори ден на МЦ кръвни резултати.
LH-    3,64                    реф. ст  /1,9-12,6/
Progesteron-    0,29                  /0,18-2,84/
Estradiol-    178,6                      /46-607/

Общи условия

Активация на акаунт