Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 86

  • 37 588
  • 768
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 496
Тема 85: https://m.bg-mamma.com/?topic=1411088
Тези сладки котенца съм ги снимала аз! 😁❤️ Винаги ми носят много настроение и реших да ги сложа за корица. 🥰
Линк за проверка на изследвания: https://web.nadezhda.bg/
Полезни контакти:
Скрит текст:
0884 743574 - Ин Витро Сектор
0884 309977 - Женска Консултация и гинекология
0884 178114 - Информация
02/441 79 70 - секретарки за записване на часове
0882 193 970 - мобилна линия
0884 700 704 - спешен телефон за ин витро центъра и за бременни до 12 г.с.
0882 332 632 - директна спешна линия за пациенти на МБАЛ "Надежда" при спешни случаи за гинекология, бременност след 12 г.с и раждане
02/44 179 73 - Сектор „Информация” относно получавате на изследвания, епикризи, болнични листове или за въпросите, свързани с административните аспекти на престоя в болницата.
0885 778 141 - закъснения в графика
0882 412 476 - за въпроси, свързани с раждането
02/441 79 76; 0882 193 976 - биолози, андрология
02/441 02 90; 0882 373 318 - Биорегенерация
0882 193 979; 02/441 79 79 - въпроси, свързани с ФАР/ЦАР - Румяна Караджова
0882 193 978; 02/441 79 78 - доц. Балтаджиева и д-р Пенкова (имунологичен кабинет)
02/441 79 78 - Генетична консултация с д-р Хаджидекова и д-р Станева, всеки понеделник след 17 ч.
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ: тел.02/441 79 71
БОЛНИЧНА АПТЕКА: тел.02/441 79 75
ОБРАЗНА ДИАГНОСТИКА: тел. 02/441 79 85
КЛИНИКА ПО МЕДИЦИНСКА ОНКОЛОГИЯ: тел. 0882 193 972 (от 8:00 - 15:00 ч.)
Имейл на администрацията (за въпроси и резултати от изследвания): administracia@invitro-bg.com
Биопсии:
Биопсиите в клиниката са 3 вида:
Имунологична ендометриална, микробиологична ендометриална, имунохистохимия.
Скрит текст:
Имунологичната показва имунологичната среда в матката и евентуален лош имунен отговор към върнатия ембрион. Прави се задължително на 5-ти ден след доказана овулация. При липса на овулация се имитира медикаментозно такава и така се взима биопсията. При отклонения в нея се поставя лекарство в матката. Резултатът е готов за около седмица.
Микробиологичната показва наличието на бактерии в ендометриума. Може да се прави винаги когато има образувана маточна лигавица (не е свързана с настъпила овулация). Обичайно лечението е с антибиотици. Готова е за около 5 работни дни.
В скрития текст има повече информация:
Имунохистохимията е тази, която определя имплантационния прозорец. Прави се задължително на 5-ти ден след доказана овулация, както и имунологичната. При отклонения се преценява кога да се трансферират ембрионите, съобразно изместения имплантационен прозорец. Резултатът е готов за около месец.
Листериоза и токсоплазмоза-  изследват се в Национален център по заразни и паразитни болести в София, намира се на бул. "Янко Сакъзов".
Скрит текст:
Кабинетът за листериоза е извън сградата на НЦЗПБ- като застанеш с лице към сградата, тръгваш вдясно, на около 50 метра от входа - бившия имунизационен кабинет, там изследват и лаймска болест. Работят от 8:00 до 12:00. резултат се получава в петък (работи се в четвъртък), като можеш да го научиш по телефона, а на хартия да го вземеш на място или да ти го пратят по пощата. Има вариант, ако преди това ти вземат кръв във друга лаборатория, да занесеш в НЦЗПБ серум.
Телефонът на кабинета е 029446999 вътрешен 224, след като оператора каже да набереш вътрешен след сигнала, направо набираш, без да чакаш сигнал.
Токсоплазмозата се изследва в друг кабинет, зад ъгъла на Янко Сакъзов с ул. Кракра. Януари месец двете общо струваха около 80лв.
Успех на всички! 🍀🍀🍀

# 1
  • Мнения: 506
Пълна с положителни тестове да е новата тема Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 376
Много успехи и щастие на всички Hug

# 3
  • Мнения: 3 902
Благодаря за новата тема!

Аз ще се оплача с един отрицателен резултат след трансфер на две отлични бластоцистчета. Явно не е било писано. Продължаваме напред.

# 4
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте на всички и благодаря за новата тема! Дано се напълни с хубави новини!

SunLight - съжалявам! Аз съм по същия начин...Sad При д-р Цветков съм. Дали е удобно да споделиш най-общо какъв е проблема при вас, може и на лично съобщение, ако искаш. Ние сме по мъжки фактор и вече взех да се отчайвам...Благодаря предварително!

# 5
  • Мнения: 381
Нова тема, нов късмет 😋 Успех на всички!

# 6
  • Мнения: 232
Здравейте
Незнам дали това е точната тема за въпроса ми.Моля ако не е да ме извините.
Вчера бях на прърви видеозон 14 дни след положителния тест.Докторката ми спомена за скрининг в 12г.с , но бях твърде развълнувана покрай малката точица на монитора 🥰 и не я помолих да ми даде повече инфо. Какво представлява тоя скрининг?Колко струва? Ще заминавам за Англия и тя ме посъветва да се върна за него обратно в България.Обясни ми ,че там не го правят или не толкова добре както тук ( не запомних с точност) Вярно ли е ? С каква цел се прави ?

# 7
  • Мнения: 506
Скрининга е за синдроми и уврежнания
Здравейте
Незнам дали това е точната тема за въпроса ми.Моля ако не е да ме извините.
Вчера бях на прърви видеозон 14 дни след положителния тест.Докторката ми спомена за скрининг в 12г.с , но бях твърде развълнувана покрай малката точица на монитора 🥰 и не я помолих да ми даде повече инфо. Какво представлява тоя скрининг?Колко струва? Ще заминавам за Англия и тя ме посъветва да се върна за него обратно в България.Обясни ми ,че там не го правят или не толкова добре както тук ( не запомних с точност) Вярно ли е ? С каква цел се прави ?

# 8
  • Мнения: 6 034
Сънче, много съжалявам. Hug Но ние си знаем  - твърди и упорити до успех. Stuck Out Tongue Winking Eye
Момичета, направих терапията за аденомиоза и сега 1 месец съм на хапчета Депакин Хроно. Вчера се зачетох в листовката (направо лошо да ти стане Grinning) и сега се замислям докато ги приемам мога ли да правя нова пункция? Пише, че не трябва да настъпва бременност. Това значи ли, че и ембрион не би бил качествен ако яйцеклетката е извадена по време на приема? Някой да е питал доктора си по този въпрос? Simple Smile
Късметлийска тема на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 9
  • Мнения: 381
Момичета, предстои да се върна в Надежда, за да каже док дали да правим директно инвитро или първо лапаро заради запушена тръба. Досега 2-ма доктори изказаха 2 различни мнения по въпроса.
По повод на запушването, ако теорията е че има сраствания и се събират токсини и т.н., няма ли друг начин да се неутрализира това нещо - медикаменти и прочее?

Понеже имам заповед от ЦАР да ви питам - има ли нужда да я нося по-рано или направо на деня на прегледа ми? Той е след около месец.
И за инвитрото, мога ли да избера аз дали да бъде свеж трансфер или ЗЕТ или е док каквото каже? За първи път ще ми е, извинявам се ако въпросът ми е неуместен.

# 10
  • Мнения: 2 496
Bu, на твое място бих се оперирала. Все пак още не си стартирала процедурата и така ще си сигурна, че при евентуален неуспешен опит, няма да е виновник тръбата със сигурност. Колкото дали трансферът ще е СЕТ или ЗЕТ, това зависи от индивидуалния отговор на организма спрямо стимулацията и донякъде качеството на ембриончетата. Много често ембриончета, които нямат голям шанс да оцелеят при замразяване/размразяване ги слагат на СЕТ. По принцип дали ще е СЕТ или ЗЕТ, това го преценя репродуктивния лекар. Естествено винаги можеш да откажеш СЕТ и да замразите ембриончетата. Успех! 🍀🍀🍀

# 11
  • Мнения: 381
Bu, на твое място бих се оперирала. Все пак още не си стартирала процедурата и така ще си сигурна, че при евентуален неуспешен опит, няма да е виновник тръбата със сигурност. Колкото дали трансферът ще е СЕТ или ЗЕТ, това зависи от индивидуалния отговор на организма спрямо стимулацията и донякъде качеството на ембриончетата. Много често ембриончета, които нямат голям шанс да оцелеят при замразяване/размразяване ги слагат на СЕТ. По принцип дали ще е СЕТ или ЗЕТ, това го преценя репродуктивния лекар. Естествено винаги можеш да откажеш СЕТ и да замразите ембриончетата. Успех! 🍀🍀🍀
Kaktus, така е, най-сигурно е да се влезе и види. Резервите ми са , че все пак си е операция, колкото и щадяща да е и бих си я спестила, както и периода за възстановяване. Затова търся др. начин да се провери дали пречи или да се предотврати евентуално интоксикацията. Но май още не са измислили такъв Simple Smile

# 12
  • Мнения: 107
А заповедта можеш да я занесеш направо в деня на прегледа.

# 13
  • Мнения: 1 376
Здравейте
Незнам дали това е точната тема за въпроса ми.Моля ако не е да ме извините.
Вчера бях на прърви видеозон 14 дни след положителния тест.Докторката ми спомена за скрининг в 12г.с , но бях твърде развълнувана покрай малката точица на монитора 🥰 и не я помолих да ми даде повече инфо. Какво представлява тоя скрининг?Колко струва? Ще заминавам за Англия и тя ме посъветва да се върна за него обратно в България.Обясни ми ,че там не го правят или не толкова добре както тук ( не запомних с точност) Вярно ли е ? С каква цел се прави ?


Можеш да си направиш биохимичен скрининг като този https://www.synevo.bg/biohimichen-skrining-1/. Хубаво е, че можеш да го направиш навсякъде по света, стига да го има в съответната лаборатория. Не инвазивен метод е. Аз бих предпочела да ми вземат венозна кръв, отколкото да ме дупчат за околоплодни води. Това второто може да доведе до аборт за съжалевие.
Ето малко повече информация - https://www.pregnancybirthbaby.org.au/non-invasive-prenatal-testing-nipt

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 17:40 от Фрида

# 14
  • Мнения: 3 206
Здравейте
Незнам дали това е точната тема за въпроса ми.Моля ако не е да ме извините.
Вчера бях на прърви видеозон 14 дни след положителния тест.Докторката ми спомена за скрининг в 12г.с , но бях твърде развълнувана покрай малката точица на монитора 🥰 и не я помолих да ми даде повече инфо. Какво представлява тоя скрининг?Колко струва? Ще заминавам за Англия и тя ме посъветва да се върна за него обратно в България.Обясни ми ,че там не го правят или не толкова добре както тук ( не запомних с точност) Вярно ли е ? С каква цел се прави ?

Най-вероятно просто ти препоръчват феталните морфолози на Надежда, които наистина са много добри.
Никой няма да те дупчи ей тъй за околоплодни води както се твърди в горния пост кой знае защо. Ако има съмнения първо се прави неинвазивен тест.

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 20:01 от Одри ♡

Общи условия

Активация на акаунт