Любители на Котки - Тема 119

  • 45 051
  • 751
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 6 219
Детелинка, не съм квалифицирала никого и не говоря за частни случаи на изключителна непоносимост. Не е била доволна Ангелина за яката, но за няколко часа престана да ходи назад. И да, ако бях послушала първи пост в темата бг-мама със сигурност щях да имам отворени рани... защото иначе няма как да я спрем да се качва по врати и гардероби. Не на всички се случва да си разближат раните, но нямаше да ми е кеф да се случи точно на мен след всичко, което беше преживяла миличката ми.

# 436
  • София
  • Мнения: 4 714
_Зизу_, дошло ви до главата. Случва се. Важното сега да не къса повече. Аз в съвети яки, бодита няма да давам, че нещо станахме като развален телефон. Peace Стискам палци. Praynig Hug

Intriga , постарах се да изчета постовете ти за Шарко. Имам въпроси към себе си и към теб: сигурни ли сте в клиниката, която сте избрали за операцията на Шарко и сегашното му лечение?
Какво наложи спешността на операцията му на Първи януари? Разбирам, че сте се притеснили, ама за такова нещо човек пита, разпитва чак тогава. Сега, то минало, ама за бъдещето не е ли по-добре да се насочите към друга клиника? И как се казва настоящата? Не ми се сърди, не го пиша с лошо, просто искам да си изясня нещата. Peace Има един д-р Беровски в Надежда 6 е, там където метрото завива на ляво за Обеля, той е отдясно. Не го познавам, но моя приятелка живееща в Толстой води котките си при него от много години. Взимал осезаемо по-малко от другите места, но най-важното е, че в годините съветите, които е давал и тя ги е споделяла с мен, са били Ок.
Та, чакам да пишеш какво става с Шарко и Кери.  Hug
И горе главата. Heart Eyes

Скрит текст:
Детелинка, не съм квалифицирала никого
и не говоря за частни случаи на изключителна непоносимост.
Скрит текст:
Не е била доволна Ангелина за яката, но за няколко часа престана да ходи назад. И да, ако бях послушала първи пост в темата бг-мама със сигурност щях да имам отворени рани... защото иначе няма как да я спрем да се качва по врати и гардероби. Не на всички се случва да си разближат раните, но нямаше да ми е кеф да се случи точно на мен след всичко, което беше преживяла миличката ми.
+1

# 437
  • София
  • Мнения: 13 182
Аз пък съм на мнения, че ако кастрацията (не говоря за по-сложни операции с много шевове) е направена както трябва няма нужда нито от конус, нито от боди. Не знам какви са тези шевове, които се виждат и се дърпат! Няма да споменавам момчетата, но и при Боги (оперирана в клиника без гръмко име в Слатина), и при Дейзи (в Германия) раната беше хем малка, хем покрита с нещо сребристо като лепило. Казаха, че докато го изближе, раната ще е дотолкова заздравяла, че не е опасно да дръпне крайчето на конеца. Казвам крайчето, защото други шевове не се виждаха. И операцията не пречеше да скачат още от втория ден. Просто се интересувайте от тези неща преди операцията. За съжаление има и нечестни ветеринари като в случая на Зизу, когато обещанията бяха едни, а действителността - друга. Sad

# 438
  • Мнения: 19 106
При Лола също имаше някакво такова сребристо и едно възелче само се виждаше после, даже не може да се каже, че имаше действителна рана. На следващия ден си беше в нормална кондиция. Иначе съм виждала снимки на кастрирани котки, които имат видим шев през половината корем и са намазани с нещо лилаво.

# 439
  • София
  • Мнения: 1 338
Mayyal, операцията направихме, защото се мъчеше и не можеше да се изходи. В няколко клиники се обадих на 31ви и след обяснения казаха, че това е най-добрия вариант с имплантите. В ЦВК казаха, че най-добре било да се изреже от части червото и след това потърсихме мнението на няколко клиники. В клиниката едва ли съм сигурна. За пръв път имаме проблеми с животинче. Бяхме намерили един таралеж преди две години и тя ни беше най-близка денонощна и от там я знам. По празниците тя работеше нон стоп и за това заведохме там Шарко. Свети Антим сме при д-р Николов. Дава шансове да се пребори. Толкова ме е страх за него, че в нищо не съм сигурна, докато не си го приберем здрав. Много ме е страх!
На Кери всички кръвни показатели са и в норма и ни дадоха пробиотици за нея и някакви витамини. Шарко изглеждаше много зле. Нямаше сили да измялка миличкия. Повърнал е веднъж днес и докато бях при него се продриска. Не иска да яде. Видях листа-слагат му един куп лекарства. След всичко изчетено си мисля, че може там да се е заразил. Не знам какво да мислим вече. Изтрада много милия.
Благодаря Ви! Благодаря на всички за подкрепата и финансовата помощ! Прекрланяме се пред Вас хора с големи сърца! Благодарим! Молете се за Шарко да се пребори и този път! Дано Господ го опази и си ги приберем здрав!

# 440
  • Мнения: 1 628
Дано се оправи милият Шарко, а Кери да е добре.
Когато кастрирахме Ая на раната имаше само конци, нямаше никакви сребристи или лепкави неща. Когато раната и се отвори на втория ден и я водихме по спешност в ЦВК и след като там пак я шиха, след това пак нямаше нищо върху раната освен конци. Но важното е, че се оправи.

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 21:52 от gabidi

# 441
  • София
  • Мнения: 4 714
За Кери - питай ги имат ли имунофан/интерферон/. Можеш да го слагаш и вкъщи, но имай предвид, че се слага инжекционно. Не знам дали ще се справите. А и в зависимост от заболяването е по схема.Hug Това с пребиотиците - няма да пиша, ама не бих разчитала...много.
За Шарко всички се молим. Heartpulse
Не знаех, че сте звъняли в толкова клинки. Hug

ЦКВ съм ходила. Въпреки че съм доволна от професионализъм и отношение, не бих си оставила Кот там. Мое мнение.
А за страха, напълно те разбирам. То идва и от обичта към животното. За моя Мърчо така ме е страх, че полудявам. Непрекъснато си мисля, че е болен, изтръпвам , обаждам се на ветеринари, абе ужас някакъв!!!!
То си има и причина, не е като да съм полудяла съвсем, ама... една психиатрична консултация май ще ми трябва. Wink
   

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 21:52 от MayyaI

# 442
  • Мнения: 3 992
Оххх интрига много се разчувствах като прочетох последния ти пост..честно да ти кажа нашето коте е благословия в моя живот..много я обичам,през ноща се будя и я търся..тя ми е спасението в много труден за мен момент,изкара ме от депресия,свеж въздух в живота ми..ако я загубя ще съм загубена и аз.. затова се моля Шарко да е добре..просто се моля!

# 443
  • Мнения: 4 275
Оххх интрига много се разчувствах като прочетох последния ти пост..честно да ти кажа нашето коте е благословия в моя живот..много я обичам,през ноща се будя и я търся..тя ми е спасението в много труден за мен момент,изкара ме от депресия,свеж въздух в живота ми..ако я загубя ще съм загубена и аз.. затова се моля Шарко да е добре..просто се моля!

Малечка, аз пък се разчувствах и от твоя пост. Много мило ми стана и се радвам, че така блогоприятно ти е подействало взимането на коте Flowers Hibiscus Моите родители се карат чат-пат и ми прави впечатление, че откак кот е при тях, им действа много добре, виждам ги по-щастливи и сплотени. Имат си едно общо щастие и само го наблюдават, грижат се за него, смеят му се на котешките му работи. Направо се превърна в центъра на вниманието им. Heart

Интрига, силно стискам палци на Шарко да пребори и това. Мъчно ми е много и на мен за него.

# 444
  • София
  • Мнения: 1 338
И на мен Шарко ми е спасение. Говоря му, а той ме гледа сякаш ме разбира. Обичам то. И Кери си обичам, но тя не е толкова гальовна и все гледа да те захапе и одере. Той е глътка свеж въздух. Толкова добър, такова съкровище. Казвам на ММ, че Господ ни го е изпратил като подарък. Като го видях пак в тази клетка и се разплаках. Не издържах просто! Обърна се едва към ММ и с половин уста се опита да измиялка. Говорих му. Казвах му да не се дава и че ще се пребори. Казах му да не ни оставя и че ще си го вземем отново вкъщи. Ох, момичета много ми е тежко-буца имам все едно на гърлото. Не искам да си помислям за най-лошото и само се надявам, че ще издържи. Не може живота да е толкова несправедлив. През какво ли не премина това животинче. Дано Господ ни го върне жив и здрав! Дано! Благодаря Ви! Не ни познавате, а преживявате с нас всичко и ни помагате! Бъдете здрави и Вие и семействата Ви, и сладките Ви котанковци!

# 445
  • Мнения: 5 508
После ще дочитам, но да пиша.
За сребърната паста - и аз се надявах поне сега да има, но уви.
За некоректния лекар - този е най-добрия и сигурен в Силистра, по мое мнение, та смятайте ...
За шевовете - предишните бяха с други конци, сега са много тънки, но все пак сложих боди. Аз го правих и умишлено срязах няколко ленти около разреза за дад диша, но и да не може да го ближе. За жалост тук не се радваме на кой знае какви професионалисти. Това е най-доброто. И на мен ми е неприятно, но нямам нито физическата, нито финансова възможност да я водя в друг град.
За сега всичко е наред. Бодито ще се слага само когато ни няма или вечер докато спим. Аз не работя в момента, приятеля ми е в отпуск до края на седмицата та ще я наблюдаваме. И аз съм в грешка, че не сложих боди по нея, но мислех, че всичко ще е наред.
Важното е на финала да няма гафове Simple Smile

# 446
  • София
  • Мнения: 4 714
_Зизу_, стискаме палци и лапички.  Hug Heart Eyes

# 447
  • София
  • Мнения: 8 348
В  Антим има добри специалисти
там правих изследването за дисплазия на Рея, точно при Николов, и кастрирах Сиси
скъпи са, необосновано понякога, но е уж заради реномето

възможно е да се е заразил Шарко там, а може и преди това да е било,  просто организма да е отслабнал след операцията  и проблемите, безмислено е да се разсъждава
според мен сте направили най-доброто за момента и ситуацията
дано да се оправи милия

от там ми върнаха Сиси с вътрешни шевове
малък и чист разрез на коремчето, нищо не стърчеше отникъде
Рея я приспаха с инжекция, не беше нокаутирана, а силно зашематена, за 20 мин я снимаха и излезе от упойката и беше тръгнала да си ходи, залитайки и падайки по плочките
на мама диваненцето

в Четири лапи, където кастрират бездомните ми, правят грозни разрези, пак с вътрешни шевове

Джуджи ми я върнаха агресивна, злобарка, залитаща и с малък разрез с външни шевове отстрани на коремчето
много се изненадах
искаха да спи при тях, щото реагирала на упойката с агресия, ама нали си е моето, казах, че ще си я взема и хапеща
цяла нощ ръмжа в гардероба на въображаеми врагове
и никакъв интерес не прояви какво и е това на коремчето, скачаше си и се катереше още от първия ден

# 448
  • Мнения: 1 399
Зизу, не визирах теб, а всички, които пишат за бодитата като добро средство за предпазване на рана. За случая на Мърки е ОК, защото раната е постоянна, но за другите наистина не разбирам какво им вреди яката.

 deska90, не съм изненадана изобщо! Моята котичка се наложи да бъде кастрирана на 4 месеца, точно по същата причина, даваше ясни признаци, че започва да се разгонва. Просто са си секси мацки и това е  Wink Mr. Green

Благодаря за бързия отговор . Просто не мога да повярвам , че малката ми госпожица е мадама вече. Та тя е бебе още BlushGrinning

Таня , кукумицинка доктора точно така ми то описа шева - малък, вътрешен с разграждащи се конци и лепило отгоре. Питах за боди и яка, каза че няма да има нужда.

Бързо възстановяване на Шарко, изпадам в ужас при мисълта, че най-вероятно са го заразили в клиниката Fearful

# 449
  • София
  • Мнения: 4 714
В  Антим има добри специалисти
Скрит текст:
там правих изследването за дисплазия на Рея, точно при Николов, и кастрирах Сиси
скъпи са, необосновано понякога, но е уж заради реномето

възможно е да се е заразил Шарко там, а може и преди това да е било,  просто организма да е отслабнал след операцията  и проблемите, безмислено е да се разсъждава
според мен сте направили най-доброто за момента и ситуацията
дано да се оправи милия

от там ми върнаха Сиси с вътрешни шевове
малък и чист разрез на коремчето, нищо не стърчеше отникъде
Рея я приспаха с инжекция, не беше нокаутирана, а силно зашематена, за 20 мин я снимаха и излезе от упойката и беше тръгнала да си ходи, залитайки и падайки по плочките
на мама диваненцето

в Четири лапи, където кастрират бездомните ми, правят грозни разрези, пак с вътрешни шевове

Джуджи ми я върнаха агресивна, злобарка, залитаща и с малък разрез с външни шевове отстрани на коремчето
много се изненадах
искаха да спи при тях, щото реагирала на упойката с агресия, ама нали си е моето, казах, че ще си я взема и хапеща
цяла нощ ръмжа в гардероба на въображаеми врагове
и никакъв интерес не прояви какво и е това на коремчето, скачаше си и се катереше още от първия ден

Значи Шарко е в добри ръце!  Praynig Party

Общи условия

Активация на акаунт