Кой какви блогове следи?

  • 14 142
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но блоговете какво са, ако не четене? Тоест, има и блогове, които се четат, все едно са статия, есе- това, че не е книга на хартия не значи, че е губене на време. Явно за някои хора "блог" все още значи някакви тривиални споделяния и простичка информация, ама тия хора са заседнали някъде в 2012 година.

# 61
  • Мнения: 3 480
Не съм попадала на някой, който да ме увлече чак толкова и да се зачета. Нямам предубеждения.
Имах здравословен проблем и ми предстоеше операция - намерих един блог (горката женица, чак да направи блог за това) и го изчетох 1 ден, където беше споделила страхове, съмнения, как точно е минала операцията, колко време се възстановяваш, ден по ден - нещо, което нямаше от къде да науча от другаде.
Този блог тогава ми помогна да не откача на 8-ия ден, когато се обадих и мед. персоналът в болницата ми каза "нормално е", а хирургът преди изписване ми каза съвсем противоречива информация.
Губене на време за мен е относително, предпочитам дъщеря ми да си губи времето в правене на слайм (въпреки, че не го одобрявам), отколкото да гледа как някой играе майнкрафт в ютюб.
Иначе това, което за някои е губене на време мен ме прави щастлива.  Ако някой предпочита блогове - нека ги чете. Но, ако съм започнала книга/списание и вече знам, че ми е интересно предпочитам да продължа там.

Хайде, дайте някой интересен блог.

Последна редакция: чт, 28 дек 2017, 12:16 от Stardust@

# 62
  • Мнения: 30 802
А блогове от тоя тип не четеш ли:
https://m.signalvnoise.com/lets-bury-the-hustle-9d8aee8ffe1a

Това не са точно "блогъри", а хора, които правят други неща, но пишат и по някой блог от време на време. Има и още по-интересни примери.

# 63
  • Мнения: 3 480
Изглежда интересен, благодаря.

# 64
  • MI
  • Мнения: 11 803
Да се отчета и аз - блогове не издържам да следя много време, омръзва ми много бързо. Влогове следя няколко, тях често ги пускам като фон докато правя нещо друго. Няколко за готвене, 1-2 за мода (по-скоро стил), за козметика само на Клио понякога, аз не съм особено запалена по декоративната козметика, но тя има добри попадения понякога. Има и няколко които разказват за живота си в други държави и ми е интересно понякога да ги слушам. За съжаление досега не съм намерила нито един български блогър/влогър, който да ми стане интересен дотолкова, че да го чета/гледам повече от два пъти. Напоследък повече ми задържат вниманието групите по интереси във ФБ, още повече че там се постват линкове към статии и видеа, като така ми спестяват доста време сама да си ги търся.

# 65
  • Мнения: 30 802
Продължавам да се убеждавам, че българските блогъри са заседнали някъде в 2012 година.

Преди следях The Oatmeal, ама спря да пише. Сега от време на време поглеждам Wait but why.

# 66
  • Мнения: 3 480
Блогът, който ти препоръчващ е ангажиращ и претенциозен. Не че има нещо лошо. Интересен е, но наистина ми трябва време, за да асимилирам инфото, блондинка съм.
Занимавам се със стандарти на презентация, сигурност, екология на корпоративни обекти, рециклиране на боклуци, консултиране в така нареченото ми свободно време и ми идва в повече да ангажирам скромния си мозък с още материя.

# 67
  • Мнения: 30 802
Аз пък си мислех, че високо функциониращите хора изчитат едни мин. 20-50 страници подобно съдържание на ден, ей така за тонус. Но явно нивото на четените блогове е доста ниско и всичко отгоре се смята за скучна надувка- ми така е, като не може да ти пробие съзнанието...

За мен блогът си е нормален- статия, дискутираща идеи. Леко ми бие на ТЕД формат, но като за Medium е нормално.

Понякога следя Насим Талеб в Medium, ако напише нещо спорадично.

Блоговете са бърз начин да видиш кой какво мисли, кои са новите идеи и кое е ТЕД-боза.

Ето това е добре написано:
https://thecoffeelicious.com/the-fading-art-of-philosophy-7f3d38993f1

Българската блогосфера...абе българите пишат трудно. С поне 20 години назад, още с дъх на работническодело, все още никой не е изобретил свеж език, който да не копира англоговорящи клишета и готини чупки. Изключвам словесните форми на Георги Господинов...

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ем, аз самата изпадам в такива философски и теологични, настроения, непрекъснато в главата ми се мъти някоя нова концепция....че си разчиствам главата, четейки такива неща:

https://www.theguardian.com/world/2017/dec/28/bulgaria-corruptio … ?CMP=share_btn_fb

и гледайки влогове за тъпотии от ежедневието ... Имам нужда от малко простота...

и клюки, даже....

# 69
  • Мнения: 30 802
The Grauniad не го пипам с ла§н*на пръчка...

# 70
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Оф, гледай си работата ...

# 71
# 72
  • Мнения: 30 802
Отчети се с нещо конструктивно- дай линк към това, което смяташ, че не е боза.

# 73
  • Мнения: 2 909
Както казах, аз не чета блогове. Но мисля, че мога да имам мнение за дадена статия.

# 74
  • Мнения: 30 802
Е каквото там четеш де, дай пример кое не е боза според теб.

Общи условия

Активация на акаунт