Той иска развод

  • 33 978
  • 269
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 878
Щото се надява, що...

# 31
  • Мнения: 6 986
Ако бях на мястото на авторката изобщо не бих чакала празниците. Така само му угажда да си изкара спокоен ваканцията с всички весели роднини и манджи. Да се обади на роднините и да каже: "Х. заяви, че е срещнал друга и има нужда да се наживее, затова отменяме тържествата, развеждаме се, аз събирам куфарите сега." и да му гледа сеира. Така или иначе е неизбежно. Алтернативата каква е? Да се хили все едно й е забавно и щастливо, докато отвътре й се реве, да му готви и сервира 12 ястия, и да се опитва да поддържа празнично настроение, гледайки заблеяната му физиономия, докато бленува по някоя друга? Това е мазохизъм.

А ако утре се окаже, че новата й е минал мерака и не го иска, сигурно ще се върне с жална физиономия. Само че той вече си е казал ясно, че не е щастлив с авторката, даже е натъртил, че с нея би бил нещастен, а такова нещо се преглъща трудничко.

# 32
  • Мнения: 2 217
търси си повод,а не причина
просто го пусни
боли те,но иначе ще те боли още повече
ще бъдеш щастлива един ден с твоя човек
твоята грешка е ,че си го обичала повече от себе си-това е
мъжете са егоисти, това е положението

# 33
  • Мнения: 138
"Имам интерес" го тълкувай като - вече съм влюбен. Послушай останалите и не си причинявай кошмарна Коледа, не ходи с него по банкетите. Не толерирам това, че ти е сервирал тази новина преди празниците, човекът въобще не е помислил за теб, от елементарно уважение трябваше да изчака да мине този период от година.

# 34
  • Мнения: 19 090
Как да изчака горкия, като и другата жена най-вероятно го натиска за бързо развитие и освобождаване от затвора?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 350
А защо тогава и е казал, че ще вземе решение след празниците? Логичното е или да беше си затраял или да беше решил въпроса. Освен да се е надявал тя да вземе решението, но тя явно няма тази смелост. И резултатът е съсипани празници и за двамата, а той още не се е отървал от оковите.

# 36
  • Мнения: 46 665
Присъединявам се към останалите - тръгвай още сега. Че ще боли е ясно, но отложиш ли болката ще е много по-голяма.
Има си друга и това е истинската причина. Не се обвинявай, не си направила нищо, нито можеш да направиш нещо като се "промениш". Стар метод е да те изкара виновна. Не го допускай.
Той Е решил, но явно е страхливец и се чуди как да го извърти. На роднините ви също кажи истината - без обвинения и скандали, просто казваш, че е влюбен в друга и не даваш повече обяснения.

А след време, когато срещнеш човека за теб и създадете семейство, ще му благодариш Simple Smile

# 37
  • Мнения: 19 090
Какво значение има, че било преди празниците? По-хубаво ли щеше да е да се преструва човекът и жената да е супер доволна, та да й го изтресе на 2 Януари примерно? Няма подходящ момент за лошите новини. Но да ходиш по роднински гостита с една жена, докато мислиш за друга също не е особено достойно, нито пък весело.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Ами именно! Да беше и казал "край, дотук сме". А той "не те обичам вече, ама ще взема окончателно решение след празниците" ooooh! За чий е това отлагане?

# 39
  • Мнения: 262
Мила Амелия, иска ми се да ти кажа нещо, но съм сигурна, че и дума няма да приемеш точно сега.

Има една червена линия между двама души, на която ако стъпиш, връщане назад няма!!!! Запомни го. Ти сега си там. Още не го осъзнаваш, но между вас има два пътя. И двата ще завършат по един и същи начин....с раздяла. Ако избереш първо да чакаш, да се чудиш и маеш, да се страхуваш, да се бориш, да страдаш....нищо няма да постигнеш. Защо? Ами има друга. Просто е. Точка.  Каквото и да променяш в себе си за да му се харесаш. Защото има друга. Точка. Ще се бориш с вятърни мелници. Ще се съсипеш.

Обаче имаш и друга възможност. Да си тръгнеш точно сега. Без обяснения, без сълзи, без дори да го слушаш какво има още да ти каже. Повярвай ми, ако един мъж след време се сеща за жена, то ще е за онази, която моментално му е показала среден пръст и го е изхвърлила от живота си, когато се е опитал да я прави на идиот. Ако има нещо за спасяване между вас, то ще се случи, ако сега му удариш една голяма брадва. Това ще нареже егото му на парчета, защото вместо да се давиш в сълзи по невероятната му личност, ти също избираш да не се бориш, както той е направил. Вместо борба, нова мадама.

Много жени се надяват, че увлечението ще отмине и ако междувременно му подгъзуват, и леят сополи и сълзи, правят тъжна мусака и отчаян стриптийз, той ще оцени какво има в къщи. Не няма.

Не се страхувай от менението на другите. Не им се обяснявай. Дори те ще ти се възхитят ако удариш брадвата, имаче тихо ще те съжаляват. Не бъди жертва. Прегръщам те.

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
А защо тогава и е казал, че ще вземе решение след празниците? Логичното е или да беше си затраял или да беше решил въпроса. Освен да се е надявал тя да вземе решението, но тя явно няма тази смелост. И резултатът е съсипани празници и за двамата, а той още не се е отървал от оковите.
Точно това се е надявал- да си хване багажа и да го освободи, ама не му се е получило.
А, е казал преди празниците, защото е получил ултиматум от другата, която явно кове желязото докато е горещо.

# 41
  • Мнения: 46 665
Ами тогава да довърши започнатото, не да удължава агонията.
Явно е искал на него да му олекне, а в същото време да не се черви пред роднини.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 045
Той си е тръгнал вече от теб... Не виждам какво повече чакаш. Благодари се, че се е случило преди да имате деца.
Стигнало ли се е до появата на трети човек, в който да е влюбен, въпрос на време е кога ще се разделите. За да се влюбиш в друг, предполага да си разлюбил предходния.

# 43
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
Аз лично бих си събрала багажа и бих се изнесла.Развоя на събитията е ясен.Остане ли с теб няма да е задълго.Млада си.Ще намериш твоя човек.Казваш и на твоите и на неговите родители,че той иска да се разведете,защото си е намерил друга,а подробностите оставяш на него.Не чакай празници.

# 44
  • Мнения: 55 081
Много неприятна новина преди празниците, вярно е. Sad Sad Sad
Но явно другата настоява да са заедно и той вече е решил да си признае, за да празнува с нея.
На 33 не бих разчитала на щастлива развръзка след такова нещо.
А и нямате деца. Би ли искала да имаш дете и да си в постоянен стрес с коя ти изневерява?

За чистенето - то не се знае той с какви навици е.
Ако е мундар, сигурно най-нормалните неща му се струват педантични.

Общи условия

Активация на акаунт