Той иска развод

  • 33 981
  • 269
  •   1
Отговори
# 60
  • На Марс
  • Мнения: 8 725
Мъжете са царе да търсят вината във всичко друго само не и в себе си ...

Само мъжете ли?

# 61
  • Мнения: 1 701
Бях прочела един цитат,
нещо подобно гласеше-
Когато ти се струва, че целият ти живот се обръща с главата надолу, значи нещо хубаво си проправя път за да влезе в живота ти.
Може и да е дошло времето, колкото и невероятно да ти звучи,ти предстои да срещнеш точния ти човвек и да създадеш потомство с него, за това и в момента всичко старо се срутва, за да бъде изградено новото.

Каквото и да правиш, ако човекът до теб е решил да не е с теб, дали след празниците, дали след 1-2-3 мееца, той ще си отиде. Предполагам, че много боли, но единственото което ти става е или да преглътнеш и да чакаш той да сложи край на агонията ти, или да се вземеш в ръце.
Как така оставаш на улицата? Не отговори дали работиш, дали можеш сама да се издържаш, да излезеш на квартира?
Ако отговора е не, тогава веднага започни точно от това, да се финансово обезпечена. Да можеш да си позволиш да си покриеш разходите.
Най-унизителното би било, господинът да реши след 1-2 месеца, че не иска да живее с теб, и да ти даде 1-2 седмици срок да напуснеш жилището му, за да може да дойде другата му изгора. А ти ако си финансово независима, може още същият ден да си събереш багажа.
Стремежът към финансова независимост би ти дал и самочувствие в  момента, както и нова задача. Да се дистанцираш малко от лоши мисли.

# 62
  • Мнения: 2 224
Ще бъда кратка. Тръгни си, разведи се. Няма друго правилно решение. Ще страдаш на първо време, нормално е. Нямаш вина за нищо. Остави го този, явно не е правилният човек за семейство. Ако останеш още, само продължаваш агонията и си губиш времето. Представям си колко боли, но има шанс да срещнеш човек с който да създадеш мечтаното семейство. Със сигурност не е този. Трудно е, но трябва да се освободиш от този фалшив брак.

Bg tatko е написал точните и според мен съвети. Единствено не бих гласувала доверие никога повече на такъв човек. Нужна ти е сила за да вземеш правилното решение и след време отново да си щастлива. Това, че бебето не се е получило е за добро. Ще стане с правилния човек.

Последна редакция: сб, 23 дек 2017, 17:07 от Anastasiya_S

# 63
  • Мнения: 1 439
Честен бил? Какво му е честното? Защо й причинява тази агония, а не отсече, щял да "решава"??
И какво се очаква от нея, да прави челни стойки,  да му се моли? Кому е нужен този фарс, пред близките да се правят на щастливо семейство, а авторката да е тъжна, и в неизвестност, незнаеща къде е "сбъркала", и чакаща неговото благоволение. Ами `благодаря` на такава "обич" бих казала аз. По-добре без нея.
Честен би бил, ако и бе обявил решението и избора си, без да я обвинява, и да не иска театро от нея, както и да не я държи в напрежение. Ама инак е по-лесно. Света вода ненапита. "Горкият" той.

# 64
  • Мнения: 485
Здравей!
Ако не беше това изречение: "Имало едно момиче, към което изпитвал симпатии..", щях да те посъветвам да си дадете шанс. В смисъл - всеки да седне, да напише на един лист какво не му харесва в другия, след което да ги прочетете и обсъдите спокойно /до колкото е възможно в случая/.
Притеснява ме това с другото "момиче".
Когато се намеси трети човек, нещата винаги са по-сложни.
Ти си знаеш какво означава този мъж за теб, какво си вложила във връзката ви и т.н. Прецени дали си заслужава да се подлагаш на подобна агония.
Ако след празниците реши да останете заедно, сигурна ли си че ще се чувстваш все така щастлива и до кога ще продължи това щастие?
Всъщност... ти сигурна ли си, че наистина го обичаш? Такъв, какъвто е... Дали не си създаваш сама една илюзорна негова визия /както в момента за пред близките ви/?
Каквото и решение да вземеш, направи го заради себе си, не заради другите.
И се надявам да е най-доброто за теб!
Вярвам, че ще намериш щастието!
Ако ти трябва морална подкрепа - ще я намериш в близките си, а и тук.
Желая ти от сърце в скоро време да можеш отново да дишаш леко и да спиш спокойно.
Прегръдки!

# 65
  • Мнения: 2 115
Вие не трябва да се изнасяте! ТОЙ трябва да се изнесе.

Точно това си помислих и аз, когато авторката написа, че ще остане "на улицата". Остана и да я накара тя да се изнесе, та да си доведе девойката "със симпатийте".

# 66
  • Мнения: 6 986

И какво се очаква от нея, да прави челни стойки,  да му се моли?

Е как какво, очаква да седне да му доказва, че не й е ниско либидото и не е мърморана. Т.е да последва съветите тип Кобилкина и да скочи в жартиерите да покаже, че е секс тигрица, за да го задържи. И понеже (надявам се) тя няма да се навие на нещо толкова унизително в такава остра ситуация, когато й се реве и очевидно не й е до секс, после ще го използва срещу нея - ето виж, цяла седмица, празници, ваканция, ти пак ме държиш на сухо, как да не предпочета "симпатичното момиче", кооолко съм нещастен. Въобще... аз не виждам кой човек би изтраял да му гледа театралната физиономия няколко дни без да каже и дума. На нейно място хич не бих мърморила, а бих изчистила (педантично) пода с него.

# 67
  • София
  • Мнения: 24 839
Точно това си помислих и аз, когато авторката написа, че ще остане "на улицата". Остана и да я накара тя да се изнесе, та да си доведе девойката "със симпатийте".

Нямаме представа на кого е жилището- предполагам, е негово.
Дори и под наем да са- по- добре е тя да се махне, да смени обстановката.
Не е нужно всичко да ѝ напомня за него и за хубавите моменти.
И е по- добре да не остава сама, за да не затъне в самосъжаление.

# 68
  • Мнения: 2 115
Да, не е спомената изрично собствеността върху жилището. Аз предположих, че са на квартира, защото беше казала, че са правели планове за покупка на апартамент. Също така съм съгласна, че е по-добре да не остава сама със спомените, но все пак не би било справедливо хем да е зарязаната, хем изгонената. Ако не е негово, той да се изнесе, пък тя после ако иска да се премести.

# 69
  • София
  • Мнения: 24 839
Също така съм съгласна, че е по-добре да не остава сама със спомените, но все пак не би било справедливо хем да е зарязаната, хем изгонената. Ако не е негово, той да се изнесе, пък тя после ако иска да се премести.

Няма справедливост в такава ситуация, затова трябва да се спасява с по- малко унижение и безсмислени разходи- края на месеца е и да го остави да си плаща наем, режийни и каквото там трябва.
Да натовари багажа в колата и да си го откара сама, като " забрави" да повдигне въпроса за ключовете.
Справедливо ще е - той с покрив, тя с покрив на колела...........

# 70
  • Варна
  • Мнения: 36 879
Кефи ме брутално практичния поглед над нещата, който има Абсурд.

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839
Кефи ме брутално практичния поглед над нещата, който има Абсурд.

Ех, де да го имах на нейните години!
Цинично звучи, но успееш ли малко да погледнеш отстрани и с повече обич към себе си, много болка можеш да избегнеш.Yellow Heart

# 72
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Я вземи да му прибери парцалките в един куфар и го изгони при другото момиче. След това обясни на родителите ви, че мъжа ти е за празниците при любовницата си.
Нямаш работа вече с него. Щом само за пет години е успял да ти намери заместничка.
Бъди твърда и не се подавай на провокации. Не е нужно да празнувате празниците с него.

# 73
  • Мнения: 32 580
Я вземи да му прибери парцалките в един куфар и го изгони при другото момиче. След това обясни на родителите ви, че мъжа ти е за празниците при любовницата си.
Нямаш работа вече с него. Щом само за пет години е успял да ти намери заместничка.
Бъди твърда и не се подавай на провокации. Не е нужно да празнувате празниците с него.

Ето това е най-доброто, кратко и ясно обяснение за всички, които искат обяснение на авторката. Laughing
И срама ще си е за негова сметка, не за нейна.
Обаче подозирам, че авторката няма да го направи. Ще го прикрива, ще му се моли като кученце с надежда да остане при нея. А това не е нормална реакция, когато разбереш, че мъжът ти си има любовница.
Нормалната реакция е тигана у главата, багажа навън и адиос.

# 74
  • Мнения: 55 082
Съгласна съм с Ceca. bouquet

Багажа и при другата.
Да видим как ще го приеме тя, да не се окаже, че не ѝ трябва.
Според мен той не е 100% сигурен.

Общи условия

Активация на акаунт