Рецепти за православните пости - 2018 година

  • 81 505
  • 381
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 695
.

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 03:41 от NoMe

# 256
  • София
  • Мнения: 4 316
Нека не бъдем крайни! Темата е за идеи, а от Бианка има какво да се научи. Иначе е безсмислено да я има тази тема.

# 257
  • София
  • Мнения: 7 890
Предлагам теологичните спорове да си ги водите в другата тема. Затова я и направихме. Не виждам проблем да се споделят рецепти. Още повече, че да се свива обхвата на постите само до хранителния режим е крайна грешно разбиране.

Всеки има право да публикува всякакви постни рецепти тук!

# 258
  • Мнения: 1 418
Harpalike, благодаря!

NoMe, благодаря за мнението. Наясно съм със смисъла на поста. Темата е Рецепти за православните пости.

дядо хаджия, благодаря!

# 259
  • Мнения: 1 418
 Пържени камби - може би последните на пазара



Карфиолено сирене - от както го приготвям , по този начин изядохме значително количество карфиол


# 260
  • София
  • Мнения: 7 890
Ааааа сиренето ще се пробва по време на коледните пости.

# 261
  • София
  • Мнения: 7 890
03. НОЕМВРИ. 2018 ГОДИНА - АРХАНГЕЛОВА ЗАДУШНИЦА


# 262
  • Мнения: 1 418
Нещо за хрупане по всяко време. Вкусно е и към супи.Чипс от кейл и целина със соев сос и сусам

# 263
  • София
  • Мнения: 7 890
От днес фактически започнаха православните пости. Тази година реших да не правя специален календар за тях, защото приемам, че годишния в първия пост е достатъчно ясен.

Пожелавам ви леки и спасителни Рождественски пости!

# 264
  • Мнения: 2 290
Дядо Хаджия, а защо от днес, не е ли от утре  newsm78

# 265
  • София
  • Мнения: 4 316
Днес е Филипов ден, но мисля, че от 15ти започва поста. Днес за последно ще хапна любимите сиренца (то вече ядох). Но мисля, че ще е труден пост за мен този път.

Лек и спасителен да бъде постът ви!

# 266
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
Винаги съм знаела, че днес е последния ден в който може да се ядат животински продукти, и от утре започва поста. Аз никога не съм изкарвала целите пости и тази година смятам да постя, както обикновено.

# 267
  • Мнения: 369
От утре 15,11 започват постите, до 21,11,2018  Постът е без олио,. На празникът Денят на християнското семейство/21,11,2018/   се яде риба . Информацията ми е от роднина, който е свещеник. Леки пости!

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 35
Аз имам едно картонче от нашия храм взето "Кога и как се пости" и не виждам да има дни със строг пост( без олио). Той съвпада и с календара поместен на първа страница-само с разликата за 21,11 има разминаване...

# 269
  • Мнения: 369
Аз никога никъде не съм виждала отбелязано първата и последната седмица строг пост. Това го правят хората, които да се причестяват.

Общи условия

Активация на акаунт