Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LII

  • 151 993
  • 752
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 11 744
Джо е казала всичко, а и да искам да допълня нещо, то просто не бих могла да го формулирам толкова хубаво.
Гледала съм веднъж филма и определено е запомнящ се. Гледайте, ако не сте.

# 391
  • Мнения: 18
Наскоро свърших със сериала Библиотекарите. Има 3 сезона по 10 епизода. Много е интересен - разказва се за търсенето на исторически артефакти, но освен основния плот героите са разнообразни и се развиват заедно с историята. Препоръчвам на всички!

# 392
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Fireflies in the Garden
Покрай разговорите за жанровите особености на комиксовите филми и гледайки задачката си в мелето, се замислих, че и за такива като нея трябва да си има обособен жанр- име не мога да му измисля още, но сумарната му характеристика е нещо като "дисфункционално американско семейство с поне пет члена се събира на погребение (по-рядко сватба) и настъпва хаос". Хубавото на този жанр ще е, че негови представители могат да бъдат комедии, трагедии, трагикомедии, реалистични, фантасмагорични, кратки, дълги, скучни, интересни, въобще всякакви и всевъзможни филми. И ако се замислите, всеки един от вас има поне един любим образец от жанра- дали ще е August: Osage County, или пък Thousand Acres, или This Is Where I Leave You, а защо не и Fireflies In The Garden. Сигурна съм, че макар и малко известен, този филм ще е любим на някого. Просто е много, много хубав.
Започващ драматично със сцена в царевична нива (колко американско!), развиващ се плавно в трагедия, преминаващ през няколко наситени с ненатрапчив хумор момента, и завършващ като семеен филм, този малък брилянт е независим по дух, макар и с каст като за Оскари. В него героите се разминават като автомобили на тихо шосе в Средния Запад, или се сблъскват като играчи в американския футбол, но някак толкова автентично, че няма начин да не се припознаеш в поне една от техните драми. Изстрадано съзряване, родителски грешки и изкупления, фатално невнимание, изневяра, прошка- има от всичко в точните дози, за да не сладни, но и да не нагарча. Няма да пиша повече по сюжета, защото се надявам още някой щастливец като мен да реши да го гледа и не искам да развалям удоволствието. Ще добавя само- кастът е такова удоволствие, че дори и с кофти история филмът би бил гледаем. Джулия Робърст е актриса открай време подценявана, но винаги прелестна в тихи мечтателни роли, Дефо покрива диапазона от изрод до сладък чичо по-добре от всякога, а другият Райън, който не е Гослинг, доста неочаквано е моето откритие в този филм. Емили Уотсън (любима!), хубавата мадама от "Матрицата", мадамата на Кличко- розички на тортата.

# 393
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 694
Джо, пропуснала ли си го? Много е хубав този филм и по своему много тъжен. А Райън е много добър актьор извън комиксите Simple Smile

# 394
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Да, не бях и чувала за него докато не ми го препоръчаха. А уж поне Джулия Робъртс следя по-внимателно
...

# 395
  • София
  • Мнения: 5 780
You Were Never Really Here

Не знам какво да кажа за този филм. Мъчително гледане, накъсана история, скокове сега, преди, после и т.н. Накрая се оказа, че не съм и разбрала сюжета. Добре, че прочетох мнението на един потребител, чел книгата, за да ми се изясни. Необяснимо висока оценка в imdb. Даже Хоакин Финикс не можа да ми компенсира усилието, което направих, за да го изгледам.

# 396
  • Мнения: 11 744
Отзивите са в двете крайности и реших да го гледам. След 15-20 минути го зарязах.

# 397
  • на изток от рая
  • Мнения: 442

Прочетох и краткото резюме в замундата. Може ли в скрит текст каква е трагедията, че да не ми дойде в повече?

# 398
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Скрит текст:
Смърт на родител. В ретроспекциите има и домашно насилие.

# 399
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Благодаря ти, това мога да го преглътна, много харесвам Джулия.

# 400
  • Мнения: 753
https://www.filmi2k.com/aci-tatli-eksi-gorchivo-sladko-kiselo-20 … _campaign=Private
Незнам дали съм закъсняла и вече сте го обсъждали, но скоро по- страхотен филм не съм гледала! Пригответе си кърпичка и приятно гледане!

# 401
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 694
https://www.filmi2k.com/aci-tatli-eksi-gorchivo-sladko-kiselo-20 … _campaign=Private
Незнам дали съм закъсняла и вече сте го обсъждали, но скоро по- страхотен филм не съм гледала! Пригответе си кърпичка и приятно гледане!

И той е? Не отнема кой знае колко време да се напише заглавието. Има хора извън България, които не всичко могат да отварят.

# 402
  • Мнения: 4 872
Отваря се  Aci Tatli Eksi / Горчиво сладко кисело (2017). Турски филм Hands V

# 403
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 694
Marsia_K ти може и да го отваряш, ама не всички могат. Елементарно е - като препоръчваш нещо, постарай се да напишеш какво точно. Благодаря за заглавието.

# 404
  • Мнения: 4 872
Заради теб го отворих, иначе рядко влизам в такива линкове,които не знам къде ще ме запратят.

Общи условия

Активация на акаунт