Несполучлива баница в САЩ

  • 15 291
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 256
Аз купувам 4 номер листи за баница, като тези от снимките по-напред (белия пакет). Само че аз листите ги набирам (върху всеки лист стържа сирене и го набирам на хармоника). Нареждам един до друг в тава (но малка, да речем 20см диаметър, ако е кръгла). Толкова са ми на гъсто листите, че едва натиквам последния. Набраното като го редя малко изправям и подръпвам нагоре, да ми изпълни височината на тавата. Заливам с 4 яйца+4 супени лъжици кисело мялко+300мл газирана вода (масло не слагам, само напръсквам по някое време със прей, че мойте не искат мазно). Пека 40-45 мин общо (първите 10 мин на 400грФ, другите 30-35 на 380). Вадя, напръсквам с водя и обръщам (обръщането не е задължитлено).

Иначе имам същите неволи с кексоветее в САЩ. И аз не съм пишман готвачка, но не става и не става. Що рецепти пробвах, де що има из нета. Явно печенето ме дъни, понеже нали еднакво пекат фурните отвсякъде и не мога да наглася на отгоре и отдолу само и сбити, я сурови, я изгорени. Та търся рецепта и аз де, или съвет как се прави кекс в САЩ. Иначе в БГ нямах проблеми.

# 31
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
! Баница се пече на най-силното на фурната , ако имаш включи и вентилатора, предварително загрята , по средата на скарата или първо за 10 мин на най-долна скара, а после по средата - веднага бухва.! После като се е надигнала и позачерви може да намалиш на 180 градуса. Аз я правя така - в голяма купа слагам 500 г кисело мляко , 2 пълни чаени лъжички сода бикарбонат и 1 чаена лъжичка сол, разбърквам и оставам да бухне половин час , после пибавям 4 яйца леко разбърквам , ситно натрошено сирене 300 -400-500 грама или извара или и двете комбинация , каквото имаш. Леко разбъркваш сместта . Кори готови финни отваряш пакета и разтилаш на плота ,пръскаш най-горната с олио(масло, или комбинация от двете) 2 супени лъжици ръсиш 2 супени лъжици от сместта тук там , хващаш 2 кори и сгъваш на късата страна , ръсиш пак с олио -1 супена лъжица и от сместта 1 сл, сгъваш пак на късата страна , пак 1 сл олио, 1 сл от сместта , сгъваш на триъгълник , поставяш в голямата тава на печката, подмазана с олио. Така сгъваш 8 банички от 500 грама кори, които подредени, точно напълват тавата . Леко с пръсти хващаш трийгълника и го изправяш нагоре за да влезе въздух и се разбухне, ръсиш с малко олио всяка баничка и/или малки парченца масло тгоре,  буташ в силната фурна до опичане , обикновено 20-30 мин, може и на вентилатор, още по-бързо става. Ще ти се напълни тавата ,и в посока  нагоре, и в посока настрани и после ще имаш 8 големи триъгълни банички .Никакви води или газирани води !
Ако искаш вита баница можеш и да ги навиваш по 2 кори , но плънката ще е на 2 кори,  4лъжици олио напръскано , 5-6-7 лъжици от сместта , навиваш на руло на дългата страна и после на гъсеница. Може и 8 дълги прави банички да си направиш така, на късата страна сгъваш.

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 10:42 от RichiRich

# 32
  • Мнения: 292
Аз пека на 400 за 25, 30  минути. Слагам 5 яйца, много сирене и масло. Едно от малкото неща, които ми се получават вече.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 236

Намазвам тавата с олио,след това редя две кори слагам натрошено сирене,редя още две и слагам натрошено сирене и така докато свършат.Над последната кора не слагам сирене
След това разрязвам баницата на парчета/както ги обичате/.С блендера разбивам 4 яйца,200мл олио,300мл газирана вода/пропорцията зависи и от вида на тавата/
Това нещо добре разбито го заливам внимателно върху  баницата като гледам да няма сухи места
Пека в предварително загрята фурна на 180 градуса
Мисля тази да направя днес, звучи ми най-лесно от всичко, прочетено дотук. Само олиото ми се струва прекалено много, не става ли много мазно това? И за какъв размер тава са тези количества?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 987

Намазвам тавата с олио,след това редя две кори слагам натрошено сирене,редя още две и слагам натрошено сирене и така докато свършат.Над последната кора не слагам сирене
След това разрязвам баницата на парчета/както ги обичате/.С блендера разбивам 4 яйца,200мл олио,300мл газирана вода/пропорцията зависи и от вида на тавата/
Това нещо добре разбито го заливам внимателно върху  баницата като гледам да няма сухи места
Пека в предварително загрята фурна на 180 градуса
Мисля тази да направя днес, звучи ми най-лесно от всичко, прочетено дотук. Само олиото ми се струва прекалено много, не става ли много мазно това? И за какъв размер тава са тези количества?
Стандартно я правя в тава 30 см,не ми става мазна,но ако ви се струва мазна намалете олиото Simple Smile
Зависи и от корите които се ползват.Аз ползвам на фамилия

# 35
  • Мнения: 1 914
Следя темата отначало, защото и аз не си харесвах досегашните баници. Но днес като следва съветите дадени тук, успях да сътворя ето  това нещо, което освен това е и ужасно вкусно. Благодаря ви, момичета! Пожелавам ви новата 2018 година да бъде щастлива за вас и семействата ви! Нека здраве и благополучие изпълнят всичките предстоящи 365 дни! Нека мир, любов и красота има навсякъде около вас!

# 36
  • Мнения: 3 608
Аз купувам 4 номер листи за баница, като тези от снимките по-напред (белия пакет). Само че аз листите ги набирам (върху всеки лист стържа сирене и го набирам на хармоника). Нареждам един до друг в тава (но малка, да речем 20см диаметър, ако е кръгла). Толкова са ми на гъсто листите, че едва натиквам последния. Набраното като го редя малко изправям и подръпвам нагоре, да ми изпълни височината на тавата. Заливам с 4 яйца+4 супени лъжици кисело мялко+300мл газирана вода (масло не слагам, само напръсквам по някое време със прей, че мойте не искат мазно). Пека 40-45 мин общо (първите 10 мин на 400грФ, другите 30-35 на 380). Вадя, напръсквам с водя и обръщам (обръщането не е задължитлено).

Иначе имам същите неволи с кексоветее в САЩ. И аз не съм пишман готвачка, но не става и не става. Що рецепти пробвах, де що има из нета. Явно печенето ме дъни, понеже нали еднакво пекат фурните отвсякъде и не мога да наглася на отгоре и отдолу само и сбити, я сурови, я изгорени. Та търся рецепта и аз де, или съвет как се прави кекс в САЩ. Иначе в БГ нямах проблеми. Може би трябва да смениш брашното печи на по ниска температура.

# 37
  • Мнения: 2 285
Дайте някой идея за бърза и сполучлива содена питка без месене,че хич не ми се получи..

Честита Нова Година!
Здраве и любов да има в домовете ви!

Малко следпразнично се включвам, но рецептата си заслужава да се сподели:

http://tedytitova.blogspot.com/2015/12/blog-post_21.html?m=1

Тази питка е със сода и бакпулвер. Получава се чудесна - пухкава отвътре и с дебела хрупкава коричка отвън.
Като е с повечко семена, става още по-вкусна.  Heart Eyes




# 38
  • Мнения: 5 134
Ето моята днешна американска баница, при това без яйца, към които имам известна непоносимост.
Корите са марка fillo factory, от Whole Foods. Оттам взимам и бг кисело мляко Тримона и магазинната марка фета сирене. На око  троша сирена, смесвам с кисело мляко до рядка смес, и добавям олио. Слагам една чаена лъжичка сода, погасена в оцет. След това навивам корите, две по две, с плънката. Накрая изплаквам с малко вода съда от сместа и ръся баницата обилно, но не чак да де събере течност в тавата. Слагам тънко намазани парчета масло тук таме.Пека я около 50 минути на 350 градуса Фаренхайт, около 180 Ц.

# 39
  • Мнения: 3 608
Ето моята днешна американска баница, при това без яйца, към които имам известна непоносимост.
Корите са марка fillo factory, от Whole Foods. Оттам взимам и бг кисело мляко Тримона и магазинната марка фета сирене. На око  троша сирена, смесвам с кисело мляко до рядка смес, и добавям олио. Слагам една чаена лъжичка сода, погасена в оцет. След това навивам корите, две по две, с плънката. Накрая изплаквам с малко вода съда от сместа и ръся баницата обилно, но не чак да де събере течност в тавата. Слагам тънко намазани парчета масло тук таме.Пека я около 50 минути на 350 градуса Фаренхайт, около 180 Ц.
Красива надявам се и много вкусна.

# 40
  • Мнения: 5 134
Да, много вкусна стана!

# 41
  • Мнения: 3 608

Намазвам тавата с олио,след това редя две кори слагам натрошено сирене,редя още две и слагам натрошено сирене и така докато свършат.Над последната кора не слагам сирене
След това разрязвам баницата на парчета/както ги обичате/.С блендера разбивам 4 яйца,200мл олио,300мл газирана вода/пропорцията зависи и от вида на тавата/
Това нещо добре разбито го заливам внимателно върху  баницата като гледам да няма сухи места
Пека в предварително загрята фурна на 180 градуса
Много е олиото и газ вода също няма значение тавата тя може и да е правоъгълна за един пакет кори 10 с л олио даже може и по малко аз слагам към 100мл г вода може и с прясно мляко  или кисело става мозък но това е по мой вкус.

# 42
  • Мнения: 80
Да използвам темата за въпрос към пишещите от Канада - моля да ми препоръчате мая за питки. Благодаря предварително!

# 43
  • Мнения: 1 705
Пробвай тази рецепта:
https://privanya.blogspot.bg/2016/02/blog-post_24.html
Най-вкусната и сполучлива рецепта, която съм правила досега.  Grinning
Направих я, получи се чудесна баница, пухкава и мекичка  Heart Eyes Аз използвах по-дебели кори, много хареса ми този начин на оформяне.

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Пробвай тази рецепта:
https://privanya.blogspot.bg/2016/02/blog-post_24.html
Най-вкусната и сполучлива рецепта, която съм правила досега.  Grinning
В моемнта се пече за закуска. Ползвах тези кори, по-дебели са.
Дали от дебелите кори или от повечето сирене, рулото стана доста дебело и след, като го нарязах на шайби, не можа да се събере в посочения размер тава.
Наредих в по-голяма

Общи условия

Активация на акаунт