На море в България 2018 г.

  • 134 201
  • 758
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 710
Последно бях в Бургас през септември 2017 г. и в Лазур нямаше синя зона. През 2018 обаче има промени, така че се нядявам някоя бургаска мама да се включи с актуално инфо. Намерих една карта на синята зона, надявам се да е актуална.

Плажната ивица около Лазур е широка, чадърите последно май бяха сламени, но не съм 100 % сигурна, че нищо ми се преплитат спомените. Пясъкът не е чак толкова светъл и красив като в Албена, няма какво да се лъжем, но според мен си е съвсем добър. Ето каква информация има за него:

"СЕВЕРЕН ПЛАЖ - БУРГАС
Северният плаж в Бургас се намира по протежение на прохладната Морска градина и е атрактивно и уютно място за почивка, спорт и развлечение.
Дължината на плажната ивица е 1700 м., а средната ширина достига 38 м. Нивото на пясъка е изравнено по цялата му дължина, а за чистотата му се полагат ежедневни грижи.
Плажът разполага с редица ресторанти, барове и „капанчета“, които приветстват своите гости с приятна музика и вкусни ястия както през деня, така и вечер. Там ще ви сервират хубава храна и студени напитки и ще се погрижат за доброто ви настроение, без да се налага да напускате прекрасната морска ивица.
Северният плаж разполага с две футболни и четири волейболни игрища, три трибуни за фенове и една детска площадка. За безопасността на плажуващите има осигурени 14 спасителни поста и също толкова на брой съблекални и  душове. Накратко, плажът гарантира комфортно и уютно прекарване на свободното време."


Ако водещи са плажът и морето, със сигурност има по-добри места в България и не знам дали Бургас ще ви удовлетвори.
Аз го харесвам и препоръчвам по съвсем друга причина - прекрасната Морска градина, многото заведения за хранене на нормални цени, многото развлечения за деца. Това са нещата, които отличават Бургас от Приморско, Обзор или Кранево, да речем.

# 586
  • Мнения: 1 710
Това за Бургас, ми прилича на реклама. Хем ми е любим град.
Grinning
В такъв случай ще се обадя в община Бургас, за да поискам някакъв хонорар. Няма да ги рекламирам безплатно, я!

Това в рамките на майтапа, разбира се. Аз толкова много обичам Бургас, че наистина съм в състояние да прекаля с хвалбите.

Всеки има предпочитания и изисквания за почивката си и аз в никакъв случай не твърдя, че в Бургас е единственото и най-добро място по българското крайбрежие. Но за почивка с деца под 3-4 години смятам, че е чудесен вариант, по-добър отколкото на място, на което има само плаж, без зеленина и сянка.

Какво като има морска градина? Ми и там е пек.Въздуха е горещ, как ще се развявам с дете цял ден навън- абсурд!

Относно Морската градина категорично не съм съгласна. Нито е пек, нито въздухът е горещ. Има стотици пейки на сянка, под дърветата, има и постоянен бриз и е прохладно. Много трудно някой ще ме убеди, че дете на година и половина ще се чувства по-добре на плажа, отколкото на детската площадка в парка до плажа.

# 587
  • Мнения: 524
Миналото лято мъжът ми и децата ходиха за 3 дни в Бургас, при свекървата, та се върнаха с мазут по кратата - няма изчистване.
Хубава е морската градина, но чак пък толкова да я превъзнасяме, няма нужда. А и на други места с хубави плажове има и зеленина, и площадки. За мен Бургас е повече град, отколкото курорт.


# 588
  • Мнения: 9 471
Аз също мога да потвърдя, че в Морската градина в Бургас не е пек целодневно.Да не би да правите сравнение Борисовата градина/Морската градина?  За местата за хранене също съм съгласна с написаното- има за всекиго по нещо.
Не знам защо Ви звучи като реклама, като няколко човека искаха мнение за места в Бургас? Всеки сам решава как и къде ще прекара отпуската си. Темата е На море в България и е хубаво, че се дава такава информация за места, които почти не са коментирани до сега в темата.

# 589
  • Мнения: 6 370
Благодаря за инфото. Както и очаквах, не е моето място за морска почивка, но пък ще става за една хубава разходка. Това лято ще се опитам да намеря време минавайки през Бургас поне да посетя Морската градина.

# 590
  • София
  • Мнения: 6 081
Миналото лято мъжът ми и децата ходиха за 3 дни в Бургас, при свекървата, та се върнаха с мазут по кратата - няма изчистване.
Хубава е морската градина, но чак пък толкова да я превъзнасяме, няма нужда. А и на други места с хубави плажове има и зеленина, и площадки. За мен Бургас е повече град, отколкото курорт.




Е айде сега, къде видяхте певъзнасяне? Ставаше дума за  алтернатива на почивка на море, и аз попитах по - горе за апартамент близо до Морската, понеже , както обясних не съм фен ни на жега, ни на плажа, ни на ужасните цени там, ни на търчането след две деца напред -назад из плажа. Ама това не значи че не ходим на море, ама точно обратното. Ходим поне 2-3 пъти всяко лято, мъжа ми е голям фен за разлика от мен, и ходя заради него и децата. Та си помислих,  че поне едно от моретата може да е в Бургас, до Морската. Защо пък не.....  Пък който иска , има кола, може да плъзне да си намери плаж на юг за през деня....
Благодарим на Марги за подробностите, идеята никак не е лоша...


Само да добавя че ние заминаваме края на май месец, за Гърция за първо море, 5 нощувки.
И още едно имаме резервирано вече края на юли 9 нощувки
Бабата и дядодо пращам с голямата щерка началото на юли пак за 7-8 дни
И минимум още 1 море трябва да планирам, евентуално за 1ви септември Anguished
Та , да знаете не е лесна моята.... никак .... ConfusedConfused

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 09:07 от Yangdze

# 591
  • Мнения: 18 983
Някой ходил ли е в Сол Несебър Бей или Маре с Аквапарк? Някакви впечатления?

# 592
  • Мнения: 9 471
Някой ходил ли е в Сол Несебър Бей или Маре с Аквапарк? Някакви впечатления?

Не съм ходила, но винаги са ме отблъсквали безумните им цени. Предполагам за  парите, които искат ще е хубаво. Каква оферта Ви предлагат?

# 593
  • Мнения: 18 983
Търся оферти в момента, понеже ние сме с 3 деца и това затруднява положението. Нищо че едното е бебе на година и половина. Мислехме за Турция, но при мисълта да ми вдигне бебето температура или нещо подобно се отказахме. Търсим хубав ол инклузив - да има хубава храна и водни пързалки, по възможност анимация. Цените в Мирамар излизат прекалени и трябва да е нещо под тях.

Трудно ми е да сметна цените с 3 деца, с две е ясно, но с три колко и как ще таксуват, сега ще разузнаваме Simple Smile

# 594
  • Мнения: 1 299
Не е на юг, но ако искате погледнете Топола Скайс край Каварна.

# 595
  • София
  • Мнения: 6 081
Търся оферти в момента, понеже ние сме с 3 деца и това затруднява положението. Нищо че едното е бебе на година и половина. Мислехме за Турция, но при мисълта да ми вдигне бебето температура или нещо подобно се отказахме. Търсим хубав ол инклузив - да има хубава храна и водни пързалки, по възможност анимация. Цените в Мирамар излизат прекалени и трябва да е нещо под тях.

Трудно ми е да сметна цените с 3 деца, с две е ясно, но с три колко и как ще таксуват, сега ще разузнаваме Simple Smile
Закъснели сте обаче , то няма май вече места на хубавите и изгодни места. Дюни , за мен поне, е най - доброто място за деца и особено за бебе. Шороко, просторно, с парк за разходка с количка, с алеи, с Аквапарк за деца и всичко наблизо. Има и бебешки басейн, 2 педи водичка, моята щерка там се плицикаше. Grinning
Другото е Магнолии Приморско, но там питайте директно в хотела, ако се смилят над вас и ако има места нещо в последния момент, дето се казва. Анимацията обаче е на френски Confused
Блу Оринжд, Созопол също. Ама тези май са без пързалки.
Обзор имаше нещо с апартаменти от по две , даже три стаи
https://www.visit.bg/hoteli/sanrayz-ol-suit-rezort-obzor-2099/
ето това някой мой познат го хвалеше миналата година, и е апарт комплекс.

# 596
  • Мнения: 18 983
Все ни е едно къде ще е, с кола сме. По-големите деца си искат пързалките и анимацията. Сега ще го погледна.

# 597
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 619
Добри са предложенията на Yangdze, само Магнолиите на ММЦ Приморско не са особено подходящи за малки деца, заради огромния брой комари. Hands V

# 598
  • Мнения: 4 159
Добри са предложенията на Yangdze, само Магнолиите на ММЦ Приморско не са особено подходящи за малки деца, заради огромния брой комари. Hands V
о комарите там са като врабчета
не знам дали всяка година е така, но не бих повторила точно по тази причина

# 599
  • Мнения: 18 983
Ужас. Комарите са най-гадното на една почивка. Не че не си изпатихме и в Гърция от тях.

Общи условия

Активация на акаунт