Страшно слаба концентрация

  • 1 419
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
От много време имам тази мъка.И като казвам много имам предвид години,просто положението като че ли се влошава.Дори писането на тези редове ми струва големи усилия,защото просто не мога да си подредя мислите и кое в какъв ред да напиша.Започвам сериозно да се замислям дали пък нямам някакво мозъчно увреждане или просто съм АДСКИ ТЪПА.Дори на хората покрай мен им прави впечатление и навсякъде ме смятат за бавна.

Та,по-обстойно за проблема!
-трудно ми е да се сещам за някой думи(в резултат речникът ми обедня)
-губя си мисълта по средата и всичко,което съм се опитвала да кажа отива по дяволите.Затова и започнах да говоря рядко,от страх да не се изложа.Но пък започват да ме смятат за тъпа
-чета,но чета предимно в интернет.Освен,че  почти нищо не запомням,се хващам и да минавам през текста по диагонал и го претупвам,така да се каже.
-не мога да говоря дълго по никоя тема,бързо се изчерпвам.
-апатия-нищо не ме интересува,нямам хоби,всичко ми омръзва за няколко дни.
-не намирам общи теми за разговор с никого.
-трудно ми е да мисля,чувствам умът си слаб а това ме побърква и си подтискам.
Това успях да изцедя от хаоса в главата си и със сигурност пропускам нещо.Съжалявам за разхвърляните драсканици.

Не пиша с цел някой да ми каже какво ми е(макар,че ще ми е интересно мнението ви и моля да не спестявате нищо).Знам,че е невъзможно.Просто се надявам ако има и други с подобен проблем, да споделят как са се справили и справят ли се изобщо.

# 1
  • Мнения: 29 600
А консултирала ли си се с лекар по този проблем? Знам, че има подобни болести, но не знам дали е това при теб. Дано ти помогнат... Peace

# 2
  • Мнения: X
Имам диагноза Хипотиреоидит на Хашимото от 2012,но може и да е от по отдавна.По принцип е съпроводено с накива оплаквания,но позвавам много хора с тази диагноза и нямаше да предположа,че я имат ако не знаех.Ходила съм на невролог не веднъж,нотам ми казват,че  ми няма нищо,било от преумора,била съм по-чувствителна.Трябва да си много,ама много зле че да тиобърнат някакво внимание.

# 3
  • Мнения: 1 338
Здравей!
Опитай с прием на гинко билоба ( продава се на прах, чай и таблетки), орехи и риба - това са продукти, които стимулират концентрацията и паметта.
Опитай дори и "насила" да стимулираш мозъка си: чети различна литература, играй на стратегически игри и се срещай с хора, които са със по-голям умствен капацитет (това не е за подценяване).
Надявам се това да е временно явление и да се справиш, първата стъпка, която е да откриеш проблема е направена!

# 4
  • София
  • Мнения: 38 611
Болница Св. Наум, като намериш време и кураж. Какво казва ЛЛ?

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Преглед при психиатър. Или невролог и психиатър. Но най-добре психиатър, който ако реши ще насочи към невролог.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Имам диагноза Хипотиреоидит на Хашимото от 2012,но може и да е от по отдавна.

а приемаш ли хормон за понижената функция?
може да не ти е дозиран добре.
пусни си пак изследвания.

# 7
  • Мнения: 5
Здравей, аз съм в същото положение, пълна липса на концентрация и памет. Не намирам мотивация, дори трудно проследявам сюжетите на филми. Търся лекар или решение, защото сама не мога да се справя с проблема. Засега безуспешно, видях във форума няколко контакта на лекари изследващи дефицит на вниманието, някои от симптомите се припокриват. Главния съвет, който получих е да се обърна към личния лекар и вече той да прецени дали може да ме насочи към специалист

Общи условия

Активация на акаунт