Има ли и защо според мен няма балон на имотния пазар

  • 50 621
  • 631
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 979
Социално слабите живеят под наем или в общински жилища
Те не са опредящи за цените, не е ли ясно

Наемите вече са кажи-речи, колкото вноската по ипотечен, а за общинско трябва рушвет, или да си циганин, но и те не връзват напоследък. Тук всички сме социално силни  hahaha

# 121
  • Мнения: 9 877
Значи не разбирам срещу какво протестираш, щом осъзнаваш ситуацията

# 122
  • Мнения: 9 052
Социално слабите живеят под наем или в общински жилища
Те не са опредящи за цените, не е ли ясно
само тези са под наем ... олеле заболя ме корема от смях.

Драга ми chiana2003 направо смешно ми стана . Та да разбирам ли от това тук
 
Преди години бяхме глупаци като купувахме, сега пак ни се смеят, че купуваме това, което всички продават за да дойдат в София.

искаш да кажеш, че цялото ви занимание било да купувате нещо с цел да го продадете за да можете един ден да си купите по-голямка селска къща?

Нещо не вдявам

Но да, наистина не си


Просто продаваш сливи за да купиш круши , както го вдявам.
Значи ако преди сливите са стрували левче килото , пък крушите 1,50 и не си имала пари за круши .. взимаш кило сливи ... сега си посъбрала разликата , цените на плодовете са станали двойни, както сливите така и крушите, но ... на теб какво ти пука. Имаш разликата, продаваш сливите за 2 лева, добавяш я и въимаш крушите за 3 лева.
Важното е, че не си сложила левчето в банката та сега да си е останало левче с 0% та лихвата . Нямаше да имаш за кило круши.

Ама с двойна печалба нищо не си продала. Двойна печалба щеше да е само , ако беше успяла да купиш 2 кг. круши с парите.

Айде стига съм се пънала да обяснявам .

... Айде успех с чакането на гърмежа  Hug

какъв гърмеж. То просто е като вица с двте мутри, които вървяли по витошка и се обзалагали за 100 лв . при всяко кучешко лайно кой ще го изяде. Накрая единия му светнало , че само вървят и лайна ядат ... другия казал ... ама нищо, важно е парите да се въртят.

Та и брокерите трябва нещо да работят.

Лека нощ и весело. Никой не ви е казал да не си управлявате имотите , правете каквото искате . Нали затова живеем . Всеки нещо прави .


# 123
  • София
  • Мнения: 4 192
Ми този път не ти се получи оригиналниченето  Sad
При вас не знам как е, ама аз лично не разбирам от цената на сливите и крушите. А това какво купуваме май само ти не го разбра. Предполагам е същото, което ти искаш да продадеш за да се сдобиеш с безценен имот в София, който по приказките ти е само далечен блян.
И не мога да разбера какъв ти е толкова проблема, че сме продали нещо, което сме купили? И какъв е пробллема, че влагаме парите в нещо подценено, което същевременно носи 5-6% доходност без да си мръднеш пръста...

# 124
  • Мнения: 9 052
???????????? Проблема МИ ? Ъхъ ?
 

# 125
  • Мнения: 296
Терасата от самосебе си няма да падне. Ама ще падне, ако съседът отдолу докато е усвоявал балкона е изкъртил една носеща греда, която е доста важна в голяма част от видовете панелни конструкции в България. А това редовно се случва  Wink
В чужбина е забранено да се слагат печки  и мивки по терасите. Остъкляването е замислено да бъде еднакво за всички  и им се прави отстъпка, ако си остъклят балкона като съседите, по същия начин си сменят и дограмата - излиза им по евтино да се включат в една поръчка на едро за целия вход, отколкото сами да си сменят. Саниране на отделни апартаменти просто няма. Или целия блок, или никой. И така рано или късно, блокът решава да посъбере някой лев. Ако някой задлъжнее към фирмите-Управители на вход, правят писмено гласуване на дръгите съкооператори и фирмата настрочва търг на апартаментите на неплатилите.  За панелите се грижат, като сменят цялостно инсталациите (вода, тоалетна, газ), дори за парното се мисли - как да не ги цица тяхната топлофикация, правят се локални котлета, или станция за 2 блока, за да не се губи топлина в междублоковите пространства. Отделно преди санирането години наред периодично се оправят фугите на целия блок. 
Такава поддръжка е необходима, за да се удължи живота на панел.
Моят съвет е да не се инвестира в сегашните български панели.

# 126
  • Мнения: 839
Като тръгне да се вдига се вдига здраво, като тръгне да пада пада също значително. И това си е от нашия манталитет. "Тръгнаха цените нагоре, давай да купуваме докато имаме все още шанс. Вадете бурканите с парите." Или другия момент. "Давай да го махаме тоя апартамент, че след година и толкова няма да можем да му вземем." Да усетиш ниската и високата точка си е нюх, риск, усет. Да намериш подценен имот който да си вдигне цената си е талант.
Това с европейските ценови равнища в каква връзка? Абсолютни стойности ли гледаме или спрямо средната заплата/пенсия. Изводите ще бъдат коренно различни.
Доста нови сгради започнаха да се строят напролет ми се струва, че ще има интересни предложения.

# 127
  • Мнения: 969
...
В чужбина е забранено да се слагат печки  и мивки по терасите. Остъкляването е замислено да бъде еднакво за всички  и им се прави отстъпка, ако си остъклят балкона като съседите
...
За коя чужбина става въпрс?

# 128
  • София
  • Мнения: 4 192
Ми че то и в България е забранено остъкляването на балкони,санирането на парче, дори слагането на климатици на външна фасада, която е обща собственост без разрешение за строеж. Ама са прави масово и дори политиците говорят за момента на "търпимост". И да, дори "държавното саниране за 4 млрд" е просто лепене на стиропор и боядисване на мазилка. И май четох, че излизало средно по 15к на апартамент пари от държавата, които са взети от всички да се дадат на избрани други за некачествена дейност, за да може да се окраде повече чрез свързани фирми  Sunglasses

# 129
  • Мнения: 91

Доста нови сгради започнаха да се строят напролет ми се струва, че ще има интересни предложения.
[/quote]

Повечето ново строителство е продадено още преди дупка...остава предложения от обезщетени бивши  собсвеници...

# 130
  • Мнения: 296

Доста нови сгради започнаха да се строят напролет ми се струва, че ще има интересни предложения.

Повечето ново строителство е продадено още преди дупка...остава предложения от обезщетени бивши  собсвеници...
[/quote]
Как вървят % обезщетение срещу строителство?

# 131
  • Мнения: 91
Около-30-40%.

# 132
  • Мнения: 839

Доста нови сгради започнаха да се строят напролет ми се струва, че ще има интересни предложения.

Повечето ново строителство е продадено още преди дупка...остава предложения от обезщетени бивши  собсвеници...
[/quote]

Интересно до кога ще се изкупува на зелено? Айде от КТБ се изсипаха едни 4 милиарда. От нисколихвените (за момента!) заеми също се изсипват доста пари. Обаче голямо строене, голямо чудо.

# 133
  • Мнения: 979

Доста нови сгради започнаха да се строят напролет ми се струва, че ще има интересни предложения.

Повечето ново строителство е продадено още преди дупка...остава предложения от обезщетени бивши  собсвеници...

Интересно до кога ще се изкупува на зелено? Айде от КТБ се изсипаха едни 4 милиарда. От нисколихвените (за момента!) заеми също се изсипват доста пари. Обаче голямо строене, голямо чудо.
[/quote]

Колкото повече се строи, толкова по - добре. Когато предлагането надхвърли търсенето, пазарът ще се регулира сам. Вече има доста сгради с акт 16, които се продават. На зелено, не бих купила.

# 134
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Та последно има ли, или няма имотен балон?
Познавам доста хора, които преди доста време увиснаха като луканки с покупка на зелено. Нито парите си върнаха, нито жилищата получиха. Но мина доста време де, сега може да е по-различно. Аз лично не бих купила котка в чувал.

Общи условия

Активация на акаунт