Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 648
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 58
Лия, просто се къносвам с къната Сахара, разбивам само с вода. Без други добавки.
Бях забравила тази снимка от лятото, и сега като сравня каква е разликата между прясно боядисана и след 2-3 месеца, определено къната е "паднала". Не е този ярък черешов цвят. Значи около 1.5 -2 месеца да издържа макс.
Така да ми хареса и на мен сега като изрових снимката. Определено ще се къносам след Нова година. Просто ми е притеснително дали прозира бялото, иначе цветът е убиец! Ще снимам пак като се къносам.

ВИП, нищо не съм и правила, просто ми се е отмила Сахарата. 3 месеца без къносване и това е резултата. Но това златисто като че ли не е много реално, не мога да преценя добре, просто там огрява слънце на снимката.

# 31
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Предполагам,че този цвят се постига с много наслояване на къна,т.е. дълги години къносване, в твоя случай 3г.
Ако аз сега се къносам,едва ли ще е такъв цвета.  Cry

# 32
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Резултатът от вчера. Все що е червено, е чисто бяло Grinning
Скрит текст:

# 33
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Lady благодаря за добавките в първият пост. Много полезна информация Hug
Райчун, много ми харесва как се е получило. На снимката стои като кичури. Доста интересно. Blush

# 34
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Не съм се сещала така да я използвам. А слагаш ли й слагаш балсам, както е при индигото?
Не, избягвам да слагам примеси понеже не ми хваща къната с тях.

Райчун, много добре ти е хванало.  Peace И моята става подобна, често са ме питали кичури ли съм си правила.  Grinning

# 35
  • Мнения: 58
Момичета, досега само със Сахара съм се правила, но я няма налична в момента и преди малко поръчах от къната на Хенафокс. Може ли да ми кажете колко време оксидира на стайна температура?

# 36
  • Мнения: 6 555
8-12 часа.
Райчун, много ефектно!

# 37
  • Мнения: 31 719
Четох, че оксидирала по-бързо ако се сложи вряла вода  newsm78
И тогава можело да не се чака много. Вярно ли е?

# 38
  • Мнения: 125
Maggie Rose, прекрасен цвят на последната снимка. Оцветените бели коси стоят много хубаво като червени акценти.

Рейчун, чудесно се е получило! И при теб червените кичури стоят прекрасно на фона на по-тъмната коса.

Елора, къната може да оксидира по-бързо на 40-50 градуса във фурна за 2 часа. Пробвала съм. Но знам, че е по-добре и пуска повече цвят, ако оксидира бавно. Тук има различни опити с къна. С лимон, без лимон, с оксидиране и без, бързо и бавно оксидиране...
http://blog.ekomama.net/2012/12/10/razlichni-tonove-kyna/

# 39
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Благодаря, момичета!

# 40
  • Мнения: 20 172
Резултатът от вчера. Все що е червено, е чисто бяло Grinning
Скрит текст:
Това в какъв смисъл,  не те е хванала къната ли?

# 41
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
В смисъл, че ярко червеното е природно бяло.

# 42
  • Мнения: 31 719
Райчун, наистина много ми харесва. Къната на хенафокс ли е?

# 43
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Основно ползвам нея и Аюми. Не виждам някаква драстична разлика между двете като цвят.

# 44
  • Мнения: 6 555
Хайде в старата година да си покажа косата. Това е някъде на около 2 седмици след последното къносване с Тричуп къна. Преди това дълго време къносвах само с Хенафокс, няколко пъти със Сахара и няколко комбинации къна + индиго.
Тази е от терасата, може би най се доближава до истинския цвят. Аз по-скоро я оприличавам като по-тъмната част, т.е. тази към корените.
Скрит текст:
От вътре в стаята в по-близък план.
Скрит текст:
И още една от по-близо:
Скрит текст:
На последните две според мен косата изглежда по-светла отколкото е.

Общи условия

Активация на акаунт