Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 715
  • 763
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 20 191
Лейди, много е хубав и карамел-а който си получила.
Но старият ти цвят повече ми харесваше  Sunglasses

# 361
  • Мнения: 151
Благодаря ви :* хубавите резултати са благодарение на вашите опити и препоръки Simple Smile
*Л-и-я*  използвах ето тази 

половин пакет сложих от нея , с 2 с.л амла и за моята коса тази смес беше напълно достатъчна .

# 362
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Лейди, много е хубав и карамел-а който си получила.
Но старият ти цвят повече ми харесваше  Sunglasses

Не знам дали ми отива това червенко, честно. Гледам се в огледалото и не мога да реша.

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 15:58 от Lady Brinne

# 363
  • Мнения: 20 191
Лейди, така не мога да преценя. Може би трябва две снимки, и с новия цвят  Thinking

# 364
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Лейди, така не мога да преценя. Може би трябва две снимки, и с новия цвят  Thinking

Върни се да погледнеш - сложих селфи с новия цвят. Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 15:01 от Lady Brinne

# 365
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
На мен с по-тъмния цвят повече ми харесваш. Hug


rosencity, bouquet Hug

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 15:51 от *Л-и-я*

# 366
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
На мен с по-тъмния цвят повече ми харесваш. Hug


Благодаря. Това ми е цветът от вчера. Hands V

# 367
  • Мнения: 125
Лейди, така в лице най-добре се преценя. Отива ти кафяво, но без червенеене, тоест още  малко туширане на червенкото.
Червеното от първата снимка също ти е добре, но може би по-светло. Все пак червенокоските са с бяла кожа като твоята. Светлочервеното ме блазни, но живот и здраве, като побелея повече след години, ще пробвам.
Аз съм като теб със светла кожа и светли очи и кафявото при мен е много добре. Гледах да избегна червенеенето. След малко ще ти пусна снимки. Къна и индиго отпреди месец.

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 16:10 от Цвета Атанасова

# 368
  • Мнения: 20 191
Лейди, и двата ми харесват.   Grinning

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 16:02 от Lemy

# 369
  • Мнения: 125
Кафяво къна и индиго от преди месец.
Скрит текст:

# 370
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Много ви благодаря за коментарите, момичета!
И моето виждане е, че по-студен цвят повече ми отива.

# 371
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Аз понякога мия косата си с шикакай, амла, прах от сапунени ядки и ако имам още нещо за добавяне, го слагам. Стоя около половин час с билките. После ги отмивам. Косата е много жива, не се заплита, повдигната е от корена и се омазнява по-бавно. Ако лакът за коса не е от най-бетониращите, ще измие и него.

Купих си готовата билкова смес,която съдържа всичко ,което си сложила и ти.Мисля да добавя и брингараж и тулси.Ще използвам сместта по-скоро за поддхранване,отколкото за измиване...та въпроса ми е да слагам ли и някакво масло,при положение ,че тулси го дават да овлажнява и има антибактериални свойства. newsm78 Притеснявам се от отзивите за пресушен скалп. ooooh! Или изсушаването се получава само от къна?

Ще изнахалствам и ще се самоцитирам. Blush

# 372
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
На мен никога не ми се е случвало от къна или други билки да ми се пресуши скалпа точно. Дължините - да. Веднага след мазане с билки имат нужда от някакъв хидратиращ продукт, а след 1-2 измивания мога да не ползвам дори балсам и косата ми е добре.
Ако се притесняващ за скалпа може да сложиш гел / сок алое в сместа. То успокоява скалпа и изглажда косата. Другият вариант е да сложиш глицерин и / или някакво масло. Аз лично много уважавам маслата и не пропускам седмица без маска с добавено масло. Също етерични масла мента, чаено дърво успокояват скалпа - но се слагат няколко капки само от тях.

# 373
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Лия, щом ще ползваш сместа за измиване може би добави съвсем малко масло. Иначе за хидратация също алое на прах, гел или сок също на мен много добре  ми се отразява. Може да пробваш и глицерин да добавиш.
Изобщо всякакви комабинации изпробвай и ще намериш своята.

Цвета, много ми харесва и твоят цвят.

# 374
  • Мнения: 20 191
Никога не съм имала проблеми със скалпа с билковите бои. Дължините само 1-2 пъти са ми се пресушавали, и то беше заради една скапана партида, добре, че бързо изчезна от магазините, и с новите отново всичко си е ок.

Общи условия

Активация на акаунт