Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 781
  • 763
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 156
Аз си ползвам същия алгоритъм, както преди - шампоан, маска и балсам. Иначе косата ми се заплита. Гледах и аз една билкова смес в Зоя.бг, но предполагам, че ако й се наканя, ще я ползвам като маска.
Време ми е за ново къносване, но ще гледам да си набавя глицерин този път.

# 346
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Аз понякога мия косата си с шикакай, амла, прах от сапунени ядки и ако имам още нещо за добавяне, го слагам. Стоя около половин час с билките. После ги отмивам. Косата е много жива, не се заплита, повдигната е от корена и се омазнява по-бавно. Ако лакът за коса не е от най-бетониращите, ще измие и него.

# 347
  • Мнения: 125
Аз съм ползвала комбинацията само от амла и прах от сапунени ядки, защото това имах на разположение. Не вярвах, че измива добре, но се получи. Както казва Райчун, косата става много жива и свежа. Предполагам, че готовата билкова смес е още по-добра.

# 348
  • Мнения: 151
Днес се къносах и си намазах краищата с глицерин преди да нанеса сместа ,но след престоя видях,че на глицерина му е изтекъл срока 😄дали е проблем това ?😇🤔
Вече втори път след миене на коса използвам и крема за оформяне на косата,който беше похвалила  Lady Brinne   и е уникален 😍😍

# 349
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Много се радвам, че ти е харесал.
Едва ли ще има проблем с глицерина си мисля.
Аз се направих 50/50 светлокестенявата на ХенаФокс+ касия и малко амла.
Стана супер мек светло кестеняв цвят, на който му трябва само малко още студено, за да стане като моя естествен, но и на такъв ще се примиря. И белите коси по пътя са оцветени. Стоях доста със сместа - около 4 часа. Доволна.

# 350
  • Мнения: 125
Лейди, покажи снимки. Заинтригува ме този мек кафяв цвят. Ще взема и аз да си купя от готовите бои вместо да забърквам.

# 351
  • Мнения: 151
Е супер,ще си го доизползвам 😇 Аз се правих с кестенявия цвят,че ми прави впечетление ,че корените ми от боядисванията са явно една идея по -тъмни ,добре се получи 🤗 Само амла добавих допълнително пак по препоръката 😇
А усещането да се боядисваш и да не ти пари,сърби и да ти се зачервява скалпа ...повече от невероятно 😃
И последно да похваля също шампоана на Алверде с авокадо и масло от ший ,много добре ми измива косата ,не се омазнява бързо и нямам проблем с разресването след това 🙂

# 352
  • Мнения: 20 233
Ее, Лейди, предишният цвят ти беше розкошен, защо го смени Simple Smile

# 353
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Лейди, покажи снимки. Заинтригува ме този мек кафяв цвят. Ще взема и аз да си купя от готовите бои вместо да забърквам.

Няма хубава светлина. Снимах на няколко места из различни стаи и ще покажа. На третата снимка е най-близо до това, което виждам в огледалото, но на лампа червенее малко повече:

Скрит текст:




# 354
  • Мнения: 10 760
Мацки, много ми се изсуши скалпа. Къносвам се веднъж месечно, слагам някакво масло, правя си маслена маска 2-3 пъти месечно, но особен ефект няма. Косата е супер, но скалпът се лющи като пърхот. Дайте съвети Simple Smile.

# 355
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Гел или сок от алое много успокояват скалпа.

# 356
  • Мнения: 151



 Това е цвета,който ми се получи на мен ,погледнат от различна светлина ,на места ми червенее,но с наслагването на цвета и амлата мисля че ще се убие червеникавото 😊

# 357
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Много е хубав.

# 358
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
rosencity, страхотен цвят и коса. Hug
Би ли показала коя точно кестенява къна използва? И какво съотношение къна -амла?


Аз понякога мия косата си с шикакай, амла, прах от сапунени ядки и ако имам още нещо за добавяне, го слагам. Стоя около половин час с билките. После ги отмивам. Косата е много жива, не се заплита, повдигната е от корена и се омазнява по-бавно. Ако лакът за коса не е от най-бетониращите, ще измие и него.

Купих си готовата билкова смес,която съдържа всичко ,което си сложила и ти.Мисля да добавя и брингараж и тулси.Ще използвам сместта по-скоро за поддхранване,отколкото за измиване...та въпроса ми е да слагам ли и някакво масло,при положение ,че тулси го дават да овлажнява и има антибактериални свойства. newsm78 Притеснявам се от отзивите за пресушен скалп. ooooh! Или изсушаването се получава само от къна?

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 11:41 от *Л-и-я*

# 359
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Лейди, rosencity страхотни цветове сте получили и косите ѝ винаги изглеждат страхотни и много бляскави Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт