Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 653
  • 763
  •   1
Отговори
# 420
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Скрит текст:
На мен от Рибката ми бяха пратили мостра на шампоана и маската за кестенява коса https://www.zlatnaribka.com/lakme/teknia-ultra-brown--za-kestenyava-kosa . Започнаха да ми избиват жълто-оранжеви отенъци и реших,че е момента да ги пробвам. Постоях не повече от минута с шампоана и толкова с маската,но потъмни косата и постигна това ,което исках. Косата ми беше Ок.Имам за още 2-3 ползвания.
Ако шампоана изсушава толкова косата,едно балсамче след това няма ли да оправи положението?

Мисля, че да, а най-добре маската +шампоана както и ти си го констатирала.Това лято ще я взема и нея.Те са толкова големи опаковки, че ще имам за  2 години поне. Вчера взех и един спрей, в най-скоро време ще го тествам и него bowuu

# 421
  • Мнения: 151
Олеее невероятен цвят с кестенявата на Зоя Heart Eyes , Браво Hug На по-следващото боядисване ще поръчам и аз от нея Blush

# 422
  • Мнения: 5 482
Ох, на кое викате "боя на Зоя"?

# 423
  • Мнения: 2
Здравейте.. От години боядисвам косата си (от русо, до черно, пак русо, лилаво, т.н.), но спрях от преди два месеца, защото беше в ужасно състояние. Отрязах я къса (тип pixie) с идеята да си израсне моя цвят и да не слагам вече бои на нея. Въпреки това много искам да пробвам как би се отразила къна на косата ми.. Въпроса е, че бих искала ако не се запази моят цвят (кестен), то тогава да бъде рижава (но не и червена тип махагон). Какъв вид къна или билки мога да използвам, за да добия рижав цвят без да използвам вредни бои? Тъй като четох, че натуралната къна върху тъмна коса (какъвто е кестена) ще стане тъмно червено/махагон..

# 424
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 398
Рижаво става само върху естествена руса или изсветлена с боя коса. С къна няма как да стане.

# 425
  • Мнения: 2
Благодаря Simple Smile

# 426
# 427
  • Мнения: 5 482

Благодаря, всъщност е боята на Indus Valley :Blush: Точно тази боя отказах в едно био магазинче, казвате, че е успешна значи? Тоест къната тук се нанася без никаква оксидация и не се стои 5 часа, а 40 минути?! Тогава ние защо стоим по цели дни и нощи с къна, ако е възможно за 40 минути?

# 428
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Защото на тъмна коса няма значение колко седиш, дали е оксидирана боята и какви са билките в нея. Което не важи за бялата коса. За тъмна коса и 40 минути си е достатъчна терапия.

# 429
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз планирам да си стоя с тази боя както с къна, няколко часа. Колкото до липсата на оксидация, чистата къна, ето тази https://www.zoya.bg/Био-къна-на-прах-100-г.9626?filters=Indus-Valley-m393 си се нуждае от оксидация. Другата не оксидира, защото е готова смес с индиго. Те и на Хена, Кхади и т.н. готовите смеси с индиго не оксидират. 😉
Аз днес си получих доставката от Зоя, но така като гледам тази вечер няма да успея да се намажа, та ще е утре, може би. Blush

# 430
  • Мнения: 5 482
Това означава ли, че ако си смеся къна и индиго мога да се намажа,  без да чакам да оксидира? Ще хване ли? Или тази боя се ползва просто като терапия (още докато пиша въпроса и ми е ясно, че не е така, иначе нямаше да се казва боя Grinning ) Много се обърках с тази боя, защото преди да премина на двустъпковото боядисване с къна и индиго, практикувах едностъпковото - оксидирала къна смесвах с индиго и така се мажех. И резултатът пак не беше задоволителен за корените ми. Ще взема да се наплескам с тази боя май...

# 431
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Ами може да ги смесиш и без да е оксидирала къната, само че наистина сбоксидирала къна е по-добре като резултати. Двустъпково още не съм пробвала, хамалогия ми се струва.
Надявам се с тези бои от Зоя да стане.  Като се намажа ще пиша за резултати Blush

# 432
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
При билковите бои отново условието е косата да е предварително къносана. Ако подобно изискване няма в указанаията, вероятно става въпрос за къна с някакви химически субстанции от рода на Афродита, къната с точката, къните на хербал и подобни.

# 433
  • Мнения: 125
Аз пък се чудя само билки ли има в тази боя, която първо не оксидира и второ се стои с нея само 40 минути.  А аз защо си стоя с индигото и къната 4 часа...? Иначе няма покривност.  Нещо не ми се връзва.  Моята фризьорка има простичка философия. " С химия се стои 30-40 минути, а с билки се стои с часове".

# 434
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Ми то не пречи и с къна да се стои по 40 мин и с билковата боя по 3-4 часа.Друг е въпроса какъв ще е резулатата. ooooh!
И сега какво се оказва? Че няма читава билкова боя ли? Thinking
А сигурни ли сме,че къната е 100% чиста къна?

Рзмишлявам си на глас само. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт