Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 790
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Може, както си е косата с найлона да се нагрее малко със сешоара - нищо няма да се разтопи.

# 691
  • Мнения: 427
Престраших се, боядисах с къна Зарка и индиго- 50 / 50. Къната разтворих в кафе и оксидирах във фурната. Стоях три часа. Получи се светлокестеняв цвят, много съм доволна. Обаче  израсналите ми корени не хванаха добре, дали нещо къната не е в ред, отдавна е купувана, но сега я отворих, а индигото хич не помня откога е отворено. Няма значение, корените не са големи и не си личи. Като за първо боядисване след русо е направо перфектно. Интересно, че няма никакъв червен оттенък. Благодаря, момичета, за съветите!

# 692
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Браво, vuv. Това е много хубаво. Simple Smile

# 693
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Vuv,  радвам се, че е станало само с къна и индиго. ✌️

# 694
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
vuv, страхотно е ,че си доволна от резулатата. Hug
Имам спомен,че съм виждала косата ти в друга тема и много ми харесваше,особено последния цвят,който беше  постигнала.Любопитна съм да те видя и сега. Blush

Аз не мога да се нарадвам на косата си след къносването вчера-плътна,обемна,жива.... Heart Eyes  Като цвят се получи тъмно кестеняво със студен тон-използвах черна къна и довавих касия и други билки.Направи ми впечатление ,че я отмих много по-лесно от миналия път когато използвах тъмно кестенява къна и 2л индиго.Май индигото е трудното за отмиване и с по-едри частици. Thinking
С всяко къносване става все по- тъмна и се харесвам все повече и повече. Blush

# 695
  • Мнения: 125
Момичета, глос с индиго на измита коса ли се прави или може и на немита? 
Лия, vuv, много се радвам, че сте доволни от резултата. Покажете снимки.

# 696
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Момичета, глос с индиго на измита коса ли се прави или може и на немита? 
Лия, vuv, много се радвам, че сте доволни от резултата. Покажете снимки.

Аз не спазвам мазане на чиста коса и не е имало проблем. Hands V

# 697
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз също не спазвам правилото за току що измита коса. Честно казано аз за себе си не виждам разлика, когато я нанасям на чиста и на мръсна коса.

# 698
  • Мнения: 125
За индигото разбрах, но вие и за къната ли не спазвате правилото за нанасяне на чиста коса?
Мога ли глос с индиго да направя като смеся само индиго с вода и касия примерно или амла и да не слагам балсам? Някой пробвал ли е това?
 И индигото ли се нанася с ръкавици или може с голи ръце набързо?

# 699
  • Мнения: 427
Заповядайте, момичета! На слънце е, иначе цвета е малко по- тъмен, но аз искам повече. Но пак казвам, че съм доволна като за след изрусяеане е много добре. Ще видя как ще се измива и скоро пак ще се намажа.
http://prikachi.com/images/193/9299193O.jpg
Пак ми е обърната снимката, не знам как да я завъртя, за което се извинявам.

# 700
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Много естествен и красив цвят. Hug

Аз не се показах сега,защото няма голяма разлика от последното ми боядисване. Имам снимки на последните ми три къносвания в темата.
Мажа се на всеки две седмици.

Цвети, аз мия косата си всеки ден.Преди къносване гледам да не съм слагала никакви финиши като масла или гел на косата,но не да е измита същия ден. Правила съм глос с индиго само веднъж-използвах маска за коса,но ми беше много трудно отмиването и не мисля да повтарям процедурата.Ръкавици слагай,че индигото май доста боядисва.С балсам ми се с трува ,че по-лесно ще нанесеш отколкото ако е само размито с вода. Thinking

# 701
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Vuv, невероятен цвят. Толкова естествен и приятен. Браво.
Цвета, и аз като Лия си мия косата всеки ден или през ден. Не държа да е мита същият ден.
Глос с индиго само с маска съм правила. Не знам какъв ще е ефекта с касия и вода, само. Ръкавици задължително, защото ще си оцветиш ръцете в синьо-зелено. Най-вече от ноктите много трудно ще го махнеш.

# 702
  • Мнения: 427
Благодаря, момичета! Искам по- тъмно, но с времето ще се наложи. И аз ще боядисвам на две седмици в началото.

# 703
  • При децата ми
  • Мнения: 6 163
Момичета, амлата за какво се слага?
Тези дни ще се къносвам и мисля да сложа 50/50 къна и касия? Ако сложа и малко амла ще попречи ли на касията? Т.е. искам с течение на времето да изсветля поне малко цвета.

# 704
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Амлата изстудява леко цвета и има кондициониращо действие. Дават я че е много добра и за предотвратяване на побеляване на косата, защото има високо съдържание на вит. С. Не мисля, че по някакъв начин би попречила на къната или на касията. Едиснтвеното е, че има доста неприятна (поне според моят вкус) миризма, но в цялостния бъркоч не се усеща, конкретно. Аз лично амла добавям навсякъде и почти винаги Grinning

Общи условия

Активация на акаунт