Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 719
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 452
Някой пробвал ли е да оксидира първо билковата боя на Хена Фокс? Чудя се няма ли хване по добре така

# 706
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Някой пробвал ли е да оксидира първо билковата боя на Хена Фокс? Чудя се няма ли хване по добре така

В билковите бои има индиго и ако се разбърка и престои няма да хване така добре. Иначе стоя винаги повече с боите - поне 4 часа, както с обикновената къна. Не съм забелязала да става по-тъмно, както пише в описанието, а просто хваща по-добре и по-трайно.

# 707
  • При децата ми
  • Мнения: 6 116
Може ли да ми кажете дали индийската къна "Тричуп" се оставя да оксидира или щом е къна това е задължително, независимо каква е? И още: къна на "Хенафокс" или къна "Тричуп"?Thinking

# 708
  • София
  • Мнения: 44 229
Щом е къна, чиста - оксидира Simple Smile
На мен лично Хената ми харесва повече от Тричуп.

# 709
  • При децата ми
  • Мнения: 6 116
Щом е къна, чиста - оксидира Simple Smile
На мен лично Хената ми харесва повече от Тричуп.

Благодаря ти за бързия отговор. Значи ще е къна на "Хенафокс"+ касия. Касията вече я купих.

# 710
  • Мнения: 125
Хриспа, добави и амла. Прави хубави къдрици. Аз лично много я харесвам. Има леко кисел мирис, но не се усеща. Къната доминира.

# 711
  • Мнения: X
Обмислям да поръчам тази боя

.Моя да споделите мнения и отзиви за нея .И добър избор ли е .Никога не съм използвала билкови бои.Четох доста и се спрях на тази боя защото пише ,че няма нежелани рижави и червени отенъци.Така ли е наистина?

# 712
  • При децата ми
  • Мнения: 6 116
Христос Воскресе!

Да дам отчет и аз: Къносах се в събота с индийска къна. Сложих 50/50 къна и касия. Цвета стана наситен и сякаш мааалко по-светъл отгоре, където има много бели коси. Като цяло съм доволна, с единствената забележка, че много ми се разтече! Много!:sad: Цялата бях в къна, течеше по лицето ми, по дрехите, като се наведях течеше и по масата или пода!:tired_face: Такова чудо със "Сахара Тазарин" не е било! Може да съм я направила по-рядка, щото сложих повече бадемово масло, но не ми се вярва да е от това.

# 713
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Чаровничка, боята е наистина напълно натурална и е на базата на къна+други билки. Имай предвид, че е нещо съвсем различно от обикновените химически бои. За предпочитане с нея трябва да се стои поне 3-4 часа, за да хване добре цвета. От другата тема знам, че имаш и бели коси - на тях оцветяването има опасност да е по-слабо и светло, също да станат рижави при отмиване на част от боята. Изобщо плътен цвят с билкови бои се получава след натрупване.


Hrispa76, такова протичане на боята е само от твърде рядка смес и е наистина много гадно.

# 714
  • Мнения: 151
Чаровничка аз на Култиватора съм използвала само цвят орех , но той също нямаше червени оттенъци а златисти -русоляви , така че предполагам  и кестена няма да има Simple Smile защото по ревюта пише че се получава хубав студен цвят.

Аз да се похваля ... направих си леки кичури в долната част на косата , естествено ми я поизгоря... , но след това нанесох смес от билки и кестенявата боя на хенафокс  и сега е много приятен ефекта .  Има преливащи се по-светли и тъмни кичури в краищата , а горе в корена си е тъмничка Simple Smile)
А да попитам тези който използват русите билкови бой ,оранжевеят ли много ? Обмислям да си взема по-светла билкова боя , която да нанасям сега в краищата, за да се запази ефекта , който получих.

# 715
  • Мнения: X
Момичета,благодаря ви за коментара.
Да, имам бели коси на места.Все още се колебая дали дя пробвам боята Simple Smile

# 716
  • Мнения: X
Здравейте, коя натурална къна даваше по-скоро червен, а не оранжев оттенък? Тук съм чела из темите да се коментира, помня само, че не беше на хенафокс.

Едит: намерих все пак мнения, че египетската къна дава риж оттенък, а индийската - интензивно червен. А на хенафокс си е египетска, хм.
Идеята е на естествено тъмна основа, като ще има нюанс, поне да е по-тъмно червен, отколкото рижавеещ на слънце.
Нещо се уморих от тъмно кафявото, а варианти за друг цвят без боя или обезцветяване-никакви Grin
Харесвам черешовите нюанси в играта със слънцето и ще спра комбинацията с индигото и ще оставя само къна да се понатрупа.

Последна редакция: ср, 11 апр 2018, 21:10 от Анонимен

# 717
  • Мнения: 5 573
Аз споменах - на Ayumi къната ми дава червен оттенък.

# 718
  • Мнения: X
Spiritlight, благодаря, сигурно това съм видяла. Ще я купя Flowers Bouquet

# 719
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
И Сахара Тазарин, но сякаш вече не я внасят в Еко-мама.

Общи условия

Активация на акаунт