Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 804
  • 763
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 5 279
Здравейте момичета. Включвам се със сигурно глупав въпрос за което предварително се извинявам . Много ми е изтормозена косичката от бои. Иска ми се да мина към къна. Имали  къна , която не придава червен отенък. Естествената ми коса ми е светло кестенява със златисти отблясъци и искам да си я направя възможно най-близкия цвят.

# 586
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
С натурална къна и в билкова боя, винаги ще има червенеене.

# 587
  • Мнения: 125
Свтлокестенява коса вероятно няма да стане, но може да ти се получи кестеняво със златисто-медни отблясъци, особено ако имаш и бели коси. Бързо се свиква с червенеенето. За предпочитане е пред изтормозена от химия коса.

# 588
  • Мнения: 2 695
нали има онези смеси на хенафокс, имаше и светлокестенява...

# 589
  • Мнения: 5 279
Благодаря за отговорите момичета. Не мога да свикна с червенеенето, защото на мен изобщо не ми отива.

# 590
  • Мнения: 139
Благодаря за отговорите момичета. Не мога да свикна с червенеенето, защото на мен изобщо не ми отива.

Може да пробваш и с някои от светлокестенявите варианти на боите Култиватор, Кади или Радико. Ако ти е изтормозена косата, с годините нещата няма да се подобряват, скъпата козметика само ще прикрива временно ситуацията. По-добре да инвестираш пари в нещо, което с времето ще подобри състоянието й (особено, ако намериш твоя цвят или такъв, с който се харесваш), отколкото не по-малко средства в козметика за временно прикриване на лошо състояние.

# 591
  • Мнения: 2 695
ето например тази къна-боя и ако добави малко амла...

аз кога разбрах, кога взех съвети да давам, ама все пак да си кажа Simple Smile

# 592
  • Мнения: 2 695
една идея оф топик, но този нийм ползвали ли сте го само като измивно за коса за пърхот? или шикакай е по-добре? и дали може на дете (10г.) да ползвам?!

и още една идея оф топик - за почистване на лице на дете, дали може да се ползва нийм, смесен с глина?

по същество: ако ще смесвам с амла и индиго, такава боя ли да ползвам или просто къна? и колко глицерин слагате: чаена лъжичка, 5мл?

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 10:56 от arino

# 593
  • Мнения: 5 279
Благодаря за отговорите момичета. Не мога да свикна с червенеенето, защото на мен изобщо не ми отива.

Може да пробваш и с някои от светлокестенявите варианти на боите Култиватор, Кади или Радико. Ако ти е изтормозена косата, с годините нещата няма да се подобряват, скъпата козметика само ще прикрива временно ситуацията. По-добре да инвестираш пари в нещо, което с времето ще подобри състоянието й (особено, ако намериш твоя цвят или такъв, с който се харесваш), отколкото не по-малко средства в козметика за временно прикриване на лошо състояние.
Благодаря за предложенията, но аз не намирам в Гугъл нищо са тези бои. Наистина е изтормозена много косата ми.

# 594
  • Мнения: 139
Благодаря за отговорите момичета. Не мога да свикна с червенеенето, защото на мен изобщо не ми отива.

Може да пробваш и с някои от светлокестенявите варианти на боите Култиватор, Кади или Радико. Ако ти е изтормозена косата, с годините нещата няма да се подобряват, скъпата козметика само ще прикрива временно ситуацията. По-добре да инвестираш пари в нещо, което с времето ще подобри състоянието й (особено, ако намериш твоя цвят или такъв, с който се харесваш), отколкото не по-малко средства в козметика за временно прикриване на лошо състояние.
Благодаря за предложенията, но аз не намирам в Гугъл нищо са тези бои. Наистина е изтормозена много косата ми.

Различни бои, само от  комбинации на къна с други билки, можеш да намериш тук: http://www.hennafox.com/category/17/boi-za-kosa.html
тук http://www.ekomama.net/producti-za-mama/kyna-i-bilki-glini.html
tuk http://www.-reklamen-spam242-/%D0%97%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0 … D0%BE%D1%81%D0%B0
Бои има и в зоя, ако те интересуват по-тъмни нюанси: https://www.zoya.bg/category?id=1&q=%D0%B1%D0%BE%D1%8F&cathandle=search


P.S.Не знам защо, биодарове  излиза като рекл. спам. Ако решиш да пробваш такъв вариант, имай предвид, че при химически третираните коси резултатите идват по-бавно и е възможно в началото да не отговорят на очакванията ти. С натрупването на цвят по дължините, обикновено нещата се променят, но зависи и от индивидуалните особености на косата, няма общоприета формула, за една и съща боя могат да се прочетат различни отзиви. Поне е сигурно обаче, че няма да навредят.

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 12:33 от nellira

# 595
  • Мнения: 5 279
Много благодаря за полезната информация !

# 596
  • Мнения: 5 641
Аз пък за съжаление изобщо не мога да се похваля с подобряване на състоянието на косата ми откакто използвам къна. Повече от година никакви химии не си слагам по косата, а си е все така суха и безжизнена. Напоследък глицеринът ми дава някаква надежда, дори четох за спрей, направен от вода, глицерин и някакво масло, ще си спретна такъв да го пробвам.

# 597
  • Мнения: 139

Spiritlight, пробвала ли си този гел? Копирам текста директно:

Ако усещате косата си суха и изтощена, опитайте тази маска с алое вера. Ефектът е невероятен!
4 части балсам за коса
1 част мед
1 част гел от алое вера /натурален, без алкохол/
Смесете съставките; по желание може да затоплите в микровълнова печка за няколко секунди. Нанесете върху суха или влажна коса, като обърнете специално внимание на крайчетата.  Увийте косата с найлон или шапка за баня, а отгоре – със затоплена хавлия. Оставете сместта на косата за поне 30 минути и изплакнете обилно. Най-вероятно няма да има нужда от шампоан.

Пробван е, резултатът е наистина много добър!

# 598
  • Мнения: 5 641
Не съм го пробвала това. Гел от алое вера откъде? Този, който е за пиене ли?

# 599
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Не съм го пробвала това. Гел от алое вера откъде? Този, който е за пиене ли?

Да, или направо от листо, ако имаш растение. Аз си късам от моето алое и мажа по скалпа, ако го чувствам пресушен. Пчелен мед много омекотява косата. Hands V

Общи условия

Активация на акаунт