Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 740
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 125
Мисля, че някой спомена преди време, че и йеменската къна дава по-наситен и червен цвят.
Лейди е права, че Сахара Тазарин не се внася вече. Питах за нея.
Мисля, че има и възможност за добавяне към къната на хибискус или сок от червено цвекло за по-наситени червени нюанси.

# 721
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Аз каквото и да правя с моя цвят след определен брой измивания ставам откровено рижаво - червеникава. Имам разлика между корени и изрусяваните краища. Изглежда точно като омбре, но се слива, защото косата ми е къдрава. Може би, дори с риска да стана по-тъмна, ще мина на къна + касия, направо, вместо разни опити с билкови бои. Те реално пак са същото, пък за повече пари някои от тях. Още малко го мисля.

# 722
  • Мнения: 151
А касията ако се нанася самостоятелно на светло и тъмно кафява коса ще придаде ли някакви оттенъци ?

# 723
  • София
  • Мнения: 44 254
Дам, добавки от типа на червено вино, сок от цвекло, карамфил, хибискус, за ад се намали оранжевото може да се добави и малко индиго (1 лъжица).

rosencity - по-скоро не, няма как да ти изсветли косата.

# 724
  • Мнения: 2 452
Момичета къната на Хена Фокс колко часа е оптимално за да отдели цвят и с колко топла вода смесвате-гореща, хладка За пръв път ще се правя с къна и индиго че билковата боя не ми дава хубаво покритие и малко ме е страх нещо да не объркам

# 725
  • Мнения: 151
нямах в предвид изсветляване , а примерно да добави леко златисти оттенъци Simple Smile

# 726
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Момичета къната на Хена Фокс колко часа е оптимално за да отдели цвят и с колко топла вода смесвате-гореща, хладка За пръв път ще се правя с къна и индиго че билковата боя не ми дава хубаво покритие и малко ме е страх нещо да не объркам

5-6 часа на стайна температура. Бъркам с гореща, но не вряла вода - 40-50 градуса.

# 727
  • София
  • Мнения: 44 254
Аз я чакам нещо от типа 4 до макс 5-6 часа. Бъркам я с  гореща, често и вряла вода и я оставямна стайна Т.


rosencity - на кафяво, за да станат златни отенъци, реално трябва  да изсветли, може да пробваш ест, най-вероятно нищо няма да стане, освен да си си подхранила косата.

# 728
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте, имам кокосово масло и кокосово масло, смесено с какаово масло. Имам и къна на Khadi (мисля, че е смес с още някаква билка). Може ли да се направи смес къна+масло или трябва отделно да мажа къната, отделно маслото? Изобщо, чувала съм за някаква маслена маска, но не знам дори как се прави това и какво съдържа.

# 729
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Маслената маска е само с някакви масла. Кокосовото е супер за коса - вземах някакво количество с ръка и мажеш цялата коса. Аз славам и в корените, но някои не го харесват за там, че им омазнява. Аз не съм забелязала подобен проблем.

Какаовото по принцип е доста твърдо и върху коса не съм го слагала, защото не знам дали ще се измие.

Къната с каква цел ще я слагаш? За да се боядисаш или за подхранване. Ако имаш бели коси и целиш максимално покритие е добре да не слагаш масла в сместа.

# 730
  • Мнения: 5 234
От четенето тук ми идва такава идея: да смеся кафява къна хенафокс с глицерин, амла и касия. Simple Smile
Каквъв ще е резултата според вас на кафявата ми коса?

То пък на сайта пише, че няма наличност за касия.

# 731
  • Мнения: 4 434
Пиша след боядисването със златисто меденото от сайта Зоя.бг , пише че производител е Хена фокс.
Само една опакова си взех, защото не знаех какво ще се получи, но много ми хареса. При положение,че предния път си беше направо черна с кестенявата, сега се доближава до истинския ми цвят. Имам една опаковка чиста къна и една касия. Това ще е следващия път, може би след два месеца. Стоях 3 часа, както си пише, без оксидация. Добавих супена лъжица мед.


# 732
  • Мнения: 23
Sis, Супер е! аз също ползвам златисто медена и съм доволна от цвят

# 733
  • Мнения: 4 434
Sis, Супер е! аз също ползвам златисто медена и съм доволна от цвят
Но два пъти се връщах в банята, без шампоан не можах да я измия. Преди не ми се беше случвало.
Kissing Face

# 734
  • Мнения: 151
Олее супер цвят ти се е получило !! Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт