Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 698
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 425
Sis, Супер е! аз също ползвам златисто медена и съм доволна от цвят
Но два пъти се връщах в банята, без шампоан не можах да я измия. Преди не ми се беше случвало.
Kissing Face

Наистина много красив цвят! Супер е!

Аз винаги се мия с шампоан и слагам балсам след боядисване, дори с билкови бои. Не мога иначе, а и косата ми е суха и трябва омекотяване.

# 736
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Сис, страхотен цвят и блясък. Hug

Аз само веднъж измих къната с шампоан ,но не ми хареса...косата ми е много по-добре  като отмия  с чиста вода. Може би има значение,че аз не се мажа само с къна,добаваям касия,амла,тулси,брингараж,алое на прах,глицерин...май това беше. Grinning

# 737
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Sis, цвета е страхотен. Косата ти също Hug

Аз като че ли не виждам разлика като измия с шампоан веднага и като измия само с вода. Не слагам много неща в къната (ако това има значение). Слагам Амла и глицерин отскоро. Ползвам от готовите блкови бои на Хена Фокс или на Индус Валей, къна и индиго.

# 738
  • София
  • Мнения: 9 850
Маслената маска е само с някакви масла. Кокосовото е супер за коса - вземах някакво количество с ръка и мажеш цялата коса. Аз славам и в корените, но някои не го харесват за там, че им омазнява. Аз не съм забелязала подобен проблем.

Какаовото по принцип е доста твърдо и върху коса не съм го слагала, защото не знам дали ще се измие.

Къната с каква цел ще я слагаш? За да се боядисаш или за подхранване. Ако имаш бели коси и целиш максимално покритие е добре да не слагаш масла в сместа.
Къната я слагам само за подхранване и малко топли червени отблясъци да получа. Косата ми е тъмно кестенява, без бели коси. В момента имам опаковка къна, амла и ятрофа (май така се казва). Мога ли да сложа кокосово масло в нея? После как да отмия, с шампоан или без? Мисля да държа 2-3 часа къната (на опаковката пише от 20 мин. до 2 часа да се стои с нея), ако сложа масло, дали мога да стоя толкова време?
Какаовото го използвам за тяло, защото при допира с кожата се разтопява, но на топлото време, смесено с кокосовото, е в полутечно състояние. Но няма да рискувам да го сложа на главата си, благодаря, че ме подсети, че то е с по-висока Т на разтапяне Simple Smile

# 739
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Коте, няма проблеми да смесиш къна и масла и да стоиш с тях няколко часа. Честно казано аз не знам какъв ще е ефекта точно. Къната е протеин, а маслата запечатват влагата в косъма. Може би ще се получи някаква балансирана маска.
За да има цвят остави къната да престои предварително няколко часа, разтворена с вода или друга течност, с която си решила да я ползваш. След това преди нанасянето добави и маслата. Като гледай да не я направиш много рядка с маслата, за да не ти се разтече докато стоиш с нея.
Успех и да се похвалиш после.

# 740
  • Мнения: X
Няма ли къната да се напласти върху маслата, вместо върху косъма и после да се отмие цялата при изплакването? Иначе е хубава идея, като ще се стои няколко часа с къна да се подхрани и скалпа едновременно с масла. Аз в нощта преди къносване преспивам с рициново масло, но да ги смесвам не смея.

# 741
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
А ми то зависи колко масло ще се сложи. Аз съм си слагала ЯЧРМ в сместа и не съм имала проблеми с оцветяването. Но в смес за коса до средата на гърба съм слагала по 2 с.л. макс.
В момента в същото количство къна слагам половин шишенце глицерин и отново нямам проблеми.

# 742
  • Мнения: X
Супер, ще пробвам Grinning

# 743
  • Мнения: 139
Sis, и аз се присъединявам към суперлативите за косата ти – и цветът, и блясъкът й много ми харесват! Не съм очаквала, че златистомедената може да даде такива нюанси върху тъмна основа:)

# 744
  • Мнения: 4 434
Благодаря момичета!  Ще си поръчам пак от нея по нататък.

# 745
  • Мнения: 427
Дами, как да получа медно риж цвят? Не знам така ли се води, цвят като на снимките на първа страница. Да се възползвам от това, че косата ми е изсветлена, иначе на тъмната ми основа няма да се получи. Та да се видя и с такъв цвят, де. Сещам се за къна+ касия, но не знам в какво съотношение. Моля, дайте идеи!

# 746
  • Мнения: X
Сетих се, че съм разглеждала таблица на вероятните цветове, които да се получат с къна в сайта на хенафокс, с конкрeтни пропорции. Не знам до колко ще ти е в помощ, но ето:
http://www.hennafox.com/product/18/kana-na-prah.html
Като се скролне надолу по страницата се натиска таблица на цветовете и се отваря pdf файл

# 747
  • Мнения: 427
Благодаря! Бях забравила за тази таблица. Вече се намазах с къна и малко касия, ще видя какво ще стане. Естествено, ще докладвам.
Резултат - очарована съм! Получи се точно цвят купър. Равномерно в корени и дължини и о, чудо, блясъкът в косите ми се завръща. Ще снимам след ден, два, като се получи окончателния цвят. Къната, която ползвах е пакистанска и дава наистина по - ръждив цвят, меден, а не червеникав. Много, много доволна.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 15:26 от vuv

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Здравейте момичета Simple Smile, аз от няколко години холзвам готовите бои на Хенафокс и в началото и от вида на косата и от цвета бях много доволна. После пробвах и Култиватор, но като покритие сред няколко нанасяния не останах доволна и се върнах към Хенафокс. Като цвят от там ползвам светлокестенявата, но в последно време цвета ми е между много тъмнокафяв и червен, а на мен ми се иска да я поизсветля малко, защото си харесвам естественият цвят. Сега като четох последните коментари и видях резултата при Сис останах много приятно изненадана, но незнам ако си взема Златистомеден цвят ще стане ли и при мен? Дайте някои идеи Simple Smile

# 749
  • Мнения: 1 896
Боите на Kultivator колко време се задържат????

Общи условия

Активация на акаунт