Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 31

  • 93 943
  • 823
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 808
Нашата къща беше точно така по проект, с емпоре, ама като се размуслихме как ще го отопляваме това огромно нещо и как ще се чистят паяжините на 5 м височина и променихме изпълнението. Не съжаляваме.
Ароганс, аз с 500 кв.м. двор се плаша, пък 10 декара е нещо огромно. На село дворът е 4 декара, което значи много, много работа. На този етап вече не бих си го причинила.

# 421
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Нашата къща беше точно така по проект, с емпоре, ама като се размуслихме как ще го отопляваме това огромно нещо и как ще се чистят паяжините на 5 м височина и променихме изпълнението. Не съжаляваме.
Ароганс, аз с 500 кв.м. двор се плаша, пък 10 декара е нещо огромно. На село дворът е 4 декара, което значи много, много работа. На този етап вече не бих си го причинила.


Сегашната ни къща е на 600 квадрата двор. Има само райграс, 5 корена малини и беседка. Не съм по цветята - много грижи искат.

За големия двор  - пак е трева - качвам се на косачката, слушам си музика и си кося.  Разтоварва ме след работата в офиса. Като има машини е лесно. Около дърветата е малко по трудоемко докато изрежа избилите издънки.

Парника ми е мечта.. ама ще го направя с автоматично поливане.. и пак не е сигурно колко добре ще го гледам.Laughing Каквото стане .
Скрит текст:
Вижда се малка част от терена. Не мисля , че ще имам красив зелен райграс без плевели като постоянно го тъпчем .Laughing

https://youtu.be/gAf3eFV0yAY

# 422
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Дама от морето, падналите листа ги обира косачката с вдигнат нож. Много бързо се чисти така Simple Smile
На райграса му е трудно косенето, на другия пейзаж му е трудно плевенето. Хубаво е и от двете да има, за баланс.
Ние няколко години ползваме басейн с надувен борд, мисля, че беше 2,70м диаметър. Трябва му плътно покривало , когато не се ползва, за да не зеленясва бързо и да не събира боклуци и оси. И таблетки. Съвсем ни е достатъчен за разхлаждане. Хубаво щеше да е да бяхме му купили и филтър, 15лв бяха.

За паяжините си много права. Grinning Част от хола е с височина 3,50м и ползвам тръбата на старата прахосмукачка, като я добавям към тези на сегашната, и така ги стигам.

Fallingstars, звучи многообещаващо. Ще следя с интерес Simple Smile

arogance, механизирано косиш , значи. А тези състезатели защо не ги качиш в косачката Grinning 10 дка и механизирано си е много. Но пък такава свобода! Мечта!

Една потребителка преди години строи по тази технология, получи се много бързо. Имаше проблем с кофражистите, не бяха преценили добре и кофража беше поддал при наливането. После сподели, че е много доволна от температурата на къщата.



# 423
  • Перник
  • Мнения: 4 863
arogance, синът ми би казал "ега си якото" Simple Smile 10 декара дават мноого възможности. Но искат и доста работа.
За високия таван в дневната - и ние за момент искахме да го оставим така - 5 м. После размислихме и си го направихме нормален, както си беше по проект. В бъдеще можем да го променим, ако ни се стори лесно отоплението Simple Smile  Направих компромиси с мечтите си - исках плосък покрив, направихме двускатен; исках гардеробна, задоволих се с жалко подобие; исках килер, мазето на мъжа ми надделя. Обаче френските прозорци на дневната си ги отстоявах до край, и въобще многото прозорци. Имам само една стая с един прозорец, но стената е северна, явно затова съм се съгласила.

# 424
  • Мнения: 4 808
Косачката може да обира листата, но аз говорех за метенето на листата от циментовите пътеки. За нашия малък двор косачка едва ли си заслужава. Засега имам само две кониферита и една туя. Цветята изискват грижи, аз затова искам повече храсти. Обаче има и цветя, които изобщо не искат грижи, миналата година съседката ми даде няколко стръкчета невен, расте си като луд и става все повече без абсолютно никакви грижи от моя страна.

# 425
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И на пътеките става, с вдигнат нож. Ние така минаваме по паветата. Иначе , не знам мели ли сте павета, но изисква два - три пъти повече време от циментирата пътека.

# 426
  • Перник
  • Мнения: 4 863
... невен, расте си като луд и става все повече без абсолютно никакви грижи от моя страна.

След няколко години ще е навсякъде. Аз не само, че не се грижа за моя невен, но и се опитвам го уморя. Неуспешно. Разпространява се все повече и повече.

# 427
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не скубиш достатъчно упорито Simple Smile Той се сее, поне не се разпространява от коренища. Ако нямаш цъфтеж една година, повече няма да ти се сее. Моят пък се затри сам.

# 428
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Не скубиш достатъчно упорито Simple Smile Той се сее, поне не се разпространява от коренища. Ако нямаш цъфтеж една година, повече няма да ти се сее. Моят пък се затри сам.

Права си. Малко ми е жал, все пак само той ми остава да цъфти до декември Simple Smile

# 429
  • Мнения: 4 808
Не само до декември, тази зима нали беше топла, цяла зима си цъфтя. Но на мен не ми пречи, харесвам оранжевото и по-добре невен, отколкото троскот.

# 430
  • София
  • Мнения: 17 592
Записвам се при вас и се връщам да се образовам по въпроса

# 431
  • Пловдив
  • Мнения: 409
 Като започнахме да мислим за къща такива планове имах....Докато не се сблъсках с реалността. Grinning
Бях категорична, че искам къща на един етаж - къщата е на може да се каже 3 етажа. Гледах проекти на едни засукани къщи - имаме си "трафопостче" Simple Smile. Не исках тераса - имаме и тераса. Непреклонна обаче останах за склад до кухнята и гардеробно в спалнята!
 Сега вече, просто искам да я приключим и да си заживеем в нея! Като виждам прогрес и ми става едно хубавооо.
Малко снимки от стълбището и кухнята. Баните също са почти готови.
Скрит текст:



# 432
  • София
  • Мнения: 375
Puss in boots, стълбището изглежда много хубаво с това покритие. Много е приятно, когато има прогрес Simple Smile

Моля да споделите мнение за пречиствателна станция или изгребна яма сте избрали, както и ако е пречиствателна, някаква марка, фирма.

# 433
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте!  Идвам да почерпя виртуално, че след година и половина чакане, най-после имаме 1 декар на камбаните. Взехме нот.актове, като 3ят е за едни 3 кв, които някога трябва да дадем на общината за разширение на улицата.  Минахме плиз кадастъра,  сега сме в гис, после трябва да идем в общината. Казаха за данъците в Панчарево, за документацията във Витоша. 
Днес багер разчисти парцела, другата седмица ще извозват. Но в парцела има зарязана кола, не е изхвърлена, не е крадена, просто зарязана там. Гражданската й е прекратена февруари, поради неплатена вноска.
И не знам как да постъпим. Ако някой се е сблъсквал, моля за помощ...
Иначе ще строим 4 къщи, всяка с 200 кв рзп и около 200 кв двор. Проектът е почти готов, но тепърва ще чакаме по институции.  Надявам се да хванем малко от този сезон.
Като доуточним, ще пусна снимки на проекта,  който е на мъж ми. Отивам да чета из темите!

# 434
  • София
  • Мнения: 375
Спокойна, поздравления и успех! Ще сме съседи, и ние строим там Simple Smile

Трябва да дарим за тротоар едно парче, като в разрешителното за строеж е написано, че преди пускане в експлоатация, трябва да е уредена уличната регулация, т.е. трябва да сме го дарили на общината за да ни дадат акт 16, но още не сме се заели и с тази процедура.

Общи условия

Активация на акаунт