Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци, анкети (70) - януари'2018

  • 148 767
  • 1 688
  •   1
Отговори
# 1 575
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
По бележката от работодател попълваш приложение 1. Редовете в приложението са същите като в бележката, така, че просто се преписват.
За наградите попълваш приложение 6. Ако са повече от 1 награда в самото приложение има редове, където се описват фирмите от които са наградите, заедно с булстата. Данъците трябва да ги съберете за всички заедно.
Хубаво гледайте бележките, някои организатори вече са внесли данъка и ако имате такъв случай, в приложението има ред, на който трябва да се извади тази сума, от сумата за плащане.
После в самата декларация са описани приложенията и се отбелязва кои предавате и данните от тях.
Формулярите могат да се изтеглят и от страницата на НАП, могат и на място да се вземат. Хубаво е да имате и вие копие от от всичко, което сте подали. Не е важно, но аз винаги се подсигурявам.
Що се отнася до помощ от служител на НАП е много относително. По принцип трябва да ви отговорят на въпрос и да ви насочат, ако имате проблем, но реалността е, че често се отговаря с "питайте счетоводител" или "това не е наша работа", много зависи на кого ще попаднете. Ако нещо не ви е ясно, трябва да знаете, че ако на гишето където се подава декларацията (там също би трябвало да ви ориентират) не ви окажат адекватна помощ, попитайте в коя стая да намерите инспектор, че да ви обясни, това, което на гишето са отказали. Тогава обикновенно се сещат, че е и тяхна работа да ориентират човек

# 1 576
  • София
  • Мнения: 14 861
Аз препоръчвам да се изтегли декларацията с баркод - пуска за попълване само тези приложения, които са необходими ( например в случая 1 и 6), светят в червено задължителните непопълнени полета и след нанасянето на данните сама пресмята дължимите данъци. После се разпечатва и се носи готова.
За скарани с математиката като мен е идеална.

# 1 577
  • Мнения: 1 027
Благодаря много за изчерпателния отговор ..аз имам две бележки от кока кола само тях ще опиша ..
Имам и кафе машина спечелена но за нея нямам бележка и не са ми искали данни
Другата седмица ще отида до нап да видим какво ще свърша .
А още един въпрос разбрах че до април трябва да се плати данъка , но може ли на 2 вноски

# 1 578
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
yovanka, това теглене с баркод как става? Свързано ли е с ПИК или просто е опция в сайта? Имам ПИК и мислех с него да подавам тази година, но по друг повод ми се наложи да ходя до НАП и пак я подадох на място
Деница, за плащането мисля, че може, но за всеки случай питай на място, да не би да има промяна

# 1 579
  • Мнения: 1 768
И аз още нямам отговор от avon.Този път много се изложиха.

# 1 580
  • София
  • Мнения: 23 141
И аз не разбрах дали играта на Милка ще е само за метро?

Иначе сега какви игри предстоят:

- Милка
- София мел
- Кауфланд - активна вече
- Либрес
- Сладки времена - активна вече

Нещо ми се губи май, с туикс ли имаше нещо?

# 1 581
  • Мнения: 1 787
Искам да попитам данъчната декларация може ли да се подаде в различен град от града по лична карта.

# 1 582
  • Мнения: 21
На милка ще с касови бележки е сайта трябва да купиш продукти на милка за 6 лева и да регистрираш касовата бележка да учасваш за одеяло и възглавница от 1.02 иначв има пак на милка за гривна и бонбони ама е само май в метро да има игра и на twix ot 1.02 май вчера някой беще писал че наградите на twix e кафе машина ако се не бъркам

# 1 583
  • София
  • Мнения: 14 861
yovanka, това теглене с баркод как става? Свързано ли е с ПИК или просто е опция в сайта? Имам ПИК и мислех с него да подавам тази година, но по друг повод ми се наложи да ходя до НАП и пак я подадох на място
Деница, за плащането мисля, че може, но за всеки случай питай на място, да не би да има промяна
Нямам ПИК, има я като опция в сайта, сваля се на компютъра и си попълваш.
Първата декларация е с баркод http://www.nap.bg/page?id=384

# 1 584
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
А ясно. Не бях обърнала внимание, че документите за изтегляне са ги направили така. Като ми потрябва за друг обикновенно само ги разпечатвам и попълвам на ръка, според случая.

# 1 585
  • София
  • Мнения: 9 850
Забравих да се похваля, че миналата седмица спечелих от ДМ шампоан. Дадоха ми да си избера от списъка с награди.
Оттогава суша Simple Smile

# 1 586
  • Мнения: 3 027
На милка ще с касови бележки е сайта трябва да купиш продукти на милка за 6 лева и да регистрираш касовата бележка да учасваш за одеяло и възглавница от 1.02 иначв има пак на милка за гривна и бонбони ама е само май в метро да има игра и на twix ot 1.02 май вчера някой беще писал че наградите на twix e кафе машина ако се не бъркам

Играта на Милка с гривната не е само за МЕТРО, има я и в другите магазини, просто не са обявени и трябва да се гледа дали има плакат с играта.

# 1 587
  • Мнения: 2 978
Някой да си е получил наградата от София Мел от играта на  клуб на момичетата?

# 1 588
  • Мнения: 878
Може ли да споделите как става сканирането при ДМ.Изтеглих приложението, отварям го, появява се синя отметка и пише готово за сканиране и после нищо. Също и при Лидл шопа, опитвам да сканирам продуктите и се появява черта по екрана, но неизписва че е сканирано. Интересува ме колко трябва да чакам и какво изписва когато е готово.

# 1 589
  • Мнения: 1 816
Обади ми се представител на Avon (вероятно Савина), извини се, че имали проблем с доставките и обеща до края на седмицата да пратят отново.

Общи условия

Активация на акаунт