Какво мислите за името Костас?

  • 12 797
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Германия
  • Мнения: 3 462
Константин е хубаво име, звучи добре както в България така и в чужбина.
Познавам един младеж, викат му на галено Консти

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Аз веднъж пътувах с майка и син, който се казвал Константин, но майката го наричаше Кони.
Само че след като името не им харесва, няма смисъл да ги убеждаваме, че е хубаво - тези неща са въпрос на вкус.

# 62
  • Nice
  • Мнения: 946
Костадин и Коста са ми най-симпатични от предложените.

Константин никога не ми е харесвало, за сметка на Костадин - много хубаво мъжко име, спред мен.
Коста не ми е селско, съвсем нормално си звучи и много ми допада.

Костас ми е странно за нашите ширини, но има къде-къде по-лоши попадения. Ако на вас ви харесва не виждам лошо така да си кръстите детето.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Гръцко.  Simple Smile
Ако детето ще живее в България не е подходящо за мен.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Костадин, Константин е напълно нормално име за българско дете. Костас звучи, като име от "Моята голяма луда гръцка сватба". Ако няма да е българско името, то поне да е нещо по унифицирано звучащо /приемливо в различни страни/, а не гръцко - Костас, турско - Хасан, френско - Николас или... На мен ми е смешно и глуповато.

# 65
  • Мнения: 54 955
Какво му е хубавото на Костадин? Rolling Eyes
Ако е някой дядо на 80 г., може и да се приеме, ама за новородено си е супер архаично и селско.
Че и Костадинка има, ужас! ooooh!
Същото е с Господин/Господинка.
Ужасни имена!

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
А за новородено от село (ако все още има такива не от цигански произход, де) става ли такова селско име? Wink

# 67
  • Мнения: 8 927
Колко от тези, които казаха, че им харесва Костадин, биха кръстили така свое дете?

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Ако ще се кръщава на дядото - аз вероятно бих. Иначе - не. Но иначе и Константин не бих избрала, пак само ако е на дядото. Тоест Костадин за мен е напълно търпимо и нормално, без да е любимо.
Познавам един Костадин от квартала, в който съм родена, на малко над 40, впрочем. Косьо му викахме, като бяхме малки.
Аз пак да повторя - нищо от това, което вече дъвчем, не върши работа на авторката, а само лаф да върви.

# 69
  • Мнения: 54 955
На мен Константин ми е любимо. Heart Eyes

А за новородено от село (ако все още има такива не от цигански произход, де) става ли такова селско име? Wink

Не, защото в определението селски нямам предвид месторождението, а културата.

# 70
  • Nice
  • Мнения: 946
Аз казах, че името Костадин ми харесва, че даже бих си кръстила и детето така.

Не разбирам кое му е селското? Познавам и малки деца с това име и то не едно и две. Съвсем стандартно име като Николай, Йордан и Петър.
Никога не ми е минавало през ума, че някой може да сметне точно името Костадин за селско.

# 71
  • Мнения: 54 955
Йордан, Петър, Димитър, Иван, Георги, Тодор, все на един кантар за са мен, отживели.

# 72
  • Nice
  • Мнения: 946
За Вас са отживелица, но за доста хора не са.
Факт е, че познавам по няколко дечица, родени в последните години, с изброените имена.
Както и да е.

Авторката има избор между две съвсем прилични имена Костадин и Константин.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Ееее, не!  Sunglasses
Аз исках да кръстя сина си Димитър, името ми харесва. Таткото не се съгласи, защото едната баба - неговата майка - е Димитринка, а той не искаше бабите и дядовците "да се праскат",  че внучето е на тях. А, да, искаше и да имало по възможност недвусмислено изписване и четене с латиница, докато за мен това изобщо не беше фактор.
Сега разбирам, че било селско и остаряло.
Всички други изброени - Йордан, Петър, Иван, Георги и дори Тодор - също са съвсем ОК за мен.

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 20:31 от Магдена

# 74
  • Мнения: X
Йордан, Петър, Димитър, Иван, Георги, Тодор, все на един кантар за са мен, отживели.

Защо да са отживели? Съвсем нормални и традиционни са.

Общи условия

Активация на акаунт