Сватба 2018 - IV-та част

  • 43 860
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 584
Ние платихме за допълнителна консумация на около 70 души 140 лв, в които се включваха безалкохолни, вода, кафета и редбули. Не сме слагали лимити, все пак нямаше да е уважително да кажем да се покрият 100 лв примерно и от 101-вия лев сервитьорите да карат гостите да вадят по 2 лв за вода.

Здравейте, бихте ли ми казали колко безалкохолни влизаха в куверта Ви и какви пари струваха допълнително, защото и ние ще сме с 70 човека, но в нашия ресторант безалкохолното е по 2.50 лв, а в куверта ни близа по 1 безалкохоло само?
В куверта ни влизаше 1 безалкохолно и една малка минерална вода и 50 мл ракия, от която не се възползвахме, защото си внесохме наша и слава Богу, защото накрая на сватбата я видях тяхната ракия - съмнителна течност в пластмасови бутилки от кока-кола и щях да припадна. Не помня по колко са ни таксували безалкохолните, но винаги съществува възможността да са ни надписали сметката. Предлагахме вино /най-много бяло, най-малко червено и розе/, уиски, ракия и бира. Върнахме от всичко по много, явно се бяхме престарали, защото гостите ни иначе са пиячи, но така според мен е по-добре. Wink
И от яденето много остана, а беше вкусно, направо си беше разхищение.
Тортата ми беше от Романс - 170 лв. за 80 парчета, само я пробвах, но гостите казаха, че била много вкусна. Като ви слушам, ми се струва безумно да е по 7 лв парчето. Wink

Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 15:57 от Алиса_в_страната_на_чудес

# 721
  • Мнения: 137
За бутониерите и аз много се чудих, понеже сватбената агенция, която сме избрали ни предлага бутониери от естествени цветя за 6-12 лева и гривни за шаферките, отново от естествени цветя за 6-8 лева. Вчера намерих една страничка във фейсбук, за изработване на покани, тейбъл карти, номера на маси и бутониери. Гривните за шаферките (най-скъпите) са по 1.80 лв., а тези най-обикновените (за гостите) са 0,50 ст. Не си струва да си троша нервите и времето, за да ги изработвам сама. Макар че обичам да се занимавам с такива нещица.
https://www.facebook.com/Svatbenipokaniigodejniaksesoari/

Много е хубава страничката. Харесах много неща!

Кнага за пожелания


По-различни късметчета за хвърляне


И още много много неща,обаче малко не е удобно като не пише цените.💸

# 722
  • Мнения: X
Какво има в късметчетата?

А книгата каквато е лъскава направо си я представям с отпечатъци от пръсти след последния написал пожелание гостенин.

# 723
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Онзи ден питах MetCafe - и при тях минималната цена на парче е 6лв.
Сладкарница "Гаврош" ми беше мнооого пепоръчана - минимална цена 6.50 на парче
CoCosweet and more - 6,50-6.70 на парче 😅

Все повече клоня към Чочко 😂

Х.Христова, питай ги директно за цени. По повечето такива страници за отзивчиви.
Онзи ден така вадих с ченгел думите на една страница и категорични се отказах да им пиша повече! Все едно те ми дават на мен пари. Joy

# 724
  • Мнения: 538
Аз писах сигурно за 10 артикула за цени. Много отзивчиви бяха и ми обясниха всичко за което питах, а аз питах доста Grinning

# 725
  • Мнения: X
Каква ирония! В сладкарница "Гаврош" цените никак не са за Гаврошовци.

# 726
  • Мнения: 137
Какво има в късметчетата?

А книгата каквато е лъскава направо си я представям с отпечатъци от пръсти след последния написал пожелание гостенин.

Ами обикновено са си с мрежичка или нищо подобно и не ми харесват, а тези са доста по нежни.
А книгата мисля, че е доста красива и не мисля, че има нещо лошо просто да се почисти след сватбата. Тя после ще си остане за спомен няма да я пипа някой всеки ден, че да се чисти постянно. Това си е лично мое мнение.

# 727
  • Мнения: X
На мен такива лъскави работи определено не са ми никак по вкуса.
Но на теб щом ти харесва - дано да ти предложат добра цена за нея.

# 728
  • Мнения: 198
За алкохола и ние много го умувахме и накрая решихме да заложим на разнообразие, а не толкова на количество и въпреки това останаха много неща. Все още имам три кашона вино например, които не знам кога ще ги изпием Joy
Общо взето бяхме пресметнали по бутилка твърд алкохол на маса (водка, уиски, джин), една бутилка шампанско, четири бутилки ракия, 6 бири и по шест бутилки вино. От всичко остана (освен от ракията), но по мои наблюдения виното беше най-предпочитано, както и очаквахме.
Преценете какво пият гостите ви най-вече, за да вземете правилно решение Simple Smile
Другото, за което бих посъветвала е ако има възможност за обособен мокър бар, тъй като никога не се знае на коя маса какво ще се консумира най-много. Така сервитьорите могат да обслужват масите, според предпочитанията на съответните гости Simple Smile

Аз си мислих да направя едни менюта (по 1 на маса) и на тях да пише какъв алкохол се предлага и просто гостите да си кажат какво да им се донесе. Ще има резервни бутилки, ако някъде не стигне.

Ние точно по този начин го бяхме направили - с меню за всеки гост (което беше и едновременно тейбъл картичка), в което освен ястията бяха описани и алкохолните напитки. Основно заради виното го направихме, тъй като бяха различни видове, но беше добре и за общата ориентация на гостите.

# 729
  • Мнения: 993
Аз пък изобщо не мисля да слагам меню. Нека се запази елементът на изненадата! Grinning Всъщност на нито една сватба, на които съм била гост досега, не е имало меню на масата. :/ Това е нашето:

Скрит текст:

# 730
  • Мнения: 955
Менюто е както плюс, така и минус,
От една страна гостите знаят какво да очакват и ако са интересни и вкусни неща, това засилва апетита им.
От друга страна, ако ресторанта направи гаф - всички ще видят. При нас например прясно изпечената чабата беше заменена с обикновен земел, което аз разбрах при сервирането му и не беше много приятно.

# 731
  • София
  • Мнения: 70
Добър вечер, дами!
Аз се включвам да Ви кажа, че вече си избрах покани за гостите и родителите. Това е за родителите - http://prikachi.com/images.php?images/841/9248841G.png
Това е за гостите -
http://prikachi.com/images.php?images/842/9248842m.png
 Остана да избера за кумовете.
Имам и едно въпросче към Вас. Какво мислите за ниски обувки, за сватбата?
Тъй като в деня и като цяло в месеца на сватбата ще съм вече в 6м. на бременността, не искам да съм на високи обувки, защото няма да издържа дълго, пък и ще съм по-висока от половинката 😁

# 732
  • Мнения: 519
Абсолютно съм за, те и без това не се виждат под роклята. А и няма полза да си с високи, красиви, но неудобни обувки, които ще карат теб да се чувстваш (а и да изглеждаш) напрегната.

# 733
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Щом не се чувстваш добре, ходи си с ниски! По-добре да ти е комфортно, отколкото да ти развалят едни обувки целия ден! Хората няма и да разберат с какви обувки си Simple Smile
Много са хубави поканите!


Sunflower дали ще ни пусне нова темичка? Simple Smile

# 734
  • Мнения: 882
Тя като се включи отново ще бъде изненадана колко много е изписано Grinning Аз също ще си предвидя и едни ниски искам да се насладя на купона в ресторанта на макс Grinning Hug поканите са много хубави и нежни.

Общи условия

Активация на акаунт