Сватба 2018 - IV-та част

  • 43 886
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 604
Ние платихме за допълнителна консумация на около 70 души 140 лв, в които се включваха безалкохолни, вода, кафета и редбули. Не сме слагали лимити, все пак нямаше да е уважително да кажем да се покрият 100 лв примерно и от 101-вия лев сервитьорите да карат гостите да вадят по 2 лв за вода.

# 691
  • Мнения: 137
Х. Христова, ако решиш да си направиш бутониерите сама, ще излязат доста евтино. Моите са от изкуствени цветя за всички гости и като ги смятах са били по 70-80 ст. За близките и шаферките са малко по-големи, но пак излязоха много по-евтини от това, което се предлага. Аз не се сетих да си поръчам материалите от   алиекспрес, а там са на още по-ниска цена. Тези с орхидеята спокойно могат да се направят като си купиш един стрък и разделиш цветовете. Има такива по около 5 лв с над 10 цвята. Пак уточнявам, че говоря за изкуствени цветя. Ако държиш да са истински, мисля, че някоя приятелка може да ти ги направи непосредствено преди сватбата и пак ще са на по-ниска цена. Ако желаеш, с удоволствие ще ти покажа какво и откъде съм купувала като материали, за да прецениш Simple Smile
Да искам. Много благодаря. Hug

# 692
  • Варна
  • Мнения: 87
Ние платихме за допълнителна консумация на около 70 души 140 лв, в които се включваха безалкохолни, вода, кафета и редбули. Не сме слагали лимити, все пак нямаше да е уважително да кажем да се покрият 100 лв примерно и от 101-вия лев сервитьорите да карат гостите да вадят по 2 лв за вода.

Здравейте, бихте ли ми казали колко безалкохолни влизаха в куверта Ви и какви пари струваха допълнително, защото и ние ще сме с 70 човека, но в нашия ресторант безалкохолното е по 2.50 лв, а в куверта ни близа по 1 безалкохоло само?

# 693
  • Мнения: 884
Нашият куверт е 30 лева на човек с безалкохолни и някакви грама алкохол,от там нататък мезета,ядки,сокове,безалкохолно си внасяме ние.Ракия ще внасяме домашна.

# 694
  • София
  • Мнения: 23 149
И според мен е много лоша идея да има лимит на свободната консумация. Един в началото може да си поръча нещо скъпо, а някой накрая да трябва да плаща за кафе.  Naughty

Според мен може да се разберете с ресторанта на свободна да са безалкохолни, вода, кафета, а ако някой иска да си поръча някакъв по-скъп алкохол или нещо друго, сервитьорите първо да говорят с вас и вие да прецените според цената. За мен това е най-добрият вариант.

# 695
  • Мнения: 6 366
И аз разпитвах колко алкохол се купува и не получих конкретен отговор. Повечето ми познати са вземали около 300 гр. на човек при положение, че не всички пият твърд алкохол. Ние прекалихме с количеството и съм сигурна, че ще остане, но както и да е.

Може ли да ми кажеш какво и колко взехте и за колко човека? Grinning
Това с 300-те мл. го знам, но все пак въпросът е как да се разпредели алкохола. От кое по колко. Smile
Ето тази статия би могла да те ориентира относно нужните количества
https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&url= … Ld8VYcitD9dPiV373

# 696
  • София, България
  • Мнения: 3 629
При нас всички безалкохолни, вода, бяло и червено вино и наливна бира са безплатни. Ще вземем РедБул само. Алкохолът си го внасяме безплатно и също ще сме с домашна ракия.
Ще имаме отворена сметка за децата, като за тях няма да се поръчва куверст с ядене, а на сметката родителите им ще поръчат каквото преценят, че искат децата им за ядене. Simple Smile Управителят каза, че е най-добре да нямаме отворена сметка за гостите, понеже накрая почти винаги ставало проблем. Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 23 149
Мен веднъж са ме карали да си плащам водката, в първия момент  безкрайно се  възмутих, предвид, че сватбата беше на 100 км от града и сами си поехме нощувките, смятах, че  поне алкохолът могат да поемат ,
после като поръчах втора се оказа, че не трябвало да ми вземат парите за първата, не били разбрали от ресторанта, ама познайте дали ми ги върнаха.  Mr. Green

# 698
  • Мнения: 137
Може ли да споделите какво включва менюто ви?

# 699
  • Мнения: X
Аз пък на сватба не бих си поръчвала разни неща, които ги няма на масата. Или ако толкова ми се пие някакъв конкретен алкохол, който не е сложен или ми се ядат печени гълъби, вместо нещо друго - ще си ги платя.  Ако всички наред започнат да поръчват каквото си искат, тия младоженци за какво изобщо са правили куверт? Някой като ти дойде на гости, се съобразява с това, което предлагаш в момента, подобно ми се струва и положението в ресторанта.

# 700
  • София, България
  • Мнения: 3 629
Хър, ти няма да го направиш, ама има една камара народ, които изобщо не мислят като теб Grinning Grinning  иди им обяснявай защо не са прави Unamused

fatalina, благодаря за линка. Горе долу ми върши работа... Simple Smile Интересна е много статията.

# 701
  • Мнения: 829
Аз пък на сватба не бих си поръчвала разни неща, които ги няма на масата. Или ако толкова ми се пие някакъв конкретен алкохол, който не е сложен или ми се ядат печени гълъби, вместо нещо друго - ще си ги платя.  Ако всички наред започнат да поръчват каквото си искат, тия младоженци за какво изобщо са правили куверт? Някой като ти дойде на гости, се съобразява с това, което предлагаш в момента, подобно ми се струва и положението в ресторанта.

И аз мисля, че е редно гостите ти да се съобразят с твоя избор и да уважават труда ти да избереш и подготвиш меню, както и всички останали усилия и разходи, които ще хвърлиш по този ден, та да седнат да си поръчват и каквото им скимне. Кофти момента е да намериш тънката граница - хем да избегнеш безразборно поръчване, хем да не засегнеш гостите. Признавам си още не съм открила това тайнство Simple Smile Пък и нашия управител е много кофти човек и не мога да кажа, че ни е помогнал или ориентирал в нещо.

# 702
  • София
  • Мнения: 23 149
Храна никога не съм и не бих си поръчала. Според мен на всяка сватба трябва да има вино, ракия, уиски, водка и бира. Без значение от марката. Аз не пия нищо друго освен водка и съжалявам, но не смятам, че трябва да си я плащам, ако няма. На всички тържества, които сме организирали  всеки е можел да си поръча, каквото иска, никога не се е случило някой да злоупотреби. Почти навсякъде, където съм ходила и аз е било така. Но това си е мой начин на мислене, не карам никого да се съгласява. И не смятам, че не съм права, а просто мисля по- различен начин от вас. Организирала съм сватба, знам какви разходи са, но просто не мога да позволя гостите ми да плащат.

# 703
  • Мнения: X
На нашата сватба, доколкото познавам гостите, не вярвам да има такива изхвърляния чак, че някой да поръча някакъв супер скъп алкохол за наша сметка. По-скоро съм чувала от хора, минали през организация на сватба, че е добре да има един отговорник от роднините или приятелите, през който да минават поръчките, тъй като понякога сервитьорите послъгват в сметката накрая и може да се окаже, че плащаш за неконсумирани напитки.

Sea, ти смяташ какво трябва да има според твоите вкусове. Ето сега от теб разбирам, че трябвало задължително да има водка, а аз хич не се бях сетила за нея. Аз например обичам джин, но не мисля, че някой е длъжен заради мен да предлага. От такова разнообразие което ти си изброила, ако няма джин, ще пия уиски или вино.
Но съм съгласна, че ако някой пие само такъв алкохол, няма проблем да му поемем питиетата, стига да не се нахвърли на най-скъпия.
Предполагам, че при уговорка с ресторанта е добре да се посочи горница на цена за определени алкохоли, които могат да се поемат. Оттам нататък, който иска да се гъзарее, да си плаща за зора.


Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 12:10 от Анонимен

# 704
  • София
  • Мнения: 23 149
И аз така съм чувала, но не исках да занимавам никого с това, в крайна сметка мисля, че при нас нямаше кражби. Но съм била и на сватба на която цял куверт не беше сервиран на мой близък, който беше поканен, но закъсня и се включи по-късно...

Общи условия

Активация на акаунт