Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 953
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 5 074
Боли ме винаги, когато някоя от нас си отиде.
Плача макар, че съм корава.
Обичах те Tuig .
Ще те обичам винаги.

# 166
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Боли ме винаги, когато някоя от нас си отиде.
Плача макар, че съм корава.
Обичах те Tuig .
Ще те обичам винаги.
За наша радост отдавна не се беше случвало такова нещо в темата, но за моя огромна болка се случи. Днес ни напусна едно прекрасно момиче - борбено до последно и готово винаги и на всеки да подаде ръка или съвет!....
С Tuig, ме запозна тази тема и тя беше поредния чудесен човек, с когото тази болест ме срещна...
Даде ми много и ще ми липсва.... Почивай в мир, приятелко...AnguishedSob

# 167
  • Мнения: 304
Здравейте, скорошно оздравяване на всички!
Пиша в темата Ви с молба за помощ. Мой познат е диагностициран с рак на ларинкса в 4-ти стадий. В София са му отказали операция... Някой му е казал, че много малко хирурзи се наемат да правят операция  в толкова напреднал стадий, но имало двама хирурзи, един във Варна и един в Пловдив, които се наемали. Някой от Вас знае ли кои са тези хирурзи, просто не знам къде и кой да питам, а човекът няма много време...
Благодаря предварително.

# 168
  • Мнения: 453
 Flowers Rose Flowers Rose    почивай в мир, Тuig

# 169
  • Другата България
  • Мнения: 37 322
Мир на душата ѝ! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 170
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Нека почива в мир!

# 171
  • Мнения: 304
Момичета от химиотерапията много ме болят ноктите на ръцете .Има ли нещо за пиене/мазане.Трябва ли да си правя някакви изследвания в промеждутъците.

# 172
  • Мнения: 24
Момичета от химиотерапията много ме болят ноктите на ръцете .Има ли нещо за пиене/мазане.Трябва ли да си правя някакви изследвания в промеждутъците.

Здравейте, от скоро съм във форума /ще ви споделя и моята история по късно/. Бях в Дара хелп /център за подмогане на пациенти с онкологични заболявания/, намира се в сградата на ИСУЛ, и при разговора стана ясно че разполагат с някакви кремчета специално за нокти. Обадете се и питайте, имат сайт. А иначе изследвания /ПКК/ се правят между 7-мия и 10-тия ден след вливката.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Тuig !?!? До последно не вярвах, че болестта може да я пребори. Абе рано или късно ще се съберем всички на едно място и ще си спретнем едно сборище на вещици. Дано ни изчака в мир и покой... Разревах се... до преди малко разглеждах профила и... тъжно ми е... и гневно...

# 174
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Момичета от химиотерапията много ме болят ноктите на ръцете .Има ли нещо за пиене/мазане.Трябва ли да си правя някакви изследвания в промеждутъците.

Мери, сподели го просто с тоите лекуващи, възможно е организмът ти да изпитва някаква нужда или въобще да не усвоява осигурената доза от някои елементи и оттам да се получава болката. Като страничен ефект си е съвсем нормално и не бива да се травмираш излишно ми се струва. Мен също адски много ме боляха някъде след 3-та, 4-та - все едно с чук си премазал пръстите, туптят, пулсират, особено когато лягах да си поспивам и изпадах в покой, сякаш чувах "туп-пу-туп, туп-ту-туп", много бързо отмина болката, но самите нокти все пак започнаха вече видимо да ми се отлепят едва преди месец, т.е. направих си и 4-та, и 5-та, и 6-та, и почивката след цялата химия, нищо не усещах и все пак със закъснение дойде визуалният ефект. На снимката долу (ако някой въобще я вижда) виждаш ноктите на ръцете ми в какво състояние са в момента (някои едва на косъмче се държат към пръста), а на краката някои дори си паднаха, няма как - дойде сезона на затворената обувка и някои вольо-невольо ги притисках постоянно в кобура на обувката и те си паднаха. Ако щадиш обаче наличното, спасение има, баш средния пръст примерно виж каква скорост наема и започва наново да се залепя за пръста. Въобще не е нещо страшно и не вярвам да е притеснително. Ноктите малко със закъснение реагират за разлика от скалпа, т.е. в момента най-вероятно ти се отлепят, но докато ги видиш, че се отлепили може и време да мине. Не се притеснявай. Също като косата - докато старата пада, новата напира отдолу. Би могла също като мен да лакираш с хубав лак и да пазиш самата нокътна плочка - тя също като косъма не страдат грам от химията, страда кожата, скалпа, пръста... Самият кератин не е цел на химиото. И не на последно място да не пипаш никакви агресивни препарати за миене на баня, почистване на загорели съдове... Носи си памучни чорапки, удобни обувки...


Последна редакция: ср, 07 фев 2018, 15:36 от Spirit Crusher

# 175
  • София
  • Мнения: 428
Почивай в мир Tuig smile3518
 

# 176
  • Мнения: 304
Благодаря момичета.Това ми беше първата вливка и чувствам умора и тая болка в ноктите .Аз бях в Дара Хелп но си мислех че ще ме заболи поне на 2-3-и нищо не си взех.Косата още не ми капе .Но нищо каквото такова ще се изтърпи важното е лечението да върви.Като си потопя ръцете в студена вода болката изчезва .Така е и с вкуса в устата когато храната е студена е по добре.Прегръдка за всички вас.

# 177
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Мила Мери, първо искам да ти кажа, че всичко това ще отмине , важното е терапията да си "свърши" работата.
Аз имах подобен проблем с ноктите, но по време на Доцетакса. Много ме боляха пръстите, ноктите -особено на ръцете. Имах и иглички в пръстите - полиневропатия, даже изпусках някои неща, но доктора каза , че след като държа химикал-няма проблем.  През почти цялото време бях с гел-лак, защото ноктите ми изглеждаха ужасно, потъмнели. Но след терапията полека-лека отзвучава всичко, пре мен се възстанови чувствителността почти половин година след това, но пък напълно. А ноктите ми вече са здрави и красиви, е пак съм си с гел-лак.Yum

Бях чела това за невропатия след химиотерапия:
" калциеви и магнезиеви инфузии – намаляват вероятността за развитие на този вид невропатия, като намаляват честотата на невротоксичност и последващата полиневропатия при пациенти, при които се прилага химиотерапия; "

Последна редакция: ср, 07 фев 2018, 21:03 от шушито

# 178
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Благодаря момичета.Това ми беше първата вливка и чувствам умора и тая болка в ноктите .Аз бях в Дара Хелп но си мислех че ще ме заболи поне на 2-3-и нищо не си взех.Косата още не ми капе .Но нищо каквото такова ще се изтърпи важното е лечението да върви.Като си потопя ръцете в студена вода болката изчезва .Така е и с вкуса в устата когато храната е студена е по добре.Прегръдка за всички вас.

Ако е трябвало нещо допълнително да вземаш, мисля щяха да ти кажат. Ако пък не дай си Боже са немърливи и те претупват, просто задавай въпроси, настоявай... шамаросвай ако трябва. Между другото не се хващай за това, че аз примерно чак след 3-та, 4-та химия получих тези болки в ноктите и изтръпвания на ръцете. При мен схемата се сменяше в движение. Първо бяха уж 6 червени, пък после станаха 3 червени в комбинация с няква бала пък после някви си 3 съвсем различни бели в комбинация с някви си инжекции. Индивидуално е, всяка една от нас различно раче си е отгледала. Чета коментара на шушито, гледам си епикризите и започвам вече да навързвам нещата. Наистина най-некомфортно като усещане, но не и като показатели откъм кръвна картина се почувствах именно когато ми вкараха Доцектаксел-а в схемата. Баш тогава някъде около 4-та вливка се превърнах в аксесоар към матрака. Отвътре обаче силички напират ли му на човек нищо не може да го спре. Не се притеснявай, Мери, трудни са моментите, но не и невъзможни за изтърпяване. Хехехехеее, чак ми е носталгично едно такова в момента... липсват ми ония времена...

# 179
  • Мнения: 724
Здравейте, при предоперативна химиотерапия поради рак на гърдата, на кое вливане да очакваме окапване на косата?

Общи условия

Активация на акаунт